Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #705 dnia: Październik 30, 2013, 16:13:25 pm »
"Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego". Jaką radę dał Jezus młodzieńcowi, który chciał zostac jego uczniem? Rozdaj majątek biednym. Był przedstawicielem czystego socjalizmu.
Trzeba najpierw wiedzieć, kim jest "bogaty" według Pisma Świętego.

I o duchownych też piszę. Wierni to są owieczki do strzyżenia, na szczęście powoli to się zmienia.
Oczywiscie. I zmieni się. Jak kościoły zostaną zburzone, to nad miastami będą górowały minarety.


Jako Katolik, czuję się bardzo osamotniony na tym forum. Nawet Mog mnie opuścił.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #706 dnia: Październik 30, 2013, 16:24:00 pm »
Cytuj
Trzeba najpierw wiedzieć, kim jest "bogaty" według Pisma Świętego.

W tym przypadku i kontekście, to bogaty jest ten kto ma dużo kasy.

Cytuj
Oczywiscie. I zmieni się. Jak kościoły zostaną zburzone, to nad miastami będą górowały minarety.

Ale wy jesteście ograniczeni ideologicznie. Jak nie za PiS to musi być z PO, jak nie Chrześcijaństwo to Islam. Ja np. jestem deistą i nie lubię jak się mnie wciska ramy takich głupiutkich alternatyw.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #707 dnia: Październik 30, 2013, 16:32:58 pm »
Ja np. jestem deistą
To po co wypowiadasz się na tematy, które Cię nie dotyczą?

Pisałem już to kiedyś - najwięcej na temat Kościoła mają do powiedzenia Ci, którzy się od niego odcinają.

No człowieku, gdybyś żył we wspólnocie katolickiej, przyjmował sakramenty, nawet dawał na ofiarę, to wtedy rozumiałbym pretensje. Ale jeśli nie to po co psioczenie?
Klasztor - Fechtmistrz

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #708 dnia: Październik 30, 2013, 16:35:29 pm »
Arim, posiadanie pieniędzy nie kłóci się wcale z Bogiem. Zamiast wyrywać fragmenty z kontekstu, to odnieś się do całości wypowiedzi Zbawiciela. Hierarchia istnieje tylko wśród duchownych i jest ona potrzeba, wystarczy już to, że Kościół jest ogromną "instytucją" i ktoś musi być nad kimś, żeby to wszystko się trzymało kupy.

Jak nie chrześcijaństwo to islam, na szczęście Kościół nie pozwoli wejść muzułmanom z ich brudnymi łapami do kultury chrześcijańskiej, chociaż usilnie próbują już wprowadzać swoje zwyczaje i prawa w Europie.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #709 dnia: Październik 30, 2013, 16:37:40 pm »
Cytuj
No człowieku, gdybyś żył we wspólnocie katolickiej, przyjmował sakramenty, nawet dawał na ofiarę, to wtedy rozumiałbym pretensje. Ale jeśli nie to po co psioczenie?

Przede wszystkim dla samej dyskusji, rozwija intelektualnie. Kolejna sprawa, skoro KK wciska się w moje prywatne sprawy to mam prawo się na jego temat wypowiadać. Z podatków utrzymuje się całe rzesze katechetów, kapelanów, fundusz kościelny, budownictwo sakralne tak więc wiesz.

Cytuj
Jak nie chrześcijaństwo to islam, na szczęście Kościół nie pozwoli wejść muzułmanom z ich brudnymi łapami do kultury chrześcijańskiej, chociaż usilnie próbują już wprowadzać swoje zwyczaje i prawa w Europie.

To dalej żyj wciśnięty w swoje alternatywy. Ja tam nie chcę ani Islamu, ani KK.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #710 dnia: Październik 30, 2013, 16:41:20 pm »
Przede wszystkim dla samej dyskusji, rozwija intelektualnie. Kolejna sprawa, skoro KK wciska się w moje prywatne sprawy to mam prawo się na jego temat wypowiadać. Z podatków utrzymuje się całe rzesze katechetów, kapelanów, fundusz kościelny, budownictwo sakralne tak więc wiesz.
Jak mniemam, działasz w jakimś ruchu mającym na celu zniesienie tego, co wymieniłeś?

To dalej żyj wciśnięty w swoje alternatywy. Ja tam nie chcę ani Islamu, ani KK.
Ciekawe, czy ciapaci będą się Ciebie pytać o zdanie.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #711 dnia: Październik 30, 2013, 16:44:37 pm »
Cytuj
Jak mniemam, działasz w jakimś ruchu mającym na celu zniesienie tego, co wymieniłeś?

Skąd takie przypuszczenie?

Cytuj
Ciekawe, czy ciapaci będą się Ciebie pytać o zdanie.

Taa bo mnie akurat KK obroni. Wszystko zależy od rządu, czy im przyzna prawa. Poza tym u nas socjal jest tak malutki, że nie opłaca im się to zjeżdżać.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #712 dnia: Październik 30, 2013, 16:47:44 pm »
Przede wszystkim dla samej dyskusji, rozwija intelektualnie. Kolejna sprawa, skoro KK wciska się w moje prywatne sprawy to mam prawo się na jego temat wypowiadać. Z podatków utrzymuje się całe rzesze katechetów, kapelanów, fundusz kościelny, budownictwo sakralne tak więc wiesz.

Gdzie KK się wciska w Twoje prywatne sprawy? :O Ale za przeproszeniem pierdolisz, jakby tylko Kościół był utrzymywany z Twoich podatków. Zresztą księża również podatki płacą, więc nie rozumiem skąd czemu się bulwersujesz? Druga sprawa, w Polsce to akurat Kościół w większości przypadków utrzymuje się z ofiar wiernych.


To dalej żyj wciśnięty w swoje alternatywy. Ja tam nie chcę ani Islamu, ani KK.

Ale na szczęście nie jesteś jedynym człowiekiem na świecie.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #713 dnia: Październik 30, 2013, 16:50:40 pm »
Cytuj
Ale za przeproszeniem pierdolisz, jakby tylko Kościół był utrzymywany z Twoich podatków. Zresztą księża również podatki płacą, więc nie rozumiem skąd czemu się bulwersujesz? Druga sprawa, w Polsce to akurat Kościół w większości przypadków utrzymuje się z ofiar wiernych.

Piszemy chyba o kościele, a więc nie poruszam spraw wcześniejszych emerytur górników, to chyba logiczne. Po prostu jak KK chce nauczać swojej wiary, niech robi to we własnym zakresie i za swoje fundusze.

Cytuj
Ale na szczęście nie jesteś jedynym człowiekiem na świecie.

Też się z tego ciesze.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #714 dnia: Październik 30, 2013, 16:55:24 pm »
Piszemy chyba o kościele, a więc nie poruszam spraw wcześniejszych emerytur górników, to chyba logiczne. Po prostu jak KK chce nauczać swojej wiary, niech robi to we własnym zakresie i za swoje fundusze.

Ofiary wiernych są dobrowolne, nikt Ci nie każe wrzucać na tacę. Kościół działa na terenie Państwa Polskiego, więc jak chce prowadzić swoją działalność ustala jej warunki z Państwem Polskim. Po to jest konkordat. Ksiądz jest takim samym podatnikiem jak Ty. No i jakby nie patrzeć Kościół wiary w Polsce naucza w swoim zakresie. Ksiądz Ci do domu nie wchodzi i nie mówi "masz wierzyć w Jezusa". Jeżeli nie chcesz to nikt Ci wierzyć nie nakazuje.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #715 dnia: Październik 30, 2013, 16:58:37 pm »
Cytuj
Ofiary wiernych są dobrowolne, nikt Ci nie każe wrzucać na tacę. Kościół działa na terenie Państwa Polskiego, więc jak chce prowadzić swoją działalność ustala jej warunki z Państwem Polskim. Po to jest konkordat. Ksiądz jest takim samym podatnikiem jak Ty. No i jakby nie patrzeć Kościół wiary w Polsce naucza w swoim zakresie. Ksiądz Ci do domu nie wchodzi i nie mówi "masz wierzyć w Jezusa". Jeżeli nie chcesz to nikt Ci wierzyć nie nakazuje.

O wow, chłopie o czym ty do mnie piszesz. Nijak się to nie odnosi do tego co napisałem. Wytłumaczę ci.


Płacę podatki, z których są wypłacane pensję dla katechetów nauczających religii, której nie wyznaje, rozumiesz. Kościoł za moją kasę uczy dzieci swojej religi.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #716 dnia: Październik 30, 2013, 17:01:19 pm »
Na którą dzieci również nie mają obowiązku uczęszczać. A Ty nadal nie rozumiesz, że Kościół podpisał umowę z Państwem Polskim, na podstawie której ma prawo nauczać swojej religii.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #717 dnia: Październik 30, 2013, 17:03:03 pm »
Cytuj
Na którą dzieci również nie mają obowiązku uczęszczać. A Ty nadal nie rozumiesz, że Kościół podpisał umowę z Państwem Polskim, na podstawie której ma prawo nauczać swojej religii.

Broń Boże, ja mu tego prawa nie odbieram, byle niech robi to za swoje środki. Konkordat też jest kretyńską umową.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #718 dnia: Październik 30, 2013, 17:07:00 pm »
Skąd takie przypuszczenie?
Bo jeśli nie, to się to sprowadza do tego, co napisałem wcześniej - nie masz z tym związku to te Twoje narzekania są warte tyle, co przeciętnego zjadacza chleba, który po niedzielnej krytyce KRK zasiada wygodnie w fotelu.

Taa bo mnie akurat KK obroni. Wszystko zależy od rządu, czy im przyzna prawa. Poza tym u nas socjal jest tak malutki, że nie opłaca im się to zjeżdżać.
Im mniej Katolików, tym korzystniej dla Islamu. Niezależnie od socjału.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #719 dnia: Październik 30, 2013, 17:10:50 pm »
Cytuj
Bo jeśli nie, to się to sprowadza do tego, co napisałem wcześniej - nie masz z tym związku to te Twoje narzekania są warte tyle, co przeciętnego zjadacza chleba, który po niedzielnej krytyce KRK zasiada wygodnie w fotelu.

Jak pisałem, lubię dyskutować. Sprawę podatków podniosła tylko dlatego, że zapytałeś mnie jakim prawem zabieram głos w sprawie KK.

Cytuj
Im mniej Katolików, tym korzystniej dla Islamu. Niezależnie od socjału.

Zależnie, nie ma socjalu, nie am ciapatych.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie