Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312945 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 24, 2014, 17:47:56 pm »
Cytuj
Skomentuję najszybciej w niedzielę po 21. Przepraszam, ale skoro wrzucasz to na 1,5 godziny przed ciszą wyborczą, to nie ma za bardzo jak komentować.
A to podczas ciszy wyborczej nie można dyskutować o polityce? Myślałem, że zakazana jest tylko agitacja polityczna.

Anyway, spot wrzuciłem, bo mnie rozśmieszył. Liczyłem że doprowadzę tym Senta do białej gorączki : D

 O ile twórcy faktycznie postulują to, co jest zawarte w tym spocie, to ten młody polityk raczył pominąć w nim kryzys który by ten stan poprzedził. Kryzys bolesny, nieprzyjemny - owszem. Ale do tego kryzysu i tak kiedyś dojdzie, a im później, tym będzie gorzej.

Chciałbym też zauważyć, że to był wcale udany, ale amatorski i prosty spot. Nakręcony za własne pieniądze. Nie wiem jak do was, ale to do mnie przemawia chyba najbardziej.



Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 24, 2014, 18:11:14 pm »
Anyway, spot wrzuciłem, bo mnie rozśmieszył. Liczyłem że doprowadzę tym Senta do białej gorączki : D
sent już po tytule domyślił się że zmierza to w stronę kolejnego populistycznego korwińskiego pierdolenia (już mniejsza że bez sensu, ale znowu o tym samym) więc nawet nie obejrzał, sorry ^^'

damian - cara nie oceniasz, ale oceniasz obalających króla francji, że wtedy chodziło tylko o cośtam. Tbh, te rewolucje aż tak dużo od siebie się nie różniły.
I nie "poczucie bezpieczeństwa", tylko my normalni ludzie uważamy, że jak państwo nie ma być "opiekuńcze" (czytaj, dawać cokolwiek od siebie zamiast tylko brać i jeszcze wymagać, że w imię jakiś szemranych interesów pojedziemy pod bronią walczyć z turbaniastymi gdzieś w środku azji), to po chuj nam w ogóle coś takiego jak państwo. Zresztą tutaj kolejna dziura w "logice" JKMa który chce państwa ale go nie chce.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2014, 18:15:14 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 24, 2014, 19:03:08 pm »
damian - cara nie oceniasz, ale oceniasz obalających króla francji, że wtedy chodziło tylko o cośtam. Tbh, te rewolucje aż tak dużo od siebie się nie różniły.
Nie napisałem, że "tylko". Nie napisałem, czy zrobili dobrze, czy źle.

Ależ Ty sobie dopisujesz. Ponadto nie to było meritum mojej wiadomości.

I nie "poczucie bezpieczeństwa", tylko my normalni ludzie uważamy, że jak państwo nie ma być "opiekuńcze" (czytaj, dawać cokolwiek od siebie zamiast tylko brać i jeszcze wymagać, że w imię jakiś szemranych interesów pojedziemy pod bronią walczyć z turbaniastymi gdzieś w środku azji), to po chuj nam w ogóle coś takiego jak państwo. Zresztą tutaj kolejna dziura w "logice" JKMa który chce państwa ale go nie chce.
"Normalni ludzie". Cóż za autoironia w stronę lewackiej braci.

Tu to już wchodzimy w rejony tego, co kto uważa za państwo, na co mu taki twór itp. A za taką dyskusję to ja podziękuję, bo nie ma ona większego sensu.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 24, 2014, 21:05:16 pm »
Plujcie : D
Co do spotu:

Ja dostaje prawie 2,5 klocka na ręke, a ZUSu i dochodówki płacę 700 złotych, także tego.
Papierosy po 5 zł - haha. Już pomijam, że robię w tej branży, to fakt, akcyza to 85% kosztu papierosa. Ale nikt by do 5 zł nie zszedł teraz, nawet gdyby akcyza była 5%.
Pasy - no tu już brak słów, bo zawsze jak słyszę idiotyzm o tym, że to nie zwiększa bezpieczeństwa jazdy, to z jednej strony mam ochotę się śmiać, a z drugiej płakać.
No i na końcu jak siedzieli na tej ławce i gadali o wolności, to myślałem, że uderzą w ślinę, a nie odpalą blanta.

Krótko pisząć - derp. Harde pranie mózgu dla kuców.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 24, 2014, 21:37:27 pm »
~pensja
To jest w ogóle komiczne, bo nawet jakby taki mog dostawał całe 3,2 tysiaka na rękę (czytaj, nie dawał państwu nic), ale w zamian zniknęłyby wszelkie ulgi i usługi, jak, bo ja wiem, szkolnictwo, to powodzenia w edukacji dzieci przy czterech tysiakach za semestr :D a jeszcze trza się ubrac, wyżywić, opłacac prywatną składkę zdrowotną, ubezpieczeniową.. ^^
na marginesie, kucowi nie wytłumaczysz że to bynajmniej nie jest wina podatków i akcyzy, że dokładnie te same papierosy kosztują 2 razy mniej w polsce a 10 razy mniej w rosji  niż na zachodzie..

btw. MoG, a wspomnieli też o likwidacji urlopów, macierzyńskich i całej reszty kodeksu pracy, że wszyscy zarabialiby tyle ile dziś zarabiają ci co robią na czarno (czytaj, w chuj mniej), czy to już korwińska propaganda "zapomniała" wspomnieć? :D

Damiano - zazwyczaj ciężko znaleźć w twoich postach coś takiego jak meritum.
I nie wiem co masz do dyskusji jakie i czy w ogóle ma być państwo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 24, 2014, 21:44:20 pm »
na marginesie, kucowi nie wytłumaczysz że to bynajmniej nie jest wina podatków i akcyzy, że dokładnie te same papierosy kosztują 2 razy mniej w polsce a 10 razy mniej w rosji  niż na zachodzie..
Akurat z fajkami jest ten problem, że faktycznie ta akcyza to 85% kosztu papierosa. W sklepie sprzedawca zarabia 7-10 zł na rakiecie papierosów (bez dochodowego). Producent około 2 zł zysku na czysto ma.

btw. MoG, a wspomnieli też o likwidacji urlopów, macierzyńskich i całej reszty kodeksu pracy, że wszyscy zarabialiby tyle ile dziś zarabiają ci co robią na czarno (czytaj, w chuj mniej), czy to już korwińska propaganda "zapomniała" wspomnieć? :D
Ja dalej utwierdzam się w założeniu, że Korwin potajemnie chce zrobić z Polski drugi Egipt, mieć własnych niewolników i na sztandarze mieć wypisane "ręka, która ich karmi, pięść, która ich bije".
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 24, 2014, 21:49:58 pm »
Jako, że mamy przerwę w meczu to dorzucę tu swoje 3 grosze.

Cytuj
To jest w ogóle komiczne, bo nawet jakby taki mog dostawał całe 3,2 tysiaka na rękę (czytaj, nie dawał państwu nic), ale w zamian zniknęłyby wszelkie ulgi i usługi, jak, bo ja wiem, szkolnictwo, to powodzenia w edukacji dzieci przy czterech tysiakach za semestr :D a jeszcze trza się ubrac, wyżywić, opłacac prywatną składkę zdrowotną, ubezpieczeniową.. ^^

Taa, mi opłacają prywatną służbę zdrowia, dzieci nie mam, także wolę zdecydowanie dostać 6 zamiast 4, ale co kto lubi i co woli. Oczywiście podkreślam, ze to nierealne i w żadnym wypadku niemożliwe do wprowadzenia. Tak czy siak zwolnienie z podatków zawsze premiuje "bogatszych", bo to właśnie oni w głównej mierze składają się na ulgi i socjal dla "biedniejszych".

Cytuj
na marginesie, kucowi nie wytłumaczysz że to bynajmniej nie jest wina podatków i akcyzy, że dokładnie te same papierosy kosztują 2 razy mniej w polsce a 10 razy mniej w rosji  niż na zachodzie..

Uważasz, ze przy braku akcyzy producent podniósł by swoją marżę aż tak niebotycznie :o Przypominam, że obecnie Vat + akcyza to coś koło 80% ceny.

Cytuj
btw. MoG, a wspomnieli też o likwidacji urlopów, macierzyńskich i całej reszty kodeksu pracy, że wszyscy zarabialiby tyle ile dziś zarabiają ci co robią na czarno (czytaj, w chuj mniej), czy to już korwińska propaganda "zapomniała" wspomnieć?

Wszystko zależy od tego czy wrosłaby liczba miejsc pracy, co zakłada Korwin (nie oceniam czy słusznie czy nie), jeżeli jego założenia są słuszne, to zadziałały by prawa rynku i pensje by wzrosły, jeżeli nie to mielibyśmy pracę za miskę ryżu.

To tyle bo już mecz się zaczyna.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 24, 2014, 22:22:52 pm »
Akurat z fajkami jest ten problem, że faktycznie ta akcyza to 85% kosztu papierosa. W sklepie sprzedawca zarabia 7-10 zł na rakiecie papierosów (bez dochodowego). Producent około 2 zł zysku na czysto ma.
nie mówię, że nie jest, tylko że gdzie indziej akcyzy i inne są niższe a pety droższe, magic.
i odpowiadając od razu arimowi - starczy spojrzeć co się dzieje na rynku mieszkaniowym, gdzie cała ta mafia kombinuje tylko jak tu zrobić, by ceny tylko rosły.

a co do tej części o kodeksie - żeby reguły 'kodeksu' pojawiły się naturalnie w wyniku walki pracodawców o pracownika, to by musiało wzrosnąć stukrotnie zapotrzebowanie na wszelkie usługi by było o kogo walczyć. Wszelkie proby ograniczania lub likwidowania i tak mało pracownik-friendly kodeksu (który i tak jest obchodzony praktycznie wszędzie) to prosta droga do restauracji niewolnictwa i cofnięcia nas o dwieście lat w rozwoju cywilizacyjnym, a każdego co sugeruje coś takiego powinno się profilaktycznie rozstrzelać.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 24, 2014, 22:46:18 pm »
No to gdzie Twój nagan, Sencie?

Nadstawiam potylicę.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 25, 2014, 10:27:30 am »
niestety flood, ja dostałem tylko paczkę amunicji, nagana ma kto inny :<

na marginesie, pewno temu populiscie się uda przy tej frekwencji, ale byłoby zabawnie czytać butthurt w internetach jak to pięciopartiowa banda czworga na pewno fałszowała bo liczono w rosji i tak dalej ^^'

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 25, 2014, 10:39:45 am »
Cytuj
na marginesie, pewno temu populiscie się uda przy tej frekwencji, ale byłoby zabawnie czytać butthurt w internetach jak to pięciopartiowa banda czworga na pewno fałszowała bo liczono w rosji i tak dalej ^^'

Od "ruskich serverów" to inna partia była  ;)

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 25, 2014, 11:07:20 am »
ale elektorat ten sam.
Co zresztą zakrawa na ironię, że idolami polskiej prawicy są obecnnie najbardziej prokremlowscy politycy, korwin i obran.
No ale Tusk chuj ^^'

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 25, 2014, 11:24:55 am »
Cytuj
Co zresztą zakrawa na ironię, że idolami polskiej prawicy są obecnnie najbardziej prokremlowscy politycy, korwin i obran.

Dlatego ze w Polsce masz deficyt prawdziwej programowo prawicy, a za prawicę uznawany jest socjalistyczny PiS, także wiesz.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 25, 2014, 11:36:46 am »
Cytuj
na marginesie, pewno temu populiscie się uda przy tej frekwencji, ale byłoby zabawnie czytać butthurt w internetach jak to pięciopartiowa banda czworga na pewno fałszowała bo liczono w rosji i tak dalej ^^'
Ja bym się z tego tak nie brechtał, bo pewne poszlaki na fałszowanie głosów są.

Przy poprzednich wyborach w paru regionach w mazowieckim był naprawdę ogromny odsetek nieważnych głosów. Sięgający 60-80%. Bardzo ciekawie się to wybijało ze średniej krajowej.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 25, 2014, 11:56:12 am »
Dlatego ze w Polsce masz deficyt prawdziwej programowo prawicy, a za prawicę uznawany jest socjalistyczny PiS, także wiesz.
po pierwsze znowu wracamy do tego co kto uznaje za prawicę, po drugie polska prawica to nie tylko wyborcy pisu, ale takzewspomnianego korwina, gowina czy ruchu narodowego, a wszyscy oni patrzą w obrana jak obrazek, choć układa się ze złym putinem (choć "układa" to delikatne określenie na to ordynarne lizanie mu dupy), który jest dobry bo bije złe upa. Za to jak ktoś od nas na putina choćby spojrzy, to komuch i SBek.

Przy poprzednich wyborach w paru regionach w mazowieckim był naprawdę ogromny odsetek nieważnych głosów. Sięgający 60-80%. Bardzo ciekawie się to wybijało ze średniej krajowej.
ciężko powiedzieć co mogło być winne, bo w komisji liczącej głosy siedzą niemal zawsze przedstawiciele każdej ze startujących partii i nawzajem sobie patrzą na ręce, nie mówiąc o OBWE w tych większych i innych takich.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!