Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 15, 2014, 17:14:24 pm »
ok, ale teraz poważnie
To wiadomo od samego początku. Wielcy reformatorzy nigdy nie idą reformować systemu, lecz dorwać się do koryta i samemu się ustawić finansowo. Ewentualnie wielki reformator jest tylko twarzą, a za nim stoi kolejka chcących się nachapać :P

Tak w ogóle:
Cytat: Korwin
Ja w ogóle nie oglądam telewizji, wideo - jeśli nie muszę.
Pewnie ogląda telewizję wyłącznie wtedy, gdy jego wystąpienia pokazują :P

najlepsze o miejscach pracy :D
Prawda :P A tak w ogóle, to jak tylko padło hasło, że chcą zrobić referendum lokalne, to od razu powiedziałem: "Czemu lokalne? Przecież liczą również na wsparcie finansowe z budżetu państwa na ten cel!".
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 17:22:45 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 15, 2014, 19:48:54 pm »
Cytuj
Nie rozumiem?
Czytając jego teksty przekonuje sie do faktu, że ludzie od niego małpują tak wypowiedzi, że głowa mała.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 15, 2014, 19:55:41 pm »
Tak z ciekawości się zapytam, na kogo będą głosować nasi forumowi lewacy? :D Z miejsca wykluczam PiS, PSL i wszelkie Korwiny, zostaje Palikot i SLD i każda z tych partii jest mocno śmieszna, no jest też PO, może znajdzie się jakiś desperat :D Także na kogo koledzy zamierzacie oddać swój głos, no chyba ze może podobnie jak ja macie wybory do PE w dupie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 15, 2014, 20:11:33 pm »
Jeżeli już zagłosuje, to oddam pusty głos.

Co prawda pointa wytykania Korwinowi idiotyzmów jest inna, ale niech będzie, daje wciągnąć się w dyskusje.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 15, 2014, 20:15:27 pm »
Cytuj
Jeżeli już zagłosuje, to oddam pusty głos.

Nie uważasz, ze to strata czasu? Rozumiem w parlamentarnych, ale to tylko bzdety do PE, które nie mają żadnego znaczenia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 15, 2014, 20:21:15 pm »
Jeżeli będzie mi się chciało. Zobaczę. Znając mnie - pewnie nie.

Ale nie wierzmy w bujdę, że Jezus Korwin Mikke coś tam zdziała, bo to nieprawda. Jedynie co to nam da, to złą reformę, bo taki Farrage jeszcze jakiś fason trzyma, ale Janusz to trzoda na skale całej Europy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 15, 2014, 20:22:02 pm »
arim - prawo to prawo, poza tym w ten sposób nabijasz frekwencję i zmniejszasz korwinowi.
Ja nie wiem na kogo, tbh najbliżej mi do pustego. Mooooże na SLD bo u nas Łybacka leci (która co by o niej nie mówić zaplusowała u mnie tym, że faktycznie jest z regionu i zabroniła sztabowcom puszczać spotu z jakimś trolo-discopolo), może pójdę w totalny trolling i na jakieś dziwne PPP zagłosuję.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 15, 2014, 20:31:09 pm »
Cytuj
arim - prawo to prawo, poza tym w ten sposób nabijasz frekwencję i zmniejszasz korwinowi.

Średnio się na tym znam, ale jakie znaczenie ma frekwencja w tym wypadku? Nie jest tak, że pusty głos i tak się nie liczy, bo procent jest wyliczany z ogółu głosów ważnych, a pusty takim nie jest?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 16, 2014, 08:26:28 am »
MoG:
A nie lepiej oddać nieważny głos, w którym zakreślisz więcej, niż dozwolona liczba kandydatów?

Arim:
W frekwencji liczy się każdy człowiek, który przyszedł i odebrał kartę do głosowania. A jak się ma frekwencja do oddanych głosów to chyba nie muszę tłumaczyć? Prosty przykład, na wybory do godziny 12 przychodzi 50 osób. Na partię A oddało głos 5 osoby. 5/50=10% poparcia. Po godzinie 12 przyszło kolejnych 50 osób, z czego część oddało nieważne głosy. Na partię A oddała głos dodatkowa jedna osoba. Zatem ma ona poparcie 6/100=6%. Procenty poparcia liczy się na podstawie frekwencji, a nie na podstawie ważnych głosów.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 16, 2014, 09:52:15 am »
Cytuj
A jak się ma frekwencja do oddanych głosów to chyba nie muszę tłumaczyć?

To raczej każdy kto szkołę podstawową ukończył wie. Ważniejsze jest:

Cytuj
Procenty poparcia liczy się na podstawie frekwencji, a nie na podstawie ważnych głosów.

Jeżeli tak jest, to jest to mocno kretyńskie, ze do wyniku liczą się głosy nieważne, o tym że łączna suma nie da 100% nawet nie wspomnę :D

Hipotetyczny przykład. Mamy ogół 100 osób i 4 partie A, B, C i D. 10 osób głosuje na partię A, 5 na B, 2 na C i 1 na D, a reszta to puste. Czyli ich wyniki to odpowiednio 10%, 5%, 2% i 1%. Chyba to trochę bez sensu, jak ktoś ma link jak to się dokładnie oblicza, to byłby wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 09:55:58 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 16, 2014, 13:06:56 pm »
Jeżeli tak jest, to jest to mocno kretyńskie, ze do wyniku liczą się głosy nieważne, o tym że łączna suma nie da 100% nawet nie wspomnę :D
Da, bo zawsze podaje się także procent głosów nieważnych.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 16, 2014, 14:13:43 pm »
Cytuj
Da, bo zawsze podaje się także procent głosów nieważnych.

Mimo wszystko w ostatecznym rozrachunku i tak nie ma to znaczenia, bo rozdziela się określoną ilość miejsc. Czyli jak na podstawie przykładu jaki podałem, co z tego, ze 4 partie łącznie uzbierały 18%, jak dzielą między siebie 100% miejsc. Czyli głosy nieważne i tak znaczenia nie mają, no chyba że chodzi o próg wyborczy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 16, 2014, 14:55:03 pm »
musiałbym sprawdzić arim, ale wydaje mi się, że się liczą, przynajmniej przy obliczeniu przekroczeniu progu wyborczego (miejsca rozdziela się dopiero potem, gdy tych poniżej 5% i głosy niewazne się odsieje.. przynajmniej AFAIK).
Ale dla pewności mogę oddać głos na któreś z bandy czworga. Na marginesie miło ze strony korwina że palikota do niej nie wlicza, chyba, że PO jest jedne w dwóch osobach i to kolejny przykład jego żelaznej logiki.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 16, 2014, 15:04:33 pm »
Cytuj
Ale dla pewności mogę oddać głos na któreś z bandy czworga.

To ja już wolę zostać w domu. Żadna z tych partii (uwzględniając Palikot) nie prezentuje sobą nic. PO rządzi 2 lata nie pokazali nic, PiS to socjalistyczny program i płaszczenie się przed klechami, SLD to stare dziadki co siedzą od komuny, byli u władzy i tak się ośmieszyli, że później z 20% nie wyszli, a PSL to polityczne dziwki co wejdą w koalicje z każdym byle dopchać się do koryta. Palikot to zupełnie nie moja bajka.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 16, 2014, 15:28:01 pm »
KNP krytykuje i wyśmiewa PO, PiS i inne partie wchodzące w skład Sejmu, bo w nieco komiczny sposób obwieszczają wyborcom, że głos oddany na Korwina to głos stracony. Zdaniem korwinistów jest to dowód na to, że te partie się ich boją. Abstrahując od mojego zdania na temat "bandy czworga", dziś zauważyłem to:



Korwin w ogóle nie jest hipokrytą.
Poza tym, myślałem, że na rządzącą partię naciska głównie druga siła w Sejmie, nie trzecia...
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?