Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 30, 2013, 18:56:51 pm »
Taka dyskusja, a ja z dziewczyną siedzę.

Czekajcie, tylko pójdzie spać, to wam tak komunizmem pocisnę, że czerwoni wyjdziecie z dyskusji.

/Pierwszy Socjalista I Lewak RPG Centrum. Syn Komunizmu. Przy Jego Narodzinach Latały Sierpy i Młoty./
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 30, 2013, 19:03:28 pm »
Przy Jego Narodzinach Latały Sierpy i Młoty.
Któryś Cię musiał w łeb palnąć, że teraz takie głupoty wypisujesz.
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 30, 2013, 19:11:58 pm »
Neoni latają po domach i nauczają??? pierwsze słysze. ale fakt, mają dość skrajne poglądy i są uznawani przez kościół (nie tylko przez papierza). ale od razy sekta? grupa parafialna jak każda inna, to dziwne że mają swoje msze i spotkania w salce parafialnej czy kaplicy? grupa młodzieżowa ma takie same "uprawnienia" mimo o wiele płytszych poglądów
co do PiS'u, kościoła, sejmu i prawa państwowego to trzeba być debilem (przepraszam tych co się dotknięci poczują) żeby uznawać PiS za przedstawicieli kościoła w sejmie. PiS to jedno, kościół to drugie. jeśli chodzi o prawo to kościół może dużo gadać, nawoływać, prawić kazania, ale żadnej mocy prawnej nie ma
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 30, 2013, 19:18:31 pm »
Pisałem już, że o sektę w parafialnej społeczności nietrudno.

Wystarczy dowolna grupa, niekoniecznie Neokatechumenat.
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 30, 2013, 19:23:34 pm »
dziękuje że uznajesz mnie za sekciarza, damiano. co ja niby takiego zrobiłem, że mnie obrażasz, co?

dobra a tak na poważnie, grup parafialnych jest dużo, sam jestem członkiem jednej z nich (LSO, po waszemu ministranci), aczkolwiek nie słyszałem żeby którakolwiek z nich łaziła po domach i nauczała czy coś. dobra, sam z kumplami raz do roku po domach łażę ale to tylko kolędy-nikt nikogo nie uczy, nie nakazuje jak postępować, nie przeciąga niekatolików na nasza wiarę
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #740 dnia: Październik 30, 2013, 19:26:19 pm »
dziękuje że uznajesz mnie za sekciarza, damiano. co ja niby takiego zrobiłem, że mnie obrażasz, co?
Nigdzie tak nie napisałem.

Ministranci to inna sprawa. Zbyt powszechne.

Ale też nie słyszałem, żeby Neokatechumenat łaził gdzieś po domach.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #741 dnia: Październik 30, 2013, 19:28:19 pm »
Cytuj
Neoni latają po domach i nauczają???

Oczywiście, że latają tylko to zależy od grupy chyba czy stopnia wtajemniczenia. Rodzice mojego kumpla są neonami, ogólnie to taki kościół w kościele.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #742 dnia: Październik 30, 2013, 20:02:39 pm »
rodzice mojego też ja jakoś nie słyszałem by oni czy kto inny z ich grupy po domach latał. może w innych parafiach tak jest, u mnie nie

damiano, może coś źle zrozumiałem, ale jak dla mnie to w poprzednim poście stwierdziłeś że każda grópa parafialna to sekta. ale może to tylko mój błąd
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #743 dnia: Październik 30, 2013, 20:08:27 pm »
damiano, może coś źle zrozumiałem
Zdecydowanie.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #744 dnia: Październik 30, 2013, 20:16:38 pm »
Cytuj
damiano, może coś źle zrozumiałem, ale jak dla mnie to w poprzednim poście stwierdziłeś że każda grópa parafialna to sekta. ale może to tylko mój błąd

To ministranci to jakaś odrębna grupa? To po prosty swego rodzaju hobby.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #745 dnia: Październik 30, 2013, 20:21:06 pm »
Czasem, jak mają dobrego opiekuna, to jeżdżą na wycieczki rowerowe albo coś w ten deseń. Więc jest to pewna grupa.
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #746 dnia: Październik 30, 2013, 20:28:19 pm »
wait wut? hobby? takiego określenia jeszcze nie słyszałem

LSO (Liturgiczne Służba Ołtarza, czyli ministranci) to grupa duszpasterska/parafialna (jak zwał tak zwał, na jedno wychodzi), tak samo jak Neoni, grupa młodzieżowa, semperzy, ceritas, parafialne koło różańcowe itd itp. każda z tych grup ma swoje zbiórki, dni skupienia, msze, pielgrzymki itd itp takich grup jest wiele (u mnie w parafii chyba z 15)

choć w sumie jak się tak nad tym zastanowić, to słyszałem wyraz "hobby" w kontekście LSO. z ust naszego księdza opiekuna, który mówił że służba liturgiczna to NIE JEST hobby. jak sama nazwa wskazuje to SŁUŻBA

edit Damiano, wycieczka rowerowa donikąd to jedno. to ta część rozrywkowa. pewnie, istnieje (wycieczki rowerowe, wypady na pizze, udział w diecezjalnym turnieju piłki nożnej czy pim-ponga) ale ważniejsze są dni skupienia, zbiórki czy pielgrzymki
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 20:32:01 pm wysłana przez wardasz »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #747 dnia: Październik 30, 2013, 20:34:30 pm »
Cytuj
LSO (Liturgiczne Służba Ołtarza, czyli ministranci) to grupa duszpasterska/parafialna (jak zwał tak zwał, na jedno wychodzi), tak samo jak Neoni, grupa młodzieżowa, semperzy, ceritas, parafialne koło różańcowe itd itp. każda z tych grup ma swoje zbiórki, dni skupienia, msze, pielgrzymki itd itp takich grup jest wiele (u mnie w parafii chyba z 15)

choć w sumie jak się tak nad tym zastanowić, to słyszałem wyraz "hobby" w kontekście LSO. z ust naszego księdza opiekuna, który mówił że służba liturgiczna to NIE JEST hobby. jak sama nazwa wskazuje to SŁUŻBA

edit Damiano, wycieczka rowerowa donikąd to jedno. to ta część rozrywkowa. pewnie, istnieje (wycieczki rowerowe, wypady na pizze, udział w diecezjalnym turnieju piłki nożnej czy pim-ponga) ale ważniejsze są dni skupienia, zbiórki czy pielgrzymki

Dawno temu też byłem ministrantem, ale nie tak ambitnym :D Ograniczałem się do niedzielnej mszy i meczyku raz w tygodniu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #748 dnia: Październik 30, 2013, 20:42:16 pm »
Moga coś długo nie ma. Pewnie brak mu ripost. Albo szuka obrazków ze Spidermanem.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #749 dnia: Październik 30, 2013, 20:43:51 pm »
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 20:50:03 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie