Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 28, 2014, 11:11:17 am »
Tyle ludzi domaga się tego, żeby na kartach wyborczych dodać możliwość "żaden z powyższych", wyrażającą, że nie ma na kogo głosować, a mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w tym celu można po prostu oddać pusty głos, który zostanie policzony jako nieważny. Takich nieważnych głosów było 0,74%, ale oczywiście wszystkie były na KNP (PiS też marudził jeszcze przed wyborami na rzekome fałszowanie wyników, Brudziński zaprezentował nawet sposób z... namalowaniem sobie krzyżyka na kciuku i dociskaniem palca do karty wyborczej) i zostały zniszczone. Dziwi mnie, że prawie nikt nie wpadł na to, że to po prostu puste głosy z domieszką głosów z dwoma lub kilkoma krzyżykami.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 28, 2014, 11:17:39 am »
Xilku, podejrzewam, że Alkowi chodziło o fragment z protokołami.
Pisał o tym, co po minucie 7, więc odniosłem się właśnie do tego.

Tyle ludzi domaga się tego, żeby na kartach wyborczych dodać możliwość "żaden z powyższych"
Cóż, można też na kartach do głosowania dopisać co się chce i głos nadal jest ważny. Dlatego się dziwię, że w obecnych czasach, nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, by zrobić pewną akcję. Zrobić profil np. na Facebooku. Następnie pójść na wybory, na karcie do głosowania nie zaznaczać nic/oddać głos nie ważny i zrobić dopisek na karcie np. "Nie ma na kogo głosować". Na koniec akcji zrobić zdjęcie swojej karty do głosowania i wrzucić ją do urny. Po zakończeniu ciszy wyborczej mogą wstawić te zdjęcia na jeden profil internetowy.

Tak "nie idąc po prostu na wybory" nic się nie okazuje. Szczególnie, jak frekwencja wciąż jest na podobnym poziomie, jak w poprzednich wyborach do PE (różnica w Polsce około 0,7%)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 28, 2014, 11:31:11 am »
Niestety została kilkukrotnie olana, więc w końcu zamieściła odpowiedni wpis na swoim profilu na Facebooku. I zapewne jakiś reporter z gazety zainteresował się tym wpisem. Nigdzie nie ma, że sama poszła do mediów. A sprawa na pewno trafi do sądu, skoro JKM nie zamierza płacić za zdjęcie. Problem w tym, że rozprawa trochę potrwa.

Człowiek dociekający swoich praw oddaje sprawę do sądu zamiast płakać na fejsie. O to mi chodziło. Poza tym to tylko jej twierdzenie, że tak było. O to mi chodziło. No ale trzeba niehejtować żeby zrozumieć.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 28, 2014, 11:37:12 am »
A co do tego, że gdzieniegdzie nie policzono prawidłowych głosów - skąd pomysł, że dotyczy to tylko polityków z list KNP? To już podchodzi pod paranoję.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 28, 2014, 11:44:20 am »
Cytuj
Cóż, można też na kartach do głosowania dopisać co się chce i głos nadal jest ważny. Dlatego się dziwię, że w obecnych czasach, nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, by zrobić pewną akcję. Zrobić profil np. na Facebooku.

Siedziałem kiedyś w komisji wyborczej i nawet nie zdajesz sobie sprawy ile było kart z różnymi dopiskami, jakimiś obrazkami itd. Niestety komisja ma to w dupie, liczy się tylko krzyżyk i tyle i czy napiszesz sobie tam "nie mam na kogo glosować" czy "jebać Tuska, Kaczyńskiego i Millera" to i tak nikogo to nie obejdzie. Taka jest brutalna prawda.

Co oddawania głosów nieważnych to mają one takie samo znaczenie jak ludzi, którzy nie poszli na wybory, czyli żadne. Zapewne rekordy frekwencji byłby bite jakby można było oddawać głosy negatywne, czyli tzw. "minusy".

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 28, 2014, 11:48:32 am »
Człowiek dociekający swoich praw oddaje sprawę do sądu
A skąd wiesz, że nie oddała? Bo w artykule tego nie ma? A sam twierdzisz, że wiadomość pochodzi z portalu, któremu nie warto wierzyć?

O to mi chodziło. Poza tym to tylko jej twierdzenie, że tak było. O to mi chodziło. No ale trzeba niehejtować żeby zrozumieć.
Jakie Jej twierdzenie? Masz tam wypowiedź samego JKM:
Cytuj
W momencie, w którym skorzystaliśmy ze zdjęcia, znajdowało się ono w domenie publicznej. Więc tej pani nie należą się od nas żadne pieniądze. Próbuje nas naciągnąć
Skoro "próbuje ich naciągnąć", zatem musiała się w jakiś sposób domagać tych pieniędzy, bo tak, to by oznajmił, że "ta pani w ogóle o nic się nie dopominała".

Siedziałem kiedyś w komisji wyborczej i nawet nie zdajesz sobie sprawy ile było kart z różnymi dopiskami, jakimiś obrazkami itd. Niestety komisja ma to w dupie, liczy się tylko krzyżyk i tyle i czy napiszesz sobie tam "nie mam na kogo glosować" czy "jebać Tuska, Kaczyńskiego i Millera" to i tak nikogo to nie obejdzie. Taka jest brutalna prawda.
Przecież ja wiem, że komisje ignorują takie dopiski, bo taki mają obowiązek. Dlatego doczytaj kolejną część mojego postu, który zacytowałeś, że należy sfotografować te karty (każdy swoją) i na po zakończeniu ciszy wyborczej, opublikować je. Wtedy może to poskutkować.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 11:51:39 am wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 28, 2014, 11:53:46 am »
Cytuj
Przecież ja wiem, że komisje ignorują takie dopiski, bo taki mają obowiązek. Dlatego doczytaj kolejną część mojego postu, który zacytowałeś, że należy sfotografować te karty (każdy swoją) i na po zakończeniu ciszy wyborczej, opublikować je. Wtedy może to poskutkować.

Równie dobrze możesz sobie to napisać na kartce z zeszytu tak samo zainteresuje to gościa, który właśnie wygrał 40k na mies + dodatki i emeryturę 4k.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 28, 2014, 14:08:07 pm »
Sam w tym momencie manipulujesz słowami.

 - Co pan sądzi o gwałtach?
 - Że kobiety lubią udawać niedostępne. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie.

Sorry, ja tu nie widzę podżegania do gwałtów. (...)
a czy ja mówię o podżeganiu? Mówię że odpowiedź jest debilna i totalnie nie na miejscu gdy mówi się o gwałcie. Jak idziesz na pogrzeb to też mówisz do wdowy "widziałem go po wypadku, ale go rozjebało, człowieku, puzzle normalnie"? To ma być potencjalny premier? Albo poszukaj, może masz koleżankę którą zgwałcono (choć mam nadzieję że nie masz), weź jej powiedz w twarz "no cóż, trzeba wiedzieć kiedy można a kiedy nie", doprawdy jestem ciekaw jej reakcji, przecież to normalny tekst co nie?

Cytuj
Ale dzięki Sent za miłe komplementy pod moim adresem.
Przy całej mojej szczerej sympatii do ciebie - co poradzę że ja o zupie a ty o dupie. Choć w zasadzie większy problem mam z tym, o czym zaraz (znowu) napiszę

Cytuj
A niejasne finanse, nieróbstwo i nepotyzm wcale a wcale nie są rozpowszechnione w naszym obecnym rządzie. Taki Korwin paskudny w porównaniu z Tuskiem. Co najwyżej mu równy. Kradzieży intelektualnej nie skomentuję, bo uważam portal gazeta.pl za niespecjalnie godny zaufania, a nie mam innego punktu odniesienia.
Wiesz jaka jest różnica między nimi? Tusk, Pawlak or whatever (może poza kaczyńskim) przynajmniej nie pierdoli że idzie ze wszystkimi na wojnę walczyć o Nową, Wspaniałą Polskę. ŻADEN (mże poza kaczaszwilim) nie mówi, że oto startować w wyborach by odsunąć całą klasę polityczną bo to kłamcy i złodzieje. Kłócą się, walczą o stołki, ale pomijając sektę smoleńską przynajmniej sprawiają pozory merytoryczności. Korwin zaś pierdoli o tych swoich ideach wolnościowych, walce z nepotyzmem, korupcją, niekompetencją, komuchami, chujach mujach dzikich wężach, choć w rzeczywistości jest starym SDkiem (ty jesteś po historii więc wiesz co to, młodym wyjaśnię, że to stary komuch z partii bliźniaczej bardziej znanemu PZPRowi; edit: jak się przed chwilą dowiedziałem lojalki współpracy z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa też podpisywał i jeszcze się z tego cieszył, starając się obrócić sprawę w żart. Doprawdy gz wyboru, winszuję) co żyje niewiadomo z czego, łamie cudze prawa własności/autorskie, wciąga na listy wyborcze całą rodzinę która w dodatku publicznie się przyznaje że nie ma pojęcia co to jest ta unia i co się w niej robi, otwarcie głosi że nie jedzie tam pracować za co mu wszyscy będziemy płacić tylko żeby sobie bezkarnie obrażać ludzi i chować się za immunitetem, wciąga do partii różnych Wiplerów którzy znani są tylko z tego, że po pijaku wszczynają burdy i dostają wpierdol od przybyłej na miejsce zdarzenia policji, który ustami tego samego Wiplera mówi że jadą tam na półtora roku "Za karę" bo "nikt z nich nie chciał być europosłem" (to po chuj się zgłaszał?) i w ogóle wrócą do kraju jak będą wybory bo tak mogą sobie zapewnić bezpieczne trwanie przy korycie (czytaj robią to samo co wszystkie inne partie które rzekomo tak zwalczają), po 23 latach startów dalej nie zna się nawet na prawie wyborczym własnego kraju które 17 innych komitetów jakoś ogarnęło, a nawet nie doszedłem do tego, że co się odezwie, to pierdolnie jakimś farfoclem jak z gwałtami, niepełnosprawnymi czy całą resztą jego bogatej kartoteki cytatów.
Ale nawet chuj z tym, że jest żałosnym hipokrytą, co dużo gada ale ma to niewielkie pokrycie w jego działaniach, przez 20 lat oglądania polityki jakoś przywykłem. To co mnie doprowadza do szewskiej pasji, to te tłumy idiotów (bo że to wyrachowanie to niestety już dawno przestałem wierzyć), co nie tylko dalej wierzą w jakąś Wyższą Korwińską Sprawę która nie ma odzwierciedlenia w faktach, ale przede wszystkim dokonują niemal biblijnych interpretacji słów Wodza byle tylko odwrócić kota ogonem i wykazać że gdy powiedział Białe, to tak naprawdę powiedział Czarne. Daleko nie szukając, gwałty od których wyszliśmy, jak długiego cytatu byś nie dał, ta wypowiedź BYŁA co najmniej chamska. I co gorsza, zapewne obliczona na to by wywołać skandal bo wiedział że usłużni idioci i tak go będą tłumaczyć, a tak przynajmniej ma darmową reklamę. Przynajmniej mam taką nadzieję, że faktycznie jest bardziej wyrachowany niż głupi.

I wracając na chwilę do tego, że czujesz się dotknięty jak mówię o wyborcach korwina per debile, idioci czy kretyni - sorry, używam po prostu terminu medycznego, nie wiem czemu czujesz się obrażony czy dotkniety. Zdaje się, że tak wy korwiniści broniliście wypowiedzi JKMa gdy nazwał (IIRC) paraolimpiadę "turniejem szachowym dla debili" i uznawaliści to za całkowicie trafne i normalne.

Cytuj
Chciałbym jeszcze dodać, skoro był tu już Korwin porównywany do Leppera - tamten też różne głupoty pierdolił, a jakoś nikt mu o to gównoburz medialnych nie organizował. Nawet po tym, jak na zarzut o gwałt na dziwce stwierdził publicznie "hehe, jak można zgwałcić prostytutkę". Rozgłos był niemal zerowy, naród się pośmiał dwa dni i zapomniał, nikt nawet nie badał sprawy tego gwałtu. A Korwin, jak powie coś z czego MOŻE WYNIKAĆ coś niepochlebnego to od razu się robi nagonkę we wszystkich mediach. Może ktoś zechce mi wyjaśnić, skąd taka różnica w podejściu?
z tego, że nie pamiętasz lub nie chcesz pamiętać jak dopierdalano się o wszystko do leppera, a już zwłaszcza do tej wypowiedzi o prostytutkach. Człowieku, przecież to się tygodniami ciągnęło, nie mówiąc o tysiącach obrazków w necie. I tu bym znowu musiał wrócić do tego co pisałem przed chwilą, wytkniesz coś korwinowi lub że mówi jedno a robi co innego, to zaraz usłyszysz milion "ALE INNI TO, INNI TAMTO". Co z tego że inni to inni tamto, inni są złym układem który rzekomo chce zwalczać dobrym przykładem, jakbym chciał kolejną chujową partię z tymi samymi mordami co mówi jedno a robi drugie to głosowałbym na któryś z tych pociotków po PiSie, Korwin nie jest mi do tego potrzebny.

tl;dr otwórz oczy Al, bo inteligentny z ciebie facet, inaczej bym się nie produkował. A przynajmniej nie opowiadaj z wyrachowania (o jakie cię posądzam), że białe jest czarne.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:26:00 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 28, 2014, 14:33:59 pm »
Cytuj
że białe jest czarne.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk</a>

I tyle w temacie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 28, 2014, 14:34:36 pm »
klasyka :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 28, 2014, 14:44:23 pm »
Zdaje się, że tak wy korwiniści broniliście wypowiedzi JKMa gdy nazwał (IIRC) paraolimpiadę "turniejem szachowym dla debili" i uznawaliści to za całkowicie trafne i normalne.

Flood nie jest korwinistą. Co już nieraz mówił. No ale "sent mode on". Typowe. No i pisanie że jest inteligentny, i wgl słodzenie, żeby tylko przyznał rację czerwonym :D
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:48:08 pm wysłana przez MuadDib »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #476 dnia: Maj 28, 2014, 14:55:37 pm »

Flood nie jest korwinistą. Co już nieraz mówił. No ale "sent mode on". Typowe. No i pisanie że jest inteligentny, i wgl słodzenie, żeby tylko przyznał rację czerwonym :D
u flooda to jeszcze mogę zrozumieć rozgoryczenie życiową sytuacją pchającą go do irracjonalnych wyborów, tobie zaś mógłbym jedynie polecić leczenie nóg :<
i zdefiniuj korwinistę, skoro głosowanie na niego, powtarzanie jego poglądów i bronienie go nie czyni z człowieka korwinisty. cierpisz na jakiś mechanizm wyparcia czy jak?
Choć pewno nic się nie dowiem, będziesz zbyt zajęty czajaną na możliwośc dopierdalajki..

ale tak serio, jakby to ode mnie zależało, oddałbym wam cały prawy (a jak!) brzeg wisły by zrobić tam taki obóz zamknięty a'la hongkong gdzie moglibyście na sobie testować te 'prawicowe' teorie. Zakładając, że w ciągu pierwszego półrocza byście się nie pozagryzali nawzajem niczym szczury próbując ustalić która prawica jest najprawsza, chętnie wrzucałbym wam przez kraty orzeszki jak słoniom w zoo, gdy już doprowadzilibyście się do stanu żebrzącej o wszystko, ale dumnej ze swych osiągnięć korei północnej :D W końcu też monarchia absolutna gdzie rządzą ci co mają pieniądze :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #477 dnia: Maj 28, 2014, 15:00:43 pm »

Flood nie jest korwinistą. Co już nieraz mówił. No ale "sent mode on". Typowe. No i pisanie że jest inteligentny, i wgl słodzenie, żeby tylko przyznał rację czerwonym :D
u flooda to jeszcze mogę zrozumieć rozgoryczenie życiową sytuacją pchającą go do irracjonalnych wyborów, tobie zaś mógłbym jedynie polecić leczenie nóg :<
i zdefiniuj korwinistę, skoro głosowanie na niego, powtarzanie jego poglądów i bronienie go nie czyni z człowieka korwinisty. cierpisz na jakiś mechanizm wyparcia czy jak?
Choć pewno nic się nie dowiem, będziesz zbyt zajęty czajaną na możliwośc dopierdalajki..

Co nie zmienia faktu, że nazwałeś go korwinistą. Poza tym nie bronię korwina, ale śmieszy mnie przypierdalanie się do niego za każdy skrót myślowy podłapany przez ścierwomedia. Dlaczego na niego głosowałem? Bo nie było lepszej opcji. I tyle. No ale kij w dupie nie pozwala ci czytać ze zrozumieniem tego, co piszę. Nie jestem korwinistą ani prawicowcem. To, że coś popieram z ich twierdzeń, to nic nie znaczy. No ale do błędu jeszcze się nigdy nie przyznałeś.

ale tak serio, jakby to ode mnie zależało, oddałbym wam cały prawy (a jak!) brzeg wisły by zrobić tam taki obóz zamknięty a'la hongkong gdzie moglibyście na sobie testować te 'prawicowe' teorie. Zakładając, że w ciągu pierwszego półrocza byście się nie pozagryzali nawzajem niczym szczury próbując ustalić która prawica jest najprawsza, chętnie wrzucałbym wam przez kraty orzeszki jak słoniom w zoo, gdy już doprowadzilibyście się do stanu żebrzącej o wszystko, ale dumnej ze swych osiągnięć korei północnej :D W końcu też monarchia absolutna gdzie rządzą ci co mają pieniądze :D

A ja chętnie popatrzę jak lewackie "różniące się" partie będą się obrzucać mięsem i wprowadzać coraz więcej modnej patologii, żeby lud zobaczył kto jest bardziej "postępowy" i w ogóle.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #478 dnia: Maj 28, 2014, 15:03:42 pm »
Cytuj
oddałbym wam cały prawy (a jak!) brzeg wisły

Ty to sie moim brzegiem nie rządź koleżko :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 28, 2014, 15:18:31 pm »
Przypomnijcie mi, Panowie, jak się nazwało to miasto w Indiach, które najuboższą dzielnicę przerobiło na strefę wolności gospodarczej i teraz jest to najbogatsza dzielnica z wieżowcami.


Ooo, znalazłem.

"W 1979 roku władze indyjskiego stanu Haryana zdecydowały się na odważny krok. Podzielono dystrykt Faridabad na dwie części. W pierwszej wokół miasta Faridabad władzę utrzymał rząd. Obszar ten miał dobrą infrastrukturę między innymi połączenie kolejowe ze stolicą New Delhi oraz żyzną ziemię. Natomiast druga część, Gurgaon została wydzielona z nieużytków i kamienistej ziemi. Nie było tam żadnej infrastruktury, żadnych połączeń kolejowych. Zdecydowano, że na obszarze Gurgaon zapanuje pełny wolny rynek właściwie bez żadnego wpływu władz. Przesłanie Gurgaonu było proste: niech wolny rynek robi swoje. Można więc uznać, że Gurgaon stał się wyspą wolności. W 1979 roku nie było tam prawie nic. Gurgaon szybko wyprzedził regiony zarządzane przez państwo w tym Faridabad , a dziś to jedno z najlepiej rozwijających się miast w Indiach."
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 15:20:46 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz