Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310527 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #420 dnia: Maj 26, 2014, 22:05:06 pm »
Cytuj

W czasie ciszy wyborczej jest zakaz agitacji wyborczej i wolałem powstrzymać się z komentarzem, niż trafić na listę jakiegoś nadgorliwca, który inaczej zdefiniował sobie słowo "agitacja" :P
Jeszcze nie wiedziałem wtedy że jakiś jełop ogłosił że cisza wyborcza obowiązuje też w internecie :P

Cytuj
Filmik naiwny i wątpię, że ktoś, poza małym odłamkiem osób, w to uwierzy. "Odpięte pasy poprawiają bezpieczeństwo", o ile chcesz wylecieć z samochodu w momencie uderzenia i walnąć w szybę
Zasadniczo pasy nie są jednokolorowe. Z bezpieczeństwem jest różnie - w jednych scenariuszach wypadków dają Ci większą szansę na przeżycie, w innych przyczynią się do Twojej śmierci.

Zresztą jak już wspominałem - wrzuciłem ten film bo mnie rozbawił, nie dlatego, że wierzę w to co w nim było : )

Ale owszem, ja zapinam pasy, i to nie dlatego, że jest przymus, tylko dlatego, że uważam, że to poprawia moje bezpieczeństwo.

Natomiast jestem przeciwko przymusowi jako takiemu. Powinieneś mieć prawo sam zadecydować. Jesteś dorosłym człowiekiem i chyba potrafisz samodzielnie podejmować decyzje, nie? Jeśli nie zapniesz pasów i zabijesz się, bo przywalisz w drzewo, to jest to tylko i wyłącznie Twoja własna wina, państwu nic do tego. Tak samo z kaskami dla motocyklistów i tak dalej.

Mądre rządzenie państwem nie polega na tym, żeby zmuszać ludzi do czegoś siłą. Mądre rządzenie polega na tworzeniu odpowiednich tendencji. Stworzeniu warunków, w których obywatele sami będą postępować właściwie, bo będą widzieli w tym zysk dla siebie i będzie to naturalne zachowanie.

Cytuj

xilk: Większe zainteresowanie kandydatów takimi ankietami naprawdę by się przydało. Szczególnie w przypadku wyborów lokalnych gdyż tam partie to tylko szyldy. Będziesz chciał zagłosować na "liberała", wybierzesz gościa z np. z PO a wyjdzie że to ultra katol i wszędzie będzie stawiał pomniki świętych. Nie żebym miał coś do pomników, po prostu co za dużo to nie zdrowo.
To co mówią przedstawiciele praktycznie wszystkich partii poza jednym Korwinem (bo tylko ten powtarza od 20 lat to samo. Co zabawne, tępi się go za to) można sobie rozbić o kant dupy, bo programy wyborcze nie odzwierciedlają ich poglądów, tylko są pisane przez specjalistów od opinii publicznej. Żeby nabić jak najwięcej głosów. Myślisz że Tusk naprawdę zamierzał obniżyć podatki, a potem jak się dorwał do władzy to jakoś tak wyszło że zmienił zdanie?

Cytuj
Nie żebym miał coś do pomników, po prostu co za dużo to nie zdrowo
A ja mam. Bo w sytuacji jakiej jesteśmy, to rząd mógłby jednak inwestować hajs nieco mądrzej niż w ogromną świątynię (swoją drogą, straszny architektoniczny potworek) w Warszawie.



 


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #421 dnia: Maj 26, 2014, 22:23:30 pm »
To co mówią przedstawiciele praktycznie wszystkich partii poza jednym Korwinem (bo tylko ten powtarza od 20 lat to samo. Co zabawne, tępi się go za to)
To, że powtarza bzdury przez 20 lat, nie czyni go jedynym sprawiedliwym w polityce.
Zwłaszcza, że to bzdury na wyższym lewelu.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #422 dnia: Maj 26, 2014, 22:53:31 pm »
Natomiast jestem przeciwko przymusowi jako takiemu. Powinieneś mieć prawo sam zadecydować. Jesteś dorosłym człowiekiem i chyba potrafisz samodzielnie podejmować decyzje, nie? Jeśli nie zapniesz pasów i zabijesz się, bo przywalisz w drzewo, to jest to tylko i wyłącznie Twoja własna wina, państwu nic do tego. Tak samo z kaskami dla motocyklistów i tak dalej.
nie, nie powinieneś decydować, bo w przypadku zagrożenia życia, a takim jest wypadek, nikt nie sprawdza czy masz ważne ubezpieczenie, tylko wiozą cię od razu do szpitala i leczą cię za moje pieniądze, więc twoim zasranym obowiązkiem jest zapinać te pasy by twoje leczenie kosztowało mnie mniej. Simple as that.
I to samo problem WORDów, wyobraź sobie że nie ma egzaminu państwowego i byle debil może prowadzic szkołę gotowania na gazie i rozdawać na prawo i lewo prawko. To co mamy teraz nie jest idealne, ba, przez tę patologię sam nie robiłem, ale jakieś debilne rozprzedawanie wszystkiego jak w kraju trzeciego świata proponowane przez korwina nie jest rozwiązaniem niczego.

I w ramach przypomnienia, o podatkach to każdy pyszczy, im bardziej prawy tym głośniej drze mordę, ale jakoś prześlizguje się nad faktem że stawiane za wzór węgry mają prawie 30% samego VAT. Bo drzeć ryja za pieniądze to może każdy, tylko jak przychodzi do realpolitik to trza tę pyskatą mordę wsadzić w kubeł i mierzyć się z prawdziwą gospodanką, a nie własnymi fantazjami.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 26, 2014, 23:41:21 pm »
Cytuj
To, że powtarza bzdury przez 20 lat, nie czyni go jedynym sprawiedliwym w polityce.
Zwłaszcza, że to bzdury na wyższym lewelu.
Nie powiedziałem, że czyni go to jedynym sprawiedliwym, czegokolwiek byś pod tym pojęciem nie widział. Chciałem powiedzieć tylko, że to jedyny typ w całym tym burdelu który nie zmienił kilkanaście razy głoszonych przez siebie oficjalnie poglądów. Jak dla mnie cała reszta jest po prostu niegodna zaufania.

No serio, co z tego, że wybiorę typa który obiecuje nawet najzajebistsze reformy, skoro wiem, że łże tylko po to żebym na niego zagłosował? A z tego co obiecuje nie zrobi nic?

Cytuj
nie, nie powinieneś decydować, bo w przypadku zagrożenia życia, a takim jest wypadek, nikt nie sprawdza czy masz ważne ubezpieczenie, tylko wiozą cię od razu do szpitala i leczą cię za moje pieniądze, więc twoim zasranym obowiązkiem jest zapinać te pasy by twoje leczenie kosztowało mnie mniej. Simple as that.
O, serio? Ostatnim razem, jak sobie rozpierdoliłem łeb tak, że krew mi się lała po twarzy strumieniem, to gdy dojechałem taryfą na pogotowie (i odstałem swoje w kolejce, chociaż był środek nocy) usłyszałem, że Pani mi nie może pomóc i mogę sobie iść do szpitala.
Z buta.
Fajnie, że mam taką fajną opiekę medyczną, jestem w pełni zadowolony że za nią płacę.

Cytuj
I to samo problem WORDów, wyobraź sobie że nie ma egzaminu państwowego i byle debil może prowadzic szkołę gotowania na gazie i rozdawać na prawo i lewo prawko. To co mamy teraz nie jest idealne, ba, przez tę patologię sam nie robiłem, ale jakieś debilne rozprzedawanie wszystkiego jak w kraju trzeciego świata proponowane przez korwina nie jest rozwiązaniem niczego.
jak dla mnie obecny, skrajnie patologiczny stan jest nieakceptowalny. Coś zmienić trzeba. Jak masz lepszy pomysł to dajesz.

Cytuj
I w ramach przypomnienia, o podatkach to każdy pyszczy, im bardziej prawy tym głośniej drze mordę, ale jakoś prześlizguje się nad faktem że stawiane za wzór węgry mają prawie 30% samego VAT. Bo drzeć ryja za pieniądze to może każdy, tylko jak przychodzi do realpolitik to trza tę pyskatą mordę wsadzić w kubeł i mierzyć się z prawdziwą gospodanką, a nie własnymi fantazjami.
Tyle że tę gospodankę to trzeba najpierw zrobić albo utrzymać.

 A nasz rząd dostał właśnie trzecią kadencję na której dalej będzie mógł rozdawać wolnizny podatkowe obcym koncernom (jak Fiatowi), sprzedawać zagranicznym biznesmenom złoża surowców naturalnych za grosze i dusić rodzime firmy absurdalnymi pomysłami typu "fajnie że robiłeś dla nas karetki, ale słuchaj, od dzisiaj karetka to w rozumieniu prawnych samochód osobowy, oddawaj zaległe miliony w podatkach, bo przecież prawo działa wstecz".
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2014, 23:52:46 pm wysłana przez TheFlood »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 26, 2014, 23:55:31 pm »
Fajnie, że mam taką fajną opiekę medyczną, jestem w pełni zadowolony że za nią płacę.
umowa o pracę czy śmieciówka? Bo jak ta druga, to zdaje się, że płacisz niewiele albo nawet wcale. Towarzyszu Flood, ubezpieczcie się samemu, po to dostajecie w końcu wiecej i o to walczycie pod korwińskim sztandarem.

WORDy - starczyłoby zmienić zasady finansowania, tak na dzień dobry.

gospodanka - przecież korwin także proponuje zrobienie z nas burdelu gdzie każdy może wejść a nie jakaś gospodanka narodowa (przynajmniej taka jest idea wolnego rynku i takich tam). Btw zniżkę ma też każda nowa firma, z czego korzystali także moi znajomi, także tego.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 27, 2014, 00:17:29 am »
Cytuj
umowa o pracę czy śmieciówka? Bo jak ta druga, to zdaje się, że płacisz niewiele albo nawet wcale. Towarzyszu Flood, ubezpieczcie się samemu, po to dostajecie w końcu wiecej i o to walczycie pod korwińskim sztandarem.
 
Brak pracy :F Więc chyba Ty jednak za mnie zapłaciłeś. Widzisz, jaka zwinna służba zdrowia, jak oszczędza, paliwa na mnie nie zmarnowali. Jeszcze nie byłoby za co po wódkę na sygnale jeździć.

A ubezpieczenie własne miałem od dzieciństwa. Przez jakiś czas, po tym, jak przez dwa lata sprawiedliwa Polska mnie osądzała, uniemożliwiając mojemu ojcu pracę zarobkową (bo nie mógł wyjechać, gdy cały czas toczyły się rozprawy) to niestety bieda zajrzała w oczy i takowego ubezpieczenia nie miałem. Swoją drogą to dosyć sarkastyczne, że państwo najpierw zrównało mnie z nędzą, odbierając zarówno cały majątek jak i możliwość pracy zarobkowej na czas rozpraw (co wymagało wykorzystania wszystkich rezerw finansowych żeby przeżyć), a potem stwierdziło, że stać mnie żebym sobie wynajął mieszkanie więc socjal mi się nie należy.

Chyba do dzisiaj nie mam ubezpieczenia, wykupuję tylko studenckie na uczelni, bo muszę, inaczej nie puszczą mnie na praktyki.

Cytuj
WORDy - starczyłoby zmienić zasady finansowania, tak na dzień dobry.
Na jakie? Z budżetu, który już i tak przerasta możliwości finansowe tego państwa?

Cytuj
gospodanka - przecież korwin także proponuje zrobienie z nas burdelu gdzie każdy może wejść a nie jakaś gospodanka narodowa (przynajmniej taka jest idea wolnego rynku i takich tam). Btw zniżkę ma też każda nowa firma, z czego korzystali także moi znajomi, także tego.
Ja nie mówię żeby obcokrajowców nie wpuszczać w ogóle - ale z jakiej, kurwa, racji mają tu mieć immunitet podatkowy? To rodzime biznesy powinno się promować.  Fiat miał taki immunitet przez ostatnie 20 lat, a jak się ostatnio skończył, to zagrozili, że zamkną fabrykę i dostali przedłużenie na kolejne dwadzieścia lat. Sorry, ale jak się to weźmie do kupy z tą akcją ze złożem miedzi, które zostało sprzedane za 1% wartości rynkowej to chyba jasne jest, że ktoś tu twardo łyka łapóweczki. W ten sposób gospodanki nie zbudujemy.

Jak już chcemy tak bardzo ułatwiać życie obcym biznesmenom to zróbmy tu raj podatkowy na wzór Cypru. I tak państwo zarobiłoby na tym więcej niż na obecnym wyciskaniu z narodu ostatnich resztek i immunitetach rozdawanych światowym korporacjom.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2014, 00:21:57 am wysłana przez TheFlood »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 27, 2014, 08:53:23 am »
Cytuj
Oczywiście mam świadomość, że takich stron może być kilka, ale jakby była jakaś jedna główna strona, to tam by taka ankieta "przymusowa" dla wszystkich kandydatów mogła by być. Bo o ile w wyborach do sejmu liczą się programy partii, o tyle właśnie w eurowyborach, lokalnych, czy wyborach do senatu, to chciałbym jednak wiedzieć, na kogo oddaję swój głos.

Zdecydowanie tak. Kilka kluczowych pytań n/t gospodanki i światopoglądu i mielibyśmy jakiś ogląd kandydatów.

Cytuj
Natomiast jestem przeciwko przymusowi jako takiemu. Powinieneś mieć prawo sam zadecydować. Jesteś dorosłym człowiekiem i chyba potrafisz samodzielnie podejmować decyzje, nie? Jeśli nie zapniesz pasów i zabijesz się, bo przywalisz w drzewo, to jest to tylko i wyłącznie Twoja własna wina, państwu nic do tego. Tak samo z kaskami dla motocyklistów i tak dalej.

Jeżeli osobnik "A" wykupi prywatne ubezpieczenie i podpisze deklaracje, ze w razie wypadku koszty pokryje z niego, to niech sobie jeździ bez pasów.

Cytuj
Delikatnie mówiąc wkurza mnie gdy pasażer za mną nie ma zapiętych bo w razie czołowego zderzenia leci on na mnie. Jak dla mnie to nawet nie musi być nakazu zapiętych pasów, powinna liczyć się decyzja kierowcy i on powinien o ile chce wymuszać na pasażerach zapięcie pasów.

Ja mam prostą zasadę, jedziesz ze mną zapinasz pasy, albo wypad.

Cytuj
A ja mam. Bo w sytuacji jakiej jesteśmy, to rząd mógłby jednak inwestować hajs nieco mądrzej niż w ogromną świątynię (swoją drogą, straszny architektoniczny potworek) w Warszawie.

Samo finansowanie religii w szkołach to jest kasa w błoto. Już nie wspomnę o armii przeróżnych kapelanów w rangach pułkowników, święceniu wszystkiego co się da zaczynając od mostu na szambie kończąc, funduszu kościelnym i ogólnie całym konkordacie. 



« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2014, 08:55:26 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 27, 2014, 09:09:30 am »
Ból dupy czerwonych zawsze mile widziany :)

hau hau czerwone pieski

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 27, 2014, 09:37:28 am »
Haha! Znów roszady przy wynikach, tym razem oficjalnych. PiS spadł, PSL tak samo. Ale przynajmniej Palikociarnia się nie podniosła.

nie, nie powinieneś decydować, bo w przypadku zagrożenia życia, a takim jest wypadek, nikt nie sprawdza czy masz ważne ubezpieczenie, tylko wiozą cię od razu do szpitala i leczą cię za moje pieniądze, więc twoim zasranym obowiązkiem jest zapinać te pasy by twoje leczenie kosztowało mnie mniej.
Autentyczny wypadek - jechał facet BMW, trzeźwy, zapięty pasami. Wyjechał mu kierowca Malucha, pijany, bez pasów. Ten pierwszy został w zgniecionym samochodzie, ponoć ledwo go w szpitalu uratowali. Kierowca Malucha wyleciał przez przednią szybę i po paru minutach był całkowicie sprawny. Pytanie: za kogo podatnik zapłacił więcej?

Zapinam pasy, bo bez nich tak jakoś zbyt dziko się czuję, zbyt luźno, więc naprawdę - nie obchodzi mnie, co o tym mówi prawo i w ogóle nie interesuje mnie ta batalia o wolność wyboru. Ale nie lubię gadania, że pasy poprawiają bezpieczeństwo. Tak, jak napisał Alek - pasy to loteria i nie da się tego w żaden sposób usystematyzować.


Co do prawa jazdy to umieszczam tu skan, który podawałem w Kiju w listopadzie:

Polecam ten artykuł z gazety, którą tak dziś wychwaliłem w Hyde Parku.
Klasztor - Fechtmistrz

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 27, 2014, 10:43:50 am »
Jeszcze nie wiedziałem wtedy że jakiś jełop ogłosił że cisza wyborcza obowiązuje też w internecie :P
Przecież cisza wyborcza w internecie obowiązuje już od kilku wyborów :o Zresztą wiele stron z artykułami politycznymi zamieszcza specjalny komunikat, że trwa cisza wyborcza, więc nie wiem, jak mogłeś teraz dopiero się o tym dowiedzieć :P

Natomiast jestem przeciwko przymusowi jako takiemu. Powinieneś mieć prawo sam zadecydować. Jesteś dorosłym człowiekiem i chyba potrafisz samodzielnie podejmować decyzje, nie? Jeśli nie zapniesz pasów i zabijesz się, bo przywalisz w drzewo, to jest to tylko i wyłącznie Twoja własna wina, państwu nic do tego. Tak samo z kaskami dla motocyklistów i tak dalej.
Gorzej, jak przez te pasy zrobisz komuś innemu krzywdę np. siedząc za kierowcą polecisz jako pocisk. Tak samo, jak wylecisz dzięki niezapiętym pasom, przeżyjesz i na koniec będziesz żądał odszkodowania, bo odniosłeś jakieś tam obrażenia i nie możesz pracować. Problem w tym, że nie zapiąłeś pasów, a gdybyś zapiął, to byś został w samochodzie i byś nie odniósł większego uszczerbku.

To co mówią przedstawiciele praktycznie wszystkich partii poza jednym Korwinem (bo tylko ten powtarza od 20 lat to samo. Co zabawne, tępi się go za to) można sobie rozbić o kant dupy, bo programy wyborcze nie odzwierciedlają ich poglądów, tylko są pisane przez specjalistów od opinii publicznej.
Tylko ja z Lowcą mówimy o deklaracjach poszczególnych polityków. Może i w PiS, czy u Korwina boją się mieć inne poglądy niż lider, ale akurat inne partie potrafią mieć ludzi z różnymi poglądami, dlatego warto się dowiedzieć, co kto planuje zrobić i jakie inicjatywy będzie wspierał.

Ból dupy czerwonych zawsze mile widziany :)

hau hau czerwone pieski
Odezwał się ślepo posłuszny sługa kleru :P
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 27, 2014, 13:18:52 pm »
Odezwał się ślepo posłuszny sługa kleru :P

Albo trolujesz, albo nie masz pojęcia o czym mówisz. Jestem antyreligijny : ]

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 27, 2014, 13:23:16 pm »
Cytuj
Ból dupy czerwonych zawsze mile widziany :)

hau hau czerwone pieski
 
Że niby co? Że nie wierzę w Twojego Boga (jak, nawiasem mówiąc, 70% populacji świata) to znaczy że jestem komunistą?

Podpadasz. Ścierpię wiele, ale porównywanie mnie do czerwonych ścierw to obraza śmiertelna.

Domyślam się, że w takim razie absolutnie popierasz wydawanie milionów na budowanie monumentalnych świątyń i stawianie pomników papieża. Na pewno Karol Wojtyła jak i Chrystus by to poparli, co tam głodujące dzieci (że już nie będę wspominał kto je najchętniej gwałci..). Przecież to jasno wynika z głoszonych przez nich nauk, nie? Kościół katolicki w Polsce wcale a wcale nie wykazuje się hipokryzją ; )

Cytuj
Przecież cisza wyborcza w internecie obowiązuje już od kilku wyborów :o Zresztą wiele stron z artykułami politycznymi zamieszcza specjalny komunikat, że trwa cisza wyborcza, więc nie wiem, jak mogłeś teraz dopiero się o tym dowiedzieć :P
I wcześniej też grozili wyrokami za lajkowanie statusów? Pierwsze słyszę.

Cytuj
Gorzej, jak przez te pasy zrobisz komuś innemu krzywdę np. siedząc za kierowcą polecisz jako pocisk. Tak samo, jak wylecisz dzięki niezapiętym pasom, przeżyjesz i na koniec będziesz żądał odszkodowania, bo odniosłeś jakieś tam obrażenia i nie możesz pracować. Problem w tym, że nie zapiąłeś pasów, a gdybyś zapiął, to byś został w samochodzie i byś nie odniósł większego uszczerbku.
 
Strasznie dupowate gdybanie. Niby od kogo miałbym żądać odszkodowania? Od państwa? Bo mnie nie zmusiło? Równie dobrze mógłbym żądać odszkodowania bo moja żona wjebała się z mostu do rzeki i przez zapięte pasy się utopiła. Takie gdybanie to nie są sensowne argumenty.

Cytuj
Tylko ja z Lowcą mówimy o deklaracjach poszczególnych polityków. Może i w PiS, czy u Korwina boją się mieć inne poglądy niż lider, ale akurat inne partie potrafią mieć ludzi z różnymi poglądami, dlatego warto się dowiedzieć, co kto planuje zrobić i jakie inicjatywy będzie wspierał.
Tak, zrozumiałem. Tylko co z tego, jak gościu mówi to, co myśli, że chce usłyszeć większość społeczeństwa, a nie to, co faktycznie zamierza robić?

Coś mi się zdaje że chyba największym problemem tego kraju jest kompletny brak odpowiedzialności ludzi, którzy siedzą na budżetówce (zarówno polityków, jak i biurokratów). Nikt nie może ich rozliczyć jak coś spieprzą, więc można pieprzyć do oporu.

Cytuj
Polecam ten artykuł z gazety, którą tak dziś wychwaliłem w Hyde Parku.
No kurwa. Można? Można. I wcale nie kończy się to krwawą rzezią na drogach.

Niektórym opiekuńczość państwa poprzewracała w głowach. Wnerwia mnie, gdy ludziom się wydaje, że jak się zlikwiduje debilne przymusy to nagle wszyscy zaczną się mordować, kraść i gwałcić.

W średniowieczu dostęp do broni był CAŁKOWICIE powszechny, posiadał ją każdy. Dodajmy do tego fakt, że społeczeństwo było znacznie silniej oswojone ze śmiercią, bo śmiertelność była wyższa. Może pamiętacie takie rzeczy jak danse macabre (czy też totentanz) - śmierć miała stałe miejsce w średniowiecznej kulturze. I ludzie też niby byli bardziej "savage". Dodajmy jeszcze taki patent: ze względu na wiarę jakoby samobójstwo całkowicie pozbawiało szans na życie wieczne, samobójcy często decydowali się kogoś zamordować żeby skończyć swoje życie na szafocie (więc nie z własnej ręki, zachowując nadzieję na zbawienie).

I co? Współczynnik zabójstw w Europie wynosił wtedy 1.5 na 100 tysięcy ludzi. Dla porównania, dzisiaj wynosi 1.0. Różnica statystycznie niemal żadna.

Nie będę już nawet przypominał, że w rzeczywistości chłop pańszczyźniany musiał przepracować MNIEJ dni w roku żeby spłacić nałożone na siebie przez państwo ciężary niż współczesny obywatel. I to niemal o 1/3 mniej.

Dalej sobie uważajcie że idziemy ku lepszemu i tak dalej :P
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2014, 13:58:44 pm wysłana przez TheFlood »

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 27, 2014, 13:56:43 pm »
Że niby co? Że nie wierzę w Twojego Boga (jak, nawiasem mówiąc, 70% populacji świata) to znaczy że jestem komunistą?

Podpadasz. Ścierpię wiele, ale porównywanie mnie do czerwonych ścierw to obraza śmiertelna.

Domyślam się, że w takim razie absolutnie popierasz wydawanie milionów na budowanie monumentalnych świątyń i stawianie pomników papieża. Na pewno Karol Wojtyła jak i Chrystus by to poparli, co tam głodujące dzieci (że już nie będę wspominał kto je najchętniej gwałci..). Przecież to jasno wynika z głoszonych przez nich nauk, nie? Kościół katolicki w Polsce wcale a wcale nie wykazuje się hipokryzją ; )

To było do tekstów Czerwonych Piesków czyli Senta, Arima itd. No i nie przeczytałeś mojego ostatniego postu :)

Pozdrawiam :)

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 27, 2014, 14:03:55 pm »
Cytuj
To było do tekstów Czerwonych Piesków czyli Senta, Arima itd. No i nie przeczytałeś mojego ostatniego postu :)

Pozdrawiam :)
Którego? Na dwóch ostatnich stronach widzę tylko Twoje jednozdaniowe wtrącenia, bez słowa o komunistach.

EDIT: A, no tak, ten o antyreligijności. Spoko, niepotrzebnie odebrałem tekst o komuchach jako skierowany do mnie.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 27, 2014, 14:10:52 pm »
Arima? Czerwonego?
Klasztor - Fechtmistrz