Autor Wątek: Seria Pokemon  (Przeczytany 63617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2014, 05:20:37 am »
FR/LG na później? Olej, zagraj teraz zamiast blue - po to właśnie jest reedycja. Albo jak musisz bardzo, to z emulatorem pozwalającym na przyspieszenie co najmniej 8x.
A exp share jest po to, żeby dotrenować poki, które mają sporo niższy lvl, niż najsilniejszy w party.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 29, 2014, 12:16:55 pm »
Odechciało mi się tu pisać, gdy zobaczyłem wasze plebejskie opinie na temat soundtracku ("TAKI OST"? jest w porządku, ale co w nim takiego szałowego? memetyczny temat z Lavender Town z pierwszej generacji, "nie do przebicia"? ten szajs leciał mi w głowie gdy byłem na antypsychotykach i chciałem się zabić. never more), ale powracam.

Jak mówiłem, lubię tę grę, ale dzisiaj nie mam już tyle czasu co kiedyś, a ta powtarzalność ją zabija
Co? Jeśli grindujesz w Pokemonach, to robisz to źle. Przynajmniej przechodząc Pokemon Platinum, miałem w podorędziu 2-3 poki na w miarę wysokich levelach. Nie muszą od razu być wyższe od poziomów obecnie spotykanych trenerów i gym leaderów. Tylko Cynthia (czempion 1337 4 w Sinnoh) skopała mi dupę, ale taką ma złą sławę. I 31 IV w każdym stacie u każdego poka - takie wysokie genetyczne talenty u jednego pokemona można farmić całymi dniami i się ich nie dofarmić.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2014, 13:57:11 pm »
gurt - bo do starych wygrzebałem z szafy antyczny poradnik z rozpisanymi obszarami występowania, lvlami, taktykami i mechaniką (bo gra tłumaczy ją tragicznie) :P Potem bym sobie porównał zmiany. W ogóle gra się w sumie mało zestarzała. Ale nie wiem, zobaczę, i tak daleko nie zaszedłem, ledwo Brocka na hita wziąłem. Exp share'a jak mówiłem się nie dorobiłem, a jakoś butterfly'a trza doexpić by było czym łapać inne poki  (czyt. sleep powder), oraz pikachu by był na misty, bo strzelanie do niej z wartortle może być słabym motywem. I ta, farmiłem na x8, bo to dopiero byłlby ból dupy ;p

C - bo to ost dzieciństwa, lubię te melodyjki, fajnie się tego słucha. co to jest 31 IV nic mi nie mówi btw.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2014, 22:23:50 pm »
Pamiętam czytanie poradników do pierwszych Pokemonów w jakimś pisemku. Exp. All daje nam asystent prof. Oaka za ileś tam złapanych poków (chyba 50-60), a ponieważ ja "Gotta Catch 'Em All!" nie lubię, nigdy nie lubiłem i cieszę się, że hasło zniknęło z pudełek z grami od trzeciej generacji naprzód, to chyba ani w Blue, ani w Green, ani w Yellow, ani też w FireRed Exp. All/Share nie miałem.

Natomiast IVs/DVs to już temat na którym kończy się każualowe granie i zaczyna się pokemonowe czarodziejstwo: LINK

Cytuj
Individual values, IVs for short, sometimes also known as determinant values, DVs for short, are the Pokémon equivalent of genes. They are instrumental in determining the stats of a Pokémon, being responsible for the large variation in stats among untrained Pokémon of the same species.

W skrócie: pokemon z IV wynoszącymi 31 w każdym stacie ma najlepsze możliwe statystyki. Wyprodukowanie takiego poka jest bardzo czasochłonne i prawdopodobnie wymaga wyklucia dziesiątek, jeśli nie setek, jaj, ale nie jest niemożliwe.

Ciekawostka: w GEN2, płeć pokemona była określana numerem IV w Attack. Z tego powodu płeć żeńska zawsze była "fizycznie" słabsza od męskiej, ponieważ np. w gatunku pokemona u którego występowanie obu płci wynosi 50:50, samice jako płeć "pierwsza' miały IV od 0 do 7, a samce jako "te drugie" - od 8 do 15 (im wyższy IV, tym większy bonus do danej statystyki). Sytuacja była jeszcze gorsza w gatunkach, gdzie dystrybucja osobników płci żeńskiej w stosunku do męskiej wynosiła np. 12,5:87,5, jak w przypadku wszystkich trzech starterów, ponieważ samicom zostawały IV od 0 do 1. Oczywiście to było niezamierzone i zostało skorygowane w następnych generacjach, by płcie były identyczne pod względem statystyk. Zresztą z tą "fizyczną" przewagą też trochę przesadzam, bo wtedy jeszcze nie istniał podział ruchów na fizyczne i specjalne, tylko na typy - np. moc wszystkich ruchów typu Fighting i Ghost była determinowana statem Attack, a typów, powiedzmy, Fire, Water i Psychic - Special Attack.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 29, 2014, 23:12:59 pm »
@ wygrzebanie antycznego poradnika w papierowej formie i nieogarnianie IV - do you even bulbapedia/serebii.net? <- polecam

+C ma rację - jak grindujesz, to faktycznie coś jest nie tak. No ale dawno nie łupałem w Gen I, ostatnio ruszyłem znowu tylko Fire Red - i naprawdę, polecam szczerze, bo to porządny remake. Zwłaszcza, że jest tam VS Seeker - do powtórnego pojedynkowania się z trenerami (praktycznie wszystkimi, których po drodze spotkałeś i nie ulotnili się w ten czy inny sposób). Jak już trzeba któregoś mona podlevelować, to przynajmniej można robić to za lepszego EXPa.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 29, 2014, 23:45:56 pm »
bo ten strategy guide był pod dzieciaki częściowo robiony, wiele rzeczy tłumaczy, ale o takim IV mówi tylko tyle, że jest i by zwracać na to uwagę, ale jakie to ma przełożenie na grę to nic nie mówi. A w czasch jak grałem w to po raz pierwszy to neta miały może dwie osoby, więc wiecie, już ppomijam wiek około 9 lat ._.
A grindowałem by raz, że mieć poka z usypianiem, dwa, bby wartortle nabrał przewagi i nawet poki przeciwnego typu brał na kilka ciosów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:11:11 pm »
@papierowe poradniki
(click to show/hide)
Mam wrażenie, że nie są zbyt dobrym źródłem.

BTW w Black 2/White 2 zremiksowano wszystkie utworki czempionów z poprzednich gier na potrzeby champion league w jakiejś atrakcji a la Battle Tower! Niestety nie są specjalnie wymyślne, ale w sumie ciekawostka, można odsłuchać kolejnego remiksu muzyczki Blue'a albo Lance'a. No i wreszcie dostać coś z III generacji w odświeżonym wydaniu.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MIf1eyMbtH8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MIf1eyMbtH8</a>
(lol spam Outrage to win)

Skoro mowa o trzeciej generacji... kiedy remake?! Marzą mi się bezkresy oceanu i nieustanne trele instrumentów dętych...
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 13:38:45 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2014, 19:58:45 pm »
C - yep, tylko problem jest taki, że te poradniki nawet jak niekiedy piszą bzdury, to i tak tłumaczą mechanikę lepiej niż sama gra jako taka, bo tam ci pokażą tylko co to hp, co to pp i jak łapać poki, a o resztę martw się sam. Gra nie musi mi podstawiać wszystkiego pod ryj (tak uprzedzając ulubiony ostatnimi czasy zarzut gurta), ale jak już atakuje gracza statystykami w stylu atak specjalny czy szybkość po złapaniu pokemona i jeszcze losuje jego wysokość to byłoby miło wiedzieć na co konkretnie ten współczynnik wpływa, nie mówiąc już o arcychujowym patencie z save'owaniem przed każdym przewidywanym awansem pokemona, bo jeśli przypadkiem przy awansie dojdzie nowy atak to po samej nzwie nie dojdziesz do tego czy bąbelki są lepsze od wodnego działa  oraz co konkretnie robi machanie ogonem, a musisz decydować natychmiast czy i zamiast jakiego ataku chcesz się nauczyć nowego. Nie muszę mieć matematycznej formuły, ale miłoby było gdyby gra nie zmuszała co chwila do save scummingu i zwykłego wróżenia z kuli -  to przecież gra dla dzieci dammit.
//choć podejrzewam że to sprytny ruch "zachęcający" do kupowania strategy guide'ów, jakiekolwiek by one w środku nie były//

no i co masz do trąbek hoenn? :d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2014, 22:22:18 pm »
No save przed level upem jest imho gównianym pomysłem, bo statystyki przy owym nie są losowe, tylko uzależnione od stworków, które się pokonało, a co do ataku, to przecież każdy ma krótki opis i podane celność, pp i ew. atak.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2014, 22:23:15 pm »
Skoro już Sent grasz... Może są jakieś kody na szybsze expienie poków? Bo w sumie też bym czasem dla relaksu sobie pograł, ale to naprawdę nużące jest strasznie...

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2014, 22:31:41 pm »
Proszę

EDIT: Pół roku temu miałbym jeszcze na androida, ale 2 formaty miałem od tego czasu i mi przepadły ;(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2014, 22:34:48 pm wysłana przez Seksrator »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 07, 2014, 22:12:06 pm »
C - yep, tylko problem jest taki, że te poradniki nawet jak niekiedy piszą bzdury, to i tak tłumaczą mechanikę lepiej niż sama gra jako taka, bo tam ci pokażą tylko co to hp, co to pp i jak łapać poki, a o resztę martw się sam. Gra nie musi mi podstawiać wszystkiego pod ryj (tak uprzedzając ulubiony ostatnimi czasy zarzut gurta), ale jak już atakuje gracza statystykami w stylu atak specjalny czy szybkość po złapaniu pokemona i jeszcze losuje jego wysokość to byłoby miło wiedzieć na co konkretnie ten współczynnik wpływa, nie mówiąc już o arcychujowym patencie z save'owaniem przed każdym przewidywanym awansem pokemona, bo jeśli przypadkiem przy awansie dojdzie nowy atak to po samej nzwie nie dojdziesz do tego czy bąbelki są lepsze od wodnego działa  oraz co konkretnie robi machanie ogonem, a musisz decydować natychmiast czy i zamiast jakiego ataku chcesz się nauczyć nowego. Nie muszę mieć matematycznej formuły, ale miłoby było gdyby gra nie zmuszała co chwila do save scummingu i zwykłego wróżenia z kuli -  to przecież gra dla dzieci dammit.
No ale po to masz od GEN3 move tutora, czyli typa, który uczy twoje pokemony ruchów, których wcześniej mogły się nauczyć w toku levelowania - w zamian za heart scale, które można łatwo farmić, łapiąc wodnego pokemona z gatunku Luvdisc, dosłownie bezużytecznego poza farmieniem dla tego itema.
Ponadto, co najmniej od GEN4, a może i od 3, gdy pokemon chce się nauczyć nowego ruchu, mając już 4 w zanadrzu, możesz sprawdzić od razu jego opis i statystyki zanim podejmiesz decyzję.

Cytuj
no i co masz do trąbek hoenn? :d
Ja - zgoła nic. Przyzwyczaiłem się do nierzadko iście świdrujących ucho trąbek przy okazji zaznajamiania się z Touhou. (sample) Prawdę mówiąc, wyczekuję remake'u trzeciej generacji z zapartym tchem i łapczywię łapię każdy ochłap nawet, jeśli jest to tylko lekko zremiksowany w B2/W2 champion theme, który niestety sam w sobie jest denny. GEN3 była przezacna, a Emerald to chyba moja ulubiona gra z serii.

Swoją drogą, ciekawi mnie, który temat muzyczny czempiona Elite 4 podoba wam się najbardziej. Pewnie kiedyś zrobię listę wszystkich theme'ów w tabeli, wraz z remiksami w późniejszych grach, ale tak na szybko powiedziałbym, że motyw Lance'a z HG/SS.

Skoro już Sent grasz... Może są jakieś kody na szybsze expienie poków? Bo w sumie też bym czasem dla relaksu sobie pograł, ale to naprawdę nużące jest strasznie...
żryj rzadkie cuksy leniu śmierdzący

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 08, 2014, 11:59:16 am »
Cytuj
żryj rzadkie cuksy leniu śmierdzący
Jeśli bawi cię hasanie po trawkach, lub farmienie tego samego trenera przez kilka godzin to pozdrawiam ;p Ja nie mam na to czasu ;p

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:44:27 pm »
Ta C, tylko pamiętaj, ja się na gen3 zatrzymałem w rozwoju, a chciałem zacząć od Gen1 by się nauczyć podstawowej mechaniki wreszcie i dopiero po przejściu zacząć kolejne geny po kolei, 'douczając' się tylko nowości z każdej części.

xero - przyspieszenie w emulatorze lub w ostateczności cheaty.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:10:45 pm »
a, i post pod postem, ale ciągle zapominam wrzucić, a nie chce by zaginęło w edicie ._.

http://www.vgcats.com/super/? klasyka

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!