Autor Wątek: Disciples - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 22863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2014, 16:25:05 pm »
ponoć mamy wesprzeć kogoś, więc nie było by to aż takie idiotyczne
rozumiem że tuzin knechtów plus tych dwóch to nas prowadzi? czy ich także do tej liczby wliczyłeś
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 08, 2014, 16:32:48 pm »
Nie wliczyłem, niech będzie łącznie 14.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 08, 2014, 17:27:02 pm »
Jaka ulga. Przez chwilę myślałem, że faktycznie prowadzi nas jakiś świeżak po akademii, za nim ktoś niższy rangą, ale przynajmniej doświadczony i nas trzech :D Teraz to wygląda poważniej, bo naprawdę w pewnej chwili się bałem, że jak idziemy na tę kapłankę, to tylko po to, by zginąć :P
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 12, 2014, 23:26:32 pm »
Dobra Xilk, to teraz jak już wiesz że nie idziemy jak te barany na żeź... odpiszesz?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 13, 2014, 11:08:43 am »
Dobra Xilk, to teraz jak już wiesz że nie idziemy jak te barany na żeź... odpiszesz?
Tak, postaram się dziś lub jutro, bo mam jeszcze coś do zrobienia. Jutro najpóźniej mój post w sesji się pojawi.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 19, 2014, 10:13:48 am »
Dollan rozpoczął sesję i Dollan już swoją pracę zakończył? :D
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 19, 2014, 12:44:46 pm »
Dollan, może powinienem zdradzić ci pewien sekret. Sekret poznany w zeszłym tygodniu, w trakcie około 10h bardzo męczącego mistrzowania, gdzie zajebisty plan spalił na panewce.
Gracze nie są interaktywni.
Można postawić przed nimi alfę i omegę, ale dopuki nie dasz i questa "dowiedzcie się tego i owego(bardzo konkretne zagadnienie, np kto kogoś otruł)" nie będą gadać ze wszystkimi wokoło.
Smutne, ale prawdziwe.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 19, 2014, 15:56:03 pm »
tia, wiem po swojej ;p
(tak tak Lokos, zaraz odpisze w Brudach :<)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 19, 2014, 16:22:00 pm »
Cytuj
Smutne, ale prawdziwe.
Jestem tego świadomy od dawna, po prostu nie miałem czasu na zajmowanie się PBFem w ostatnich dniach. Dzisiaj wieczorem coś się ode mnie pojawi :)

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 19, 2014, 20:02:12 pm »
Dollan, może powinienem zdradzić ci pewien sekret. Sekret poznany w zeszłym tygodniu, w trakcie około 10h bardzo męczącego mistrzowania, gdzie zajebisty plan spalił na panewce.
Gracze nie są interaktywni.
Można postawić przed nimi alfę i omegę, ale dopuki nie dasz i questa "dowiedzcie się tego i owego(bardzo konkretne zagadnienie, np kto kogoś otruł)" nie będą gadać ze wszystkimi wokoło.
Smutne, ale prawdziwe.
Zacznijmy od czegoś innego. Najpierw postacie muszą stać się drużyną, poznać się i jednak jakoś zorganizować współpracę, wiedząc o sobie chociaż tyle, co kto potrafi. Wiem, że mamy to w kartach, ale to ma być sesja, a nie zwykła gra rpg, gdzie każdy przeczyta solucję, jacy NPCy nam towarzyszą i co umieją. Dlatego, przynajmniej na pierwszą sesję, najlepsza jest prost misja,wyznaczona w jakiś sposób "z góry". Kiedy staniemy się już drużyną, będziemy zintegrowani, to wtedy można myśleć o sesji, gdzie każdy pójdzie w jakąś część miasta, czy osady i dowie się, czy coś mieszkańcom zagraża lub z czym mają problem.

Naprawdę, rozegrałem sporo sesji rpg w życiu prywatnym. I tak naprawdę, pierwsza była taka zapoznawcza, gdzie postaci dowiadywały się o swoich silnych i słabych stronach, a zadanie było z góry narzucone, gdyż np. jedna z postaci została wysłana, by zrealizować dane zadanie lub osadzie coś zagrażało, a władca danych ziem zbierał ochotników na wyprawę przeciwko złu. Dopiero później, gdy drużyna nadal chce podróżować z sobą, można wprowadzać kwestie szukania zadań przez postaci graczy.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2014, 20:13:14 pm »
Xilk, wiem że nie będą szukać questa jak nie są drużyną. Wiem że nie ma na co liczyć. Ale jak jest drużyna, składającą się z totalnych noobów, i spotkali elfa mającego 1500 lat, który dawniej był uberkoksem, zwiedził pół świata itd itp, a teraz potrzebuje eskorty by obronić się przed paroma nieumiejącymi zbytnio walczyć kłusownikami, będącego przy tym stereotypowym miłym dziaduniem, to naturalne jest że go oblezą i zasypią pytaniami. Szczególnie, że połowa z nich to chłopi którzy tydzień wcześniej nawiali z wiosek by zakosztować przygody. Paradoksalnie, jedyną który wykazała zainteresiowanie była bardka/złodziejka. MAŁE zainteresowanie.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2014, 21:41:57 pm »
Wiesz wardasz, to zależy. Jeśli danej postaci wyłącznie na zysku, to nie będzie zadawać niepotrzebnych pytań, nawet jeśli się wywodzi z chłopstwa. Poza tym, na rozmowę z danym NPCem będzie czas podczas podróży, w czasie rozbijania obozowiska. No chyba, że gracze zupełnie olali pogawędkę. W takim wypadku widać, że pomylili sesję rpg z graniem na komputerze w H&S.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2014, 22:37:58 pm »
odeskotrowali go do domu (6-8h marszu), potem koleś ich przenocował, potem dwójkę uczył przez większość dnia, a pozostała dwójka poszła do osady oddalonej o 5h marszu "oddać questa" (chciałem im zagrać na nosie i dałem na słupie ogłoszenie że ktośtam poszukuje jadu potwora którego zarąbali dwa dni wcześniej. zapomniałem że jeden z nich zebrał jad), po czym nocowali u niego po raz kolejny. sooo....

btt, czyli sesja Disciplesa. odpis pojawi się zapewne jutro (chyba że matura mnie tak załamie że nie będzie mi się chciało, to wtedy będzie pojutrze).
dziwne uczucie. moja postać została zbesztana za akcję nie podjętą przeze mnie. nie mam pretensji czy coś, bo akcja pasowała do mojej postaci. tylko... no dziwne uczucie
btw, skąd chłop wie czym jest chowaniec? demon to demon, i tyle
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2014, 22:45:20 pm »
Nie tyle zbesztana, co naprostowana. Chodziło o uświadomienie oddziałowi, żeby nie próbowali kozaczyć. Wiadomo, że młodzi są pełni zapału i najchętniej rzuciliby się w wir walki bez zastanowienia, a stary wojak wie, że to najprostsza droga do grobu.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Disciples - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 20, 2014, 00:08:17 am »
wiem wiem. co jak co ale w disciplesie to z demonami się akurat postarali... weź na nas nie nasyłaj zgłębiczarta, co...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć