Autor Wątek: Seria Pokemon  (Przeczytany 63267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 08, 2014, 22:05:41 pm »
No ale po to masz od GEN3 move tutora, czyli typa, który uczy twoje pokemony ruchów, których wcześniej mogły się nauczyć w toku levelowania - w zamian za heart scale, które można łatwo farmić, łapiąc wodnego pokemona z gatunku Luvdisc, dosłownie bezużytecznego poza farmieniem dla tego itema.
Ponadto, co najmniej od GEN4, a może i od 3, gdy pokemon chce się nauczyć nowego ruchu, mając już 4 w zanadrzu, możesz sprawdzić od razu jego opis i statystyki zanim podejmiesz decyzję.
W FR/LG jest Move Maniac na drugiej wyspie, z tą różnicą że zamiast heart scale przyjmuje od ciebie grzyby (hmmmm). Swoją drogą, naszukałem się chwilę po bulbapedii, bo ta instytucja nazywa się Move Reminder - a ja się głowiłem, jakim cudem ominąłem takich nietypowych Tutorów :^F i już miałem pytać, czy na pewno pisałeś o GEN3. Co do podpatrywania statystyk uczonego ataku - można na bank już od GEN3, potwierdzam.

Co do rozkminiania szczegółowej mechaniki gry - miałem w ręku poradnik czy dwa, naprawdę fajnie się to czyta jako dzieciak, ale ostatecznie niewiele więcej tłumaczą, niż samemu można wywnioskować (bo takie IV/EV jest właśnie sprowadzone do "uga buga, ponoć coś takiego istnieje") + miewają błędy. Na chwilę obecną bulbapedia tłumaczy wszystko celniej, niż cokolwiek innego. Ale co ważniejsze - naprawdę nie trzeba się orientować w tym wszystkim, żeby grać i mieć fun, w końcu i tak się chyba nie wybierasz na turniej i nie potrzebujesz Tobiasza "47" Hitmańskiego wśród poków czy innego genetycznego majstersztyku. Luknąć za listą ataków, podpatrzeć statystyki poków (te podstawowe), podłapać parę protipów na płynne granie (bo grind naprawdę nie jest zamierzony) i tyle. Cały pierdolec z tą podskórną skomplikowaną mechaniką nie jest wart całego ambarasu.

Gra nie musi mi podstawiać wszystkiego pod ryj (tak uprzedzając ulubiony ostatnimi czasy zarzut gurta)

Skąd to bierzesz - z tego samego miejsca, co poglądy polityczne Kazika? Jesus fuck, give it a break. Nie ma potrzeby antagonizować towarzystwa na siłę.

@klasyka - there's more:
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 09, 2014, 18:29:29 pm »
GuRt - że bez tej wiedzy da się grać to wiem, te gry parę razy przeszedłem, ale jakoś tak choć raz chciałem wiedzieć co i dlaczego się dzieje, co właściwie oznaczają współczynniki, na co mają wpływ (tzn ok, atak to siła ataku, ale czy pokemona z wysokim atakiem szkolic w atakach fizycznych czy w ogóle jest taka kategoria ataków i tak dalej - bo tbh nie pamiętam a same nazwy w dwóch pierwszych genach nic nie mówią,  a tak się składa że to moje ulubione) etc Tak z głową by bić sprytem przeciwnika 10 lvli wyższego, a nie na pałę starterem który z odpowiednią przewagą lvli (którą łatwo wyrobić jak zawsze to on równa z ziemią napotkane poki i trenerów) gniecie nawet te poki, które są przeciwnego typu

C - bo ty w emerald grałeś, czy motyw pogodowy po uwolnieniu legend jest tam zachowany? Bo to był dobry motyw, że teraz ziemi grozi osuszenie/zatopienie, ale skoro oba są na wolności to nie bardzo miałoby to sens.
I przy okazji, bo nie pamiętam zupełnie, a bulba mętnie tłumaczy - w ruby aqua jest dobra, czy też są źli, tylko nie mają okazji do aktów terroryzmu? Bo jak grałem to zapamiętałlem ich jako takich policjantóow co wbijają nam pomóc, bo tu zzły gang magm robi burdel.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2014, 13:43:58 pm »
A ja od innej strony... Jak to jest z tym hodowaniem poków z FR/LG? Takie wyklute z jaja mają dużo większego powera od takich, które możemy standardowo złapać w trawce? Wiem tyle, że mogą się nauczyć niektórych ataków, których opanowanie jest niemożliwe dla pokemonów złapanych z wyższym lvlem i jest to atut. Ale czy są one na tyle overkill by się męczyć expiąc takiego pokemona od zera? No i jak jest ze statystykami? Dużo więcej szybkości ataku/mocy/hp mają te hodowane? Dajcie jakieś porównanie jeśli ktoś się tym bawił.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2014, 14:12:09 pm »
GuRt - że bez tej wiedzy da się grać to wiem, te gry parę razy przeszedłem, ale jakoś tak choć raz chciałem wiedzieć co i dlaczego się dzieje, co właściwie oznaczają współczynniki, na co mają wpływ (tzn ok, atak to siła ataku, ale czy pokemona z wysokim atakiem szkolic w atakach fizycznych czy w ogóle jest taka kategoria ataków i tak dalej - bo tbh nie pamiętam a same nazwy w dwóch pierwszych genach nic nie mówią,  a tak się składa że to moje ulubione) etc Tak z głową by bić sprytem przeciwnika 10 lvli wyższego, a nie na pałę starterem który z odpowiednią przewagą lvli (którą łatwo wyrobić jak zawsze to on równa z ziemią napotkane poki i trenerów) gniecie nawet te poki, które są przeciwnego typ
Ale ja właśnie powiedziałem, że żadne cuda się nie kryją w tej skomplikowanej mechanice gry ._. Nie, opanowanie IV/EV i tym podobnych bzdetów nie pomoże bić sprytem przeciwnika 10lvli wyższego. Możesz sobie wyhodować trochę mocniejszego poka, co ma znaczenie tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy albo wszystkie są już na 100LV i takie drobne różnice mają znaczenie, albo w jakimś Battle Tower, gdzie są chyba ustalone konkretne levele, na których maksymalnie może być twój pok.

Rodzaje poków, ataków, skuteczność typ VS typ, podstawowe statystyki - tyle. Szukasz na liście (bulbapedia) poka z silnymi statami, na których ci zależy + mającego typ, którego potrzebujesz + mogącego się nauczyć z TM albo samodzielnie ataków, które będą skuteczne. A, no i znajdujesz/łapiesz go. Wszystko więcej to już śrubowanie.

A ja od innej strony... Jak to jest z tym hodowaniem poków z FR/LG? Takie wyklute z jaja mają dużo większego powera od takich, które możemy standardowo złapać w trawce? Wiem tyle, że mogą się nauczyć niektórych ataków, których opanowanie jest niemożliwe dla pokemonów złapanych z wyższym lvlem i jest to atut. Ale czy są one na tyle overkill by się męczyć expiąc takiego pokemona od zera? No i jak jest ze statystykami? Dużo więcej szybkości ataku/mocy/hp mają te hodowane? Dajcie jakieś porównanie jeśli ktoś się tym bawił.
To na pewno pomaga - jest taka reguła, że jak pok leveluje u ciebie, to ostatecznie jest silniejszy - więc najbardziej się opłaca łapać je na jak najniższych levelach. Naturalnie, te wyklute z jaja są pod tym względem dobre, bo dostajesz je na 5lvl (od GEN4 na 1lvl). Z atakami bywa różnie, ale to fakt że można w ten sposób uzyskać coś niestandardowego, ale to zależy od każdego konkretnego przypadku - otrzymany w ten sposób atak może być ciekawym dodatkiem do zestawu, albo kompletnie z dupy (->bulbapedia).

A czy coś daje overkill? Nic nie jest overkill w pokemonach. Jest albo maksymalne śrubowanie wszystkiego, co daje ci trochę (albo bardziej-trochę) lepszego poka na danym lvl-u, albo normalne granie. Nie wiem, czy można w ten sposób zyskać na tyle dużo, żeby liczyło się to w normalnej grze bez udziału w turniejach. Tych z ludźmi.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2014, 14:15:50 pm »
GuRt - że bez tej wiedzy da się grać to wiem, te gry parę razy przeszedłem, ale jakoś tak choć raz chciałem wiedzieć co i dlaczego się dzieje, co właściwie oznaczają współczynniki, na co mają wpływ (tzn ok, atak to siła ataku, ale czy pokemona z wysokim atakiem szkolic w atakach fizycznych czy w ogóle jest taka kategoria ataków i tak dalej - bo tbh nie pamiętam a same nazwy w dwóch pierwszych genach nic nie mówią,  a tak się składa że to moje ulubione)
Atak i sp. atak to trudny temat w pierwszych trzech generacjach. Przed GEN4 i podziałem ruchów na fizyczne i specjalne, sp.atk zwiększał moc ataków z określonych typów (kopiując z Bulbapedii: Water, Grass, Fire, Ice, Electric, Psychic, Dragon i dank). Więc na przykład taki ruch Fire Punch, chociaż chyba powinien być fizyczny, zadaje obrażenia bazując na stacie special attack. O tym to nawet ja nie miałem pojęcia i tej listy nie mam zamiaru zapamiętywać. Nie jest to nigdzie wyjaśnione i nie chcę wiedzieć, jak goście z wiki odkryli, na które typy działa sp. atak, a na które "zwykły" atak - bo mam wrażenie, że metodą prób i błędów.

Cytuj
C - bo ty w emerald grałeś, czy motyw pogodowy po uwolnieniu legend jest tam zachowany? Bo to był dobry motyw, że teraz ziemi grozi osuszenie/zatopienie, ale skoro oba są na wolności to nie bardzo miałoby to sens.
Tak, były na zmianę rzęsisty deszcz i susza. Sensu to za bardzo nie ma poza tym, że pogoda zmienia się co ~15 sekund popadając ze skrajności w skrajność i pewnie byłoby to dosyć nieznośne.
Swoją drogą, Ruby i Sapphire mają osobne motywy muzyczne do katastrofy ekologicznej, która grozi regionowi w danej grze. To jest motyw suszy z Ruby. Brzmi odrobinę, jak motyw Lavender Town i ma podobny feel. Linkuję to tutaj, bo chociaż Groudon nawala się z Kyogre na krótko przed finałem głównego storyline'u Emerald, to soundtrack w tle nie zmienia się zależnie od pogody na zewnątrz. Po prostu użyto muzyczki Kyogre z Sapphire towarzyszącej ulewie.

Cytuj
I przy okazji, bo nie pamiętam zupełnie, a bulba mętnie tłumaczy - w ruby aqua jest dobra, czy też są źli, tylko nie mają okazji do aktów terroryzmu? Bo jak grałem to zapamiętałlem ich jako takich policjantóow co wbijają nam pomóc, bo tu zzły gang magm robi burdel.
Również słabo pamiętam. Grałem w Sapphire i tam Aqua to na pewno byli ci źli ekoterroryści. Magma pojawia się chyba tylko na chwilę i zbyt wiele nie robi, chyba nawet pomaga głównemu bohaterowi w powstrzymaniu Kyogre. Pamiętam motyw z Maxiem strofującym Archiego zaraz po przebudzeniu legendarnego walenia w jego podwodnym leżu. W Emerald oba zespoły działają równocześnie.

EDIT: swoją drogą, akurat przewertowałem Bulbapedię by się upewnić i to musi być najgorszy plan, o jakim kiedykolwiek słyszałem: Aqua próbuje wykraść meteoryt, by za jego pomocą wywołać erupcję wulkanu Mt. Chimney, która ma sprawić, że powstała kaldera wypełniłaby się wodą. To nie ma chyba jakiegokolwiek sensu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2014, 14:23:02 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 10, 2014, 14:22:10 pm »
Grałem w Ruby i było chyba na odwrót, Magma robili za ekoterrorystów, Aqua (z braku laku) pomagali uratować dzień. Ale to też wynikało chyba tylko z tego, że obie grupy miały evil zamiary, tylko że jednej się udało czegoś dokonać + działają w opozycji do siebie, więc jak jednym się udało zrobić coś evil, to ich mniej udolni pod tym względem rywale automatycznie stawali się lolgood.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2014, 16:15:51 pm »
Również słabo pamiętam. Grałem w Sapphire i tam Aqua to na pewno byli ci źli ekoterroryści. Magma pojawia się chyba tylko na chwilę i zbyt wiele nie robi, chyba nawet pomaga głównemu bohaterowi w powstrzymaniu Kyogre.
no wł;aśnie dlatego ich zapamiętałem - jak się pojawiali, to tylko by skopać dupy złym, więc pewien byłem, że to jakaś lokalna pseudopolicja, bo inna "zła" rola nawet nie jest sugerowana. OH WELL.

Cytuj
EDIT: swoją drogą, akurat przewertowałem Bulbapedię by się upewnić i to musi być najgorszy plan, o jakim kiedykolwiek słyszałem: Aqua próbuje wykraść meteoryt, by za jego pomocą wywołać erupcję wulkanu Mt. Chimney, która ma sprawić, że powstała kaldera wypełniłaby się wodą. To nie ma chyba jakiegokolwiek sensu.
urok wciskania na siłę kolanem dwóch gier  jedną, nie chcąc się przy tym specjalnie napracować. Analogicznym sucharem w Ruby było to, że Groudon rezyduje w podwodnej jaskini do której dostaniesz się tylko z Dive lub łodzią podwodną, choć to pokemon ziemi, suszy i wulkanów ._.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2014, 18:00:21 pm »
A ja od innej strony... Jak to jest z tym hodowaniem poków z...
Nie. Hodowanie poków to wstęp do tajemnej magii, na przykład wykorzystywania pseudolosowego generatora liczb w grze do upewnienia się, że wylęgnie się nam lśniący pokemon. To temat dla ludzi ze Smogonu. Chyba od trzeciej generacji dodano właśnie też patent, że pokemony o tym samym typie jaj mogą się ze sobą rozmnażać. Stąd też mem o pikantnej akcji ze Skitty na Wailordzie., czyli malutka kotka na olbrzymim wielorybie - ale oba gatunki są, powiedzmy, odpowiednikiem ssaków, więc jest OK. Dziedziczenie ruchów i IV to inne arkana związane z mityczną sztuką hodowania.

ALE... nie jest tak, że pokemony wyklute z jaja są silniejsze od tych złapanych w dziczy - chyba, że bawisz się w maksowanie IV, tj. sprawianie, by pokemon miał lepsze geny. O przewadze pokemonów trenowanych od dzikich decydują effort values - EV, czyli premie do indywidualnych statystyk zdobywane za pokonywanie niektórych poków. O tym w grze się nie dowiesz, ale na Bulbapedii masz przy każdym pokemonie informacje o tym, ile EV do jakiej statystyki da ci pokonanie go. W GEN3 4 punkty EV w danym stacie zwiększają całkowitą ilość punktów w tej statystyce o 1 - przynajmniej na setnym poziomie. Każdy pokemon może mieć w sumie 510 punktów EV i maksymalnie 255 EV w danym stacie. Standardowy rozkład u pro playerów to 252-255 EV w dwóch najważniejszych dla danego pokemona statystykach i znikoma reszta gdzieś indziej.

Ten system akurat nie jest tak trudny do zrozumienia. Jeśli znasz angielski, to poczytaj sobie. Generalnie jeśli przed setnym poziomem wymaksujesz EV (co nie jest takie trudne), to pokemon osiągnie swój maksymalny możliwy potencjał, nie biorąc pod uwagę jego movesetu, IV i natury.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2014, 23:13:56 pm »
Tja, gówno robił ten skill, ale był mega długi.

I tak mnie rozwalało:

Critical Hit!

It's not very effective!

<Pok zmedlał>

Albo jak Poki miałe od groma HP i jeden skill im zjeżdżał cały pasek. No tak długo to leciało, że jajebie.

Np. taki Dragonite Lance'a.

Potem miałem lepszego.

Robimy zabawe! Najbardziej kozackie Sprite'y z 1st gena (R&B).

Albo ogólnie sprite'y pod tytułem "Gen 1 > all".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2014, 23:15:55 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2014, 10:39:29 am »
Z Elite 4 pamiętam tylko jeszcze jednego pokemona, który sprawiał trudność obok wymienionego Dragonite... Tyranitar. Tylko nie wiem, która to gen, bo ja się na tym nie znam.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 11, 2014, 18:19:38 pm »
Z Elite 4 pamiętam tylko jeszcze jednego pokemona, który sprawiał trudność obok wymienionego Dragonite... Tyranitar. Tylko nie wiem, która to gen, bo ja się na tym nie znam.
Trzecia, FR/LG, po zrobieniu tego czegoś na wyspach Sevii, co sprawia, że pokeliga staje się trudniejsza.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:16:26 pm »
Hmmm, zacząłem sobie grać i zastanawiam się jakiego pokemona wodnego dobrać do teamu. Pomożecie? Wybrałem trzy:

Lapras
Vaporeon
Gyarados

Którego byście wzięli i dlaczego?
Vaporeon jest najmniej wytrzymały i ma najmniejszy atak, ale ma największy speed atak z trójki, Gyarados odwrotnie, krowa z największą ilością hp i atakiem, za to najwolniejszy speed atak, przy czym zwykły speed ma jednak najwyższy. Lapras to takie wyśrodkowanie tej dwójki.

Jeśli chodzi o ataki, to trzy podstawowe, które planuję może wziąć każdy z nich: Surf, Hydro Pump i Ice Beam. Czwarty atak do wyboru i nie wiem na co się zdecydować, bo w sumie każdy ma coś ciekawego do zaoferowania.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:19:34 pm »
Gayardos.

Surf, Hydro, Ice Beam i Hyper Beam.

Anyway Blizzard>Ice Beam.

Poza tym - nothing more fun, than leveling up Magikarp.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2014, 21:23:50 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:38:57 pm »
Cytuj
Anyway Blizzard>Ice Beam.
Patrząc ekonomicznie, to nie. Fakt, dmg ma większy o 35, ale Ice Beam można użyć 15 razy, Blizzard tylko 5. Do tego Blizzard ma tylko 70% na trafienie. Jeśli chodzi o zamrożenie przeciwnika to oba mają po 10%, więc to nie ma nic do rzeczy.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria Pokemon
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:57:57 pm »
Podstawowe PP się nie liczy, ważne że po wywaleniu 3xPP UP w Blizzard masz ich 8, a to nie tak źle - na walkę wystarczy, a w zapasie masz elixir/ether.

I podbijam - bierz Gyaradosa. Levelowanie Magikarpa idzie zaskakująco szybko, a jego ewolucja to naprawdę solidny koks.

BTW - lista pokemonów wg base stats: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/List_of_Pok%C3%A9mon_by_base_stats_(Generation_II-V)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.