Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 27, 2013, 15:00:13 pm »
Błagam Cię! Rozumiem dubbing, okej, ale lektor? No ja pierdziele, przecież lektor to jest idealny kompromis między napisami, a dubbingiem. Z jednej strony wciąż możesz usłyszeć oryginalne głosy postaci, a z drugiej nie musisz tracić cennego czasu na spoglądanie w dół kadru, by przeczytać dialog, tylko skupiasz się na obrazie, który w niektórych filmach pełni istotną rolę dla mnie. I tak nie wyobrażam sobie innej wersji Władcy Pierścieni, jak ta z lektorem.

Ależ nie błagaj ^^. Wolę napisy i już. Nawet oglądając film bez efektów typu wybuchy, helikoptery i inne bzdety, wolę napisy. Ścieżka dźwiękowa jest wtedy nieskażona, dzięki czemu słyszysz takie szczegóły jak klucz obracający się w zamku, klapnięcie rzuconej gazety na ławę itp... To właśnie dodaje klimatu i wiarygodności. Filmy z lektorem siłą rzeczy wykastrowane są z wielu dźwięków, które zostały tam umieszczone. Lepiej też słychać głosy oryginalne i w końcu pozwala lepiej osłuchać się z językiem, co z lektorem jest utrudnione. Co kto lubi. Ja wolę z napisami i gdy tylko mam wybór zawszę wybiorę oryginalną ścieżkę dźwiękową. Nie ma o co szat rozdzierać ;)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #646 dnia: Październik 27, 2013, 15:10:35 pm »
WP z czymś innym niż napisy to herezja.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #647 dnia: Październik 27, 2013, 15:12:22 pm »
Nie ma o co szat rozdzierać
Jak Rejent.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #648 dnia: Październik 27, 2013, 15:18:04 pm »

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #649 dnia: Październik 28, 2013, 01:28:38 am »
Mowiono mi bym sie udzielal bardziej bo ponoc dzemie we mnie ukryty potencjal, na co ja odparlem, ze potencjalnie dzem ukrywa sie w lodowce. Chyba ze ma sie problem z potencja.

Enyway: Jestem Pred i ogladam filmy na ogol bez napisow, bez lektora i zdecydowanie bez dubbingu. Przewaznie jest tak, ze nie zrozumiem max 10% z dialogow.
Gdy bylem maly ogladalem cartoon network na czarno-bialym telewizorze (ktory przelaczac trzeba bylo recznie, czyt palcem - laski jestem zajety jak cos) po angielsku a pozniej juz jakos szlo. Zaczalem nauke od filmow z napisami Polskimi. Z czasem -jak kolega wczesniej wspomnial- napisy zaczely przeszkadzac w skupianiu sie na tym, co dzieje sie na ekranie wiec postanowilem zen zrezygnowac.
(click to show/hide)
Dubbing? Nie ma nic gorszego dla mych uszu. PL Dubbing w filmach obsysa sople spadajace z dachu na psie caco osiedlowego trawnika roztapiajace snieg wokol siebie.
(click to show/hide)
Jesli mam uporzadkowac w kolejnosci co lubie najbardziej to wyglada to nastepujaco:
1. Oryginalny film bez napisow.
2. Bez napisow z napisami gdy nie mowia po angielsku/polsku.
3. Napisy
4. Lektor

I to tyle. Tak nie ogladalem Shrecka i nie zamierzam bo nie mam serca. Ciary na plecach. Nic nie poradze. Dubbing...to jak zatanczyc z jakas brzydka mietla w gimnazjum bo wymaga tego pan od muzyki na apel zeby zdac...

PS: To moj pierwszy post na TN od wielu lat. Pamietam nicki typu Ertix(byly zia z Krolestwa dzieki niemu zdobylem pierwszy awans na Czeladnika), Xilk (bralem udzial w jednej wyprawie z nim gdy tawerne zaatakowala horda goblinow ozywiencow bodajze a karczmarzem chyba wtedy byl Wacha), z Damiano sedziowalem konkursy i wiem ze lubil techno ; ) w ogole wiele nickow pamietam jak przez mgle ale nie bede teraz o tym wspominal bo sie offtop zrobi. 

Milego Poniedzialku i sory za brak PL znakow. Mam nadzieje ze to nie problem.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #650 dnia: Październik 28, 2013, 02:22:27 am »
Damiano sedziowalem konkursy i wiem ze lubil techno ; )
HAHAHAHAHAHA.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #651 dnia: Październik 28, 2013, 06:30:18 am »
Alien, oryginał z Ciebie :D

Co do dubbingów, generalnie mnie odpychają, ale te robione do bajek typu Shrek, Epoka lodowcowa itp. nie są złe.
Pamiętam jak leciały kiedyś w poniedziałki w teatrze tv sztuki Szekspira w brytyjskiej obsadzie, z polskim dubbingiem. Majstersztyk! Głos podkładali najwybitniejsi polscy aktorzy tamtego czasu (po porządnych szkołach, nie to co teraz mroczki i inne badziewie), także efekt był wyśmienity. 


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 28, 2013, 08:38:20 am »
Pamietam jak ogladalismy Gwiezdne Wojny wypozyczone z kaseciarni wraz z kuzynami. Po 5-10 minutach wyniki glosowania wygladaly nastepujaco: -Wylacz to w pi..du albo ustaw napisy.
VHS i ustawianie napisów?

z Damiano sedziowalem konkursy
Pisałeś już o tym w moim profilu na GieeSie i do dziś nie sprostowałem tego - nie, nie sędziowaliśmy razem, bo ja nie sędziowałem w żadnym konkursie. :)

HAHAHAHAHAHA.
Co się tak śmiejesz?
Klasztor - Fechtmistrz

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 28, 2013, 09:24:00 am »
Aj no pomylilem Cie z Gaharem tylko nie wiem czemu zawsze chwalilem sie w glowie, ze sedziowalem z DamianoGT...(z podziemia reprezentowal wtedy Mroczny Bane obok niego) : O.
A Star Warsy episode 3 to ogladalismy wtedy na dvd, ktore bylo nowe i nie istnial jeszcze BR.
Zwracam honor, ...kurcze no sory stary : ) Co tam u Gahara? Zyw? Zdrow? Rwie laski na to ze ze mna kiedys sedziowal?
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 28, 2013, 09:33:12 am »
Napisałeś o "kaseciarni", więc myślałem, że chodzi o VHS.

Gahar zniknął parę lat temu.

A z tym sędziowaniem to może Ci się kojarzę, bo kiedyś, kiedy jeszcze byłem świeżakiem w ŚP, rozmawialiśmy na temat Konkursu na Filmiki.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 28, 2013, 13:43:17 pm »
Co się tak śmiejesz?
Bo lubię.

I jak nie wiesz czemu, to nie. :<
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 28, 2013, 13:48:19 pm »
No faktem jest, że w tamtych czasach nie słuchałem techno.

Ale też faktem jest, że miałem krótki epizod ze słuchaniem techno i czasem do tego wracam.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 28, 2013, 13:55:37 pm »
I TAK KAŻDY WIE, ŻE SŁUCHASZ TECHNO CZY COŚ.

Już wiesz, z czego się śmieje?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 28, 2013, 14:07:07 pm »
Chyba. :|
Klasztor - Fechtmistrz

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 29, 2013, 16:11:29 pm »
Nawet nie wiedziałem, że Buka była straszna tylko w polskiej wersji.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qo8tBUkyi5Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qo8tBUkyi5Q</a>

W niektórych wersjach brzmi trochę jak ta laska z Ju-on.