Ankieta

Co sądzisz o modzie męskiej?

Męska moda powinna zamykać się w obrębie koszuli i dżinsów
5 (22.7%)
Męskie ubrania powinny być po prostu stonowane, proste, z dobrze dobranym rozmiarem i bez udziwnień
14 (63.6%)
Dobrze jak facet od czasu do czasu założy jakiś ciuch w nowoczesnym kroju
3 (13.6%)
Każdy facet powinien mieć spodnie w kolorze chabrowym i więcej czasu spędzać w sklepach odzieżowych
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Moda męska  (Przeczytany 71054 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 28, 2016, 12:18:28 pm »
O co chodzi w tym obrazku bom niekumaty :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 28, 2016, 12:30:57 pm »
W dresach chodzisz, to się Ciebie nie tyczy jakby co.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 28, 2016, 12:39:06 pm »
Po domu i owszem, nie ma nic lepszego. Mimo wszystko tłumaczenie mógłbyś zamieścić :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 28, 2016, 12:47:26 pm »
Chyba chodzi o nadruki z dupy na koszulkach. :X
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 28, 2016, 12:52:35 pm »
Przecież to można było zrozumieć chociażby z obserwacji ludzi na ulicy.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 28, 2016, 12:53:11 pm »
Na to wpadłem sam, ale ciekawi mnie czy to jakaś nowa moda, czy coś w tym stylu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 28, 2016, 13:24:03 pm »
To trwa od lat... Chociaż w sumie nie pamiętam już kiedy ostatnio widziałem ludzi w podobnych t-shirtach. Może producentom wyzdychały małpy

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 28, 2016, 18:06:38 pm »
Takie można dorwać w Tesco, Realu itp. Galeriowe sieci stawiają obecnie albo na franczyzy (Star Wars, Simpsons, family guy itp), albo na "zabawne teksty" jakich wiele w internecie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 01, 2016, 19:07:14 pm »
Widzę, że z Ciebie nadal taki "śmieszek poza kontrolo".
Wciąż nie taki jak z ciebie, bo niestety nie przyszło mi do głowy zaproponowanie administracji tymczasowego zablokowania rejestracji z powodu utraty kontroli nad napływem nowych użytkowników, zwabionych tutaj wielkim otwarciem portalu. :P

Cytuj
Wczoraj to nawet sprzedawczyni się ze mną zgodziła, że moda na poszetki dyktuje ceny. I w efekcie tego mamy taką sytuację, że jedwabny krawat - znacznie wiekszy i o bardziej złożonej konstrukcji kosztuje 120 PLN (uśredniam), a kawałek obszytego materiału zwanego "poszetką"... 100 PLN.
Skoro kupiłeś poszetkę, to znaczy, że też wywaliłeś na to tyle pieniędzy, czy dorwałeś jakąś promocję?
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 01, 2016, 19:27:26 pm »
Na to wpadłem sam, ale ciekawi mnie czy to jakaś nowa moda, czy coś w tym stylu.


Skoro kupiłeś poszetkę, to znaczy, że też wywaliłeś na to tyle pieniędzy, czy dorwałeś jakąś promocję?
Ubrania w sieciówkach typu Wólczanka, Vistula, Bytom kupuję tylko dwa razy do roku - podczas wyprzedaży letnich i zimowych.

Można naprawdę sporo zaoszczędzić (u mnie na minionych wyprzedażach było to ponad 1300 PLN), ale zauważyłem też, że mam bardziej lekką rękę do wydatków na zasadzie "no taka promocja, to szkoda nie skorzystać".


Wczoraj dorwałem w lumpku marynarkę Vistuli z zaszytymi kieszeniami za 10 PLN, także polecam raz jeszcze.
Klasztor - Fechtmistrz

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 01, 2016, 21:51:50 pm »
Sam lubię chodzić w marynarkach i powiem szczerze, że albo masz zajebiste szczęście, ale ja mam zajebistego pecha, bo nie raz szukałem marynarek w lumpkach i jeszcze mi się nie zdarzyło trafić na jakąś fajną. Niestety najczęściej widać na nich ślady znoszenia a i fasony takie bardziej staromodne. Może nie trafiłem na dobry lokal pod tym względem.
Akolita Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 02, 2016, 05:22:41 am »
Damiano niszczysz archetyp męskości, który budowałeś przez lata.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 02, 2016, 19:14:36 pm »
Uciekaj jak najdalej od przeszyć takich jak poniższe. W tym to wstydziłbym się pokazać nawet na odpuście.

A dlaczegoż to? Mnie np. bardzo podoba się, jak marynarka ma obszycia jakiegoś innego koloru. Tworzy to w moim odczuciu bardzo fajny kontrast. Ostatnio kupiłem sobie właśnie taki garniak jasno-granatowy z brązowymi obszyciami. Chciałem grafitowy z jasnymi i czerwonymi, ale niestety, mój brat już taki ma ;(
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 02, 2016, 21:59:40 pm »
Sam lubię chodzić w marynarkach i powiem szczerze, że albo masz zajebiste szczęście, ale ja mam zajebistego pecha, bo nie raz szukałem marynarek w lumpkach i jeszcze mi się nie zdarzyło trafić na jakąś fajną. Niestety najczęściej widać na nich ślady znoszenia a i fasony takie bardziej staromodne. Może nie trafiłem na dobry lokal pod tym względem.
Na tyle marynarek co oglądałem w ciuchach to nie uważam, aby było to szczęście. Ponadto do tego konkretnego sklepu dawno nie zaglądałem, a dostałem info, że jest takie coś. Inaczej okazja przeszłaby mi koło nosa i nawet bym o tym nie wiedział.

Dlatego pisałem kilka postów wstecz - czasu w takich sklepach traci się mnóstwo i najczęściej wychodzi z niczym. Tzn. nie mam na myśli tego, że siedzi się tam długo. Chodziło mi o łączny czas. A moja wizyta wygląda najczęściej tak - wpadam, najpierw przeglądam krawaty, potem migiem tasuję marynarki, ew. przymierzam, następnie szukam "outdoorowych" koszul i na końcu zerkam szybko na swetry. Koniec, wychodzę.

Ta moja nowa marynarka jest przybrudzona (tak, jakby ktoś przechodził w tym jeden sezon przy każdej okazji, a potem po prostu wyrzucił ją), ale liczę, że pralnia zrobi swoje. Najgorzej jest z okolicami mostku. Mam wrażenie, że poprzedni właściciel albo miał dużą klatę, albo brzuch, a marynarkę z kolei za małą, przez co materiał jest naciągnięty. Mam nadzieję, że w pralni to zdołają rozprasować.
Także widzisz - również trafiam na sfatygowane egzemplarze.

Przypomniało mi się, jak kiedyś byłem w takim polecanym lumpku. Oczekiwałem cudów, a w środku było tak - ludzi do oporu, obsługa chamska, jakbym tym babsztylom co najmniej rodzinę wymordował, a ubrania... hahaha! To chyba była jakaś niemiecka pomoc dla powodzian.

Damiano niszczysz archetyp męskości, który budowałeś przez lata.
Proszę, rozwiń myśl.

A dlaczegoż to? Mnie np. bardzo podoba się, jak marynarka ma obszycia jakiegoś innego koloru. Tworzy to w moim odczuciu bardzo fajny kontrast. Ostatnio kupiłem sobie właśnie taki garniak jasno-granatowy z brązowymi obszyciami. Chciałem grafitowy z jasnymi i czerwonymi, ale niestety, mój brat już taki ma
Nie mam siły, żeby Ci dziś to tłumaczyć.

W skrócie: kontrast, to możesz sobie zrobić krawatem lub poszetką. Garnitur, marynarka nie powinny posiadać udziwnień.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 22:13:33 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 03, 2016, 16:48:29 pm »
Nie mam siły, żeby Ci dziś to tłumaczyć.

W skrócie: kontrast, to możesz sobie zrobić krawatem lub poszetką. Garnitur, marynarka nie powinny posiadać udziwnień.

Toś powiedział, co wiedział, Damian. Udziwnienia to kwestia gustu.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!