Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312799 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #390 dnia: Maj 25, 2014, 12:17:22 pm »
Cytuj
po pierwsze znowu wracamy do tego co kto uznaje za prawicę, po drugie polska prawica to nie tylko wyborcy pisu, ale takzewspomnianego korwina, gowina czy ruchu narodowego, a wszyscy oni patrzą w obrana jak obrazek, choć układa się ze złym putinem (choć "układa" to delikatne określenie na to ordynarne lizanie mu dupy), który jest dobry bo bije złe upa. Za to jak ktoś od nas na putina choćby spojrzy, to komuch i SBek.

Wiesz, wyborcy całej reszty nie stanowią nawet 1/4 elektoratu PiSu także to margines, a kto jest wyborcą PiSu to chyba wiemy. Już nawet pomijam fakt, ze to wszystko obraca się wokół ~50% uprawnionych do głosowania bo reszta wybory ma w dupie.

Co do Orbana to jego polityka wobec Rosji jest jak najbardziej słuszna i powinniśmy iść tą samą drogą. Dużo większe korzyści daje nam handel z Ruskimi niż popieranie niepewnych rządów "majdanowskich banderowców", a korzyści dla naszego kraju powinny być w tym wypadku priorytetem.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #391 dnia: Maj 25, 2014, 16:03:37 pm »
z rosją jest ten problem, że jedyne co toleruje, to strzał z glana w zęby. Teraz układa się z obranem, bo potrzebują kogokolwiek kto będzie ich legitymował (plus obran chce rosji płacić) ale wszystko się trochę uspokoi i kto wie czy rosja nie poszuka tam sobie sowieckich obywateli do ochrony albo pretekstów do embarga na węgierskie walizki.

Drugi problem, możemy się o to obrażać, ale tak naprawdę na kontynencie liczą się tylko niemcy, może jeszcze  francja i brytania. Reszta to nieistotny margines (czy to ze względu na słabą gospodankę jak basen morza śródziemnego, czy to marny potencjał demograficzny jak północ, czy też połączenie obu czyli cały dawny blok wschodni) i choćby z tego względu mądrym byłoby się trzymać w kupie i mówić jednym głosem, a nie popierać rewizjonizm sąsiada i pomagać mu w rozbiorze, bo za chwilę samemu można dostać od "sojusznika" kutasa do dupy. Jeśli więc aneksja krymu przypomina monachium z dwudziestolecia, to węgrzy grają obecnie rolę polski przywłaszczającej sobie zaolzie. A nie muszę przypominać, jak na tym wyszlismy.

a co do procentów - jakby tak zebrać w kupę to co uwaza się za prawicowe, to do tych 40% (lub nawet więcej, pamiętajmy ze niektórzy tez PO uważają za prawicowe lub mają prawicowe poglądy ale nie chcą pisu) spokojnie by dobili, nawet biorąc pod uwagę, że to 40% z 50% frekwencji to i tak to daje dobre osiem milionów obywateli.

A tymczasem mamy 7% frekwencji, co podobno i tak jest wzrostem :D
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 16:05:52 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #392 dnia: Maj 25, 2014, 16:20:58 pm »
Cytuj
A tymczasem mamy 7% frekwencji, co podobno i tak jest wzrostem :D
7? Moja matka mówi, że w telewizji o 12 podawali 11%.

Cytuj
ciężko powiedzieć co mogło być winne, bo w komisji liczącej głosy siedzą niemal zawsze przedstawiciele każdej ze startujących partii i nawzajem sobie patrzą na ręce, nie mówiąc o OBWE w tych większych i innych takich.
Skąd Ty to wytrzasnąłeś? W Zachodniopomorskim do komisji wyborczych bierze się przypadkowych ludzi. Najczęściej synalek jakiegoś urzędasa ogarnia kolegów z liceum albo coś w tym stylu.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #393 dnia: Maj 25, 2014, 16:33:20 pm »
7? Moja matka mówi, że w telewizji o 12 podawali 11%.
Reżymowe media!
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #394 dnia: Maj 25, 2014, 16:36:17 pm »
Cytuj
Drugi problem, możemy się o to obrażać, ale tak naprawdę na kontynencie liczą się tylko niemcy, może jeszcze  francja i brytania. Reszta to nieistotny margines (czy to ze względu na słabą gospodankę jak basen morza śródziemnego, czy to marny potencjał demograficzny jak północ, czy też połączenie obu czyli cały dawny blok wschodni) i choćby z tego względu mądrym byłoby się trzymać w kupie i mówić jednym głosem, a nie popierać rewizjonizm sąsiada i pomagać mu w rozbiorze, bo za chwilę samemu można dostać od "sojusznika" kutasa do dupy. Jeśli więc aneksja krymu przypomina monachium z dwudziestolecia, to węgrzy grają obecnie rolę polski przywłaszczającej sobie zaolzie. A nie muszę przypominać, jak na tym wyszlismy.

Chyba nie uważasz, ze "w razie co" i wejście Rosji w nasze dupsko ktoś nam pomoże? :D

Cytuj
7? Moja matka mówi, że w telewizji o 12 podawali 11%.

Oficjalnie jest koło 7.

Cytuj
Skąd Ty to wytrzasnąłeś? W Zachodniopomorskim do komisji wyborczych bierze się przypadkowych ludzi.

Yep. Sam w takiej komisji siedziałem z kumplem bo coś koło 100zł płacili.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #395 dnia: Maj 25, 2014, 17:38:40 pm »
frekwencja - zalezy od rejonu, ale ogólnopolska 7 z hakiem

komisja -  w tych najważniejszych na pewno obsadzają, przynajmniej przy liczeniu. I zdecydujcie się, z łapanki czy synalek urzędasa ogarnia kolegów, czy zły rząd podrabia podpisy i robi wały, czy po prostu ktoś miał wyjebane i zrobił robotę na odpierdol bo był z łapanki, bo to się nie trzyma ni kupy ni dupy ._. Zastanawiam się skąd ten twój stronk butthurt na jakiekolwiek instytucje Al.

btw. lepszy temat do narodowej sraczki (przynajmniej w tym temacie), Jaruzelski nie żyje. Czekam na milion opinii czemu stan wojenny z mniejszą liczbą ofiar niż bratnia interwencja u sąsiadów czy lockouty doby drugiej RP był zbrodnią. A, i jak symulował by nie chodzić na procesy, śmierć pewno też sfingował

 

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #396 dnia: Maj 25, 2014, 18:08:38 pm »
Kolejnego peperucha mamy z głowy. W telewizji już zaczęto proces wybielania.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #397 dnia: Maj 25, 2014, 18:17:29 pm »
Kolejnego peperucha mamy z głowy. W telewizji już zaczęto proces wybielania.
dał nam przykład Lech Kaczyński jak wybielać mamy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #398 dnia: Maj 25, 2014, 18:25:25 pm »
Cytuj
komisja -  w tych najważniejszych na pewno obsadzają, przynajmniej przy liczeniu. I zdecydujcie się, z łapanki czy synalek urzędasa ogarnia kolegów, czy zły rząd podrabia podpisy i robi wały, czy po prostu ktoś miał wyjebane i zrobił robotę na odpierdol bo był z łapanki, bo to się nie trzyma ni kupy ni dupy ._. Zastanawiam się skąd ten twój stronk butthurt na jakiekolwiek instytucje Al.

Co jest trudniejszego niż dać łapówę dzieciakowi z liceum? Pokreśli jak koledzy nie będą patrzeć, przecież nikt go nie będzie podejrzewał.

Z mojej klasy też ludzie łazili do komisji wyborczych.

A butthurt na instytucje wynika z tego, że pochłaniają one ogromne pieniądze i najzwyczajniej w świecie albo nie działają wcale, albo ledwo ledwo i jeszcze masz prosić o łachę.

Nie wiem czy ogarniasz, Sencie, ale szpitale są dla pacjentów, nie dla lekarzy. Szkoły są dla uczniów, nie dla nauczycieli. Uniwersytety dla studentów, nie wykładowców.

I skurwiały ZUS jest dla emerytów, nie po to żeby sobie prezes pojeździł po świecie czy urzędasy przepisywały rzędy cyferek w klimatyzowanych pałacach.

Ktoś w tym kraju już dawno zgubił proporcję i dlatego trafia mnie szlag jak o tym myślę.

A dokładniej, trafił mnie już dawno - podczas pięciokrotnego zdawania prawa jazdy w państwowej instytucji jaką jest WORD. Wszystko tak genialnie bezdusznie zorganizowane, żebyś wyszedł z egzaminu oblany i z traumą.


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #399 dnia: Maj 25, 2014, 18:36:39 pm »
Cytuj
A dokładniej, trafił mnie już dawno - podczas pięciokrotnego zdawania prawa jazdy w państwowej instytucji jaką jest WORD. Wszystko tak genialnie bezdusznie zorganizowane, żebyś wyszedł z egzaminu oblany i z traumą.

Haha, bez urazy, ale jak ktoś potrafi jeździć to max po 3 razach zda, mój kumpel ma szkołę jazdy i mam info z pierwszej ręki niemal. Wniosek żeś kierowca dupa i tyle :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #400 dnia: Maj 25, 2014, 18:49:46 pm »
7% to była frekwencja o 12:00.
Co do wyborów, w Krakowie powinna być wysoka frekwencja z racji referendum w sprawie olimpiady. Wszyscy pewnie rzucają się do lokalów by jej nie było, do tego dali pytania w sprawie monitoringu miasta, metra i chyba większej ilości ścieżek rowerowych.
W komisjach zasadniczo masz osoby reprezentujące różne partie przez co każdy każdego kontroluje. Pamiętam wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu gdzie niektóre partie oferowały miejsce w komisji w zamian za dużą ilość zebranych podpisów. I łaziły takie klasowe mendy, co ciekawe głównie dziewczyny i żebrały podpisy.

Chodzenie do wyborów głównie wynosi się z domu, jak rodzice brali ze sobą dzieciaki do głosowania, to jak te dorosną też będą chodzić.

Co do WORDu: zdarzają się egzaminatorzy przechuje, zdarzają się też babcie co nagle Ci wyskoczą z krzaka wprost na przejście, ale są tez normalni egzaminatorzy. Koleżanka mamy zdała za 8 razem, wniosek - nie wsiądę do jej auta jako pasażer.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #401 dnia: Maj 25, 2014, 19:35:06 pm »
dał nam przykład Lech Kaczyński jak wybielać mamy
O tym samym też pomyślałem. To co sie działo po jego śmierci, było po prostu żenujące. Hipokryzja na całego.

Szkoły są dla uczniów, nie dla nauczycieli.
Powinieneś napisać "rodziców" zamiast "nauczycieli".
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #402 dnia: Maj 25, 2014, 22:23:52 pm »
PO pierwsze miejsce, potem PiS, SLD i Korwin z siedmioma procentami.

Wreszcie się pozbędziemy jełopa z kraju. D:

BTW, we Francji wygrali nacjonaliści - zastanawia mnie ja wygląda nacjonalizm we Francji. Machanie białą flagą jako obowiązek każdego francuza?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #403 dnia: Maj 25, 2014, 23:20:01 pm »
BTW, we Francji wygrali nacjonaliści - zastanawia mnie ja wygląda nacjonalizm we Francji. Machanie białą flagą jako obowiązek każdego francuza?
Nie, machanie białą flagą, to bardziej w Czechach :P We Francji obowiązkiem jest zjedzenie minimum jednej bagietki dziennie ;D

PO pierwsze miejsce, potem PiS, SLD i Korwin z siedmioma procentami.

Wreszcie się pozbędziemy jełopa z kraju. D:
Znając "obłudę" polityków, to pewnie już w najbliższych wyborach znów będzie kandydował. Zatem niczego się nie pozbędziemy.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #404 dnia: Maj 25, 2014, 23:21:49 pm »
Cytat: TheFlood
A dokładniej, trafił mnie już dawno - podczas pięciokrotnego zdawania prawa jazdy w państwowej instytucji jaką jest WORD. Wszystko tak genialnie bezdusznie zorganizowane, żebyś wyszedł z egzaminu oblany i z traumą.
Haha, bez urazy, ale jak ktoś potrafi jeździć to max po 3 razach zda, mój kumpel ma szkołę jazdy i mam info z pierwszej ręki niemal. Wniosek żeś kierowca dupa i tyle :D
Zdziwiłbyś się. Owszem, często tak bywa, ale to żadna reguła. Dam głowę, że większość tych kretynów, która zabija ludzi, siedząc za kierownicą i sprawia, że polskie drogi są bodajże najbardziej niebezpieczne w Europie, zdała swoje egzaminy na prawo jazdy za pierwszym lub drugim razem. To bardzo krótkowzroczne myślenie. Dość powiedzieć, że osoba prowadząca elkę jest zazwyczaj jedyną respektującą przepisy osobą na drodze.

Wiele zależy od samego WORD-u. W Lublinie znane są różne absurdalne przypadki udupiania zdających. Jest całkiem sporo sytuacji, w której zdający np. jedzie sobie wąską drogą na osiedlu domków jednorodzinnych, w strefie skrzyżowań równorzędnych, egzaminator każe mu skręcić np. w prawo, a tuż za skrzyżowaniem (góra kilka metrów) stoją zaparkowane dwa samochody (oczywiście zaparkowane nieprawidłowo, ale kto by się tam tym przejmował) - jeden zajmuje część lewego pasa, drugi prawego. Stoją w zasadzie w tym samym miejscu na drodze, ale po przeciwnych jej stronach. Egzaminator każe przejechać przez wąską przestrzeń pomiędzy tymi dwoma samochodami, co zazwyczaj kończy się oblaniem z powodu ryzyka zaczepienia o lusterko. Przy omijaniu pojazdu powinno się zachować przynajmniej metr odstępu, ale metr odstępu w takiej sytuacji wiąże się ze skasowaniem przodu samochodu stojącego na lewym pasie. Powodzenia. Taki Radom jest z kolei powszechnie uważany za miejsce, gdzie zdać jest dużo łatwiej.

Najgorsze w dzisiejszych egzaminach jest to, że można mieć dobrą technikę jazdy i umieć prowadzić samochód, ale i tak zawalić 1, 3, 5 czy 10 egzaminów z powodu stresu (i w konsekwencji różnych dziwnych decyzji na drodze, nie zawsze wpływających na BRD), który w dodatku jest niepotrzebnie budowany przez samą atmosferę i egzaminatorów. Oczywiście pewność jazdy przychodzi z doświadczeniem i po prostu z czasem, ale egzaminowany nie ma ani jednego ani drugiego. Jeżeli ogólnopolska zdawalność egzaminów na prawo jazdy nieznacznie przewyższa 30%, a polskie drogi i tak są niebezpieczne i pełne wypadków, to może coś jest nie tak i nie w tym metoda?

Cytat: TheFlood
A dokładniej, trafił mnie już dawno - podczas pięciokrotnego zdawania prawa jazdy w państwowej instytucji jaką jest WORD.
Co z tego, że WORD jest państwowy, skoro nie jest finansowany ze skarbu państwa i musi być samowystarczalny? Ile zarobi, tyle ma, a ostatnio coraz mniej osób zdaje egzaminy (m.in. dlatego, że 18. rok życia zaczynają osiągać ludzie urodzeni w czasie niżu demograficznego), a to wiąże się z koniecznością zbicia wskaźnika zdawalności na rzecz utrzymania budżetu. Pensja egzaminatora jest uzależniona od liczby przeprowadzonych egzaminów - od jednego dostaje ponoć 30 czy tam 40 zł. Gdyby WORD był finansowany ze skarbu państwa, ten egzaminator dostawałby stałą pensję i nie miałby powodu do ew. machlojek. Masz tę swoją wymarzoną konkurencyjność powiązaną z prywatyzacją. Sam ją krytykujesz.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 23:40:39 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?