Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 01, 2014, 19:36:29 pm »
swoją drogą, jaka debata?

bo cała reszta to niestety nic nowego

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 01, 2014, 19:57:44 pm »
Brakuje mi tu jakiś kuców od JKMa, żeby się pośmiać. :<
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 01, 2014, 20:49:56 pm »
Chryste Panie, ten artykuł zachęcił mnie do sprawdzenia ile osób z moich znajomych na fejsie lubi JKM.

15 osób. :o
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 01, 2014, 20:57:59 pm »
Wybieracie się na wybory do PE? Ja osobiście nie mam za bardzo na kogo głosować, a na dodatek PE to taka przechowalnia, gdzie posłowie moga się nachapać nic nie robiąc.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 01, 2014, 21:38:56 pm »
idę, ale tylko dlatego, by zobaczyć minę korwina & przydupasów jak się jednak nie dostanie (bo niczym pisowi pomaga mu tylko niska frekwencja)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 02, 2014, 00:58:54 am »
swoją drogą, jaka debata?
Chyba chodzi o zwykłą rozmowę w jednym z telewizyjnych programów publicystycznych, bodajże w Polsat News. Podobno Zalewski koncentrował się w niej na oczernieniu Korwina i jego partii, ale to zdanie korwinistów, więc należy je traktować z dystansem. Poza tym, nawet jeżeli ten cały europoseł PO faktycznie zachował się niewłaściwie, i tak w tym felietonie przedstawił samą prawdę, a to że sam należy do partii, która ma wiele za uszami, akurat niewiele w tym wypadku zmienia.

Poza tym, bawi mnie zachowanie wyborców KNP, którzy są święcie przekonani, że "banda czworga" się ich... boi i dlatego zleca ich notoryczne oczernianie (niektórzy też insynuują, że wyniki sondaży są fałszowane i poparcie dla Korwina jest nawet większe od tego historycznego 8%). Może i faktycznie coś w tym jest, ale politycy rządzących partii wcale nie muszą nikogo oczerniać, bo JKM regularnie kompromituje się sam. Poza tym, nawet jeśli KNP przekroczy próg wyborczy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych (te europarlamentarne jednak są mniej ważne), to co to kogo będzie obchodzić? Z góra 40 posłami w Sejmie i tak nie będzie miał niczego do powiedzenia, zwłaszcza że ktokolwiek wygra te wybory - PiS czy PO - pewnie dobierze sobie kogoś do koalicji, zapewni sobie parlamentarną większość i tyle będzie z darcia szat jak Rejtan (a może jednak jak Rejent?).

Ostatnio KNP jara się jakimiś prawyborami w kieleckim... liceum (takie ćwiczenie praktyczne), w którym przy 61% frekwencji KNP uzyskała 47%. Gdyby to były wybory do Sejmu, dostałyby się do niego jeszcze PiS, PO (tylko 9% głosów), Twój Ruch i... Ruch Narodowy. To chyba wystarczy za komentarz (RN nie ma nawet programu wyborczego), choć w sumie samo wspomnienie o tym, że chodzi o liceum, to aż nadto.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 01:06:12 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 02, 2014, 08:37:16 am »
Cytuj
idę, ale tylko dlatego, by zobaczyć minę korwina & przydupasów jak się jednak nie dostanie (bo niczym pisowi pomaga mu tylko niska frekwencja)

Frekwencja jak przekroczy 30% to będzie cud, a ja myślę, że 25% to wynik realny. Tak czy siak jest to farsa. Z ciekawości spytam, na kogo głosujesz?  ;)

Co do Korwina, to część postulatów ma całkiem sensownych, a część całkowicie oderwanych od rzeczywistości. Ogólnie on świetnie sobie zdaje sprawę z tego, że do władzy nigdy nie dojdzie i wykorzystuje partię do głoszenie swoich poglądów w TV, ot i to wszystko. Czy wejdzie do sejmu czy nie, nie ma to żadnego znaczenia, u nas wytworzyła się tak idiotyczna sytuacja, ze mamy wybór między dżumą, a cholerą (PO i PiS), a obie partie istnieją tylko dzięki sobie i dopóki jedna nie padnie i pociągnie za sobą drugą, to nic się nie zmieni.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 02, 2014, 09:04:33 am »
(RN nie ma nawet programu wyborczego)
A ustawki dla każdego i lanie każdego "nie Polaka", geja, zboczeńca itp. to nie program wyborczy? :P

Co do debaty, to Ned dobrze napisał, chodzi o debatę z kanału Polsat News, gdyż widziałem kawałek tego programu.

Co do wyborów 25 maja, to najpewniej pójdę. Jednak wcześniej muszę zobaczyć, kto w ogóle kandyduje z mojego regionu.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 02, 2014, 09:14:39 am »
Kto z własnej i nieprzymuszonej woli nie idzie na wybory niech siedzi cicho i nie narzeka. Dano mu szansą zmienić układ, ale on z niej nie skorzystał.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 02, 2014, 09:18:18 am »
Cytuj
Kto z własnej i nieprzymuszonej woli nie idzie na wybory niech siedzi cicho i nie narzeka. Dano mu szansą zmienić układ, ale on z niej nie skorzystał.

Haha, uwielbiam ten slogan :D Chłopie toż to ty nie głosujesz na ludzi, tylko na listy, a więc nie masz żadnej szansy nic zmienić.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 02, 2014, 09:30:56 am »
Haha, uwielbiam ten slogan :D Chłopie toż to ty nie głosujesz na ludzi, tylko na listy, a więc nie masz żadnej szansy nic zmienić.

...powiedziało 10 milionów polaków.

Wbrew pozorom głosujesz na ludzi, to od ilości głosów zależy kto z danej listy wyjdzie.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 02, 2014, 10:42:24 am »
No cóż... Pewnie spotkam się teraz z ogromnym pojazdem, ale nie zwykłem się wstydzić własnych poglądów.

Zagłosuję na Korwina.

Dlaczego?

Bo mam dosyć patrzenia na ludzi którzy spierają się czy zagłosować na PIS, PO, SLD czy Palikota. Drażni mnie, gdy widzę, jak poważni ludzie kłócą się, która z tych partii coś zmieni.

Proponuję sobie zajrzeć w życiorys pierwszego lepszego posła którejś z tych partii. Oni zmieniają przynależność jak rękawiczki, co drugi był w co najmniej trzech partiach, z tego dwa razy już u władzy. Więc głosując na nich, ciągle popierasz tę samą bandę. Bandę, która doprowadziła ten kraj na skraj bankructwa, populację do skrajnej biedy, a młodych ludzi do masowego exodusu.

Bandę, która potrafi wypierdolić siedem czy osiem milionów złotych na trwający minutę spot wyborczy. Już to ewidentnie obrazuje, że priorytetem dla tych ludzi nie jest leczenie zdychającego państwa ani stan jego populacji, tylko utrzymanie się przy korycie za wszelką cenę.

Bułki po 70 groszy, no ku*wa mać, mam 23 lata, a pamiętam jak płaciłem za nie 15 groszy.
Dług publiczny z którego odsetki niedługo przekroczą dochody państwa, efektywnie ciskając Polskę w oficjalne bankructwo.
Zdebilniałe przepisy, państwo "prawa" dla niewinnych i samowoli dla winnych, ale ustawionych.
Pakowanie ludzi do więzień za samoobronę we własnym mieszkaniu. Wczoraj czytałem artykuł o typie, któremu na chatę wpadło dwóch facetów, jeden w kominiarce, z pałką teleskopową i pistoletem pneumatycznym, a on w samoobronie dźgnął obu nożem kuchennym. Bronił swojego domu i swoich rodziców, w zamian pójdzie siedzieć na 10 lat za podwójne zabójstwo.

Co po za tym?
Służba zdrowia nie funkcjonuje w ogóle, głodowe posiłki i zarażanie ludzi w szpitalach, stanie w kolejkach miesiącami, wszechobecne łapownictwo.
Policja już dawno darowała sobie wciskanie ludziom kitu o tym jak to mają ich bronić na rzecz masowego dojenia społeczeństwa ukrytymi w krzakach fotoradarami, a jak Cię ktoś napadnie, to policjantowi nawet nie chce się przyjąć zgłoszenia (Kiedyś dostawałem telefony z pogróżkami w związku ze sprawą w sądzie. Poszedłem z tym na posterunek. Sprawca zadzwonił przy dyżurnym, dałem mu posłuchać wylewających się ze słuchawki wyzwisk, wiecie co mi powiedział? Że on mnie może posadzić, bo typa prowokuję. I zawracam policjantowi dupę. Nawet nie przyjął zgłoszenia, chociaż to było ważne z punktu widzenia sprawy sądowej.)
o ZUSie już nawet nie będę nic mówił. Wszyscy wiedzą, wszyscy widzą.


Do tego doprowadzili ten kraj ludzie, którzy rządzą nim w zasadzie już od zmian ustrojowych, tasują się tylko co jakiś czas, żeby zostawić społeczeństwu iluzję wyboru.

Wiecie dlaczego ani PIS ani PO nigdy nie spełniają postulatów wyborczych? Bo one nie odzwierciedlają ich poglądów (o ile w ogóle jakieś mają). Te postulaty są pisane przez speców od PRu. Tylko po to, żeby nasrać wyborcom do głów. Z tym, co naprawdę zamierza robić partia, nie mają kompletnie nic wspólnego.

Głosujcie sobie na nich dalej, proszę bardzo. Ale ja tego nie zrobię, nie jestem aż tak naiwny, nie przyłożę do tego ręki.


Czy wierzę że Korwin naprawdę coś zmieni? Szczerze wątpię. Ale na pewno narobi hałasu i spróbuje zlikwidować przynajmniej część  patologicznych stanów w tym kraju. Wolę to od typa, który twierdzi "ZUS jest zły, to prawda, ale nic z nim nie zrobimy, bo zostawimy emerytów na lodzie". Jak w podlinkowanym przez Neda artykule. Ci emeryci już są na lodzie, cała płacąca obecnie na ZUS populacja jest na lodzie, co Ty myślisz, Nederlandzie, że wyżyjesz za 300 złotych emerytury? A to i tak stan na dzisiaj, prognozy twierdzą że do mojego czasu te kwoty spadną o kolejne 20%.

Szczerze mówiąc to myślę, że jakby Korwin doszedł do władzy i faktycznie zaczął coś zmieniać, to by go zaraz zamordowali.

Cytuj
  Podobno Zalewski koncentrował się w niej na oczernieniu Korwina i jego partii, ale to zdanie korwinistów, więc należy je traktować z dystansem.
Domyślam się, że zabrzmię teraz jak korwinista i zostanę potraktowany z dystansem. Mimo wszystko jednak to powiem. Trochę z boku samej rozmowy o której mówisz, bo widziałem ją tylko we fragmentach.

Wszystkie publiczne media są obecnie kontrolowane przez rząd. Niejednokrotnie można wręcz szmaciarzy-dziennikarzy złapać na kłamstwie za rękę, a ukrywanie niewygodnych "reform" za pomocą tematów zastępczych typu "matka Madzi" jest oczywistością. 

Wolny internet jest solą w oku światowych rządów i wszystkie mocarstwa usilnie garną się do narzucenia na to medium ścisłej kontroli. Tworzy się jednostki specjalnie do walki propagandowej w internecie, nawet niedawno mówiło się o tym, jak Rosjanie atakują w ten sposób nasz internet.

O Korwinie pojawiają się czasem w internecie "poważne" memy i obrazki na różnorakich kwejkach. Jak np. ten "cytat", jak to Korwin chciałby oddać swoją córkę pedofilowi, bo miałaby z tego cenne erotyczne doświadczenie. Doskonały materiał, coby nasrać wyborcom do głów, no jak to, pedofili popiera, co za świnia, niech wypierdala.

A jakby komuś się chciało ruszyć dupą, to dotarłby do źródła cytatu. Felietonu, w którym Korwin  warczy na proeuropejską ideologię równości płciowej i wizytacje rządowych feministek w szkołach i przedszkolach, na których one tłumaczą dzieciom, dlaczego nie ma już mamy i taty tylko jest rodzic 1 i rodzic 2 - i dostają na to grube dotacje. Korwin napisał, że od grubej prukwy ryjącej dziecku głowę w aureoli ministerstwa wolałby już pedofila. To była hiperbola, całkowicie w felietonie dopuszczalna.

Zrozumieć to w taki sposób jak twórca mema mógł, jak dla mnie, tylko kompletny debil albo ktoś celowo usiłujący Korwina ośmieszyć. Moim zdaniem produkcją takich bzdur zajmują się agenci rządowi. Nie brakuje też w internecie zabawnych "streszczeń" wywiadów z Korwinem, które nie dość, że urągają podstawom praktyki dziennikarskiej, to cytują Korwina wybiórczo i bez sensu. Wystarczy go raz posłuchać (gdy nikt mu na chama nie przerywa, co też jest nagminne i żenujące w naszej telewizji) żeby usłyszeć, że każdy pogląd stara się wytłumaczyć i uzasadnić. Cytowanie jednego zdania - bo brzmi śmiesznie, jak się je odetnie od wyjaśnień - jest jak dla mnie żałosne.

PS. doczytałem artykuł od Neda do końca i nie ukrywam, uśmiałem się z tych słodkich próśb i błagań, żeby nie głosować na Korwina do parlamentu europejskiego. Zaszkodzi Polsce ten homofob i faszysta? Tak jak Nigel Farage szkodzi Brytanii? No jasne, lepiej wybierzmy kogoś z tych, którzy już byli w tym parlamencie. I wykorzystali swoje kadencje na pomnożenie prywatnych fortun, przy okazji przegapiając takie kwestie jak np. zakazy naturalnego wędzenia wędlin - więc nasz kraj najbardziej dostanie po dupie, bo nie zgłosił żadnych wyjątków i zastrzeżeń. Bo komuś się nie chciało kiwnąć palcem. Oni na pewno pomogą Polsce.

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 10:49:48 am wysłana przez TheFlood »

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 02, 2014, 11:24:44 am »
Cytat: Arim
Chłopie toż to ty nie głosujesz na ludzi, tylko na listy, a więc nie masz żadnej szansy nic zmienić.
Wcale nie. W pierwszej kolejności liczą się głosy dla całych partii, ale potem liczy się ten, kto uzyskał najwięcej głosów - to wcale nie musi być "jedynka" na danej liście.

Cytat: TheFlood
PS. doczytałem artykuł od Neda do końca i nie ukrywam, uśmiałem się z tych słodkich próśb i błagań, żeby nie głosować na Korwina do parlamentu europejskiego.
No, to akurat było żałosne.

Cytuj
co Ty myślisz, Nederlandzie, że wyżyjesz za 300 złotych emerytury?
A czy - jeśli dożyję starości - przeżyję, jeśli tej emerytury nie będzie miał mi kto płacić i w rezultacie zostanę bez środków do życia?

Cytuj
Domyślam się, że zabrzmię teraz jak korwinista i zostanę potraktowany z dystansem.
Chodziło mi o to, że ci ludzie - jako ogół - na wszystko mają przygotowaną śpiewkę, wszystko sprowadzają do jednego schematu, a na wszystkie nieprzychylności mają jedno wytłumaczenie. Dość powiedzieć, że dla nich każdy, kto nie popiera Korwina, jest socjalistą, komuchem, lewakiem lub wszystkimi naraz.

Cytuj
Tak jak Nigel Farage szkodzi Brytanii?
Jego partia może pochwalić się 38% w ostatnich sondażach, a nie 5-8%. Poza tym, dla niego misją niemożliwą nie jest dostanie się do (euro)parlamentu. Sam Farage od 15 lat jest europosłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 11:28:05 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 02, 2014, 11:49:17 am »
Cytuj
A czy - jeśli dożyję starości - przeżyję, jeśli tej emerytury nie będzie miał mi kto płacić i w rezultacie zostanę bez środków do życia?
A wiesz jak sobie kiedyś ludzie radzili? Tak że rodziny emerytów nie zostawiały samych, tylko opiekowały się nimi. A babcie za to "płaciły" opiekując się wnukami, co zresztą uznaje się w ogóle za ewolucyjną przyczynę tego, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

Ale serio - z ZUSem i tak ktoś Ci będzie musiał pomagać. Bo tak czy siak nie wyżyjesz. Wiesz, ja wolałbym sam budować sobie kapitał na starość (w pieniądzach i w potomkach) niż płacić MNÓSTWO hajsu instytucji, która jest tak niewydajna, że gdybym ten hajs przepił i sprzedawał butelki, to miałbym na starość z tego więcej niż z ZUSu.

Ale za to pan Prezes sobie pojeździ na wakacje. Ostatnio pół miliona złotych na to przepierdolił. W końcu trzeba mieć jakieś priorytety, nie?

Cytuj
Chodziło mi o to, że ci ludzie - jako ogół - na wszystko mają przygotowaną śpiewkę, wszystko sprowadzają do jednego schematu, a na wszystkie nieprzychylności mają jedno wytłumaczenie. Dość powiedzieć, że dla nich każdy, kto nie popiera Korwina, jest socjalistą, komuchem, lewakiem lub wszystkimi naraz.
Spoko. Nie lubię generalizowania.

Cytuj
Jego partia może pochwalić się 38% w ostatnich sondażach, a nie 5-8%. Poza tym, dla niego misją niemożliwą nie jest dostanie się do (euro)parlamentu. Sam Farage od 15 lat jest europosłem.
Co nie zmienia faktu, że jego poglądy też czasem wywołują skandale, a nie widzę, żeby szkodził w ten sposób Wielkiej Brytanii.