Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 30, 2013, 17:14:59 pm »
Zależnie, nie ma socjalu, nie am ciapatych.
Podupadły kraj, bez własnej religii? Kuszący kąsek. Dla politycznej poprawności przepchnie się ciapatych do Sejmu i poczują się jak na swoim.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 30, 2013, 17:17:43 pm »
Cytuj
Podupadły kraj, bez własnej religii? Kuszący kąsek. Dla politycznej poprawności przepchnie się ciapatych do Sejmu i poczują się jak na swoim.

Najpierw trzeba ich mieć, bez socjalu nie przyjadą. Patrz na Słowację, ateistyczny kraj, a ciapatych nie ma.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 30, 2013, 17:28:01 pm »
Arim, co ty bredzisz o utrzymywaniu kościoła przez państwo? kościół ma kasę z ofiar, od państwa dostaje tyle co zarobią księża uczący religii w szkole (mają oni normalną pensję jak każdy nauczyciel). Mają podpisaną umowę, lekcje nie są obowiązkowe, ale 99% na nie chodzi, a ci co nie chodzą (przynajmniej w teorii) chodzą na etykę, a jej nauczyciele też mają pensję-ze wspólnej puli, podobnie jak księża uczący reli. Twój argument jest obosieczny-ateiści płacą za nauczycieli reli, której nie uczą się ich dzieci, a katolicy-etyki. Do tego dodać można trzecie ostrze, że niektórzy dzieci nie mają, a tak samo płacą podatki z których idzie na utrzymanie szkół.
Nie kumam o co chodzi z tym wpieprzaniem się kościoła w prywatne życie? Wyjaśnij, bo o ile można o to oskarżyć jehowych, to w stosunku do katolików to bezsens jak dla mnie.
A ciapaci przyjdą wszędzie, bo ich jest za dużo. Puki co pchają się gdzie maja najlepiej, jak tam się skończy miejsce (albo fundusze socjalu) przyjdą do nas.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 30, 2013, 17:28:52 pm »
Patrz na Słowację, ateistyczny kraj, a ciapatych nie ma.

No nie do końca. Czechy są ateistyczne, zgoda. Słowacja za komuny też miała stłamszoną religijność, ale jest tam w tej chwili podnoszący głowę, coraz prężniejszy kościół ewangelicki.
Ciapatych nie mają, wystarczy im problemów z cyganami.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 30, 2013, 17:30:21 pm »
No właśnie. A że Czechy się mocno trzymają, to i ciapaci nie mają tam czego szukać.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 30, 2013, 17:34:26 pm »
Cytuj
Arim, co ty bredzisz o utrzymywaniu kościoła przez państwo?

Kolejny co ma problemy z czytanie ze zrozumieniem.

Cytuj
od państwa dostaje tyle co zarobią księża uczący religii w szkole (mają oni normalną pensję jak każdy nauczyciel). Mają podpisaną umowę, lekcje nie są obowiązkowe, ale 99% na nie chodzi, a ci co nie chodzą (przynajmniej w teorii) chodzą na etykę, a jej nauczyciele też mają pensję-ze wspólnej puli, podobnie jak księża uczący reli. Twój argument jest obosieczny-ateiści płacą za nauczycieli reli, której nie uczą się ich dzieci, a katolicy-etyki. Do tego dodać można trzecie ostrze, że niektórzy dzieci nie mają, a tak samo płacą podatki z których idzie na utrzymanie szkół.

Po prostu chodzi mi o to, że lekcje religii powinny leżeć w gestii kościoła, odbywać się w salkach katechetycznych, państwo nie powinno miec nic z tym wspólnego.

Cytuj
Nie kumam o co chodzi z tym wpieprzaniem się kościoła w prywatne życie?

Masz coś takie jak neokatechumeni, taka kościelna organizacja, też lataja po domach jak Jehowi, ale to tak poza tematem. Chodzi mi o wpływanie na państwo względem np. aborcji.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 30, 2013, 17:37:37 pm »
Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale chyba udało wam się złamać jedyną regułę tego tematu. Nie pierwszy raz, w sumie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 30, 2013, 17:43:46 pm »
Wszyscy do lochu. Ale miejsce w kąciku jest moje :D
Milion Lat W Lochu

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 30, 2013, 17:51:00 pm »
Masz coś takie jak neokatechumeni, taka kościelna organizacja, też lataja po domach jak Jehowi, ale to tak poza tematem.
Neokatechumenat to sekciarze.

Chodzi mi o wpływanie na państwo względem np. aborcji.
Przecież kwestię aborcji można uregulować jedynie prawnie, a Kościół nie ma swoich przedstawicieli w rządzie.

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale chyba udało wam się złamać jedyną regułę tego tematu. Nie pierwszy raz, w sumie.
Co? Jak? Gdzie?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 30, 2013, 17:55:38 pm »
Cytuj
Neokatechumenat to sekciarze.

Z zachowania tak, mimo wszystko kościół ich uznaje.

Cytuj
Przecież kwestię aborcji można uregulować jedynie prawnie, a Kościół nie ma swoich przedstawicieli w rządzie.

Ma PiSiaków :D Niech zabiera głos, tylko niech jedynym argumentem nie będzie "według nauczania kościoła...".

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 30, 2013, 18:04:21 pm »
Z zachowania tak, mimo wszystko kościół ich uznaje.
Ta, chyba tylko Papież.

Ma PiSiaków
PiS nie jest oficjalnym reprezentantem Kościoła w Sejmie.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 30, 2013, 18:07:10 pm »
Cytuj
Ta, chyba tylko Papież.

To juz zależy gdzie w mojej parafii nawet ksiądz do nich należy, dostają kaplicę na swoje spotkania, mają swoje msze, ogólnie ci lepsi :D

 
Cytuj
PiS nie jest oficjalnym reprezentantem Kościoła w Sejmie.

Oficjalny czy nie, ale jest.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 30, 2013, 18:10:02 pm »
To juz zależy gdzie w mojej parafii nawet ksiądz do nich należy, dostają kaplicę na swoje spotkania, mają swoje msze, ogólnie ci lepsi
Tak, jak z każdym tego typu ugrupowaniem. Akurat o sektę w parafialnej społeczności nietrudno.

Oficjalny czy nie, ale jest.
Nie, nie jest.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 30, 2013, 18:13:57 pm »
Cytuj
Tak, jak z każdym tego typu ugrupowaniem. Akurat o sektę w parafialnej społeczności nietrudno.

Każdy chce być tym bardziej wtajemniczonym :D Ciekawi mnie tylko dlaczego są uznawani.

Cytuj
Nie, nie jest.

Nie będę się o głupoty spierał, dla mnie jest dla ciebie nie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 30, 2013, 18:28:39 pm »
Ciekawi mnie tylko dlaczego są uznawani.
Nie mam pojęcia.
Klasztor - Fechtmistrz