Ankieta

Co sądzisz o modzie męskiej?

Męska moda powinna zamykać się w obrębie koszuli i dżinsów
5 (22.7%)
Męskie ubrania powinny być po prostu stonowane, proste, z dobrze dobranym rozmiarem i bez udziwnień
14 (63.6%)
Dobrze jak facet od czasu do czasu założy jakiś ciuch w nowoczesnym kroju
3 (13.6%)
Każdy facet powinien mieć spodnie w kolorze chabrowym i więcej czasu spędzać w sklepach odzieżowych
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Moda męska  (Przeczytany 71061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 19, 2014, 20:37:04 pm »
bo są robocze
Robotnicze, czyli komunistyczne.

szczerze nie znam faceta który kupowałby ciuchy przez neta (no chyba, że śmieszne t-shirty których w sklepie nie dostaniesz)
Kupują, kupują - "outdoorowe" zza oceanu.

http://deezee.pl/obuwie_damskie/sandaly/sandaly_lavander_black_su_sandals.html
Ale nieładne.

Kupiłem jeszcze kordigan.

Coś w tym stylu
(click to show/hide)
Powiedz, że to tylko prowo...

No i to się powinno chyba pisać "kardigan", co nie?

Ja ogólnie nie lubię kupować przez internet, podam przykład kumpla... Zamówił sobie komputer jakiś tam, wszystko opłacił, paczka przyszła i co się okazało? Obudowa komputera zamiast zawierać części miała w sobie kilka cegieł. Cudem odzyskał pieniądze.
Gdzie to kupował? Na Alledrogo? Czy w normalnym sklepie internetowym?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 19, 2014, 20:48:52 pm »
damiano - dokładnie :D

xero - meh, propsy za połączenie rzymskiego stylu i możliwości glanowania patriotów, ale ma tam miejsca na czerwone sznórówki :<

btw. kordicośtam to ten damski sweterek?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 19, 2014, 20:54:44 pm »
szczerze nie znam faceta który kupowałby ciuchy przez neta (no chyba, że śmieszne t-shirty których w sklepie nie dostaniesz)
Kupują, kupują - "outdoorowe" zza oceanu.
Podbijam, M65 też nie trzeba koniecznie przymierzać godzinami w sklepie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 19, 2014, 21:44:28 pm »
Cytuj
Gdzie to kupował? Na Alledrogo? Czy w normalnym sklepie internetowym?
Oj szczerze ci powiem, że nie pamiętam dokładnie, bo historia miała miejsce w liceum jeszcze.
Cytuj
xero - meh, propsy za połączenie rzymskiego stylu i możliwości glanowania patriotów, ale ma tam miejsca na czerwone sznórówki :<
Czerwone sznurówki w czarnych butach. To dopiero pedalstwo :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 19, 2014, 23:02:47 pm »
Cytuj
Nie ogarniam tego xD
Pewnie chodzi o to że kupujesz wieczorem, a zakładasz w domu rano. Człowiek przecież w ciągu dnia może się "skurczyć" o 2 cm. xD


Cytuj
Czerwone sznurówki w czarnych butach. To dopiero pedalstwo :D
;D No no no ja nawet w czasie największych hardkorów 20 dziurkowych nie posunęłabym się do takich rzeczy (!)

Cytuj
Ale nieładne.
Zapomniałes dodac ze pedalskie, przeciez jestem mezczyzna jak sie okazało pare postów wyzej!
Ale rzeczywiście na chudej dziewczynie wyglądałyby dziwnie, tak samo przy rozmiarze większym niż 39.
Za bardzo się tym wszystkim przejmujesz :D

Ostatnio np. moja przyjaciółka powiedziała, że ubieram się ekstrawagancko bo kupiłam kapelusz ( w ogóle bardzo lubię kapelusze)
(click to show/hide)
Może tak uważać jej sprawa. Ani mnie to ziębi ani grzeje, a przynajmniej pośmiać się jest z czego. ;)


Kardigany męskie hmm... no dobra akurat MNIE to się średnio podoba.


A wracając do przymierzania, czasem mam wrażenie, że to jest największy problem ludzi. Ja bym ani złotówki nie dała bez przymierzenia i dla mnie to jest dopiero burżujstwo kupowanie bez sprawdzenia!

Znawca ze mnie średni, ale wydaje mi się, że jest parę ważnych rzeczy:

1' Sprawdzenie składu ubrania. Może to brzmi śmiesznie, ale np. latem w autobusie już tak śmiesznie nie jest. I to nie zawsze chodzi o to że ludzie się nie myją/dezodorantują. Ubrani w akryl najczęściej nie mają szans nie śmierdzieć.

2' PRZYMIERZANIE PRZYMIERZANIE PRZYMIERZANIE to jest podstawa wszystkiego. I najlepiej robić to z kimś kto powie Ci wprost weź stary ściągnij to bo  to pęknie, albo wyglądasz w tym dziwnie itd. Można z mamą, dziewczyną nevermind. Byle nie słuchać sprzedawczyń które po prostu wciskają na siłe rzeczy, nieważne czy dobre.
- dobry rozmiar, ani za duży ani za mały. Kupując spodnie najlepiej zrobić w nich przysiad i to taki by nie pojawiła się skarbonka ;}

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 20, 2014, 00:04:59 am »
Właśnie się dowiedziałem że przez całe życie źle przymierzałem spodnie.

A skarbonka towarzyszy mi od niepamiętnych czasów. Jedyne co mnie przed nią chroni to dobre bojówki spięte porządnym, skórzanym pasem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 00:11:16 am wysłana przez TheFlood »

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 20, 2014, 00:18:39 am »
Kupiłem jeszcze kordigan.

Coś w tym stylu
(click to show/hide)

A to nie po prostu rozpinany sweter? Mówmy normalnie. :D I powiem tak, na takiej pipce jak ze zdjęcia to faktycznie nie wygląda dobrze, ale w rzeczywistości nie jest takie złe - ot, zależy na kim.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 00:20:24 am wysłana przez Wixu »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 20, 2014, 00:43:43 am »
Pewnie chodzi o to że kupujesz wieczorem, a zakładasz w domu rano. Człowiek przecież w ciągu dnia może się "skurczyć" o 2 cm. xD

Nie no kupuję tak w południe zazwyczaj :D

Znawca ze mnie średni, ale wydaje mi się, że jest parę ważnych rzeczy:

1' Sprawdzenie składu ubrania. Może to brzmi śmiesznie, ale np. latem w autobusie już tak śmiesznie nie jest. I to nie zawsze chodzi o to że ludzie się nie myją/dezodorantują. Ubrani w akryl najczęściej nie mają szans nie śmierdzieć.

2' PRZYMIERZANIE PRZYMIERZANIE PRZYMIERZANIE to jest podstawa wszystkiego. I najlepiej robić to z kimś kto powie Ci wprost weź stary ściągnij to bo  to pęknie, albo wyglądasz w tym dziwnie itd. Można z mamą, dziewczyną nevermind. Byle nie słuchać sprzedawczyń które po prostu wciskają na siłe rzeczy, nieważne czy dobre.
- dobry rozmiar, ani za duży ani za mały. Kupując spodnie najlepiej zrobić w nich przysiad i to taki by nie pojawiła się skarbonka ;}

ad. 1. Na składzie się nie znam zbytnio, więc może więcej jakichś konkretnych porad? :D

ad. 2. Przysiady właśnie robiłem, jak brałem tamte rurko-jeansy, o których pisałem. I jakoś nie pomogło xD
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 20, 2014, 09:20:07 am »
btw. kordicośtam to ten damski sweterek?
Tak.

Oj szczerze ci powiem, że nie pamiętam dokładnie, bo historia miała miejsce w liceum jeszcze.
Wątpię, żeby ktoś wywinął taki numer poza Allegro. Osobiście ciężko by mi było bez sklepów internetowych. No ale to nie temat o tym.

Zapomniałes dodac ze pedalskie, przeciez jestem mezczyzna jak sie okazało pare postów wyzej!
Ale rzeczywiście na chudej dziewczynie wyglądałyby dziwnie, tak samo przy rozmiarze większym niż 39.
Za bardzo się tym wszystkim przejmujesz
Sandały wyglądające jak gumofilce z powycinanymi dziurami. Dziewczyno, ja Cię proszę...

Damiano, trochę inne, ten to był pierwszy lepszy z googla.
Nie chodziło mi o zdjęcie, a o typ swetra.

I powiem tak, na takiej pipce jak ze zdjęcia to faktycznie nie wygląda dobrze, ale w rzeczywistości nie jest takie złe - ot, zależy na kim.
Nie. Ten typ na żadnej sylwetce dobrze nie leży.

Kardigany dobrze leżą na siwym emerycie, który wraz z wnukami dogląda swej winnicy, a nie na człowieku w kwiecie wieku!
Klasztor - Fechtmistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 20, 2014, 12:16:08 pm »
Cytuj
ad. 1. Na składzie się nie znam zbytnio, więc może więcej jakichś konkretnych porad? :D
Przecież to oczywiste jest, kupujesz powiedzmy koszulkę, widzisz napis 100% bawełna, to możesz być pewny, że nie będziesz się pocić jak świnia godzinę po prysznicu. (chyba, że masz to uwarunkowane genetycznie, ale to raczej choroba :P) Analogicznie z innymi rzeczami, tylko po prostu inny materiał.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 20, 2014, 13:27:21 pm »
Zagłosowałem na stonowane, sam ograniczam się do jeansów, koszulek z nadrukiem, swetrów, kilku koszul, lubię kolorowe ciuchy, tzn. jeansy obowiązkowo niebieskie/jakieś ciemne nie świruję z czerwonymi spodniami.
Kupiłem sobie ostatnio 2 koszule przez neta, wyprzedaż była, ale i tak się wkopałem, bo kupiłem na początku w sumie za 100zł po 2 tygodniach ceny spadły o połowę... Osobiście nie lubię kupować przez internet, fakt czasami ceny można wyhaczyć niezłe, bo łatwiej ogarnąć promocję na necie niż ciągle latać po sklepach... ale wolę ciuch przymierzyć.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 20, 2014, 13:40:29 pm »
no to walne selfie
Co?

Przecież to oczywiste jest, kupujesz powiedzmy koszulkę, widzisz napis 100% bawełna, to możesz być pewny, że nie będziesz się pocić jak świnia godzinę po prysznicu.
Możesz też być pewnym, że jeśli już się spocisz, to bawełna niezbyt chętnie pozbędzie się wchłoniętej wody.
Klasztor - Fechtmistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 20, 2014, 13:53:36 pm »
Cytuj
Co?
Miał na myśli popularne samojebki
Cytuj
Możesz też być pewnym, że jeśli już się spocisz, to bawełna niezbyt chętnie pozbędzie się wchłoniętej wody.
Od tego masz kosmetyki. Poza tym, wolę, żeby mokra była koszulka i szybko wyschła na słońcu, niż sucha koszulka a ja mokry jak świnia jeśli już pod tym kątem patrzymy.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 20, 2014, 14:08:29 pm »
Miał na myśli popularne samojebki
Ah, dziękuję.

Od tego masz kosmetyki. Poza tym, wolę, żeby mokra była koszulka i szybko wyschła na słońcu, niż sucha koszulka a ja mokry jak świnia jeśli już pod tym kątem patrzymy.
Kosmetyki wysiadają latem, gdy się w upale pracuje fizycznie. Ale to skrajny przypadek do którego poleca się właśnie odzież bawełnianą - mając na sobie mokre ubranie chłodzisz się.

Ponadto nie pamiętam już która to tkanina ma właściwości takie, że jak się spocisz to przyjmie to i poda dalej w atmosferę (i nie mam tu na myśli membran). Także zatrzymanie potu na skórze, pod koszulą to nie jedyna opcja.
Klasztor - Fechtmistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 20, 2014, 18:21:43 pm »
Niepotrzebnie wstawiałeś, bo jakiś Damiano zaraz wskoczy, zobaczy sweterek i koszulkę z dekoltem i powie, że pedał xD

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia