Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 03, 2014, 14:08:32 pm »
Cytuj
Nie twierdzę, że Twoje zarzuty są nielogiczne, tylko wypomniałem Ci dwa błędy według stanu aktualnego.

Jak możesz mi wytykać błędy wynikające z braku ZUSu, na podstawie sytuacji, w której ZUS jest?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 03, 2014, 14:21:42 pm »
Bo tak.

Teraz zadowolony?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 03, 2014, 14:34:26 pm »
Cytuj
Bo tak.

Teraz zadowolony?

Nie, na "bo tak" można wszytko wytłumaczyć prócz braku logiki i gdyby chodziło wyższość filmu A nad filmem B to bym przyją taki tłumaczenie, ale w tym wypadku niestety się nie da.

Przykro, ale jak ktoś na zarzut, że "jak zlikwidują ZUS, to nie będzie miał kto płacić składek" odpowiada stwierdzeniem, że "jest ZUS więc składki płacą pracujący", to tłumaczeni "bo tak" jest co najmniej dziwne.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 03, 2014, 15:05:03 pm »
Tworzy się jednostki specjalnie do walki propagandowej w internecie, nawet niedawno mówiło się o tym, jak Rosjanie atakują w ten sposób nasz internet.
W zeszłym roku wyszło oficjalnie na jaw, że czołowe polskie partie opłacają swoich ludzi, którzy zajmują się pisaniem komentarzy w popularnych serwisach informacyjnych.
To jest jeszcze jakoś zrozumiałe, dostają za to grosiwo w kieszeń (brudne bo brudne, co zrobisz). Ale ludzi, którzy z własnej woli robią praktycznie to samo i nakręcają to wszystko za darmo... :,D
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 03, 2014, 15:23:26 pm »
Tworzy się jednostki specjalnie do walki propagandowej w internecie, nawet niedawno mówiło się o tym, jak Rosjanie atakują w ten sposób nasz internet.
W zeszłym roku wyszło oficjalnie na jaw, że czołowe polskie partie opłacają swoich ludzi, którzy zajmują się pisaniem komentarzy w popularnych serwisach informacyjnych.
To jest jeszcze jakoś zrozumiałe, dostają za to grosiwo w kieszeń (brudne bo brudne, co zrobisz). Ale ludzi, którzy z własnej woli robią praktycznie to samo i nakręcają to wszystko za darmo... :,D
no własnie też byłem ciekaw gdzie można się zapisać by brać za to pieniądze :<

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 04, 2014, 08:52:51 am »
Te lewaki to same specjalisty.

Ostatnio jak szedłem do sklepu to trzech meneli w taki sam sposób dyskutowało. Oczywiście wszyscy za podniesieniem socjalu byli :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 04, 2014, 09:59:26 am »
te prawiczki to same specjalisty.

Ostatnio jak szedłem koło gimnazjum trzech gimbusów w taki sam sposób dyskutowało. Oczywiście wszyscy za likwidacją wszystkiego byli :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 04, 2014, 10:14:44 am »
Emerytury:
Zawsze śmieję się z haseł typu: "Zlikwidujmy ZUS, to ludzie sami zaoszczędzą na własną emeryturę i to więcej". Wszystko pięknie, tylko jak? Niby zagwarantują dotychczasowym emerytom, że będą mieli swoje emerytury wypłacane. Jednak co z ludźmi, którym zabrakło dnia, miesiąca, roku, czy 5 lat, by przejść na emeryturę? A co z człowiekiem, który przez 5 lat odprowadzał z przymusu składkę? Czemu ma być on poszkodowany względem takiego, który dopiero zacznie pracować? Jednak na to nie potrafi odpowiedzieć sensownie żaden z tych wielkich reformatorów :P

To już bardziej pochwalam system, który chyba SLD zaproponował kiedyś, by na emeryturę się szło po przepracowaniu określonej ilości lat. Zatem jak ktoś zacznie pracować w wieku 20 lat, to pójdzie na emeryturę szybciej, niż ten co dopiero w wieku 23 lat. Pozostaje jednak wtedy kwestia grup uprzywilejowanych i jak im naliczać te lata? I co zrobić jeśli ktoś np. przepracował X lat w grupie uprzywilejowanej, potem nie może już pracować w zawodzie (np. z powodów zdrowotnych) i pracuje kolejnych Y lat w "normalnej pracy"? Jak to zsumować?

Tak naprawdę, aby móc robić jakieś wielkie rewolucje, to trzeba byłoby zrobić, że nowy system dotyczy tylko tych, co dopiero wchodzą na rynek pracy, a poprzednie osoby mają stary system.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 04, 2014, 11:58:47 am »
Cytuj
Flood, reasumując - twoim argumentem za głosowaniem na Korwina jest to, że nie warto głosować na innych? Ewentualnie, że powodując ogólny chaos i destrukcję może przypadkiem rozjebać coś, co powinno zostać rozjebane?
 
W przypadku pierwszego - owszem. Przy opcji drugiej - wątpię, żeby Korwin tak bardzo dużo narozpierdalał. Sorry, ale służby zdrowia, ZUSu i całej reszty tego bagna bardziej rozjebać się już nie da.

A nawet jeśli... To co? Znasz moje poglądy - jestem anarchistą. Wierzę, że zniszczenie tego co jest da nam szansę na zbudowanie czegoś lepszego.
Trzeba uczyć się na błędach, nie bezmyślnie kopiować bardziej rozwinięte państwa, powtarzając ich porażki i pakując się w te same kłopoty co one.

Serio, jaki jest sens utrzymywania na siłę przy życiu instytucji, które najzwyczajniej w świecie nie działają, a pochłaniają miliardy?

Cytuj
//plus ten smak ironii, że byle lewak -nawet jeśli farbowany- w pierwszych wyborach zgarnia 10 razy tyle ile korwin :D//
Ironii? Ja tu czuję raczej sranie ludziom do głów. Przecież Korwin powiedział, że dałby córkę pedofilowi i że nienawidzi niepełnosprawnych. Tak mówią media, a przecież media nie kłamią, prawda?

Cytuj
Korwin powiedział kiedyś, że poprzez działanie ZUSu państwo Polskie jest zobowiązane do wypłacania świadczeń i po likwidacji tego zakładu będzie musiało ono swe zobowiązania zrealizować.
 
Tak, wiem. Ale chce dać ludziom wybór, czy chcą żywić tego pasożyta, czy też rozwiązać sprawę własnej emerytury w inny sposób. Jak dla mnie to dobry pomysł.

A skąd wziąć hajs na wypłacanie świadczeń? Bo ja wiem... Może by tak na przykład sprzedać te limuzyny, których rząd ma więcej niż w tym kraju jest karetek? Utrzymanie samego rządu w zarysach kosztuje nas pół miliona miesięcznie, a mówię o samych wypłatach dla tych darmozjadów, bez zwrotów za paliwo, samolotów, dodatkowych pensji za siedzenie w komisjach i na utrzymanie kancelarii (3x pensja, każdy z nich to dostaje). Spoko. Hajsu nie ma.

Jest, tylko trzeba go wydać z sensem, a nie na debilizmy pokroju płacenia gazetom żeby pisały że rząd dobrze wydaje pieniądze. Vide łożenie gigantycznych funduszy na promowanie "nowoczesnej" ideologii proeuropejskiej. Naprawdę nie mamy ważniejszych problemów?

Cytuj

Nasz system emerytalny został tak skonstruowany, ze aby z niego wyjść trzeba mieć rezerwy finansowe na poziomie tych z Norwegii, a jak wiemy my takich nie mamy, ba my mamy wielką, czarną dziurę.
 
Trochę racji masz. Dodatkowo nasz system emerytalny zadłuża się z dnia na dzień coraz bardziej. I roi się tam od idiotów myślących że budowanie pałaców za pieniądze podatników to dobry pomysł. Dlatego trzeba coś zrobić natychmiast, a nie czekać i dokładać do interesu coraz więcej. Ktoś za to kiedyś i tak będzie musiał zapłacić.

Niestety filozofia wszystkich szmat z obecnego rządu brzmi mniej więcej "To się na pewno rozleci... Byle nie za mojej kadencji". Takie myślenie doprowadziło nas do gówna w którym teraz pływamy.
I już ledwo ledwo czujemy dno, za moment zaczniemy się topić.

Cytuj
Czyli rozumiem, że kończymy z ZUSem, człowiekowi, który ma 60 lat mówimy, ze kasy nie ma, a na emeryturę musi uzbierać sam. Serio, +10 do zaufania do państwa :D
Lubię takie argumenty. To by miało sens, gdyby ZUS działał. Ale nie działa. Przecież ten człowiek i tak sam nie wyżyje, tylko albo mu pomoże rodzina, albo zdechnie z głodu mając te 500 zł czy ile tam ZUS teraz daje.

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego nikt się nie zwrócił uwagi jak to jest, że dla normalnych ludzi brakuje hajsu na emerytury, a taki psi syn jak Jaruzelski ma jej pięć tysięcy.

Cytuj
Zawsze śmieję się z haseł typu: "Zlikwidujmy ZUS, to ludzie sami zaoszczędzą na własną emeryturę i to więcej". Wszystko pięknie, tylko jak? Niby zagwarantują dotychczasowym emerytom, że będą mieli swoje emerytury wypłacane. Jednak co z ludźmi, którym zabrakło dnia, miesiąca, roku, czy 5 lat, by przejść na emeryturę? A co z człowiekiem, który przez 5 lat odprowadzał z przymusu składkę? Czemu ma być on poszkodowany względem takiego, który dopiero zacznie pracować? Jednak na to nie potrafi odpowiedzieć sensownie żaden z tych wielkich reformatorów :P
Jeśli pijesz do Korwina, to on tego nie różnicuje. Zobowiązanie to zobowiązanie, Polska musi zapłacić.

Za błędy się płaci.








Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 04, 2014, 12:24:03 pm »
Cytuj
Może by tak na przykład sprzedać te limuzyny, których rząd ma więcej niż w tym kraju jest karetek? Utrzymanie samego rządu w zarysach kosztuje nas pół miliona miesięcznie, a mówię o samych wypłatach dla tych darmozjadów, bez zwrotów za paliwo, samolotów, dodatkowych pensji za siedzenie w komisjach i na utrzymanie kancelarii (3x pensja, każdy z nich to dostaje). Spoko. Hajsu nie ma.

Chwalmy demagogów, bo dzięki nim przynajmniej śmiesznie jest. Takie slogany to możesz rzucać ciemniakom spod budki z piwem, bo fajnie brzmi i jak populistycznie. Niestety życie jest brutalne i nie wystarczyłoby ci nawet na 0.1% zobowiązań emerytalnych.

Cytuj
Serio, jaki jest sens utrzymywania na siłę przy życiu instytucji, które najzwyczajniej w świecie nie działają, a pochłaniają miliardy?

Sensu nie ma żadnego, każdy wie, ze to syf, ale niestety jest to tak skonstruowane, ze wyjść się nie da. Nie mamy kasy i co poradzić, dlatego musimy się ratować karkołomnymi zmianami typu podnoszenie składek czy wydłużanie wieku emerytalnego, a na dodatek wiedząc, że reanimujemy trupa i w dłużej perspektywie czasu i tak to jebnie. Jeżeli masz pomysł jak z tego wyjść to napisz, tylko oszczędź na slogany, które przytoczyłem wcześniej.

Cytuj
Przecież ten człowiek i tak sam nie wyżyje, tylko albo mu pomoże rodzina, albo zdechnie z głodu mając te 500 zł czy ile tam ZUS teraz daje.

I kolejny slogan. Najniższa emerytura to jest bodajże 830zł, przy czym tylko nikły procent tyle dostaje. Oczywiście państwo do tego dopłaca, ale co zrobić.

Cytuj
Jeśli pijesz do Korwina, to on tego nie różnicuje. Zobowiązanie to zobowiązanie, Polska musi zapłacić.

Z czego? Skoro rocznie daje ci to 100mld, do tego zwróceniu już wpłaconych składek.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 04, 2014, 12:52:01 pm »
Cytuj
Sensu nie ma żadnego, każdy wie, ze to syf, ale niestety jest to tak skonstruowane, ze wyjść się nie da. Nie mamy kasy i co poradzić, dlatego musimy się ratować karkołomnymi zmianami typu podnoszenie składek czy wydłużanie wieku emerytalnego, a na dodatek wiedząc, że reanimujemy trupa i w dłużej perspektywie czasu i tak to jebnie. Jeżeli masz pomysł jak z tego wyjść to napisz, tylko oszczędź na slogany, które przytoczyłem wcześniej.
 
Jak sobie przeliczysz ile ludzi płaci składki vs ilu ludzi otrzymuje emerytury i renty (na które jest osobna składka) to Ci wyjdzie, że ZUS zarabia hajs. I to wcale nie mały. Tylko rozpływa się on w utrzymywaniu urzędników, budowaniu pałaców i finansowaniu urlopów prezesów. I łataniu od czasu do czasu jakiejś dziury tu czy tam.

Więc - to że państwo dopłaca do ZUSu to jest prawdziwy slogan, wypromowany przez prorządowe media. Państwo nie musi do ZUSu dopłacać, wystarczyłoby poważniej monitorować na co ta instytucja wydaje hajs. Bo dopłacać wcale nie trzeba, wystarczy przestać kraść. Ale to przecież nierealne, is'n'it?

Cytuj
I kolejny slogan. Najniższa emerytura to jest bodajże 830zł, przy czym tylko nikły procent tyle dostaje. Oczywiście państwo do tego dopłaca, ale co zrobić.
 
I co, przeżyłbyś za 830 złotych? Według moich własnych obserwacji, żeby w miarę sensownie jeść, trzeba wydawać dziennie ok. 30 zł. I nie mówię tu o zdrowym odżywianiu, tylko zjedzeniu trzech niewyszukanych posiłków dziennie, gotując po kosztach gówno ze słoików, bo zrobienie sensownego obiadu kosztuje dużo więcej.

Zatem, przyjmując taką wartość, 830 zł pozwoliłoby Ci przez miesiąc nie zdechnąć z głodu, mniej więcej. A dokładniej, przez luty, bo rachunek daje nam 27 dni przez które nie musiałbyś się martwić o jedzenie.

Zapłać za mieszkanie, zapłać rachunki, kup sobie jakieś leki (bo przecież w wieku 67 lat raczej zdrowy jak koń nie będziesz, prawda?). Życzę szczęścia.

Oczywiście te 30 zł to lekkie zaokrąglenie, zdarzało mi się żyć taniej, ale kokosy to jednak nie są, a wypadałoby, żeby człowiek oddający przez całe życie CO NAJMNIEJ połowę swoich dochodów państwu mógł oczekiwać na starość traktowania w miarę godnego, a nie skrajnej biedy.

Sorry, mój stary zapierdala legalnie pół życia (co najmniej 30 lat) i dostał pismo że jego emerytura wyniesie 470 zł. Wsadź sobie w dupę te oficjalne dane.

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 12:58:45 pm wysłana przez TheFlood »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 04, 2014, 13:03:04 pm »
W przypadku pierwszego - owszem. Przy opcji drugiej - wątpię, żeby Korwin tak bardzo dużo narozpierdalał. Sorry, ale służby zdrowia, ZUSu i całej reszty tego bagna bardziej rozjebać się już nie da.

streszczajac poglądy korwina - zlikwidować zus, który za pieniądze młodych płaci starym przy jednoczesnym wypłacaniu starym emerytur, redukcja podatków do minimum oraz zrównanie w opłatach biednych z bogatymi, a na konieć polać to jeszcze wolnym dostępem do broni, wolnym dostępem do używek i likwidacją opieki medycznej, i to w kraju, gdzie realna średnia pensja na osobę to może 1500 na rękę. Genialne i na pewno nie rozpiździ kraju do końca.

Cytuj
  Ironii? Ja tu czuję raczej sranie ludziom do głów. Przecież Korwin powiedział, że dałby córkę pedofilowi i że nienawidzi niepełnosprawnych. Tak mówią media, a przecież media nie kłamią, prawda?
a przypomnieć jak palikotowi przed tamtymi wyborami wróżono okolice 4% oraz wyciągano konferencje z wibratorami (chuj że chodziło o przypadki gwałtów na policji, ale o tym nikt nie mówił we wspominkach, liczyło się dildo) a i tak skończył z 10%?  Wiec daruj sobie teksty o biednym korwinie.

Cytuj
Tak, wiem. Ale chce dać ludziom wybór, czy chcą żywić tego pasożyta, czy też rozwiązać sprawę własnej emerytury w inny sposób. Jak dla mnie to dobry pomysł. 

ta, a umowy cywilnoprawne pozwalają ci wybrać czy chcesz odprowadzać większe podatki czy nie. Otwórz oczy, man.
Sorry, ale takie pierdolenie jakie uprawia korwin, to można tylko wtedy, gdy w życiu nie skalało się swoich szlacheckich rączek jakąkolwiek uczciwą pracą i nie ma się zielonego pojęcia jak ona wygląda z perspektywy szarego obywatela.

a, a propos, zły lewacki kodeks pracy też zdaje się chce liwidować.

 
Cytuj
Trochę racji masz. Dodatkowo nasz system emerytalny zadłuża się z dnia na dzień coraz bardziej. I roi się tam od idiotów myślących że budowanie pałaców za pieniądze podatników to dobry pomysł.
częśc o limuzynach pominąłem bo zrobił to arim, ale zatrzymam się tutaj - a gdzie mają się mieścić państwowe instytucje? Rozstawić stragany na rynku? Wiadomo, że nie trzeba zaraz wieszać dzieł sztuki w gabinetach, układać najdroższego marmuru na posadzce (aczkolwiek sam kamień jest wskazany - bo jest po prostu kurwa ogniotrwały, w przeciwieństwie do wykładzin które zabiją cię samymi oparami) i tak dalej, ale bez demagogii.

Cytuj
Niestety filozofia wszystkich szmat z obecnego rządu brzmi mniej więcej "To się na pewno rozleci... Byle nie za mojej kadencji". Takie myślenie doprowadziło nas do gówna w którym teraz pływamy.
I już ledwo ledwo czujemy dno, za moment zaczniemy się topić.
ale jak korwin ma identyczne zdanie np o ekologii "bo matka ziemia przeżywała już gorsze kryzysy a poza tym naukowcy co głosza takie poglądy są opłacani przez lewaków" to już problemu nie widzisz, lub w najgorszym razie, że trzeba się pogodzić z pewnymi stratami.

Cytuj
  Lubię takie argumenty. To by miało sens, gdyby ZUS działał. Ale nie działa. Przecież ten człowiek i tak sam nie wyżyje, tylko albo mu pomoże rodzina, albo zdechnie z głodu mając te 500 zł czy ile tam ZUS teraz daje.

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego nikt się nie zwrócił uwagi jak to jest, że dla normalnych ludzi brakuje hajsu na emerytury, a taki psi syn jak Jaruzelski ma jej pięć tysięcy.
ie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale już doszliśmy do tego, że korwin i tak mu tych pieniędzy nie zabierze, bo czy ci się to podoba czy nie, strzelał do niemców i stopnia dosłużył się zgodnie z obowiązującym prawem, więc nie ma żadnych podstaw by mu je odbierać.

Cytuj
  Jeśli pijesz do Korwina, to on tego nie różnicuje. Zobowiązanie to zobowiązanie, Polska musi zapłacić.

Za błędy się płaci.
yep, tylko za co, bo na to podstawowe pytanie odpowiedzieć nie umie. Zresztą żaden korwinista i pochodny nie umie, bo albo zaczyna pluć jadem że niezależnie od faktycznych poglądów jesteśmy głupie lewaki co nie rozumieją wodza, albo wyrażają ślepą wiarę, że jakaś mistyczna krzywa zstąpi z niebios i sam z siebie nastanie wiek dobrobytu.

I generalnie skoro tam są takie wczasy, to weź się zatrudnij w zusie, bo itak ciągle kogoś szukają. Wprawdzie od iluś osób słyszałem już, że jest tam wieczny zapierdol i kto tylko może to szuka innej roboty, ale co ja tam wiem, przecież to urzedasy i wszyscy jeżdżą limuzynami.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 13:05:37 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 04, 2014, 13:06:21 pm »
Cytuj
Więc - to że państwo dopłaca do ZUSu to jest prawdziwy slogan, wypromowany przez prorządowe media. Państwo nie musi do ZUSu dopłacać, wystarczyłoby poważniej monitorować na co ta instytucja wydaje hajs. Bo dopłacać wcale nie trzeba, wystarczy przestać kraść. Ale to przecież nierealne, is'n'it?

Masz jakieś dane an potwierdzenie tych słów? No właśnie. Wg rocznika statystycznego na rok 2011, niestety tylko taki mam pod ręką, wysokość skład to 102mld, dopłaty państwowe 37,5mld, a wydatki na świadczenia emerytalne i rentowe to 166mld. Jak masz inne dane, to czekam z niecierpliwością na.

Cytuj
I co, przeżyłbyś za 830 złotych?

Nie za tyle się żyło. Do tego są różne mopsy, caritasy itd. A te 830zl to tylko niewielki %.

Cytuj
Sorry, mój stary zapierdala legalnie pół życia (co najmniej 30 lat) i dostał pismo że jego emerytura wyniesie 470 zł. Wsadź sobie w dupę te oficjalne dane.

Jeżeli nie doszedł do wieku emerytalnego to mogło tak być, a jeżeli doszedł to bajki piszesz.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 04, 2014, 13:17:01 pm »
Żeby coś zmienić, to trzeba przede wszystkim chcieć.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 04, 2014, 14:19:57 pm »
Chuj, napisałem ścianę tekstu i mi się skasowała. Więc będzie krótko.

Cytuj
streszczajac poglądy korwina - zlikwidować zus, który za pieniądze młodych płaci starym przy jednoczesnym wypłacaniu starym emerytur, redukcja podatków do minimum oraz zrównanie w opłatach biednych z bogatymi, a na konieć polać to jeszcze wolnym dostępem do broni, wolnym dostępem do używek i likwidacją opieki medycznej, i to w kraju, gdzie realna średnia pensja na osobę to może 1500 na rękę. Genialne i na pewno nie rozpiździ kraju do końca.
Ale o tym że po pozbawieniu Cię wszystkich ciężarów na instytucje które i tak nie działają z półtora tysiąca zrobią się trzy tysiące, już nie warto wspominać, nie?

Używki i broń to kwestia czysto światopoglądowa, wątpię, czy zniszczy to kraj, jakoś nie widzę żeby kraje w których te rzeczy nie są penalizowane się rozpierdalały. Więc czyste sranie w banie z Twojej strony.

A opieka medyczna? I tak duża część populacji leczy się prywatnie, płacąc za to hajsem niezależnie od ubezpieczenia. Ja też tak robię, nigdy w życiu nie skorzystałem z państwowej opieki medycznej. Więc dlaczego mam za nią płacić? Żeby utrzymywać szpitale, w których zaraża się ludzi gronkowcem a potem jeszcze im mówi, że za takie oszczerstwa mają prosić o pomoc na kolanach?

Ale moja była korzysta. Chciała zrobić badania, żeby sprawdzić, czy guzek na piersi to może być nowotwór (szanse po rodzinie ma na to  duże). Poszła tam w listopadzie, wyniki dostała w zeszłym tygodniu. Na szczęście wynik negatywny - jakby to był rak to raczej nie byłoby już co leczyć.

Więc się grzecznie pytam - na CHUJ mi taka opieka zdrowotna?

Cytuj
a, a propos, zły lewacki kodeks pracy też zdaje się chce liwidować.
Żeby zmniejszyć koszty pracy, co jest REALNYM pomysłem na zmniejszenie bezrobocia. Owszem, nie idealnym, ale realnym. Domyślam się, że Ty wolisz żeby budować nad tym kolejne urzędy kontrolujące przestrzeganie coraz to kolejnych przepisów gmatwających sprawy coraz bardziej.  To na pewno rozwiąże problemy.

Cytuj
a gdzie mają się mieścić państwowe instytucje? Rozstawić stragany na rynku? Wiadomo, że nie trzeba zaraz wieszać dzieł sztuki w gabinetach, układać najdroższego marmuru na posadzce (aczkolwiek sam kamień jest wskazany - bo jest po prostu kurwa ogniotrwały, w przeciwieństwie do wykładzin które zabiją cię samymi oparami) i tak dalej, ale bez demagogii.
To nie demagogia, to rzeczywistość. Przez okno widzę budynek sądu, na którym naliczyłem teraz SIEDEMNAŚCIE jednostek klimatyzacji. Na jednej ścianie. Nigdzie nie napisałem, że urzędnicy nie mają prawa do posiadania lokali w których uprawiają swój zawód - ale gdy urzędas przekłada własny komfort ponad służbę do której został powołany, to jednak już coś jest nie halo.

Cytuj
ale jak korwin ma identyczne zdanie np o ekologii "bo matka ziemia przeżywała już gorsze kryzysy a poza tym naukowcy co głosza takie poglądy są opłacani przez lewaków" to już problemu nie widzisz, lub w najgorszym razie, że trzeba się pogodzić z pewnymi stratami.
Faktem jest, że zabieramy się do ekologii jak pies do jeża.

Inwestujemy gruby hajs w zmniejszanie emisji CO2 w samochodach i elektrowniach.
Inwestujemy gruby hajs w rozwijanie nieefektywnych technologii, takich jak wiatraki, które nie dość, że są kosztowne w produkcji zarówno w hajsie, jak i pierwiastkach ziem rzadkich (których wydobycie wcale naturze nie pomaga) to jeszcze same czynią szkody. Pole turbin wiatrowych to dla ptaków śmiertelna pułapka.
A obok tego grubo hodujemy sobie miliardy krów, które emitują do atmosfery więcej dwutlenku węgla niż cała nasza gospodanka razem wzięta.
Nie wspominając już o tym, że sankcje które na siebie sami nakładamy możemy rozbić o kant dupy, bo takie państwa jak Chiny leją na to ciepłym moczem.

Biorąc to pod rozwagę wcale nie dziwię się Korwinowi, że się sprzeciwia. Wystarczy chwilę pomyśleć, żeby zobaczyć, że to bez sensu. I nie twierdzę tutaj, że nie warto chronić środowiska - twierdzę jedynie, że robimy to źle.

Cytuj
ie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale już doszliśmy do tego, że korwin i tak mu tych pieniędzy nie zabierze, bo czy ci się to podoba czy nie, strzelał do niemców i stopnia dosłużył się zgodnie z obowiązującym prawem, więc nie ma żadnych podstaw by mu je odbierać.
Teraz już faktycznie nie wypada. Do wytworzenia takiej przepaści w ogóle nawet nie powinno dojść.

Cytuj
yep, tylko za co, bo na to podstawowe pytanie odpowiedzieć nie umie. Zresztą żaden korwinista i pochodny nie umie, bo albo zaczyna pluć jadem że niezależnie od faktycznych poglądów jesteśmy głupie lewaki co nie rozumieją wodza, albo wyrażają ślepą wiarę, że jakaś mistyczna krzywa zstąpi z niebios i sam z siebie nastanie wiek dobrobytu.
 
Po pierwsze - nie wciskaj mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem - wyraźnie na początku zaznaczyłem, że nie wierzę, że Korwin przyniesie dobrobyt. Ale przyniesie zmianę, a to już ruch w dobrym kierunku.
Łatwo na pewno nie będzie - czasem trzeba po prostu powiedzieć sobie "Zjebaliśmy, trzeba zacząć od nowa" i ponieść konsekwencje. Jeśli nie Ty, to i tak ktoś te konsekwencje będzie musiał ponieść - im później, tym boleśniejsze, a i tak do tego momentu czeka Cię życie w coraz gorszych warunkach wynikających bezpośrednio z polityki odkładania problemów na potem i zadłużania wszystkiego co tylko jeszcze można.

Cytuj
  generalnie skoro tam są takie wczasy, to weź się zatrudnij w zusie, bo itak ciągle kogoś szukają. Wprawdzie od iluś osób słyszałem już, że jest tam wieczny zapierdol i kto tylko może to szuka innej roboty, ale co ja tam wiem, przecież to urzedasy i wszyscy jeżdżą limuzynami.
 
Biedni robole z ZUSu, tak im ciężko w klimatyzowanych marmurach o przeszklonych ścianach. I ten prezes też taki biedny, przecież dorobił się całkowicie uczciwie, a te podróże też tylko dla dobra państwa. O ja niewdzięczny.

Cytuj
Masz jakieś dane an potwierdzenie tych słów? No właśnie. Wg rocznika statystycznego na rok 2011, niestety tylko taki mam pod ręką, wysokość skład to 102mld, dopłaty państwowe 37,5mld, a wydatki na świadczenia emerytalne i rentowe to 166mld. Jak masz inne dane, to czekam z niecierpliwością
Po co pytasz, skoro sam sobie odpowiadasz? Danych pod ręką nie mam, szukać mi się nie chce, bo mam dzisiaj nieco zajęć. Mógłbyś mi uwierzyć na słowo że o tym czytałem, ale domyślam się, że wolisz uwierzyć na słowo rocznikowi wydawanemu przez rząd, w którym o ministrze finansów mówi się otwarcie że jest mistrzem kreatywnej księgowości. Pozdro.

Cytuj
Nie za tyle się żyło. Do tego są różne mopsy, caritasy itd. A te 830zl to tylko niewielki %.
 
No tak. Lubię takie argumenty.

Na pewno będę się dobrze czuł, stojąc w kolejce po używane ubrania i mając świadomość, że państwo się mną opiekuje, bo przecież daje mi 300 zł, a płaciłem mu półtora tysiąca przez 40 lat.

NIE. BĘDĘ CZUŁ SIĘ WYJEBANY W DUPĘ BEZ MYDŁA.

Cytuj
Jeżeli nie doszedł do wieku emerytalnego to mogło tak być, a jeżeli doszedł to bajki piszesz.
Mój ojciec ma 63 lata. A pismo leży u mnie w szufladzie, oglądałem je na własne oczy, chcesz to wierz, nie chcesz to nie, szczerze lata mi to koło wuja.

I wiesz co teraz robią moi starzy? Rozpaczliwie chomikują pieniądze w oczekiwaniu chwili, gdy nie będą już w stanie pracować, a państwo pokaże im wielkiego faka, rzucając groszaki pod nogi z miną "masz i całuj buty".

Dokładnie to samo robiliby, gdyby żaden ZUS nie istniał. Tylko bez elementu poniżenia, za który musieli jeszcze przez całe życie płacić.