Autor Wątek: Życie pozaziemskie  (Przeczytany 12610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 15, 2016, 14:48:50 pm »
Może właśnie mieliśmy, tylko byliśmy wtedy zbyt prymitywni żeby wspomnienia o tym zderzeniu mogły przetrwać dłużej niż jedno-dwa pokolenia przekazów ustnych?

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 15, 2016, 15:16:57 pm »
Teorie ciekawe. Skłaniałbym się tak naprawdę ku tej, która sugeruje, że nie jesteśmy w stanie pojąć tych innych cywilizacji, tak samo, jak mrówki nie pojmują nas.
Polecam film "Kontakt", który mniej więcej jest oparty na tym motywie.

Aczkolwiek nie raz się zdarza, że człowiek niszczy gniazda tych mrówek i następuje to zderzenie różnych rzeczywistości, więc dlaczego my (jako mrówki), nie mieliśmy jeszcze takiego zderzenia z kosmitami (jako człowiek)?
Może dlatego, że skala kosmiczna jest większa, nawet biorąc pod uwagę rozmiary mrówki i planety.

Może właśnie mieliśmy, tylko byliśmy wtedy zbyt prymitywni żeby wspomnienia o tym zderzeniu mogły przetrwać dłużej niż jedno-dwa pokolenia przekazów ustnych?
No no. Przecież koniec końców pustynia Sahara to pozostałość po starożytnej wojnie atomowej.

:D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 15:19:24 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2016, 15:36:59 pm »
Cytuj
No no. Przecież koniec końców pustynia Sahara to pozostałość po starożytnej wojnie atomowej.
Teraz wszystko jasne, po kim mamy jako gatunek taką skłonność do bawienia się w atomówki ;D

Ale tak serio, to zniekształconym zapisem "zderzenia" z kosmitami mogą być np. starożytne greckie mity o Tytanach walczących z bogami w niebiosach. Spadające gwiazdy, trzęsąca się ziemia, grzmiące niebo and shit, seems like some massive shootin' :P

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:16:41 pm »
Polecam film "Kontakt", który mniej więcej jest oparty na tym motywie.

Nie no Stary... Za kogo Ty mnie masz  8) Jasne, że oglądałem ten film i jeden z lepszych z dziedziny Sci-fi. Bardzo mi się podobał.

Może dlatego, że skala kosmiczna jest większa, nawet biorąc pod uwagę rozmiary mrówki i planety.

Ma to sens ;)

Ale tak serio, to zniekształconym zapisem "zderzenia" z kosmitami mogą być np. starożytne greckie mity o Tytanach walczących z bogami w niebiosach. Spadające gwiazdy, trzęsąca się ziemia, grzmiące niebo and shit, seems like some massive shootin' :P

I to także ma sens. Ciekawe kiedy taki kolejny przypadek się trafi. Ogólnie podobała mi się także teoria mówiąca o tym, że obcy mogą mieć np. rozciągniętą bądź zawężoną linię czasową (nie wiem, jak to inaczej określić), tj. jak pisali tam o czymś takim, że mówienie słowa "cześć" może im zająć kilka lat, a nie sekundę, jak tam. Zresztą pojęcie czasu jest względne i to już powinno dawać wiele do myślenia w tej kwestii.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 30, 2016, 17:37:08 pm »
http://www.tvn24.pl/krakow,50/w-jasle-stanie-13-metrowy-pomnik-chrystusa-miasto-uzyczy-gruntow,671960.html

to już chyba niezbity dowód na istnienie kosmitów, skoro jezus jest władcą wszechświata, to znaczy, że pochodzi z kosmosów.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2016, 18:07:57 pm »
Skoro o tym mowa,

http://innemedium.pl/wiadomosc/istnieje-szereg-dowodow-wskazujacych-ze-jezus-chrystus-byl-kosmita

Już się nie wywinie. To Jezus kradł ludziom krowy z pól, robił kręgi w zbożu i latał na Gwieździe Betlejemskiej porywając ludzi, by potem za pomocą operacji chirurgicznej przerabiać ich na rybaków dusz (co w tym kontekście brzmi, jakby przygotowywał sobie armię do inwazji na pełną skalę).

W sumie to ciekawe, czy te wszystkie obce cywilizacje żyjące w kosmosie zdają sobie sprawę z tego, że ich królem jest Jezus Chrystus. Jest jeszcze ważniejsze pytanie - czy w związku z tym, że Jezus był Żydem (de iure ofc, de facto był Klingonem), obecnie Jezus nosi tytuł Króla Wszechświata, a teoretycznie Izrael dziedziczy roszczenia i prawa wszystkich swoich zmarłych obywateli... czy to znaczy, że teraz Żydzi mają roszczenia nie tylko do polskich kamienic, ale do całego Wszechświata?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2016, 18:12:04 pm »
O kurdełe, no przecież gwiazda betlejemska, toć to był statek kosmiczny. :O
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:18:34 am »
Zresztą kiedyś nawet słyszałem o tym, że czasem z kosmosu docierają do nas nowe baterie.

I jak się sprawdzają? Chętnie bym je wypróbował w swoim nowym laptopie.
Królestwo - Mistrz Miecza

semina

  • Wiadomości: 3
Odp: Życie pozaziemskie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2018, 14:30:34 pm »
W coś tam wierze tzn że nasza dusza gdzieś idzie a ciało zostaje w ziemi. Ale nie wiem czy wierzę w piekło i niebo , a już na pewno nie w reinkarnacje :P