Ankieta

Co sądzisz o modzie męskiej?

Męska moda powinna zamykać się w obrębie koszuli i dżinsów
5 (22.7%)
Męskie ubrania powinny być po prostu stonowane, proste, z dobrze dobranym rozmiarem i bez udziwnień
14 (63.6%)
Dobrze jak facet od czasu do czasu założy jakiś ciuch w nowoczesnym kroju
3 (13.6%)
Każdy facet powinien mieć spodnie w kolorze chabrowym i więcej czasu spędzać w sklepach odzieżowych
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Moda męska  (Przeczytany 71028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 10, 2014, 18:41:06 pm »
MoG a Ray-bany są złe? ; o rozumiem, że jako firma może być bananowa, ale to chyba tyle złego.
Aha i chyba bananowa odnosi się do dzieci, które drą kasę z rodziców, ale może się mylę.

Tzn. no ja nie wiem... być może nie jestem na czasie = (

np. Audrey Hepburn nosiła (wydawało mi się, że ona znała się na stylu) i generał Douglas MacArthur to tak dla równowagi damsko-męskiej.

Cytuj
Współczuję komuś, dla kogo "niewyglądanie jak ciota" (cokolwiek to oznacza, bo przyznam, że za cholerę nie wiem) jest największym życiowym problemem :}

A to uważam za hasło tego tematu. <3


Myślę, że zamiast napinki typu gejowskie, niegejowski to lepiej powiedzieć co się lubi nosić.
I po prostu przekazać swoje zdanie o tym czy w ogóle zwracacie uwagę na to, że moda męska istnieje.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 18:46:51 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 10, 2014, 19:01:24 pm »
i blues brothers nosili. A z rajbanami jest ten problem, że nie tyle są złe same w sobie, tylko ukochane przez bananowych lanserów. I nie tyle chodzi o to, że koniecznie muszę mieć co innego by podkreślać swój nonkonformizm (czy jak oni to mówią, "hejterstwo", niekiedy z dodatkiem "bo cie nie stać") co nie chcę być po prostu z takim typem ludzi kojarzony.

a co do tekstu w spoilerze (Wiem ze byl do damiano, ale wpisuje się w dyskusję) - zawsze mnie bawi, że to właśnie ci co noszą tego typu ciuchy usilnie starają się podkreślać że są męscy, vide tekst o atletycznych nogach :D
I tak na marginesie, w kolorowych obcisłych spodniach, t-shircie z dekoltem i okulaach na pół twarzy nie wygląda się porządnie :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 10, 2014, 19:13:14 pm »
I jak można nosić zazwyczaj jakieś rurki, a w teren bojówki?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 10, 2014, 19:14:53 pm »
Cytuj
I jak można nosić zazwyczaj jakieś rurki, a w teren bojówki?

Na pokaz.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 10, 2014, 19:15:06 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 22:13:00 pm wysłana przez LukST »
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 10, 2014, 19:21:50 pm »
Sent bo jeśli gadamy o tym czy się wchodzi w spodnie to chyba budowa ma znaczenie, a ja mu pokazałam ten temat, bo mnie na tyle zirytował.

Oprócz tego, że śmiał się, że zajmuję się pierdołami ;D


A Ray-banów nie mam, bo mnie póki co, nie stać na taki kaprys. I nie jestem pewna nawet, czy chciałabym je mieć.
Chodząc na zakupy sprawdzam skład ubrania, jakość wykonania itd. Jeśli jest na odpowiednim poziomie to jestem w stanie odżałować wyższą kwotę. Ale też wiem, że takie ubranie starczy mi na dużo dłużej.


Mnie jako ukrytą opcję niemiecką uczono dbać o rzeczy. Buty trekkingowe, które kupiłam mając lat 16 służą mi do dziś. A wcale tak mało nie chodzę.

Cytuj
I jak można nosić zazwyczaj jakieś slimy, a w teren bojówki?
Praca.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 19:25:16 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 10, 2014, 19:36:00 pm »
Cytuj
I jak można nosić zazwyczaj jakieś slimy, a w teren bojówki?
Praca.

To co, bojówki już są niewyjściowe, a przynajmniej mniej od "rurków"?
Myślałem, że do pracy gdzie trzeba jakoś wyglądać się garnitur zakłada.. A do luźniejszej co się chce (z umiarem wiadomo).

To nie są rurki.

Myślałem, że przeczytałeś cały/większość tego tematu, żeby wiedzieć, że slimy i rurki na tym forum to to samo. :P :D xD ;)

(Mogę jeszcze dać trochę emotek, żeby nie brać tej odpowiedzi zbyt poważnie).

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 10, 2014, 19:39:52 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 22:13:08 pm wysłana przez LukST »
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 10, 2014, 19:41:18 pm »
Przyznać się, który z was nosi koszulę z krótkim rękawem do marynarki, jak jest gorąco?

Kurde... nie trawię już koszul z krótkim rękawem...

Albo jestem bardziej bezczelny i podwijam rękawy tej z długim :D

... A jeśli już jest mi gorąco, to dokładnie tak samo postępuję! :)

Abstrakcyjne jest dla mnie, że nie czuje się męski sam z siebie i najwidoczniej ma na tym punkcie jakąś obsesję :D

Dokładnie tak. Co do ubrań, mamy się czuć dobrze, a nie traktować je jako jakiś sposób na "uzyskanie" męskości. Bez sensu. Ja Wam powiem, że najbardziej męski, to czuję się nago przed kobietą, a nie ubrany w jakiś garniak i koszulę pod krawatem.. A! Jeszcze pantofle świecące się, jak psu jajka :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 11, 2014, 00:00:31 am »
Dokładnie tak. Co do ubrań, mamy się czuć dobrze, a nie traktować je jako jakiś sposób na "uzyskanie" męskości. Bez sensu. Ja Wam powiem, że najbardziej męski, to czuję się nago przed kobietą, a nie ubrany w jakiś garniak i koszulę pod krawatem.. A! Jeszcze pantofle świecące się, jak psu jajka :D

Gdyby jeszcze tutaj ktoś chciał uzyskiwać męskość przez garnitur to bym prędzej zrozumiała.
Niż przez wyciągnięte dżinsy ;D

Zgadzam się, że ubranie jest tylko dodatkiem zarówno do kobiety jak i mężczyzny. A rekompensowanie sobie osobowości przez ubrania nigdy nie wychodzi, bo po prostu taka osoba w dresie czy w krawacie będzie np. dalej nudna.

Chociaż ubranie może mieć jaki taki wpływ na naszą samoocenę, imo czasami działa to tak -> dobrze dobrane ubranie -> lepszy odbiór społeczeństwa -> lepsze samopoczucie -> lepsza samoocena ->mniej kompleksów -> mniej bólów




Cytuj
To co, bojówki już są niewyjściowe, a przynajmniej mniej od "rurków"?
Myślałem, że do pracy gdzie trzeba jakoś wyglądać się garnitur zakłada.. A do luźniejszej co się chce (z umiarem wiadomo)

1' Właśnie jakoś tak się przyjęło, że bojówki to raczej takie robocze spodnie. I faktycznie do pracy w supermarkecie, lesie, czy jako kierowca, budowlaniec itd. nadają się idealnie. Jednak jakby pan na poczcie, w urzędzie itp. wyskoczył do mnie w bojówkach to poczułabym się dziwnie. Tzw. Dresscode a po "polskiemu" pewne reguły, których nalezaloby sie trzymac w pracy, przy uroczystosciach, wyjsciach. Dla mnie jest to sygnał, że danej osobie chciało się postarać.

2' Garnitury też są slim fit xD

3' Ja do stroju codziennego nikomu sie nie wtracam, to wolny kraj. Moge napisac co mnie sie podoba w modzie męskiej, ale tylko tyle. Przecież mnie jakoś szczególnie nie zależy na tym jak się ubieracie, bo i tak w 98% was nigdy nie spotkam ;D

Ah, no i mysle, ze duze znaczenie tu ma wiek, praca, osobowosc.
Inaczej sie patrzy na 15 letniego dzieciaka w dresach i przydługich spodniach, a inaczej na 30-40 latka.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 00:02:44 am wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 11, 2014, 00:19:21 am »
Natchnęło mnie.

Abstrakcyjne jest dla mnie, że nie czuje się męski sam z siebie i najwidoczniej ma na tym punkcie jakąś obsesję :D
Ten tekst jest podobny do "raz w dupe to nie pedał". Bo to też będzie jak abstrakcja w takim wypadku.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 11, 2014, 00:29:51 am »
"raz w dupe to nie pedał".
Inaczej: jeśli jajka się nie stykają, to nie pedał. 100% hetero.

Gdzie mogę kupić pasiaste ocieplacze na ręce/długie skarpety bez spalania się ze wstydu? (tj. czy gdzieś w sieci można to nabyć, bo przymiarki, konwersja wymiarów kobiecych na męskie, przewidywanie kurczenia się w praniu itp. to pół biedy)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 11, 2014, 09:00:43 am »


Gdyby jeszcze tutaj ktoś chciał uzyskiwać męskość przez garnitur to bym prędzej zrozumiała.
Niż przez wyciągnięte dżinsy ;D

tylko że cały czas mówimy o sytuacji odwrotnej, próbie obrony uzyskiwania męskości w spodniach swojej matki/dziewczyny :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 11, 2014, 09:20:25 am »
Cytuj
tylko że cały czas mówimy o sytuacji odwrotnej, próbie obrony uzyskiwania męskości w spodniach swojej matki/dziewczyny :p

I to jest cały sens. Nikt tu nie twierdzi, ze ubierając się normalnie zyskuje się jakąś męskość czy coś, ale że łażąc w rurkach czy koszulkach z dekoltem i torebeczką na ramieniu się ją traci. Jeżeli dla kogoś kwintesencją męskości jest 50 kg gość, w rureczkach, wielkich okularach i dziwnym płaszczyku, to jest już stan patologiczny :D

Jak widzę faceta w oczojebnych portkach czy innych rurkach, to z miejsca klasyfikuję go na pozycji "ciapciak", może źle, może dobrze, ot taki pierwsze wrażenie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Moda męska
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 11, 2014, 10:11:17 am »
Co jest wobec tego kwintesencją tejże? Tłusta buła z łysym łbem i w burym, bezkształtnym worku?
Milion Lat W Lochu