Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384218 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #540 dnia: Październik 20, 2013, 22:05:39 pm »
Arim:
Powiedzmy sobie szczerze, w ekonomi mamy tylko sprawy umowne. Weźmy taką cenę. Już w samych początkach handlu, gdzie wymieniano towar za towar, wartość danego towaru to była rzecz umowna. To, co dla jednych jest warte tysiące dolarów, dla innych jest bezwartościowe. Tak samo jest z pieniędzmi, w tym też tymi elektronicznymi zapisami na kontach. Zatem nie liczy się nominał na papierku, czy ilość cyferek na koncie, lecz już dobra materialne jakie masz za te "pieniądze". Mając ziemię wartą np. 100 tys. zł, na której coś uprawiasz jesteś w lepszej sytuacji, niż mając zapisane cyferki na koncie. Jednak jakiś system finansowy musi funkcjonować, bo nie wymienisz w sklepie płodów rolnych na telewizor, czy lodówkę.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #541 dnia: Październik 20, 2013, 22:19:33 pm »
No, więc jak wszędzie trzeba dążyć do właściwego poziomu ograniczeń, który pozwoli na szybki rozwój gospodanki, ale jednocześnie nie doprowadzi do zbytniej rozrzutności w udzielaniu przez banki kredytów. Oczywiście taki stan z zasady jest nieosiągalny. To co działo się w Ameryce zakrawało na paranoję, więc nie ma się co dziwić, że do tego doszło. Ale wszystko ma dwie strony medalu. Dostępność kredytów generowała naprawdę spory wzrost gospodanki przez długie lata, ale chyba jednak konsekwencje były zbyt tragiczne, żeby to coś zmieniło (szczególnie dla takiej polski, która nie miała żadnych problemów z kredytami).

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 21, 2013, 09:01:01 am »
I bardzo ku*wa dobrze, wieśniaku.
Jeśli nie trolling, to jaki jest sens tego zdania? Bo znaleźć takowego nie mogę.

To była bardzo zabawna pozycja, bo jedyne co robiłeś to pisałeś "Proszę o spokój" i kablowałeś do kapituły (która sama mogłą przejrzeć tematy).
Pisałem, że proszę o spokój, pisałem, że powiadamiam Kapituły, ale chyba nie myślisz, że naprawdę wysyłałem do kogokolwiek wiadomości o tym, że ktoś się spina w KwWO? :D

Damn, jestem po piwach i wspominam Ardhada i Magnata w kapitule. Zwłaszcza Magnata, z którym dużo robiłem (między innymi forum).
Tacy userzy! Esencja ŚP! Tylko za ich kadencji ŚP przezywało rozkwit, a później już tylko spadało w dół. Dzisiejsze ŚP to tylko popłuczyny po ŚP za ich rządów.

Pamiętam, że wrócił na GS, kiedy pojawiły się reklamy na nim (w związku ze zbieraniem na skrypt) bo wywęszył kasę.
Nie pamiętam tego. Wrócił na dłużej, czy na chwilę?

Podobno wyrywał laski na mechaniczną dłoń, którą mu zrobili w USA, lol.
A co, miał amputowaną?

Chciałbyś. Dla przykładu, kilka dni temu w parku w Legnicy jakiś facet zabił psa betonową płytą (!), a w wakacje można było usłyszeć o jakimś wieśniaku z Wielkopolski, który zakatował swojego psa sporych rozmiarów deską. Najwięcej psów zostawia się za to bodajże na Pomorzu.
Nieźle. Tylko, że jak wpiszesz w Google nazwę województwa oraz "zabił psa" to wyskoczą linki do takich informacji. Także nie popisałeś się. :D

Kiedyś słyszałem o takim jednym konkretnym miejscu, gdzie porzucono tyle psów, że stworzyły one watahę polującą na dzikie zwierzęta, by przeżyć.
Sensacja, co nie? Ale wiedz, że takie watahy to nie w niektórych regionach norma i polują także dla zabawy.

Miastowi nazwożą psów do lasów, a potem nie ma ich kto wyłapać.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 09:11:15 am wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #543 dnia: Październik 21, 2013, 10:17:48 am »
Arim:
Powiedzmy sobie szczerze, w ekonomi mamy tylko sprawy umowne.
moją ulubioną rzeczą w ekonomii jest założenie, że ludzie są racjonalni i na tym opierają się te wszystkie krzywe :D
No, więc jak wszędzie trzeba dążyć do właściwego poziomu ograniczeń, który pozwoli na szybki rozwój gospodanki, ale jednocześnie nie doprowadzi do zbytniej rozrzutności w udzielaniu przez banki kredytów.
Ale to przecież to w czystej postaci złe lewactwo którym wszyscy tutaj tak się brzydzą :o
Rozumiesz, to jest sytuacja idealna, a życie idealne nie jest i nie każdy powinien kredyt otrzymywać. Jeżeli za dużo ludzi je otrzyma, zbyt wiele pieniędzy jest w obiegu i rośnie inflacja, ale to najmniejszy problem, gorzej że rośnie gwałtownie procent nie spłacanych, a tym samym system się wali jak domek z kart. Tak wybuchł obecny kryzys, banki inwestowały w inwestycje obarczone dużym ryzykiem i straciły wszystko.
nie wiem o co ci chodzi, to przecież idealny przykład wolnego rynku. Wszyscy ryzykowali, a że nie wyszło, shit happens :d to przecież nie ich problem,  pieniądze w tych bankrutów pakowano przecież tylko z dwóch powodów 1) te same kartele bankowe które doprowadziły do kryzysu są właścicielami pieniądza w USA 2) jakby jednak padły, to przecież nie menadżerowie i właściciele by na tym cokolwiek stracili (oni nie są głupi i już dawno zamienili swoje zyski na coś, co na wartości nie straci, jak głupie diamenty or whatever) tylko szary człowiek którego na to nie stać :D I tak jest zawsze, winni są bezkarni, zrzuca się na lewactwo i tych na dole że są głupi leniwi i niewydajni

btw. kryzysy ekonomiczne są tak stare jak wymiana towarowa. Choć to też kwestia czy pod 'systemy ekonomiczne' rozumiesz kapitalizm (datowany na XVI wiek) czy jeszcze cos innego.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #544 dnia: Październik 21, 2013, 11:32:34 am »
Ale to przecież to w czystej postaci złe lewactwo którym wszyscy tutaj tak się brzydzą
No nie wszyscy, bo jeszcze Ty tu jesteś wraz z Mogiem.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #545 dnia: Październik 21, 2013, 13:47:17 pm »
Jeśli nie trolling, to jaki jest sens tego zdania? Bo znaleźć takowego nie mogę.
To trolling. Przyłapałeś mnie. ;_;
Pisałem, że proszę o spokój, pisałem, że powiadamiam Kapituły, ale chyba nie myślisz, że naprawdę wysyłałem do kogokolwiek wiadomości o tym, że ktoś się spina w KwWO? :D
Chyba w Kiju (czy OwO wtedy), chociaż kapituły same widziały to. D:
Tacy userzy! Esencja ŚP! Tylko za ich kadencji ŚP przezywało rozkwit, a później już tylko spadało w dół. Dzisiejsze ŚP to tylko popłuczyny po ŚP za ich rządów.
Przecież Ardhada jako WMW powitano z laurami. Wreszcie można było się wydostać z opresji Rabittousa jako WMW, hamującego zakon (bo ma karę na kompa)!

Nie pamiętam tego. Wrócił na dłużej, czy na chwilę?
Wiesz, to była akcja, że zobaczyłem go zalogowanego, podbiłem na GG (bo często gadaliśmy kiedyś) i pytam co go sprowadza. On na to, że forse zwietrzył, bo reklamy są. Zniesmaczył mnie strasznie, że wrócił tylko dlatego, że reklamy się pojawiły i chciał zarobić kasę. Ale byłem naiwny wtedy i idealistyczny.

A co, miał amputowaną?
Tak. I to chyba nawet "niedawno" jak na tamte czasy bo pamiętam dwa zdjęcia jego - na jednym widać obydwie dłonie, na drugim już ma zasłoniete książką. No i potem z nim gadałem jak wyemigrował do USA, że przy pierwszej wizycie u lekarza mu zaproponowali mechaniczną. Potem (jakoś rok po tej rozmowie emigracyjnej) napisał mi, że laski strasznie kręci taka ręka (z ciekawości zapewne).

EDIT: Byłbym zapomniał - Sent, z tym Rejtanem/Rejentem by Rabittous - on to robi specjalnie od jakiegoś czasu. Najpierw walnął gafę z tym Rejentem, potem sprawdził w google, ale zostawił, żeby Ned go poprawił, BO TO TAKIE ZABAWNE, JAK ON WIE, ŻE ZROBIŁ BŁĄD, A KTOŚ GO POPRAWIA. Wniosek jest prosty, jak Rab robi błędy, to robi to specjalnie, a jak niespecjalnie, to zostawia je specjalnie, zastawiając pułapki na niczego nieświadomych użytkowników. Bo beka z tego jest, jak go ktoś poprawi.

Chciałbym to prościej wytłumaczyć, ale pojęcie Rabeuszowego geniuszu mnie przerasta. :S
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 13:52:42 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 21, 2013, 14:37:29 pm »
Podobno wyrywał laski na mechaniczną dłoń, którą mu zrobili w USA, lol.

Przecież Ardhada jako WMW powitano z laurami. Wreszcie można było się wydostać z opresji Rabittousa jako WMW, hamującego zakon (bo ma karę na kompa)!
*hrnk*

Czerstwy temat ruszyliście :Q
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #547 dnia: Październik 21, 2013, 14:47:08 pm »
mog - jakos mnie to nie dziwi, ale to i tak my mamy beke z tego ze on mysli ze ma beke z nas ze robimy z niego beke, no ale to juz jest na niego chyba nazbyt skomplikowane

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 21, 2013, 14:53:09 pm »
mog - jakos mnie to nie dziwi, ale to i tak my mamy beke z tego ze on mysli ze ma beke z nas ze robimy z niego beke, no ale to juz jest na niego chyba nazbyt skomplikowane
co

jakbyś 4 czy 5 razy podchodził do matury to też by dla ciebie takie rzeczy były ciężkie do pojęcia ;<

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 21, 2013, 15:13:41 pm »

jakbyś 4 czy 5 razy podchodził do matury to też by dla ciebie takie rzeczy były ciężkie do pojęcia ;<
to nie rab podchodził do matury, to matura bała się podejść do Raba

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 21, 2013, 18:20:55 pm »
Cytuj
Zawsze mozna wybrac  ja pisalem podstawowy WOS, rozrzeszona gegre i rozsz historie  jako jedyny w szkole 3 przedmioty hehe

To chyba nie wymaga komentarza.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 21, 2013, 21:21:21 pm »
Nieźle. Tylko, że jak wpiszesz w Google nazwę województwa oraz "zabił psa" to wyskoczą linki do takich informacji. Także nie popisałeś się. :D
Aż z ciekawości użyłem Google. Wpisując "wielkopolskie" faktycznie trafiłem na tę wiadomość, ale potem użyłem nazwy "Legnica" i nie natrafiłem na świeżą, kilkudniową informację. "I czo teras?"

Cytuj
Sensacja, co nie? Ale wiedz, że takie watahy to nie w niektórych regionach norma i polują także dla zabawy.
Chyba u ciebie w regionie. Nie ma mowy, by pies, który nie jest chowany na agresywne zwierzę albo który nie spędza całego życia w budzie przy stodole atakował dzikie zwierzęta dla zabawy. To zupełnie nie leży w ich naturze - inaczej jest z kotami. Wbrew pozorom, większość psów nie skrzywdzi nawet kota, gdy go dogoni.

Z biegiem czasu odnoszę coraz silniejsze wrażenie, że jedynymi psami, z którymi miałeś kiedykolwiek do czynienia, były łańcuchowe burki, których właściciele mają je w dupie, bo według nich psy mają tylko pilnować kurnika.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 21, 2013, 21:33:26 pm »
Cytuj
Chyba u ciebie w regionie. Nie ma mowy, by pies, który nie jest chowany na agresywne zwierzę albo który nie spędza całego życia w budzie przy stodole atakował dzikie zwierzęta dla zabawy. To zupełnie nie leży w ich naturze - inaczej jest z kotami. Wbrew pozorom, większość psów nie skrzywdzi nawet kota, gdy go dogoni.

Bajki opowiadasz, psy w stadzie zachowują się zupełnie inaczej niż pojedynczo i są dużo bardziej agresywne. Od znajomego leśnika słyszałem, że stada zdziczałych psów nieraz nie dwa zabijały dzikie zwierzęta i ich nie zjadały.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 21, 2013, 21:37:43 pm »
A ja odnoszę wrażenie, Nedziu - również z biegiem czasu - że starasz się wykreować na drugiego Dembinioka.
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 21, 2013, 22:36:10 pm »
Po prostu oczy mi krwawią jak Normanowi Jaydenowi, gdy widzę, jakie dyrdymały na ten temat wypisujesz.

Bajki opowiadasz, psy w stadzie zachowują się zupełnie inaczej niż pojedynczo i są dużo bardziej agresywne. Od znajomego leśnika słyszałem, że stada zdziczałych psów nieraz nie dwa zabijały dzikie zwierzęta i ich nie zjadały.
Głupio mi przypominać ludziom o cennej umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale zechciej zauważyć, że absolutnie nie mowa tu o zdziczałych zwierzętach ani nawet o takich przebywających w stadzie. Przytoczyłem przykład zachowania porzuconych na Pomorzu psów, które właśnie w obliczu zagrożenia życia polowały, by przeżyć, ale to był zupełnie inny wątek.

A to, co napisałem o niekrzywdzeniu np. kotów czy jeży, wiem akurat z autopsji.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2013, 22:46:03 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?