Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 04, 2014, 14:30:30 pm »
Ale o tym że po pozbawieniu Cię wszystkich ciężarów na instytucje które i tak nie działają z półtora tysiąca zrobią się trzy tysiące, już nie warto wspominać, nie?
A kto takich bajek Ci naopowiadał? Kto da mi gwarancję, że te "zaoszczędzone" pieniądze trafią do mnie, jako do pracownika? To będzie zysk, ale dla pracodawcy, bo to on odprowadza odpowiednie składki, a przynajmniej na nim leży ten obowiązek, a nie dla mnie, jako szarego pracownika. Popatrz sobie na tzn. umowy śmieciowe, gdzie często pracodawca nie płaci dzięki nimi żadnych składek, a płaca w przypadku takiej umowy dla pracownika jest niższa, niż normalna stawka + składki.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 14:32:13 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 04, 2014, 14:49:20 pm »
A kto takich bajek Ci naopowiadał? Kto da mi gwarancję, że te "zaoszczędzone" pieniądze trafią do mnie, jako do pracownika? To będzie zysk, ale dla pracodawcy, bo to on odprowadza odpowiednie składki, a przynajmniej na nim leży ten obowiązek, a nie dla mnie, jako szarego pracownika. Popatrz sobie na tzn. umowy śmieciowe, gdzie często pracodawca nie płaci dzięki nimi żadnych składek, a płaca w przypadku takiej umowy dla pracownika jest niższa, niż normalna stawka + składki.

Niższe koszty pracy to niższa cena wyjściowa produkowanego towaru / usługi. Niższa cena - więcej ludzi na to stać.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 04, 2014, 14:59:38 pm »


Ale o tym że po pozbawieniu Cię wszystkich ciężarów na instytucje które i tak nie działają z półtora tysiąca zrobią się trzy tysiące, już nie warto wspominać, nie?

ile zarabiałeś w gazecie na śmieciówce? No właśnie. Tyle  w temacie złego kodeksu bez którego zarabiałbyś miliony.

Cytuj
Używki i broń to kwestia czysto światopoglądowa, wątpię, czy zniszczy to kraj, jakoś nie widzę żeby kraje w których te rzeczy nie są penalizowane się rozpierdalały. Więc czyste sranie w banie z Twojej strony.
bliski wschód?

Cytuj
A opieka medyczna? I tak duża część populacji leczy się prywatnie, płacąc za to hajsem niezależnie od ubezpieczenia. Ja też tak robię, nigdy w życiu nie skorzystałem z państwowej opieki medycznej. Więc dlaczego mam za nią płacić? Żeby utrzymywać szpitale, w których zaraża się ludzi gronkowcem a potem jeszcze im mówi, że za takie oszczerstwa mają prosić o pomoc na kolanach? (...)
mhm, to teraz powiedz ilu leczy raka prywatnie. Albo zawał. Albo cukrzycę (leki refundowane w 90%). Albo generalnie coś poważniejszego niż ząbczy katar.
Zresztą, jak działają ubezpieczenia prywatne, to powinieneś wiedzieć na przykładzie samochodów. Chuja tam a nie działają.

Cytuj
Żeby zmniejszyć koszty pracy, co jest REALNYM pomysłem na zmniejszenie bezrobocia. Owszem, nie idealnym, ale realnym. Domyślam się, że Ty wolisz żeby budować nad tym kolejne urzędy kontrolujące przestrzeganie coraz to kolejnych przepisów gmatwających sprawy coraz bardziej.  To na pewno rozwiąże problemy.

jest gównem a nie realnym pomysłem. Jesteś studentem to wiesz jak to wygląda, dostajesz gównopensję na gównowaraunkach bo nie przysługuje ci ani urlop ani chorobowe ani macierzyńskie a twoje składki wszelkiej maści opłacają ci, co pracują na normalnych umowach o pracę. Jak wygląda praca bez kodeksu to możesz sobie spojrzeć na Bangladesz lub inne kraje biedazji. Albo otworzyć podręczniki do historii XIX wieku, na której zresztą opiera się korwin, to będziesz wiedział co ten pajac ci szykuje. Paru bonzów oszczędzi, ty stracisz resztki przywilejów.
I nie, nie trzeba instytucji - starczy by PIP wziął się wreszcie do roboty, bo zgodnie z kodeksem podlega mu KAŻDA praca w której wykonujesz określone czynności w okreslonym miejscu w okreslonym czasie pod określonym kierownictwem, co z kolei z automatu oznacza, że powinna być to umowa o pracę, a nie gównośmieciówka. A teraz przejdź się po dowolnej galerii i zapytaj ilu murzynujących tam studentów ma umowę a ile dostaje grosze ze smieciówek pogłebiając dodatkowo ZUSowską dziurę, bo nie odprowadzają żadnych składek.
no i wreszcie - skoro umowa o pracę oraz kodeks to takie gówno, to czemu kogo bym nie znał, to ci z umową ZAWSZE zarabiają więcej od tych robiących na śmieciówkach?

Cytuj
To nie demagogia, to rzeczywistość. Przez okno widzę budynek sądu, na którym naliczyłem teraz SIEDEMNAŚCIE jednostek klimatyzacji. Na jednej ścianie. Nigdzie nie napisałem, że urzędnicy nie mają prawa do posiadania lokali w których uprawiają swój zawód - ale gdy urzędas przekłada własny komfort ponad służbę do której został powołany, to jednak już coś jest nie halo.
urzędas nie ma najmniejszego wpływu na to czy ma pokój z klimatyxzacją czy nie. Przynajmniej ten co robi, dyrektora jeszcze żadnego nie znam.

Cytuj
Faktem jest, że zabieramy się do ekologii jak pies do jeża.
to inna sprawa, ale on od razu wychodzi z pozycji że nie warto, że oszołomstwo, że cośtam.

Cytuj
Teraz już faktycznie nie wypada. Do wytworzenia takiej przepaści w ogóle nawet nie powinno dojść.
co bys nie robił i tak by była, bo był wysoko postawionym szefem (więcej zarabiał, więcej odprowadzał, do tego to ważne stanowisko bo przecież po odejściu z woja czy urzędu prezydenta nie kasują mu pamięci i dalej zna różne tajemnice które nie mogą wpaść w ręce wroga, a pensja 800 zł skutecznie do twierania dzioba by zachęcała).

Cytuj
Po pierwsze - nie wciskaj mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem - wyraźnie na początku zaznaczyłem, że nie wierzę, że Korwin przyniesie dobrobyt. Ale przyniesie zmianę, a to już ruch w dobrym kierunku.
nie mówię że ty tak mówisz, ale ogólnie. A zmiany nie zawsze są na lepsze.
Cytuj
Łatwo na pewno nie będzie - czasem trzeba po prostu powiedzieć sobie "Zjebaliśmy, trzeba zacząć od nowa" i ponieść konsekwencje. Jeśli nie Ty, to i tak ktoś te konsekwencje będzie musiał ponieść - im później, tym boleśniejsze, a i tak do tego momentu czeka Cię życie w coraz gorszych warunkach wynikających bezpośrednio z polityki odkładania problemów na potem i zadłużania wszystkiego co tylko jeszcze można.
tylko korwin tego nie gwarantuje, chyba że chcesz się cofać aż do rewolucji przemysłowej i wieszania burżuazyjnych kurw na latarniach, bo do tego jego poglądy prowadzą.

Cytuj
Biedni robole z ZUSu, tak im ciężko w klimatyzowanych marmurach o przeszklonych ścianach. I ten prezes też taki biedny, przecież dorobił się całkowicie uczciwie, a te podróże też tylko dla dobra państwa. O ja niewdzięczny.
 
As i say - skoro takie luksusy, startuj. Kto ci broni. Przepracujesz miesiąc to pogadamy. Różnica między nami póki co jest taka, że ja parę osób co miały do czynienia z ZUSem znam, ty zaś klepiesz demagogiczne formułki. Przynajmniej póki mowa o szarych pracownikach, bo że dyrektorzy gówno robią i nieźle żyją to zupełnie inny temat.

a, i tak na marginesie, z doświadczeń szkolnych dla odmiany - szkło to najgorsze gówno jakiego można używać do budowy, zimą zimno, latem nie wysiedzisz.

EDIT:
Atrion, to dlaczego Bangladesz nie jest światową stolicą finansową skoro wszystko tam jest tanie?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 04, 2014, 15:04:34 pm »
A i przedsiębiorca gdy mu się zdejmie znad głowy demoklesowy miecz duszących podatków i z-dupy-nieuzasadnionych reakcji Urzędu Skarbowego typu "Dostałeś pół roku temu dotację, zainwestowałeś? To oddawaj, chuj nas Twoje bankructwo" to będzie mógł odetchnąć i płacić pracownikom więcej.

Umówmy się, nikt nie jest z definicji i własnego wyboru złym człowiekiem, to tylko kwestia punktu widzenia i punktu siedzenia. Nie ma co zakładać, że wszyscy pracodawcy jak jeden mąż zachowają się jak kapitaliści czarnej ery i zapędzą nas do fabryk pejczami.

Celem Korwina jest sprawienie, żeby to pracodawcy musieli konkurować o pracowników, nie na odwrót. To dobra logika, bo nie chodzi w niej o zawracanie rzeki kijem, tylko adaptację warunków w taki sposób, by rzeka sama zmieniła swój kierunek.

editos do postu Senta:

Cytuj
ile zarabiałeś w gazecie na śmieciówce? No właśnie. Tyle  w temacie złego kodeksu bez którego zarabiałbyś miliony.
 
Dobrze, ale... Co mają śmieciówki do Korwina? To nie on je wymyślił. To był pomysł obecnego rządu na zmniejszenie kosztów pracy bez zmniejszania ciężarów. Czyli - zwalono te ciężary w inne miejsce, efektywnie rozpierdalając coś innego bez naprawiania tego co było zepsute.

Taka logika. Jak z vatem. "Podniesiemy vat na alkohol, zarobimy więcej, ludzie będą mniej pić." A potem zonk, że wpływy do budżetu lecą na łeb na szyję, a ludzie wcale nie piją mniej, tylko więcej z nich umiera, bo kupują wódę bezpodatkową na czarnym rynku. Nie tak należy rządzić państwem.

Cytuj
bliski wschód?
Hmm. Faktycznie, kraje, w których za picie alkoholu jest kara śmierci są dobrym przykładem państw z liberalnym prawem narkotykowym.

Cytuj
mhm, to teraz powiedz ilu leczy raka prywatnie. Albo zawał. Albo cukrzycę (leki refundowane w 90%). Albo generalnie coś poważniejszego niż ząbczy katar.
Zresztą, jak działają ubezpieczenia prywatne, to powinieneś wiedzieć na przykładzie samochodów. Chuja tam a nie działają.
No właśnie. Nic nie działa.

Jak już mówiłem, Korwin nie sprawi, że magicznie wszystko zacznie działać. Ale sprawi, że coś będzie się dziać.

Cytuj
no i wreszcie - skoro umowa o pracę oraz kodeks to takie gówno, to czemu kogo bym nie znał, to ci z umową ZAWSZE zarabiają więcej od tych robiących na śmieciówkach?
Jesli dobrze pamiętam, to kodeks pracy reguluje płace minimalne odnośnie typów umów.

Chociaż mógłbym powiedzieć, że ludzie na umowach o pracę zarabiają więcej, bo z punktu widzenia pracodawcy takie umowy daje się ludziom sprawdzonym, którym się ufa, więc nie wypada im płacić za mało. Ale po co, skoro uważamy, że bez arcydrobiazgowej kontroli państwa wszystko się rozleci, bo człowiek człowiekowi wilkiem?

Cytuj
urzędas nie ma najmniejszego wpływu na to czy ma pokój z klimatyxzacją czy nie. Przynajmniej ten co robi, dyrektora jeszcze żadnego nie znam.
Źle mnie trochę zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że to wina szeregowego urzędnika, który jest takim samym czarnuchem jak każdy z nas.

Ale ktoś tam jednak podejmuje takie decyzje. I nie ponosi za nie odpowiedzialności, co też jak dla mnie jest po prostu patologią.

Cytuj
nie mówię że ty tak mówisz, ale ogólnie. A zmiany nie zawsze są na lepsze.
Oczywiście że nie, i nie sposób teraz przewidzieć, jakie będą faktyczne skutki - już nie raz się pokazało, że prognozy wszelkiej maści specjalistów można sobie o kant dupy rozbić.

Jednak bez zmian - i to radykalnych - kierunek marszu się nie zmieni. A nikt nie zaprzeczy, że maszerujemy prosto w przepaść.

Cytuj
tylko korwin tego nie gwarantuje
Oczywiście że nie. Ale działania obecnego rządu gwarantują że będzie coraz gorzej. Nie wiem jak Ty, ale ja wolę niepewną nadzieję na poprawę niż pewną świadomość katastrofy.

Cytuj
As i say - skoro takie luksusy, startuj. Kto ci broni. Przepracujesz miesiąc to pogadamy. Różnica między nami póki co jest taka, że ja parę osób co miały do czynienia z ZUSem znam, ty zaś klepiesz demagogiczne formułki. Przynajmniej póki mowa o szarych pracownikach, bo że dyrektorzy gówno robią i nieźle żyją to zupełnie inny temat
Mówiąc ZUS, nie miałem na myśli szeregowych pracowników, tylko instytucję jako całość. Która - faktem to jest - po prostu robi odwrotność tego, do czego została powołana. To czy szeregowy pracownik ZUSu zapierdala czy nie nic w tej kwestii nie zmienia. Jeśli faktycznie zapierdala - to tym gorzej o tej instytucji świadczy.

Cytuj
Atrion, to dlaczego Bangladesz nie jest światową stolicą finansową skoro wszystko tam jest tanie?
Bangladesz może nie, ale taki Hong Kong a i owszem. A zbudowano go na postanowieniach, za które tak zawzięcie teraz Korwina tępisz.




« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 15:28:39 pm wysłana przez TheFlood »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 04, 2014, 15:22:31 pm »
Celem Korwina jest sprawienie, żeby to pracodawcy musieli konkurować o pracowników, nie na odwrót.
Hue, hue, hue. Chciałbym to zobaczyć. Wg. Korwina nawet nie będzie kodeksu pracy, wiec będą nas chyba kusić urlopem. Bezpłatnym ofc, bo w końcu nierób sie leni, to piniondzów nie dostanie. To samo chory.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 04, 2014, 15:27:06 pm »
A i przedsiębiorca gdy mu się zdejmie znad głowy demoklesowy miecz duszących podatków i z-dupy-nieuzasadnionych reakcji Urzędu Skarbowego typu "Dostałeś pół roku temu dotację, zainwestowałeś? To oddawaj, chuj nas Twoje bankructwo" to będzie mógł odetchnąć i płacić pracownikom więcej.
Albo zostawić sobie te pieniądze w kieszeni i wydawać na własne potrzeby.

Cytuj
Umówmy się, nikt nie jest z definicji i własnego wyboru złym człowiekiem, to tylko kwestia punktu widzenia i punktu siedzenia. Nie ma co zakładać, że wszyscy pracodawcy jak jeden mąż zachowają się jak kapitaliści czarnej ery i zapędzą nas do fabryk pejczami.
przez pół roku szukałem pracy wiem jakie są oferowane warunki, wiem też na jakich zatrudniali się ludzie bardziej zdesperowani ode mnie ;p Nie dlatego że ich nie stać, po prostu nie widzą potrzeby. Zresztą, jesteś bliżej niż dalej końca studiów, sam zobaczysz jak to jest.

Cytuj
Celem Korwina jest sprawienie, żeby to pracodawcy musieli konkurować o pracowników, nie na odwrót. To dobra logika, bo nie chodzi w niej o zawracanie rzeki kijem, tylko adaptację warunków w taki sposób, by rzeka sama zmieniła swój kierunek.
nie, cel korwina jest dokładnie odwrotny. Odrzeć człowieka z wszelkich praw, o wszystko ma się martwić sam,  a ewentualny dobrobyt zapewnią pobożne życzenia twórcy nowego porządku.
Dlatego dobrze że mamy taką żałośnie niską reproduktywność, może będzie problem z ZUSem, ale jak wyschnie źródło murzynów w postaci studentów robiących za pół darmo to może wreszcie zmusi to kogoś do zapewniania godziwych warunków.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 04, 2014, 15:48:45 pm »
Cytuj
Mógłbyś mi uwierzyć na słowo że o tym czytałem, ale domyślam się, że wolisz uwierzyć na słowo rocznikowi wydawanemu przez rząd, w którym o ministrze finansów mówi się otwarcie że jest mistrzem kreatywnej księgowości. Pozdro.

Zdecydowanie wolę wierzyć rocznikowy niż "gdzieś tam czytałem", tym bardziej że są to podstawowe dane, które niesamowicie łatwo zweryfikować. Tak więc pleciesz trzy po trzy byle tylko pleść.

Cytuj
Na pewno będę się dobrze czuł, stojąc w kolejce po używane ubrania i mając świadomość, że państwo się mną opiekuje, bo przecież daje mi 300 zł, a płaciłem mu półtora tysiąca przez 40 lat.

Oj, oj panie demagogu nie szalej tak. Jakbyś płacił 1.5 tysiąca to byś miał pensję w granicach 6k, tak więc nie wiem skąd ci się te 300zl emerytury wzięło. Bajkopisarz z ciebie przedni :D

Cytuj
Mój ojciec ma 63 lata. A pismo leży u mnie w szufladzie, oglądałem je na własne oczy, chcesz to wierz, nie chcesz to nie, szczerze lata mi to koło wuja.

Skoro ma 63 lata to pewnie pismo dotyczy wcześniejszej emerytury, a więc wartość całkiem normalna, bo okrojona mocno.

Cytuj
Chociaż mógłbym powiedzieć, że ludzie na umowach o pracę zarabiają więcej, bo z punktu widzenia pracodawcy takie umowy daje się ludziom sprawdzonym, którym się ufa, więc nie wypada im płacić za mało.

Zarabiają więcej bo muszą dostać te 1500zł, ot taka brutalna prawda. Jak masz nadwyżkę pracownika nad miejscami pracy to regulację muszą być, bo inaczej zadziała prawo popytu i podaży. Dla niekumatych podpowiem, ze dla pracownika będzie to oznaczało przysłowiową miskę ryżu.


« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 15:52:48 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 04, 2014, 16:10:32 pm »
Cytuj
Zdecydowanie wolę wierzyć rocznikowy niż "gdzieś tam czytałem", tym bardziej że są to podstawowe dane, które niesamowicie łatwo zweryfikować. Tak więc pleciesz trzy po trzy byle tylko pleść.
Jakbyś wpisał to co powiedziałem w google to sam byś to znalazł. To Tobie zależy na weryfikacji tego co mówię. Jak już mówiłem, mi to czy mi wierzysz lata koło wuja. A osobiste wjazdy sobie daruj, bo nie będę z Tobą na takich zasadach dyskutował.

Cytuj
Oj, oj panie demagogu nie szalej tak. Jakbyś płacił 1.5 tysiąca to byś miał pensję w granicach 6k, tak więc nie wiem skąd ci się te 300zl emerytury wzięło. Bajkopisarz z ciebie przedni :D
Na składki oddajesz jedną trzecią pensji. Po za tym, hmm, nie mogę się doszukać żadnego ciągu logicznego w Twojej wypowiedzi, więc uznam, że po prostu nie umiesz się wypowiedzieć i nie będę komentował zdania, z którego nic nie wynika.

A 300 zł to przewidywane emerytury z ZUSu za 40 lat, czyli wtedy, gdy to ja będę je brał do łapy. O tym też możesz sobie poczytać, narzędzie już trzymasz w rękach, ja Ci to tylko streściłem.

Cytuj
Skoro ma 63 lata to pewnie pismo dotyczy wcześniejszej emerytury, a więc wartość całkiem normalna, bo okrojona mocno.
Pismo dotyczy przewidywanej wysokości emerytury w momencie przejścia na nią, co tłumaczę Ci już trzeci raz. Jak masz podważać moją zdolność czytania ze zrozumieniem, to sobie daruj, bo traktuję to jako osobistą obrazę.

Cytuj
Zarabiają więcej bo muszą dostać te 1500zł, ot taka brutalna prawda. Jak masz nadwyżkę pracownika nad miejscami pracy to regulację muszą być, bo inaczej zadziała prawo popytu i podaży. Dla niekumatych podpowiem, ze dla pracownika będzie to oznaczało przysłowiową miskę ryżu.
Uwielbiam ludzi, którzy nie wiedzą o co chodzi, ale muszą się wypowiedzieć.

Zmniejszenie kosztów pracy sprawi, że będzie łatwiej zatrudniać = samoczynnie będzie powstawać więcej miejsc pracy = PROFIT. Ściągnięcie przedsiębiorcom ciężaru z głowy sprawi, że łatwiej będzie założyć i utrzymać przedsiębiorstwo = więcej miejsc pracy = PROFIT.

Na tym polegają proponowane rozwiązania. To, czy się uda, czy nie, to dowiedzą się dopiero przyszłe pokolenia.


Anyway, daruję już sobie odzywanie się w tym temacie. Swoje poglądy przedstawiłem, pokłóciłem się, a to, czy ktoś wskutek tego zmienił zdanie, czy też utwierdzi się we własnych poglądach, przy okazji tracąc do mnie szacunek - to już nie moja sprawa.


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 04, 2014, 20:58:13 pm »
Zmniejszenie kosztów pracy sprawi, że
będzie taniej zatrudniać = pracodawcy będą mieli mniejsze koszty zatrudnienia = jeszcze większe zyski dla pracodawcy. Ściągnięcie przedsiębiorcom ciężaru z głowy sprawi, że łatwiej będzie założyć i utrzymać przedsiębiorstwo = większe zyski dla przedsiębiorcy = PROFIT dla przedsiębiorcy.

I jak dla mnie, to jest realniejszy scenariusz, niż wierzyć, że nagle skoro dotąd w danej firmie wystarczało zatrudnić 100 osób, to nagle zatrudnią dodatkowe 50... I jeszcze zarówno jednym, jak i drugim zaczną więcej płacić. Piękna utopia, ale nadal utopia, już wolę by moje składki tonęły w ZUSie.

Umówmy się, nikt nie jest z definicji i własnego wyboru złym człowiekiem
No to nie wybór, człowiek z natury jest zły. Jednak po to dostał sumienie, by móc jednak wybrać, czy chce się ponieść instynktom (żądzy zysków chociażby), czy jednak chce zrobić coś lepszego.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 04, 2014, 21:32:58 pm »
No to nie wybór, człowiek z natury jest zły. Jednak po to dostał sumienie, by móc jednak wybrać, czy chce się ponieść instynktom (żądzy zysków chociażby), czy jednak chce zrobić coś lepszego.

Pieprzenie. Człowiek z natury nie jest zły. To środowisko go kształtuje.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 04, 2014, 22:20:00 pm »
Pieprzenie. Człowiek z natury nie jest zły. To środowisko go kształtuje.
Zdajesz sobie sprawę, że to lewicowy pogląd?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 04, 2014, 22:37:23 pm »
On sobie nie zdaje sprawy z tego, że Polska jest republiką, więc nie pytaj go o takie rzeczy.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 04, 2014, 22:40:33 pm »
On sobie nie zdaje sprawy z tego, że Polska jest republiką, więc nie pytaj go o takie rzeczy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 07, 2014, 21:26:10 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=RTgZZqrIKWo Filmik na rozluźnienie dyskusji prezentujący kompetencje kandydatów do PE :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 07, 2014, 22:41:54 pm »
Filmik na rozluźnienie dyskusji prezentujący kompetencje kandydatów do PE :D
Oj tam, dopiero zaczynają :D Bywały lepsze wpadki i to zaprawionych w bojach polityków :P
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia