Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 386852 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 04, 2013, 17:26:06 pm »
Wiesz co miałem na myśli. Poszedłem do przychodni prywatnej, która miała kontrakt z NFZ i na NFZ mnie przyjęli. Nie robili ze mnie pacjenta innej kategorii, przyjmowali dobrze. Za to w innej przychodzi za sam głupi zastrzyk miałem płacić za każdym razem 70 zł. Zatem to o darmowych zastrzykach tyczyło się całości. Składki człowiek i tak płaci, nie ważne, czy idziesz prywatnie, czy na NFZ.
Ale koniec końców i tak zapłaciłeś za ten zastrzyk - składką. No chyba, że przychodnia prowadzi prywatną działalność charytatywną na rzecz dawania darmowych zastrzyków.

Chwila, chwila. Czy ja dobrze słyszę? Płacisz składki i tak, bo musisz. Jednak jak lekarz z NFZ chce od ciebie dodatkowej korzyści, to krzyczysz "skandal", ale jak idziesz prywatnie, to chętnie mu płacisz, choć wciąż płacisz składki? No to coś mi tu nie gra. To czemu krzyczysz, że leżąc w szpitalu na NFZ, tak źle byłoby Ci dopłacić, by być pierwszy w kolejce? Skoro u prywatnego robisz dokładnie to samo.
Tu wszystko gra. Lekarz z NFZ już swoją zapłatę dostał z moich składek. W takim razie po co mam już jeszcze dopłacać? Wolę iść i dać te pieniądze komuś innemu. Tym bardziej, jeśli zrobi swoją robotę o wiele lepiej niż ten z NFZ.

Zatem wybacz Damiano, ale dopóki nie będzie głosowania na konkretne osoby, a obecni politycy (i to zarówno liderzy, ich plecy, jak też lizusy ciągnący się tak samo za pierwszymi, jak za drugimi) jakimś cudem nie będą startować, dopóty nie masz co liczyć na "reset"
Jako reset miałem na myśli wojnę domową i wieszanie lub rozstrzeliwanie ludzi u władzy, którzy przyczynili się do upadku kraju.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 04, 2013, 18:51:37 pm »
Jako reset miałem na myśli wojnę domową i wieszanie lub rozstrzeliwanie ludzi u władzy, którzy przyczynili się do upadku kraju.
Haha, jebłem. Idź się bawić w wojnę w piaskownicy, a nie w dywagowaniu o polityce, boś śmieszny. ^^
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 04, 2013, 18:58:46 pm »
Idź pracować dla tych czterystu sześćdziesięciu darmozjadów, a nie marnować czas w internetach.
Klasztor - Fechtmistrz

Zinzangur

  • Wiadomości: 39
  • Wędrowiec
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 04, 2013, 19:21:22 pm »
A propos chemioterapii - na zachodzie się od niej odchodzi bo bardziej niszczy niż pomaga (efekt długofalowy), ale że w Polsce mamy średniowiecze medycyny to dalej ją stosują.
No niekoniecznie. U brata zaczęto od radioterapii. Kilka sesji, brak efektów, szybka zmiana terapii, poprawa do stanu 'będzie Pan żyć, ale co roku trzeba odnawiać". Bratu to nie odpowiadało, po 5 miesiącach brania chemii zdecydował się na autoprzeszczep. Najpoważniejsza decyzja w życiu, ale dziś jest zupełnie zdrowy ;)
Chemii czasem nie da się uniknąć, bo może być jedyną skuteczną metodą.

Trochę odejdę od tematu dyskusji. Dziwnie jest z tą Polską. Cholernie lubię ten kraj, mimo jego wad. Jest piękny, ludzie mimo wszystko pomocni, dziewczyny ładne, da się żyć. Ale niestety człowieka szlag trafia gdy widzi zakłamanie, zdaje sobie sprawę co dzieje się z jego podatkami, wie, że prawdopodobnie nie znajdzie tu pracy, a nawet jeśli, to nie dożyje emerytury, jeśli dożyje, to choćby cieszyć się zdrowiem trzeba będzie ostro zaciskać pasa... Chciałoby się tu zostać, ale jeśli tylko po skończeniu studiów znajdzie się możliwość pracy w zawodzie zagranicą, raczej zdecyduję się na wyjazd. I ciężko powiedzieć, co musiałoby się tu zmienić...
Nowicjusz Podziemia.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 04, 2013, 19:23:13 pm »
Dostałem po dupie od NFZ. Dostałem po dupie od Sanepidu. Ale nie wyjadę. Niedoczekanie.
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 04, 2013, 20:46:27 pm »
Lewica dąży do zaspokojenia potrzeb jak największej ilości ludzi, czy oni tego chcą czy nie, czy potrafiliby sami o siebie zadbać czy nie. Wiadomo by móc zaspokoić jakąś potrzebę potrzeba na to pieniędzy najlepiej z wyższych i kolejnych podatków. Wprowadzenie kolejnych podatków rozumiem jako ograniczenie mojej wolności, reasumując lewica nie jest w stanie dać wolności.
Mam jedno zasadnicze pytanie - czy widziałeś, jak obecna władza dąży do zaspokojenia jakichkolwiek potrzeb obywateli? Bo ja nie. Programy polityczne to czysty populizm, a większość obietnic wyborczych nie jest realizowana nawet w najmniejszym stopniu.

Cytuj
Od kilku dobrych lat mamy rządy zwane prawicowymi lub centro-prawicowymi, jednak analiza ich poczynań wskazuje że to są jednak rządy lewicowe.
To wskazuje co najwyżej na to, że gdy władza mająca mniej lub więcej wspólnego z prawicą okazuje się niekompetentna, można się jej bez problemu wyrzec i wysłać w paczce na lewą stronę. Problem z głowy, ręce umyte, reputacja prawicowego kolosa na glinianych nogach zachowana. Niektórzy ludzie wszędzie widzą "lewaków", nawet w Kościele (Jezus też pewnie był lewicowcem, bo uważał, że wszyscy ludzie są równi). Czasami nawet im współczuję.

Szkoda czasu. Przecież powszechnie wiadomo, że tylko ty piszesz z głębokim sensem. Słowo kluczowe: głęboki.
Powszechnie wiadomo, że odpowiadając w stylu "chyba ty", i to w dodatku bez powodu, możesz zaimponować co najwyżej samemu sobie, ale to też tylko jeśli nie kalasz się samokrytyką.

Co jest wolnościowe? To, że muszę opłacać składki do NFZ? Czy to, że muszę należeć do ZUSu? A może to, że trzeba chodzić do szkoły i nie można z niej zrezygnować?
Twoje pytania byłyby zasadne, gdyby obecna władza była lewicowa, a taka zwyczajnie nie jest, bez względu na to, jak ty tam sobie interpretujesz rzeczywistość.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 04, 2013, 20:53:19 pm »
PO to lewica. Tusk sam sie nazwał ostatnio socjaldemokratą.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 04, 2013, 21:08:43 pm »
Powszechnie wiadomo, że odpowiadając w stylu "chyba ty", i to w dodatku bez powodu, możesz zaimponować co najwyżej samemu sobie, ale to też tylko jeśli nie kalasz się samokrytyką.

Stary, zamulasz. Zaś twój misjonarski styl wypowiedzi jest zabawny. Wszystko co piszesz ma tak wielki ciężar gatunkowy, że czuję się jak w szkółce niedzielnej.
Co do mojego samokrytycyzmu, spokojna głowa, nie jestem go pozbawiony, co przy odrobinie dobrej woli można nawet zauważyć na przestrzeni wszystkich postów pisanych na GS i nawet tu. Ale niektóre osoby działają na mnie, że tak powiem- zaporowo. No i na koniec: ostatnim czego pragnę to imponować Tobie, czy komukolwiek. Wiesz, takie ciągoty przeważnie świadczą o niskiej samoocenie, ja natomiast będąc świadom swoich wad i ograniczeń, znam także swoją wartość. Reasumując: zejdź ze mnie, a w zamian czep się tramwaja.

Pozwól jednakowoż, że odniosę się do fragmentu twojej wypowiedzi:

Cytuj
Niektórzy ludzie wszędzie widzą "lewaków", nawet w Kościele (Jezus też pewnie był lewicowcem, bo uważał, że wszyscy ludzie są równi). Czasami nawet im współczuję.

Blaskomiotność wyciąganych przez ciebie wniosków wręcz poraża. Jesteś lepszy niż Jay Leno, serio. A współczuciem nie szafuj pochopnie.





Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 04, 2013, 21:56:26 pm »
PO to lewica. Tusk sam sie nazwał ostatnio socjaldemokratą.
Najpierw nazywał sam siebie liberałem (jako liberał wygrał wybory w 2007 roku), a później konserwatystą. Abstrahując od tego, że powiedział, że im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą, nie potrafi się zdecydować. W tej samej rozmowie wspomniał zresztą o konserwatyzmie.

Blaskomiotność wyciąganych przez ciebie wniosków wręcz poraża. Jesteś lepszy niż Jay Leno, serio.
Pomijając to, że nie mam pojęcia, co to za wyszukany neologizm, to nie ja kompromitowałem się raz za razem, właściwie w każdej dyskusji nazywając lewakami bądź lemingami osoby, z którymi się nie zgadzałem (można tu zaobserwować coś na wzór Prawa Godwina, z którym czym prędzej powinieneś się zapoznać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), nie ja wrzeszczałem, że moje wypowiedzi są cenzurowane, a GS to "lewackie forum". Ten przykład, bo oczywiście nie wniosek, jest sarkastyczną i nie do końca poważną odpowiedzią na doprawdy rozkoszne nadużywanie słowa "lewak", które już dawno zatraciło swoje pierwotne znaczenie (idę o zakład, że spora część jego użytkowników nawet nie wie, jakie) i zaczęło być obecne zdecydowanie zbyt często w zbyt wielu miejscach. Prawie nikt już nie potrafi rozmawiać o polityce, nie obrażając rozmówcy. Gdzieś chyba pisałeś, że powstrzymywanie się od inwektyw w takich sytuacjach to sztuka - nonsens.

Cytuj
Co do mojego samokrytycyzmu, spokojna głowa, nie jestem go pozbawiony
A gdzie ja zasugerowałem coś innego?

Cytuj
Reasumując: zejdź ze mnie
To ty zacząłeś rozmowę ze mną, nie odwrotnie, więc odstaw takie zagrywki. Skoro - jak to ująłeś - pewne osoby działają na ciebie zaporowo (jak mniemam, prawdopodobnie należę do tego grona), to w jakim celu wchodzisz z nimi w dialog?

Cytuj
A współczuciem nie szafuj pochopnie.
Bo niektórym nawet współczuć się nie opłaca, prawda?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 02:25:20 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 05, 2013, 08:58:39 am »
Twoje pytania byłyby zasadne, gdyby obecna władza była lewicowa, a taka zwyczajnie nie jest, bez względu na to, jak ty tam sobie interpretujesz rzeczywistość.
Nie jest, bo Ty tak twierdzisz?

Najpierw nazywał sam siebie liberałem (jako liberał wygrał wybory w 2007 roku)
Za czasów koalicji PO - PiS w 2005 roku, to w ogóle program był wolnościowy. Widać jeszcze wtedy Tusk nie wiedział, ile można nakraść.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 05, 2013, 09:37:25 am »
Pomijając to, że nie mam pojęcia, co to za wyszukany neologizm[...]

Blaskomiotność nie jest terminem wymyślonym przeze mnie, a że go nie znasz wcale mnie nie dziwi. Wydźwięk jest w każdym razie jasny.

Cytuj
[...], to nie ja kompromitowałem się raz za razem, właściwie w każdej dyskusji nazywając lewakami bądź lemingami osoby, z którymi się nie zgadzałem (można tu zaobserwować coś na wzór Prawa Godwina, z którym czym prędzej powinieneś się zapoznać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), nie ja wrzeszczałem, że moje wypowiedzi są cenzurowane, a GS to "lewackie forum". Ten przykład, bo oczywiście nie wniosek, jest sarkastyczną i nie do końca poważną odpowiedzią na doprawdy rozkoszne nadużywanie słowa "lewak", które już dawno zatraciło swoje pierwotne znaczenie (idę o zakład, że spora część jego użytkowników nawet nie wie, jakie) i zaczęło być obecne zdecydowanie zbyt często w zbyt wielu miejscach. Prawie nikt już nie potrafi rozmawiać o polityce, nie obrażając rozmówcy. Gdzieś chyba pisałeś, że powstrzymywanie się od inwektyw w takich sytuacjach to sztuka - nonsens.

Ponieważ było lewackie w swoim czasie. Przykład: gdy ktoś pisał źle o Kaczorach, czy w ogóle o prawicy jako takiej, albo szydził z kościoła, wiary itp... cool. Żaden mod się do tego nie przyczepiał. Sytuacja wyglądała odwrotnie, gdy jechało się po lewicy i wyśmiewało lewackie autorytety. Szczególnie celował w tym Macrentofeth. Żadne bardziej konserwatywne poglądy nie były tam popularne, co najmniej.
Fakt, ponosiło mnie w takich dyskusjach i obrażałem adwersarzy z czego nie jestem dumny, bo to się nie przysłużyło obronie postaw prawicowych, a ich orędowników na moim przykładzie można było brać za furiatów. Mea culpa.

A że znaczenie pewnych terminów się zaciera lub/i zmienia swoje znaczenie, inna sprawa. Nie tylko lewicowość, ale konserwatyzm i liberalizm itp. 

Cytuj
To ty zacząłeś rozmowę ze mną, nie odwrotnie, więc odstaw takie zagrywki. Skoro - jak to ująłeś - pewne osoby działają na ciebie zaporowo (jak mniemam, prawdopodobnie należę do tego grona), to w jakim celu wchodzisz z nimi w dialog?

Prawda, zacząłem. Nie mogłem się powstrzymać. Trzeba jeszcze nad tym popracować heh.

Cytuj
Bo niektórym nawet współczuć się nie opłaca, prawda?

Nie, ponieważ może obiekt twojego współczucia powinien współczuć Tobie? To miałem na myśli, ale czystko hipotetycznie. 


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 05, 2013, 16:34:27 pm »
Komunistów i tak się nie przekona więc dajcie sobie spokój.

Szukam dobrego dysku zewnętrznego. Może być 1TB nawet czy ciut powyżej. Tylko nie wiem jakiej firmy, bo te znane ostatnio wypuszczały wadliwe produkty.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 05, 2013, 16:41:42 pm »
akurat to o prawicy się mówi, że mają coś z rycerzy, o ile znacie ten stary dowcip ;d Zresztą jak się go opowie, to potem przez cały dzień próbują ci pokazać jak bardzo miałeś rację gdy go pisałeś ^^

dyski 1TB - jako że o takiej wielkości i w sensownej cenie robione są tylko tradycyjne talerzowce, możesz wybierać między Seagate a WD. Wszystkie inne firmy dawno wchłonęła ta dwójka lub zwyczajnie padły.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 05, 2013, 16:48:56 pm »
O prawicy? Nie słyszałem... Pewnie on krąży tylko w środowiskach lewackich ;p

Seagate i WD czytałem że miały problemy z tymi dużymi dyskami (głośne i wadliwe). Przynajmniej w najnowszych modelach.

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 05, 2013, 16:51:04 pm »
Mogę z czystym sumieniem polecić dysk ADATA. Nie pamiętam dokładnego modelu ale w internetach nie problem znaleźć. Ja mam wersję 500GB (Superior SH93), mój brat ma 1TB (możliwe, że nazwa modelu identyczna hehe) i sobie chwali, ja zresztą też.

PS: Do tego cena nie jest ogromna, ja za swój dałem 190zł 3 lata temu.