Autor Wątek: Seria Pokemon  (Przeczytany 63247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 30, 2018, 20:23:11 pm »
Cóż, plotki się potwierdziły..




Pokemon let's Go Pikachu/Eevee faktycznie istnieją, ale gra jest taką bardziej protezą dla tych, dla których normalne poki stały się zbyt skomplikowane, zaś go z telefonow z kolei zbyt uproszczone. Mamy więc  łapanie poków bez walki jak na telefonie, jedynie pierwsze 150 poków (ale bez ewolucji dodanych w pozniejszych generacjach), bak HMów, straszną chibi grafikę i towarzyszącego nam poka tamagochi, ale z drugiej są też normalne walki z trenerami, exp czy możliwośc ewolucji złapanych stworów (ale nie startera, doh). Ogólnie prezentuje się to... dość dziwnie, ze tak to ujmę.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9jRtpMKLsts" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9jRtpMKLsts</a>

Specjalnego podjaru nie czuję, wolałbym chyba normalną grę po liftingu, ale z drugiej nie zniechęcili mnie jeszcze do reszty, tak więc

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 30, 2018, 21:21:29 pm »
No korciło mnie, ale chyba bardziej na kompie aniżeli specjalnie miałbym kupować tego 3dsa xd

Nie przekreślaj fanowskich produkcji, ściągnij sobie pokemon reborn i daj temu szanse - zobaczysz że fabuła Cię wciągnie lepiej niż oficjalne produkcje. I często będziesz przegrywał, gwarantuje - sam robiłem od cholery razy load xd

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 30, 2018, 22:47:42 pm »
polecam w takim razie spróbować, bo jak patrzę po YT, emulacja na kompie wygląda lepiej, niz oryginał lol.

co do fanowskich gier - to raczej kwestia tego, ze jRPGi mi się trochę przejadły. Są specyficzne pod względem budowy i jak widzę kolejnego to mi się cofa, nawet tego chrono triggera nie mogę skonczyc, mimo ze to gra na raptem 30 godzin lol. Ale kiedys na pewno obczaję. za mało czasu na to wszystko po prostu :P

A co w sumie myślisz o Let's go? Będzie hit czy raczej shit? Nie mam smartfona więc nie wiem na ile bać się tych zapożyczen z normalnego Go :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 30, 2018, 23:03:29 pm »
Nie widzę tego - za to w pokemon go gram do teraz (36 poziom, niedługo 37) - i nawet fajne te eventy robią żeby przyciągać graczy, idealnie mam gym pod blokiem z którego mi wpada codziennie 50 coinów bo zawsze robię by był pode mnie.

Za to w tym filmiku co podesłałeś jest pokazana scena kluczowa - transfer pokemona z pokemon go na nintendo switch - czyli już widać że zasada "for money". Mnie to od razu demotywuje do tego tytułu.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 30, 2018, 23:31:49 pm »
ale czemu for money? Ja to traktuję raczej jako szansę na wykorzystanie swojego zlapanego poka w grze konsolowej, bo z tego co wiem walki w normalnym go są mocno uproszczone i jest to takie zbieranie dla zbierania. Dla mnie bardziej bonus to jest, niz kluczowy feature.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lyvan

  • Wiadomości: 5
    • http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,146111,acnerose-morning-cream.html
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 07, 2018, 16:26:13 pm »
Ja tam nie widze problemu, core'owe erpegowe Poki też sie robią :D
A kto umarl ten nie zyje

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 07, 2018, 18:35:46 pm »
tia, tylko żeby te core'owe poki nie zaraziły się co głupszymi pomysłami, jak artstylem, jeszcze niższym poziomem trudności czy akcesoriami za 200 zł. Mój problem polega głównie na tym że im częściej o tych grach mówią tym bardziej pogłębiają moje wątpliwości zamiast je rozwiewać

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 08, 2018, 13:46:02 pm »
Potencjał w smartfonach jest zbyt ogromny, żeby go odpuścili. Raczej pójdzie to w tym kierunku, że do Poxów na konsolki już zawsze będą ficzery dostępne poprzez apkę na telefonie, z mikrotransakcjami lub bez. Biorąc pod uwagę popularność konsolek, przynajmniej w Polsce, to chyba i tak większe prawdopodobieństwo jest na to, że się coś zdobędzie przez głupią apkę, niż przez wymianę z innym posiadaczem handhelda. Albo zjawienie się na evencie ekskluzywnym dla USA albo Japonii. Takie odnoszę przynajmniej wrażenie po sobie, nie znam osobiście nikogo z handheldem Nintendo innym niż stare GBC/GBA w zakurzonej szufladzie. Inna rzecz, że się kompletnie już nie interesuję.

Straciłem wszelkie zainteresowanie pokemonami od kiedy się wyje*ałem na rowerze grając w Go. Tak było.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 08, 2018, 21:16:43 pm »
akurat mitycznych poków nie rozdają już na eventach, za dużo fanów przy zbyt dużych odległościach by dojechać. Teraz wszystko rozdają albo przez neta, albo przez kody w sklepach, więc przynajmniej ten aspekt grania został ucywilizowany.
Zresztą, komunikacja z apką też mnie aż tak nie boli, bo to akurat całkiem cwane - smartfona ma prawie każdy i nie wymaga to czarowania ze specjalnym akcesorium jak to było w heartgold. Tyle tylko, że gamefreak is gamefreak and gamefreak is the worst, wiec te poki z apki nie do końca liczą się tak jak normalne - zamiast trafiać do twojego boxu, lądują w "odnowionym" safari dostępnym pod sam koniec gry, gdzie jeszcze trzeba je złapać plus występują ograniczenia co i kiedy możesz przenieść. Biorąc pod uwagę, że zachęta do grania w Let'sa  miała polegać na "weź poka z telefonu i przeżywaj z nim przygody w bardziej rozbudowanej grze" brzmi to trochę słabo.

Czasem po prostu nie rozumiem designerów z tego studia co właściwie chcą osiągnąć.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Tivanna

  • Wiadomości: 3
  • baruk khazad
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 23, 2018, 15:25:15 pm »
tia, tylko żeby te core'owe poki nie zaraziły się co głupszymi pomysłami, jak artstylem, jeszcze niższym poziomem trudności czy akcesoriami za 200 zł. Mój problem polega głównie na tym że im częściej o tych grach mówią tym bardziej pogłębiają moje wątpliwości zamiast je rozwiewać

Artstylem? Przecież ten sam styl towarzyszy serii od czasów GB xD
Rol plejin gejm

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 24, 2018, 17:59:52 pm »
oj nie, jest spora różnica między stylem modeli z sun/moon, a tymi z Go. O ile te pierwsze celują w styl anime z tymi wyraźnymi konturami każdego załamania futra or shit, tak w GO jest jakiś śmieszny pseudorealizm z usuniętymi konturami mocno "spranymi" kolorami. Już nie mówię o tym, że gry tylko po to sukcesywnie odchodziły od stylu chibi, by w GO niepotrzebnie go znowu przywracać.

A tak z innej beczki, parę dni temu zmarł aktor, który podkładał głos pod japońskiego profesora Oaka :<

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

alyesim

  • Wiadomości: 4
    • Pozbądź się łupieżu pstrego
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 28, 2018, 16:17:03 pm »
Rzeczywiście modele w GO wyglądają nieco dziwacznie niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. I osobiście wolę właśnie modele np. z Sun czy Moon.
A tego seiyu to rzeczywiście żal. Prof. Oak to jednak postać, która nam towarzyszy od początku przygody z Pokami. ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 28, 2018, 18:37:07 pm »
Inna sprawa że w grach zawsze był milczący a anime oglądaliśmy z dubbem, więc aż tak tego nie odczujemy :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

amy26

  • Wiadomości: 5
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 05, 2018, 10:19:21 am »
Pokemony to życie, na gameboyu to sztos w ogóle  :D
Masz cerę naczynkową, wrażliwą lub alergiczną? Serum przeciwzmarszczkowe Richevon jest dla Ciebie https://poznajrichevon.pl/produkt/richevon/

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 26, 2019, 19:35:27 pm »
Welp, zapowiada się ,że jutro w końcu dowiemy się coś więcej o następnych pokach, stay tuned - https://nintendoeverything.com/pokemon-direct-announced-for-february-27/

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!