Ankieta

Który bank najlepiej realizuje swe usługi?

Preferuję...
3 (42.9%)
Nie korzystam z usług banków
1 (14.3%)
Nie korzystam z usług banków, bo kradną
0 (0%)
Złodzieje wyprzedali polskie banki!
1 (14.3%)
Żydzi wykupili polskie banki!
2 (28.6%)

Głosów w sumie: 7

Autor Wątek: Banki  (Przeczytany 2312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Banki
« dnia: Luty 05, 2014, 14:28:21 pm »
Temat bardzo nietypowy jak na to foro, ale średnia wieku jest tu na tyle wysoka, że zdam się na Was, moi drodzy, zamiast na nieznanych użytkowników z innych for.

Mam problem, bo w WBK zaczęło się robić nieprzyjemnie i aktualnie szukam nowego, gdzie mógłbym założyć konto. Co byście mi polecili?

Zaznaczam, że nie mam zbyt wielkich wymagań - przede wszystkim niskie koszty prowadzenia konta i darmowe operacje online. Karty do bankomatu nie potrzebuję - na ten cel otworzę sobie konto w banku, do którego mam najbliżej. Chodzi mi generalnie o bank, który posiada przyjemną obsługę (także interfejs) konta online i nie zdziera za to zbyt dużo.


Aaale, żeby temat trochę pożył, to można go uznać za ogólny o bankach.
Klasztor - Fechtmistrz

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Banki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2014, 14:52:22 pm »
Bitcoin xD

Imho sam siedzę w PKO BP mam jakieś konto super czy coś tam, 3 zł za kartę i 6 zł za prowadzenie konta, zdzierstwo, ale nie chce mi się zmienić konta, więc też tak jakby szukam banku. :P
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Banki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2014, 14:55:49 pm »
Moja historia z bankami zaczęła się kilka alt temu jak poszedłem na studia. Miałem konto w Alior banku... łączny koszt miesięczny 4 zł, bezpłatne wszystkie bankomaty (przy wypłacie bez potwierdzenia), bezproblemowa obsługa kart płatniczych w necie ( na zagranicznych stronach też), darmowe przelewy, itd. Wkrótce to było 5 zł.. później 9 zł. Obecnie przy dochodach poniżej chyba 1000 zł płacimy 17 zł na standardowym koncie, do tego inne duperele dodali. Nie sprawdzałem nowszych ofert w tym banku ( niby mają kilka rodzajów kont).

Przeszedłem do Alior Sync no też alior ale niejako oddzielny, internetowy. Osobna strona, osobna oferta, niemal jak inny bank ( jak dodzwonisz się do zwykłego aliora i powiesz sync to cię przełączą). Zasadniczo prowadzenie konta, karta, przelewy, wszystkie bankomaty darmowe, możliwość otworzenia darmowych kont walutowych. 3 użycia wpłatomatu miesięcznie są za darmo, później już coś się płaci. Dodatkowo jeżeli zarabiasz powyżej 1000 zł to za niektóre płatności karta zwracają ci jakiś tam procent ( łącznie do 50 zł miesięcznie).
Od momentu otworzenia konta ( wrzesień 2013) nie płaciłem im nic.
Minus? To bank internetowy, nie podejdziesz do pani z okienka.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Banki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2014, 14:58:27 pm »
Mam w WBK, nie przypominam sobie, żebym coś płacił za prowadzenie konta.

Mam konto <30. Nawet nie mam tych śmiesznych wymogów, żeby dostawać pensje co miesiąc czy coś.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Banki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2014, 16:03:45 pm »
MoG, WBK <30 też sobie leci w chuja za przeproszeniem, bo zaczynałem od wszystkiego za darmo, a potem nagle się pojawiło 5 zł za kartę jeśli nic nie kupię, potem 5 zł jeśli nie wydam kartą co najmniej iluśtam zł, cholera wie w którą stronę to zmierza..

..dlatego nie mam co polecić, ale zastanawia mnie co damiano ma na myśli mówiąc nieprzyjemnie, zwłaszcza że ostatnio połączyli się z santanderem i nawet główną zmienili.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Banki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2014, 16:24:51 pm »
Racja, zapomniałem, że trzeba wydać karta ileś złotych. Ja nie mam z tym problemu, bo płace karta czesto.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Banki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2014, 16:40:22 pm »
Nieprzyjemnie, bo właśnie reklamowali się, że konto <30 to niskie koszta, bo dla młodych, bo pierwsze konto i inne takie. Zaczynałem od 2 zł co miesiąc, a dodatkowe pięć złotych dowalili mi bez żadnego ostrzeżenia i zanim się zorientowałem to mi już trochę kasy zakosili. W przyszłym tygodniu postaram się rozwiązać umowę o kartę z której i tak nie korzystam, nawet nie mam jej aktywowanej.

Ponadto - już mniej ważna kwestia - fatalnie wyszła im zamiana koloru pomarańczowego na czerwony. :D
Klasztor - Fechtmistrz

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Banki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2014, 20:22:32 pm »
Ja mam konto dla młodych w PKO BP i nie narzekam, jeśli nie mam dochodów to nie płacę nic, jeśli jakieś są to 5zł. (maksymalnie miałem jakieś 2k w miesiącu, więc nie wiem czy są jakieś wyższe progi) Wszystkie banki za darmo. (nawet za granicą) Opłata za przelew zagraniczny - 2zł(automatycznie zmieniają walutę na złote i analogicznie w drugą stronę). Karta zbliżeniowa, niestety nie mogę kupować na stimie itd.(No chyba że źle to robię xD) i to jest w sumie jedyny minus tego konta.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Banki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2014, 21:37:40 pm »
Jeśli się nie mylę, to aktualnie PKO ma dla nowych klientów ofertę darmowego konta. Dlatego warto, byś przeszedł się do ich oddziału i zapytał o to.

Sam konta jeszcze nie mam, ale niedługo będę musiał założyć. Na razie jakoś sobie radzę bez przelewów :D
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Banki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2014, 22:04:57 pm »
Jeśli się nie mylę, to aktualnie PKO ma dla nowych klientów ofertę darmowego konta.

[opłata za konto] 1wystarczą systematyczne miesięczne wpływy 1500 zł w przeciwnym razie 6,90 zł/mies.
[opłata za kartę] 2w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 250 zł  rozliczonych w okresie, za który pobierana jest miesięczna opłata za kartę; w przeciwnym razie 2,90 zł/mies.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Banki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2014, 19:58:46 pm »
Ja korzystam z Eurokonto Intro w banku Pekao. Nie są wymagane regularne wpływy na konto, koszt to 1,99zł za kartę miesięcznie (99 groszy jeśli zapłacimy kartą 4 razy w ciągu miesiąca) i 50gr za przelewy internetowe i to wszystko. To znaczy, takie są ceny przed ukończeniem 30 roku życia, potem to nie wiem co będzie, ale też raczej nie jakieś kosmiczne kwoty.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Banki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2014, 11:47:51 am »
Ja już nie zliczę ile banków przeorałem. WBK mam w trakcie rozwiązywania umowy bo lecą w ciula (nie poinformowali o błędzie w wysyłaniu przelewów i rachunki niby opłaciłem ale pieniądze po 2 dniach wróciły przez ich błąd systemu i miałem nieprzyjemności) poza tym oddział u mnie w mieście jest tak żałosny, że mam chęć wysadzić to w powietrze. Miałem w Aliorze ale tam tez co rusz zmiana regulaminu i opłat itp, więc powiedziałem im papa. Aktualnie wróciłem do mBanku. Darmowe konto, łatwy i przejrzysty interface online i w apce mobilnej. Zastanawiałem się też nad ING bo są ponoć bardzo rzetelni a bank sensowny jeśli idzie o koszta lub ich brak.
Królewski Rzemieślnik