Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 386915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 07, 2013, 13:45:03 pm »
Damiano - lucas był zjebem, niszczył markę i ją deptał, zamienił ją w gówno dla dzieci (wiadomo, że to zawsze było młodzieżowe kino przygodowe, ale jest różnica między filmem adresowanym do nastolatków w wieku ok 16 lat, a badziewiem dla siedmiolatków, a w tę stronę poszły clone warsy), ale miał przynajmniej tyle przyzwoitości, by po blamażu nowej trylogii nastepnej już nie kręcić, "bo SW to historia anakina". Disney takich oporów nie ma, bo wywalił zbyt ciężką kasę na licencję, a patrząc na stronę w którą to wszystko szło do tej pory, to spodziewam się kolejnych "kronik mistrza yody lego edition" zamiast stosunkowo udanej Trylogii Thrawna.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 07, 2013, 13:56:15 pm »
Sent, ale nowe filmy mają być po starej trylogii w timeline, więc IMHO można założyć, że bajkowo nie będzie z jednego powodu - co byś nie poczytał o latach ABY, jest conajmniej mroczne.

Thrawn byłby spoko, ale serio nie widzę tutaj Marka Hamila odmładzanego, czy Forda i Fisher. To chyba bedą lata, gdzie Luke już był Wielkim Mistrzem Zakonu i nie bierze udziału w "akcji" tak bardzo. Stąd przypuszczenia o Darth Caedusie jako złym (razem z Lumiyą), bo przecież zginął w 41 ABY. Timeline by się nadawał.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 07, 2013, 14:06:03 pm »
No zobaczymy. Jakoś mi Aaron Paul nie pasuje na protagonistę ścigającego się zajebistymi samochodami.
Mnie w ogóle samo ściganie się nie pasuje. Bo o czym tu więcej opowiedzieć? Zresztą jak zobaczyłem trailer to od razu mi się to skojarzyło z ruskim "Stritrejserzy".

Co do Jacka Strong - od czasów Klosa nie było dobrej produkcji o szpiegach. Oczywiście mam na myśli Klosa starego, nie to nowe.
Obawiam się, że to nie będzie dobre, tylko po prostu zwykłe.

Bo Lucas spieprzył serię.  On powinien przestać w tym grzebać, a być conajwyżej doradcą po epizodzie IV. Popatrz na "Imperium" inny reżyser i od razu poziom filmu skoczył. Nowa trylogia to tragedia. Nie licząc Ataku Klonów.
Ależ ja tego nie podważam! Tylko nastroje fanów prezentują się następująco:
IV - bardzo dobre.
V - rewelacyjne.
IV - może być.
I - tragedia.
II - trochę lepiej.
III - kolejna tragedia.
Wieść, że Disney przejmuje uniwersum - co to ma być! To koniec Gwiezdnych wojen! Niech seria wróci do Lucasa!

I tego nie mogę pojąć. Jak można psioczyć na upadającą serię, a potem jeszcze bardziej marudzić, jak ktoś chce serię uratować? Tym bardziej, że Disney ma na koncie wiele bardzo dobrych filmów, m.in. Piratów z Karaibów.

Heh. Abrams obiecał, że CGI i realne makiety miejsc bedą zrównoważone, nie tak jak w nowej trylogii, gdzie wszystko było robione w CGI. I dobrze. CGI to gówno, jeżeli można to zastąpić kostiumami/makietami.
Zobaczymy, jak to wyjdzie. Zresztą czuje, że nieważne co zobaczymy - i tak będzie to lepsze od nowej trylogii.

Patrz Władca Pierścieni - świetne kostiumy, a gówniany Hobbit z toną gówna pt. CGI.
Hobbit to nic w porównaniu ze Zemstą Sithów. Tam jest mi aż niedobrze od CGI.

Największe pytanie to i tak - w jakim czasie będzie osadzona następna część?
Dla mnie bardziej ważne jest to, żeby podczas sensu wiedzieć co i jak. Żeby nie trzeba było znać wcześniej całej Wookieepedii na pamięć.

Disney takich oporów nie ma, bo wywalił zbyt ciężką kasę na licencję, a patrząc na stronę w którą to wszystko szło do tej pory, to spodziewam się kolejnych "kronik mistrza yody lego edition" zamiast stosunkowo udanej Trylogii Thrawna.
Właśnie robiąc kolejną bajkową trylogię Disney się skaże na straty. Bo fani kiedyś dorosną i stwierdzą, że jednak najlepsza jest pierwsza trylogia. Ponadto myślę, że ich spece wiedzą co robią i już dawno wyniuchali z internetów, w którym kierunku ma iść nowa trylogia.

Myślę, że to będą dość ciekawe filmy. Zdecydowanie inne, ale ciekawe.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 07, 2013, 14:28:14 pm »
Ależ ja tego nie podważam! Tylko nastroje fanów prezentują się następująco:
IV - bardzo dobre.
V - rewelacyjne.
IV - może być.
I - tragedia.
II - trochę lepiej.
III - kolejna tragedia.
VI - bardzo dobre czy IV bardzo dobre? Bo moim zdaniem Powrót Jedi było lepsze od Nowej Nadzieji.
Wieść, że Disney przejmuje uniwersum - co to ma być! To koniec Gwiezdnych wojen! Niech seria wróci do Lucasa!

I tego nie mogę pojąć. Jak można psioczyć na upadającą serię, a potem jeszcze bardziej marudzić, jak ktoś chce serię uratować? Tym bardziej, że Disney ma na koncie wiele bardzo dobrych filmów, m.in. Piratów z Karaibów.
I ostatnio Avengers. Ludzie niby psiocza na Disney, ale jarają się Piratami i Deppem.
Depp w SW byłby czymś, czego bym się nie spodziewał. D:
Zobaczymy, jak to wyjdzie. Zresztą czuje, że nieważne co zobaczymy - i tak będzie to lepsze od nowej trylogii.
Yup, yup.

Hobbit to nic w porównaniu ze Zemstą Sithów. Tam jest mi aż niedobrze od CGI.
Serio? Bo ja na to partactwo w wykonaniu speców od CGI w Hobbicie (ten szary ork wygląda jak gówno!) patrzeć nie mogę.

Dla mnie bardziej ważne jest to, żeby podczas sensu wiedzieć co i jak. Żeby nie trzeba było znać wcześniej całej Wookieepedii na pamięć.
Od tego są lecące napisy na początku. D:
Myślę, że to będą dość ciekawe filmy. Zdecydowanie inne, ale ciekawe.
Podbijam.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 07, 2013, 14:39:12 pm »
VI - bardzo dobre czy IV bardzo dobre? Bo moim zdaniem Powrót Jedi było lepsze od Nowej Nadzieji.
Przedstawiłem to tak, jak widzę w komentarzach w internetach. Dla mnie też Powrót Jedi jest lepszy, ale ludzie nie mogą Lucasowi wybaczyć Ewoków.

Depp w SW byłby czymś, czego bym się nie spodziewał.
Gdy szukałem grafiki, którą umieściłem wcześniej, w wyszukiwarce przewijało się nazwisko Cage.

Serio? Bo ja na to partactwo w wykonaniu speców od CGI w Hobbicie (ten szary ork wygląda jak gówno!) patrzeć nie mogę.
Najbardziej mnie kłują w oczy te tandetne i cukierkowe scenerie. Miałem wrażenie, że są one nieostre, tak jakby im kanty zeszlifowano. A że to był kosmos, to mogli zrobić co im się podoba.

Od tego są lecące napisy na początku.
Oby wystarczyły.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 07, 2013, 15:41:51 pm »
Thrawn byłby spoko, ale serio nie widzę tutaj Marka Hamila odmładzanego, czy Forda i Fisher.

Też nie sądzę, żeby robili wykopaliska i próbowali zatrudnić starych aktorów. Co do SW, pierwszą trylogię oglądało się namiętnie po kilka/ kilkanaście razy, nową widziałem tylko po jednym razie i już w trakcie oglądania wymiękałem. Lukas był dobry w pisaniu scenariuszów, reżyseria szła mu zdecydowanie gorzej.


Osobiście bardziej czekam na Grę Endera na podstawie Carda. Premiera już 31 października. Czekam niecierpliwie :D.
No i zobaczymy w jakiej formie jest Harrison Ford.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 07, 2013, 17:42:03 pm »
SW IV był nudnawy w niektórych momentach, przynudzał ciut. Za to w VI wszyscy wiedzieli już co i jak więc i odbiór był inny. Słyszałem, że reżyser SW V nie dostał do kręcenia VI bo "Imperium..." było zbyt mroczne. Stąd te Ewoki masakrujące szturmowców. Jest też fajna scena z VI wycięta jak Luke majstruje przy mieczu a Vader do niego mówi. Szkoda że wycięli.

Mark Hamil chyba wróci ale właśnie jako staruszek Jedi. Słyszałem, że ma mieć ciągoty do Mrocznej Strony :) Ale to tylko plotki.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 07, 2013, 17:43:12 pm »
Sent, ale nowe filmy mają być po starej trylogii w timeline, więc IMHO można założyć, że bajkowo nie będzie z jednego powodu - co byś nie poczytał o latach ABY, jest conajmniej mroczne.
co byś nie czytał o BBY też było równie "mroczne" (choć imho to przymiotnik na wyrost, 0-% EU zżyna najbardziej oklepane motywy z filmów, nawet ubóstwiany Zahn jest -obiektywnie patrząc- najwyżej średnią lekturą) póki lucas nie nakręcił nowej trylogii :F

Cytuj
Thrawn byłby spoko, ale serio nie widzę tutaj Marka Hamila odmładzanego, czy Forda i Fisher.
Fisher w ogole zyje? bo miala problm z alko i dragami pamiętam. Zresztą tak tylko przykładem rzuciłem, bo to jedyne co nie ssało.
Thrawna to wreccz bym sie bal ze te ruda idiotke wcisna :F

Cytuj
To chyba bedą lata, gdzie Luke już był Wielkim Mistrzem Zakonu i nie bierze udziału w "akcji" tak bardzo. Stąd przypuszczenia o Darth Caedusie jako złym (razem z Lumiyą), bo przecież zginął w 41 ABY. Timeline by się nadawał.
nope, pewno zrobią manewr lucasa, robiąc wszystko po swojemu srając na to co kto  inny napisał, wrzucając za to debilny i zbędny fanserwis.

Wieść, że Disney przejmuje uniwersum - co to ma być! To koniec Gwiezdnych wojen! Niech seria wróci do Lucasa!
raczej "ta seria to już dno, nie rzucajcie jej łopaty"

Cytuj
I tego nie mogę pojąć. Jak można psioczyć na upadającą serię, a potem jeszcze bardziej marudzić, jak ktoś chce serię uratować? Tym bardziej, że Disney ma na koncie wiele bardzo dobrych filmów, m.in. Piratów z Karaibów.
ta, pierwszych piratów, potem jak poczuli pieniądze było coraz gorzej. Ja ie chcę już żadnych SW oglądać, bo mam dość tych wszystkich reżyserów i scenarzystów przemycających "swoje wizje" z jednej, zaś z drugiej bezkrytyczną starwarsową masę typu Madderin dla których dobry film wyznacza ilość nasranego fanserwisu.

Cytuj
Dla mnie bardziej ważne jest to, żeby podczas sensu wiedzieć co i jak. Żeby nie trzeba było znać wcześniej całej Wookieepedii na pamięć.
to nie kwestia znajomości wikipedii, tylko zjebanych pomysłów i tworzenia filmu nie pod kątem tego co się chce pokazać/opowiedzieć, tylko pod względem  biznesu okołofilmowego. Bez obejrzenia trzeciego sezonu (jedynego ze szczątkową fabulą btw) rysowanych clone wars nie wiadomo o co k**wa chodzi w początku Zemsty, w której dodatkowo wprowadza się kolejne postacie (lub majstruje przy wyglądzie starychh), pojazdy i wzory pancerzy nie dlatego, że taka jest logika historii, ale dlatego że chce się wcisnąć najnowszą serię zabawek, podobnie jak z armii droidów robi się postacie komediowe by spodobały się dzieciom (w filmie bodaj 18+, k**wa), co  połączeniu z beznadziejną fabułą, kamerą i dialogami ("anakin, kochałem cię" w wykonaniu obiwana - rly?) oraz tanim fanserwisem (wciśnijmy młodego bobę/tarkina/chewbacę/Greedo/Jabbę nie dlatego, że są potrzebni, ale "bo tak", fani sie przynajmniej zamkną) tworzy obraz totalnej nędzy.

Cytuj
Właśnie robiąc kolejną bajkową trylogię Disney się skaże na straty. Bo fani kiedyś dorosną i stwierdzą, że jednak najlepsza jest pierwsza trylogia. Ponadto myślę, że ich spece wiedzą co robią i już dawno wyniuchali z internetów, w którym kierunku ma iść nowa trylogia.
obecnie 90% fanów star wars to dzieci. Bo fani starej mają własne. Bo dzieci chcą zabawek co nakręca resztę biznesu. Bo starzy i tak zobaczą, a może uda się przyciągnąć kolejnych. Bo połowa fanów niezaleznie od wieku uważa, że powtarzanie motywu zniszczenia gwiazdy śmierci po raz miliardowy (nazwanej dla niepoznaki Eclypse, Souveregin, Star Forge czy jeszcze inaczej) to jedyna sensowna opcja, bo bez tego i bez szabli laserowych nie ma SW.
Po tym jak zobaczyłem oficjalnie wskrzeszonego Maula który w dodatku teraz walczy razem z bratem o wadzę nad galaktyką stwierdziłem, że SW powinno się zburzyć, zaorać i posypać solą. Co z tego że czasem się trafi coś znośnego (nawet nie dobrego, tylko znośnego) jak Thrawn, skoro przypadają na niego znacznie popularniejsze 4 sezony beczki gówna jaką są trójwymiarowe wojny klonów, a jeszcze jest od groma takich, którzy uważają to za cudowną kontynuację, niemal drugą starą trlogię (przykładem takiego troglodyty jest madderin). Tu nigdy nie będzie nic dobrego, bo dobre historie i pomysły liczy się w tym uniwersum na palcach jednej ręki, wiec czemu tym razem ma być inaczej.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 07, 2013, 18:36:36 pm »
Przesadzasz.
Klasztor - Fechtmistrz

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 07, 2013, 18:56:31 pm »
Najpierw natknąłem się na tym forum na zmasowany atak Gry o Tron, LoLa, Dragon Aga, Mass Effecta, Skyrima oraz paru innych popularnych tytułów, a teraz widzę, że nawet biednym Star Warsom nie odpuszczacie. Cóż macie prawo do wyrażania własnej opinii. Do tej pory zawsze uważałem siebie za wymagającego odbiorcę, ale przy Was to ja się chowam. ;P Bo i owszem, dostrzegam w nowej serii Star Wars wiele minusów, ale żaden film nie jest idealny.
Mi osobiście nowa trylogia się podoba. Wiadomo, części IV-VI to klasyka i nie ma co porównywać filmów powstałych ponad 30 lat temu z filmami dzisiejszymi, ale uważam że historia Anakina (bo o ile się orientuję, ta była myślą przewodnią Lucasa) została zgrabnie opowiedziana. Zgodzę się z Wami, że Mroczne Widmo prezentowało najniższy poziom ze wszystkich sześciu części, natomiast epizod III jest zdecydowanie moim ulubionym.
Jestem w stanie zrozumieć większość zarzutów, które zostały już wymienione, obniżających poziom serii jak chociażby to "ukomediowienie" droidów, czy wygląd urządzeń/statków/technologii, które wyglądają jakby akcja toczyła się kilkaset lat po pierwszej trylogii. Niby pierdoły, a jednak bardzo rzucają się w oczy i psują klimat. To czego jednak nie mogę zrozumieć, to czepianie się, że w filmie zostały wykorzystane nowinki techniczne jak chociażby owo CGI. Czego się spodziewaliście, że twórcy filmu nagle postanowią się cofnąć w czasie i posłużą się technologiami użytymi podczas kręcenia starej serii? Jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym elementem Gwiezdnych Wojen są efekty specjalne. Nie zgadzacie się ze mną? W takim razie proponuję zapytać rodziców jakie wrażenia wynieśli z kin i co najlepiej zapamiętali. Dlatego właśnie nie rozumiem jak można się czepiać, że twórcy postanowili wpleść w film najnowsze osiągnięcia grafiki i kinematografii, eksperymentując i próbując powtórzyć sukces sprzed kilkudziesięciu lat. To czy był to ślepy zaułek i czy okaże się strzałem w stopę, zdecydują przyszłe pokolenia. Póki co pozostaje faktem, że seria odniosła ogromny sukces patrząc po sumach jakie zarobiono i niezależnie od ilości osób, którym nowe części się nie podobają, nic tego nie zmieni.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 07, 2013, 19:02:06 pm »
bo o ile się orientuję, ta była myślą przewodnią Lucasa
Wydaje mi się, że myślą przewodnią były pieniądze.

Czego się spodziewaliście, że twórcy filmu nagle postanowią się cofnąć w czasie i posłużą się technologiami użytymi podczas kręcenia starej serii?
Spodziewałem się, że użyją charakteryzacji oraz, że scenerie nie będą takie sztuczne.

Gdyby dziś kręcono starą trylogię, to pewnie nawet Vader byłby wygenerowany komputerowo.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 07, 2013, 19:27:49 pm »
Czego się spodziewaliście, że twórcy filmu nagle postanowią się cofnąć w czasie i posłużą się technologiami użytymi podczas kręcenia starej serii?

Nikt się tego nie spodziewał, ale porównując obie serie wychodzi mi, że ekipa robiąca pierwsze trzy części (znaczy IV, V i VI ofc), przy ograniczonych środkach technicznych dostępnych w tamtym czasie, było o niebo bardziej kreatywna. Potrafiła zrobić coś z niczego, a zastosowane pomysły były genialne, co widać na filmach. Oprócz efektów ważna była także dramaturgia, a i wątek główny był konkretniejszy. Druga sprawa, że seria była atrakcyjna zarówno dla bardzo młodej widowni, jak i dorosłych, czego nie można powiedzieć o Mrocznych Widmach i reszcie.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 07, 2013, 19:56:19 pm »
Co do aktorów, bo ktoś wspominał - Hamil, Ford i Fisher (tak, żyje) podpisali już kontrakt z Disneyem na następne części.

Co do CGI - fun fact, w Mrocznym Widmie były makiety, ale budowane do... 1 m max. Reszta renderowana komputerowo. Cóż, nic dziwnego, że nawet Neeson był zagubiony na planie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 08, 2013, 10:00:28 am »

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 19, 2013, 09:26:55 am »
Uf. Uchroniłem Kija od spadnięcia na drugą stronę.
Klasztor - Fechtmistrz