Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387118 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #750 dnia: Październik 30, 2013, 20:50:19 pm »
przeca pisał że z dziewczyną siedzi. ma ciekawsze sprawy na głowie :P

na ja ministrantem (w sumie to już lektorem, ale kij) jestem cały czas, od... 8 lat? coś koło tego chyba, nie chce mi się liczyć. i do mszy niedzielnej się nie ograniczam, jeszcze dyżur w tygodniu, zbiórka co dwa i co jakiś czas dzień skupienia. pielgrzymki od daaaaaawna nie mieliśmy, w sumie nie wiem czemu

słowem-to coś dużo więcej niż hobby
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #751 dnia: Październik 30, 2013, 20:53:58 pm »
Cytuj
na ja ministrantem (w sumie to już lektorem, ale kij) jestem cały czas, od... 8 lat? coś koło tego chyba, nie chce mi się liczyć. i do mszy niedzielnej się nie ograniczam, jeszcze dyżur w tygodniu, zbiórka co dwa i co jakiś czas dzień skupienia. pielgrzymki od daaaaaawna nie mieliśmy, w sumie nie wiem czemu

Toś ambitna chłopaczyna, ja ze 2 lata była za czasów podstawówki i mi się znudziło. Co to jest dzień skupienia tak w ogóle?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #752 dnia: Październik 30, 2013, 21:03:41 pm »
Zresztą księża również podatki płacą
Ksiądz jest takim samym podatnikiem jak Ty.

Gówno prawda, księża są zwolnieni z podatków na rzecz państwa. Owszem, płacą podatki ale na rzecz Stolicy Apostolskiej. Jedynie księża nauczający religii są podatnikami, gdyż muszą zapłacić podatek dochodowy ale nie z tego tytułu, że są duchownymi a z tego, że są podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą. Księża są zwolnieni z opłat celnych, nie płacą podatków od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn i dochodów z działalności niegospodarczej a nawet i tych z działalności gospodarczej o ile są przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, na działalność charytatywno-opiekuńczą, konserwację zabytków itp. Nawet kościelne rozgłośnie radiowe (których ilość na przestrzeni ostatnich ~20 lat zmieniała się od ponad 100 do ponad 50) mają status nadawców publicznych i przez to są zwolnione z opłat koncesyjnych. Można jeszcze długo wymieniać ale nie sądzę, aby miało to większy sens.

Druga sprawa, w Polsce to akurat Kościół w większości przypadków utrzymuje się z ofiar wiernych.

To akurat prawda, jakieś 80% dochodów kk to darowizny wiernych czyli w sumie taca (która też nawiązując do powyższego opodatkowana nie jest [na mocy konkordatu]). Jednakże pozostaje jeszcze 20% na co składają się dochody z działalności gospodarczej, np. sprzedaż i dzierżawa nieruchomości, dzierżawa ziemi, prowadzenie wydawnictw, księgarń, domów pielgrzyma. Także nieopodatkowane, gdyż można łatwo podciągnąć to pod którąś z przesłanek, podanych przeze mnie nieco wyżej.

Do wora można jeszcze dorzucić dotacje z UE, które 2 lata temu wyniosły grubo ponad 700 mln zł. Samo przeprowadzenie katechezy szacuje się rocznie na wydatek przekraczający miliard złotych (+ koszty organizacyjne, wynajęcia sal lekcyjnych i ich wyposażenia).

Tak więc nie rozumiem bronienia kk (pod względem finansów, że niby taki niewinny, że to ludzie dają pieniążki, że płacą księża podatki [chyba, że kaskę zarabianą przeznaczają na cele kultu religijnego itd], że po nic rączek nie wyciągają tylko głaszczą szczodrych po główkach [a ich dzieci po dupciach]), jest to dla mnie co najmniej dziwne ale... jak widać nie dla każdego. Cóż, wolna wola hehe.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 21:06:32 pm wysłana przez Zając »

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #753 dnia: Listopad 01, 2013, 13:58:14 pm »
Jak co roku mały ruch w internetach.

Dziś odbywają się spektakle na drogach, m.in. "zobaczcie, jakie ze mnie chamidło", "mam Audi - mam pierwszeństwo" lub też "jadę salonówką - mogę więcej!". Oczywiście nie mogło zabraknąć "przyjechałem wielkim SUVem tuż przed Mszą. Gdzie moje miejsce parkingowe?".
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #754 dnia: Listopad 01, 2013, 15:52:13 pm »
To jeszcze pół biedy, najgorsze są stare dziadki co wyciągnęły swoje polonezy pierwszy raz od zeszłego roku i jeżdżą na poziomie mojej dziewczyny, która jest po 2 godzinach jazd.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 01, 2013, 16:17:12 pm »
Przynajmniej uważają. A takie cwaniaczki w Audicach myślą, że obydwa pasy należą do nich.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 16:28:22 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 01, 2013, 23:22:53 pm »
Niektórzy potrafią też zająć małym samochodem dwa miejsca parkingowe przed cmentarzem.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 01, 2013, 23:36:49 pm »
O ja, kurde, tragedia z tymi kierowcami, naprawdę.

Ostatnimi czasy nawet za kółkiem trzeba być cwaniakiem, inaczej nie zajedziesz za daleko i na czas.
Przywyknijcie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 23:41:11 pm wysłana przez Gravereński »
Mag Wody_Klasztor


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 02, 2013, 00:16:40 am »
Rozumiem, że "bycie cwaniakiem" i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego nie mogą nie iść w parze?
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 02, 2013, 09:54:00 am »
O ja, kurde, tragedia z tymi kierowcami, naprawdę.

Ostatnimi czasy nawet za kółkiem trzeba być cwaniakiem, inaczej nie zajedziesz za daleko i na czas.
Przywyknijcie.

Paradoks, ale dokładnie takie postawy jak ta wyżej, powodują że trzeba być cwaniakiem aby gdzieś zajechać. Tyle, że to nieprawda.

Jakbyś nie zgrywał cwaniaka, tylko ustąpił komuś, dzięki temu owa osoba w rewanżu ustąpiłaby innemu kierowcy. Efekt samonapędzającej się pozytywnej i negatywnej energii. Wszystko zależy od tego na co wolimy postawić.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 02, 2013, 10:45:03 am »
Efekt samonapędzającej się pozytywnej i negatywnej energii.
Miłym gestem jest też podziękowanie za to, że ktoś nam ustąpił, choć wcale nie musiał. A naprawdę wielu ludzi zapomina o tym i jadą, jakby to był mój obowiązek, a nie uprzejmość, że ich przepuściłem.

W te wakacje jechałem jako pasażer ok. 170 km na czas. Nikomu nie mrugaliśmy światłami i nie pchaliśmy się na trzeciego, ale zawsze jak ktoś zjechał to awaryjkami dziękowaliśmy.
Klasztor - Fechtmistrz

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 02, 2013, 11:36:16 am »
Cytuj
Rozumiem, że "bycie cwaniakiem" i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego nie mogą nie iść w parze?
Mogą. Zależy w jakiej sytuacji.
Cytuj
Paradoks, ale dokładnie takie postawy jak ta wyżej, powodują że trzeba być cwaniakiem aby gdzieś zajechać. Tyle, że to nieprawda.
Nie żeby gdzieś zajechać, ale żeby zdążyć gdzieś zajechać.
Cytuj
Jakbyś nie zgrywał cwaniaka, tylko ustąpił komuś, dzięki temu owa osoba w rewanżu ustąpiłaby innemu kierowcy.
Heh, dobre. Nie zapominaj, że jesteś w Polsce i tu nie bierze się przykładu z ludzi, którzy robią dobrze, ale z ludzi, którzy robią źle :P
Ale tak na marginesie, zależy od sytuacji, czasem ustępujesz, czasem nie.
Cytuj
Miłym gestem jest też podziękowanie za to, że ktoś nam ustąpił, choć wcale nie musiał. A naprawdę wielu ludzi zapomina o tym i jadą, jakby to był mój obowiązek, a nie uprzejmość, że ich przepuściłem.
Na przykładzie Łodzi i mojego doświadczenia, gdzie ostatnio kręcę się tam bardzo często i wykręcam sporo kilometrów, mogę powiedzieć, że jakieś 80% dziękuje awaryjnymi.
Mag Wody_Klasztor


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 02, 2013, 12:40:25 pm »
Na przykładzie Łodzi i mojego doświadczenia, gdzie ostatnio kręcę się tam bardzo często i wykręcam sporo kilometrów, mogę powiedzieć, że jakieś 80% dziękuje awaryjnymi.
Sporo. U mnie nieco mniej.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 02, 2013, 12:59:34 pm »
Och lamusy...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 02, 2013, 13:32:32 pm »
Oho! Głos zabrał Master of "Mam Węgiel Pod Maską" Gorzała.
Klasztor - Fechtmistrz