Autor Wątek: Seria Pokemon  (Przeczytany 63642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 19, 2014, 20:04:22 pm »
Widzieli?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2Ma2CBnBlXs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2Ma2CBnBlXs</a>

Spodziewany od dawna remake Ruby i Sapphire wszedł w fazę "IS HABEDING".

inb4 "wyjebane, dopóki nie będzie śmigało na emulatorze" - to akurat oczywistość.

Zaciekawieni/podekscytowani/zirytowani/no-ale-jak-wyjebane-to-wyjebane-więc-póki-co-to-wyjebane?

I'll take the last option :3
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 19, 2014, 21:21:47 pm »
nigdy nie zrozumiem po co idą w to obrzydliwe 3d :x cutscenki jeszcze jakoś wyglądają, ale poruszanie po mapie.. ygh.

ale ciekawa byłaby gra/serial z fotorealizmem jak z początku trailera. I tym creepy designem z grafik krążących po necie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 22, 2015, 11:03:12 am »
C, ty zdaje się grałeś we wszystkie poki - które są lepsze diamond czy platinum? Bo ten drugi wydawał mi się lepszy ze względu na nieco dodatkowego contentu, więcej poków i możliwość złapania obu legend z D/P, ale z drugiej AFAIK content dodatkowy nie jest jakiś specjalny, zaś legendy można złapać nie dość że dopiero po elite4, to jeszcze  trzeba mieć kompletny pokedex, a coś czuję że nie chce mi się polować na wszystkie 210 tylko po to by złapać dwie legendy których nigdzie nie wykorzystam, bo fabułę skończyłem (tak, wiem że starczy je zobaczyć by były w pokedexie, ale i tak oglądanie 210 poków wygląda jak upierdliwe zadanie)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 11:08:40 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 22, 2015, 17:42:21 pm »
Więc jest tak: z IV generacji nie grałem w Diamond ani Pearl, znajomy fan pokemonów polecał mi od razu Platinum. Czytałem gdzieś, że D/P ma ten problem, że walki są powooooooolne, (chyba w sensie intra do każdej walki, może tempa animacji) a w Platinum naprawiono jakoś ten problem. Gra jest odrobinę trudniejsza dlatego, że poziomy pokemonów u wszystkich trenerów zostały nieznacznie podniesione. Chyba lepiej zagrać w Platinum.

Uzupełnienie pokedeksu Sinnoh w Pt jest bardzo proste, wystarczy, że będziesz walczył z każdym napotkanym trenerem (być może będziesz musiał backtrackować parę razy, by wrócić do niektórych dostępnych tylko z odpowiednimi HMami). Mają takie składy, by walka z nimi wszystkimi dała ci prawie wszystkie nielegendarne pokemony do deksu. Z legendami też często nie musisz walczyć. Albo je napotykasz przy okazji fabuły gry, albo masz szansę zobaczyć je w jakiejś książce, a twój pokedex je zarejestruje. Zresztą np. tutaj jest spis wszystkich pokemonów w grze i gdzie można je zobaczyć, gdybyś po Elite Four miał jeszcze braki. Mi brakowało może jednego, i był to jeden pokemon z legendarnego trio, którego musiałem odwiedzić w jego jaskini. Nie musiałem nawet z nim walczyć. To był jeden z tych, które latają po całym regionie. Odleciał na mój widok, ale i tak dostałem wpis.

Giratinę i legendarne trio możesz złapać przed Elite Four, Rotoma bardzo wcześnie w grze. Chyba tylko Dialgę i Palkię możesz złapać po przejściu gry.

Nowy obszar dostępny z National Deksem jest krótki ale całkiem fajny. Ma własną minifabułę obracającą się wokół Heatrana. No i w tamtym obszarze znajdziesz Battle Frontier. I własną willę. I kawiarenkę, w której codziennie spotykają się gym leaderzy, z którymi możesz teraz mieć rewanż. Przed nią pojawia się też czasem twój rywal, który okazyjnie będzie chciał z tobą walczyć, a jego pokemony będą levelowały w górę za każdą wygraną chyba aż do ok. 88. poziomu. Ogólnie fajna sprawa.

EDIT: aha, chyba jeszcze jest tak, jak w przypadku FR/LG: ukończenie wątku fabularnego tej bonusowej strefy sprawi, że Elite Four dostanie znaczny upgrade. Najlepszy pokemon czempiona E4 będzie miał chyba 78. poziom zamiast ~60. Ten czempion jest fajnym końcowym bossem. Jest prawie jak Blue w pierwszej generacji. Może trudniejszy, może trochę mniej ciekawy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 17:46:35 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 22, 2015, 20:08:33 pm »
mhm, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Generalnie chodzi mi o to, że Dialga jako pokemon mi się podoba i chętnie bym jej poużywał w "normalnej" grze - w diamond nie ma problemu, bo zostaje jeszcze nieco fabuły, elite4 i afaik jakiś post-game content. W Platinum za to wydaje się mieć on status podobny do mewtwo z r/b/y - niby ultimate chellenge, ale jak go złapiesz, to nie bardzo jest gdzie się nim pobawić, ot raz jeszcze elite4 ale tbh nie bardzo jest po co to robić. Nie wiem na ile duża jest ta minifabułka, bo te battlefrontiery tak średnio mnie interesują (ot walki dla walk ale bez celu po co to robić, oprócz masterowania).
tl;dr wolę mieć co robić jedną dialgą, niż mieć dialgę i palkię w jednej grze, ale nie mieć za to gdzie ich użyć poza odgrzewanymi walkami toczonymi dla samych walk.

Zaznaczam też że grałbym na 3dsie i grę musiałbym kupić, dlatego ogranie obu nie wchodzi zbytnio w grę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 23, 2015, 17:06:13 pm »
No to, szefie, jeśli chcesz się bawić Dialgą, to powinieneś wziąć wersję, w której występuje.

ALE, biorąc pod uwagę, że sprawiasz sobie oryginalną konsolkę Nintendo, weź pod uwagę, że Bulbapedia wspomina o dopracowanych ficzerach do gry przez internet w Platinum. Nie wspomniałem o nich słowem, bo zakładałem, że będziesz emulował i nigdy z nich nie skorzystasz.

Co więcej, rozważ to, że "zabawa" twoim legendarnym pokemonem tak czy siak nie będzie zbyt długa, ponieważ rozwiązanie wątku Drużyny Galaktycznej ma miejsce przed ostatnim Gymem. Z drugiej strony w Pt z Dialgą będziesz miał czas przejść tylko bonusową strefę (która nie jest tym samym, co Battle Frontier) i ulepszone Elite Four. Same legendarne pokemony nie są też moim zdaniem zbyt fajne. Są celowo bardzo potężne, by każdy mógł z ich pomocą ukończyć grę. W trosce o to, byś się nie zawiódł, polecałbym jednak Platinum. Będziesz miał tam też więcej poków do wyboru, niż w D/P, a zatem większą możliwą różnorodność twojej drużyny.

A ile kosztuje 3DS z grą?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 23, 2015, 18:50:59 pm »
well, wezmę twoją opinię pod rozwagę. Aczkolwiek zobaczę co, kiedy i za ile uda mi się trafić, bo akurat d/p/pt jest już dostępne tylko na allegro i akurat jest aukcja z diamondem za 60 zł (vs platyna za 120). Generalnie jak tak czytam to używki nie są wiele tańsze od nówek, o il w ogóle (używany soulsilver chodzi za... 300-500 zł)

A co do cen 3DSa - naprawdę różnie C, zależy od sklepu i aktualnych promocji, które z kolei cięzko jest wyczaić, bo nawet tacy łowcygier srają na nintendo i nie wspominają o ich gierkach. Jak było to otwarcie cdpu to goły new 3ds był za 600 zł, z gierką i coverplate za 730 bodaj, teraz w HDmarket podobne bundle są za jakieś 800, kiedy normalnie kosztują około 900. Jeśli chcesz new 3ds XL, doliczasz do ceny 100-200 zł, choć z drugiej widziałem na alledrogo nówkę 3dsa xl z okaryną czasu i unikalnym coverplate (unikalnym bo XLki nie mają normalnie wymiennych paneli) wystawioną przez jakiś sklep za 900 zł. Jeśli zaś nie potrzebujesz efektu 3d i machniesz ręką na te pojedyncze tytuły wymagające new-3dsa (obecnie jest to tylko Chronoblade) lub c-sticka/criclepada, to możesz kupić 2dsa za 300-400 zł.

Ja kupiłem bundla za 900, ale tylko dlatego, że osobno tej gry nigdzie nie sprzedają.

a, no i do ceny trza doliczyć ładowarkę, bo nie ma jej w zestawie. Oh nintendo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 24, 2015, 11:56:12 am »
back to alpha sapphire - muszę nieco zweryfikować moją wcześniejszą opinię nt. 3d w Alpha Sapphire/Omega Ruby. O ile na yt wygląda to różnie, o tyle na samym 3dsie wygląda zdecydowanie lepiej. Sprite'y wyglądają zdecydowanie dobrze, podobnie jak eksploracja czy dialogi. Czar trochę pryska przy cutscenkach, gdy na siłę wciskali proste i nierzadko brzydkie zwykłe modele 3d zamiast zostać przy sposobie w jaki zanimowali same pokemony, ale na szczęscie nie ma ich tak wiele.
Dużo jeszcze nie osiągnąłem, ale póki co gra jest zdecydowanie na plus.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 18, 2015, 15:39:55 pm »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 27, 2015, 20:30:51 pm »
hm, C, ty się w sumie znasz na tych wszystkich EV i IV - korzystając z dobrodziejstw GTS udało mi się wymienić Raichu na Zapdosa (20 rare candy by transakcja zaskoczyła, never forgive never forget ;_;7), ale gdy emocje opadły zacząłem się zastanawiać, czy faktycznie ktoś jest taki... zdesperowany, czy pokemon nie jest z hacka. I tak nie zamierzam się bawić w zawody, ale jestem ciekaw prawdy. Najprostsze metody weryfikacji nie dały rezultatów - złapany we właściwym miejscu, na własciwym lvlu, ma blue pentagon i poprawną abilities oraz ruchy, choć dwa wyuczone od move tutora (wiec osoba która to robiła musiała wiedzieć w co inwestuje).  Ba, ma nawet pokerusa złapał, choć nie jestem pewien czy ikonka wygląda tak jak powinna (na bulbapedii wygląda trochę inaczej, ale siostra Joy rzuca właściwy komentarz). Chciałem sprawdzić tego poka metodą EV/IV, ale tbh przerasta to moją wiedzę. Pok wygląda tak:
nature - timid
characteristic - alert to sounds
lvl - 74
HP - 286
attk - 144
def - 153
sp a - 259
sp d - 161
spd - 193

wg kalkulatora serebii (http://www.serebii.net/games/iv-calcdp.shtml) wszystko jest ok, poza speed, który jest o 1 pkt za wysoki. Możliwe że to dlatego, ze nic nie wpisałem EVs bo nie wiedziałem czym go karmił ani na kogo rzucał poprzedni właściciel (bo na pewno to robił, skoro już go zawirusował, a to zdaje się ma wpływ), ale sam nie wiem. Generalnie bez wpisania czegokolwiek w EV kalkulator wyrzuca mi komunikat

Cytuj
Zapdos Lv.74 does not compute!
Speed (193) should be 168 to 192.
The Effort Points or Nature may be inaccurate.

No więc hack czy nie hack?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 11, 2016, 20:42:09 pm »
właśnie wrzuciłem news prowadzący do ciekawego filmiku o tym, jak pokemony czerpią garściami z mitologii japońskiej, hebrajskiej i hinduskiej - https://www.youtube.com/watch?v=8IhWLuP8S18

Jak pisałem na końcu owego newsa, byłbym wdzięczny za komentarze, czy chcielibyscie częściej czytać o rzeczach, których nie stworzyliśmy, ale wydawały nam się warte podania dalej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 23, 2016, 00:53:30 am »
W wątku o Pokemonach?

Pewnie, czemu nie. Reposty na ogół są lepszej jakości, niż nasze wypociny.

Przepraszam, że dwanaście dni później.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 29, 2016, 17:48:46 pm »
Huh, w jakiś sposób kompletnie przegapiłem post Sentenzy z 27 grudnia. W skrócie: Serebii ci pisze, że dla domyślnych EV wartości się nie zgadzają, więc Zapdos musiał być trenowany pod względem szybkości.

Szczerze mówiąc, w EV training bawiłem się tylko trochę w Platinum. IV breeding to dla mnie za duży wysiłek, a już w ogóle nie wiem, jak optymalizować IV u legendarnych. Chyba poprzez łapanie, sprawdzanie, czy pożądane statystyki na danym levelu są w górnych granicach, a jeśli nie są - wczytanie gry i mienie nadziei, że IV wraz z naturą będą tym razem lepiej wylosowane.

W każdym razie grając samotnie, takiego poka nigdy byś nie miał, bo PokeRus jest ultrarzadki. Natomiast statsy wyglądają legitnie. Nie wiem, czemu ktoś chciałby taki dorodny okaz wymieniać na jakiegoś Raichu, ale może tak działa pokehandel.



A propos Serebii: ci, co mają wiedzieć, i tak już wiedzą, ale niedawno ogłoszono VII generację pokemonów: Sun/Moon. Teraz powiem wam, dlaczego mnie to mało obchodzi.

Rozmawiałem o tym tydzień-dwa temu z internetowym znajomym. Powiedział mi coś, z czym w sumie się zgadzam, i co jest oczywiste: wszystkie pokemonowe RPGi są w dużej mierze oparte na jednej formule, nie licząc nowych ficzerów w kolejnych generacjach. Również fabuła, z niewielkimi wariacjami, jest nieustannie taka sama. Nie jest to wada, po prostu pokemonowy weteran taki jak ja siłą rzeczy będzie czuł pewne zmęczenie.

To samo poczułem, gdy w ten weekend obejrzałem z bratem chyba trzynasty pokemonowy film, nazywał się bodajże "Diancie i Kokon Zniszczenia". (Właśnie sprawdziłem i tak naprawdę jest siedemnasty xD O ja nie mogę). Jest całkiem ładny, nie licząc tego, że tła są komputerowo renderowane i wyglądają szkaradnie przy zmianach perspektywy. W podstawówce, gdy istniała tylko pierwsza seria anime, śledzenie przygód Asha miało sens, bo wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będą one nieskończone. Generalnie M17 jest okej, ale nie wywołuje żadnych emocji, a już w ogóle w porównaniu z oglądaniem "The Power of One" czy "Filmu Pierwszego" w kinie, gdy nie znało się formuły i Ash nie był wiecznym dziesięciolatkiem o faktycznym wieku 20+ lat. Btw. tutaj też jest znany z M01 patent z "zabijaniem" postaci poprzez zamianę ich w kamień. Żenujące jest to, jak bardzo film sili się na dramat, gdy Pikachu zostaje tą zagrywką potraktowany, a my dobrze wiemy, że każdy pokemonowy film musi mieć szczęśliwe zakończenie i żadna śmierć nie jest permanentna. Rola Xerneasa i Yveltala w tym filmie sprowadza się do bycia zajebistymi/majestatycznymi/potężnymi, ale faktycznie niczego nie robią. Film miał jedną szansę na zrobienie czegoś ciekawego, gdy
(click to show/hide)

Dziękuję pani Wysocka za przetłumaczenie "fairy type" jako "typ bajkowy". Dla mnie więcej sensu ma "typ wróżkowy", ale w sumie obie wersje brzmią dziwnie.

W każdym razie, w obecnym stanie spin-offy mają większą szansę na bycie ciekawymi, niż główna seria. Dlatego zacząłem grać w Mystery Dungeon: Explorers of Sky. Jest przeurocza, ma fabułę i skupia się w całości na pokemonach w alternatywnym uniwersum, gdzie ludzie nie istnieją. Zabawne, że na początku przygody gracz musi odpowiedzieć na parę pytań opisujących różne sytuacje i jego nastawienie/reakcje, by ustalić jego naturę i gatunek. Dostałem naturę "bold" (odważny/śmiały) i Turtwiga, chociaż byłem pewien, że zasługuję na jej dokładne przeciwieństwo. No ale o werdyktach gry nie dyskutuje, więc pomykam sobie przez tajemnicze lochy razem z moim kumplem Shinxem. :3

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 29, 2016, 18:58:43 pm »
Mystery Dungeon interesował mnie do momentu gdy dowiedzałem się, że posiadane przez nas poki nigdy nie ewoluują :P Ok, fabuła i tak dalej, ale jak już mam się męczyć z dungeon crawlem to chcę by były za to jakieś nagrody, skoro ekwipunek odpada :P

Co do zapdosa - w sumie odpuściłem temat, ale biorąc pod uwagę że poźniej udało mi się dostać shiny xerenasa na wonderze jestem niemal pewien, że wszystkie legendy latające po GTS są stworzone w komputerze. W większości może i legalne, ale na pewno nie legitne.
No ale tu by trzeba chyba ciężkiego młotka by wyjaśnić gamefreakowi, że unikalne egendy to zły pomysł.

poksy ogólnie - poniekąd się zgadzam, choć pewno S&M (epicki skrót) i tak kupię. Black/White podobno miały niezłą fabułę, więc kto wie, może jest dla poksów nadzieja. Kwestia czy będzie im się chciało, bo bicie kolejnych gymów i zdobywanie po raz kolejny tych samych poksów to kiepska motywacja by iść dalej. Niedługo powinienem wrzucić dłuższy tekst w tym temacie, tylko muszę w końcu do niego przysiąść

filmy - 18 jest niezły, przypadkiem obejrzałem bo chciałem się dowiedzieć o co chodzi z tą Hoopą.Fabuła to odgrzewanie po raz nasty tego samego, ale przynajmniej można obejrzeć jak 6 czy 7 legend tłucze się między sobą

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 29, 2016, 16:09:19 pm »
jakby ktoś przegapił, kilka tygodni temu zapowiedziano wreszcie kolejną część - Pokemon Sun/Moon. Nowa generacja, nowy region, wszystko wskazuje też na to, że będzie środowisko 3d. Pierwszy trailer:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Kn25hijDL7c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Kn25hijDL7c</a>

wygląda ciekawie, zwłaszcza ten kot którego oczy przypominają alchemiczny symbol siarki :D Szkoda tylko że legendy wyglądają jakby się urwały z digimonów, mimo zapowiadanego powrotu do efektwnej prostoty a'la Gengar... wasze przemyślenia?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!