Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 04, 2013, 12:59:51 pm »
Atrion - w jaki magiczny sposób NFZ może zawyżać ceny usług u prywaciarzy? Jeśli NFZ jest taki drogi i ogólnie dysfunkcyjny, to jest to idealna nisza do własnej działalności która będzie wydajniejsza i tańsza. A nie jest, i nigdy nie będzie. Na ubezpieczenia społeczne można i trzeba narzekać, ale przynajmniej o tyle to działa, że faktycznie wszystko jest opłacone. Spróbuj osiągnąć ten sam efekt z kompletnie prywatnym rynkiem ubezpieczeń np. na samochód - jak z sąsiedniej kamienicy zleciały cegły z sypiącego się balkonu na nasz samochód, to po długich bojach, wycenach i cholera wie czym z łaski wypłacili bodaj tysiaka, bo stwierdzili ze właściciel tylko tyle miał na koncie ubezpieczeniowym i więcej nie są w stanie od niego ściągnąć. Mniej niż wycenił ich własny rzeczoznawca i mniej niż trzeba było włożyć w naprawę. I to nie że ten jeden ubezpieczyciel jest taki beznadziejny, tylko wszędzie niemal pozywac ich musisz by dostać co twoje.

damiano - to wina akurat prawa przetargowego w polsce które też jest żartem. To problem nie tylko szpitali ale  wszystkiego, od urzęu w pcimiu kupującego spinacze po budowę autostrady.
A co do leczenia, w dużym skrócie dwa nowe zęby, przy okazji trze było jeszcze wyprostować resztki starych które robiły dla implantów za kołki mocujące. Normalnie nawet na fundusz wynosilo 10k, ale jakos sie udało dogadać że mniej (50 zł za wizytę zamiast 100, a że te co miesiąc to się uzbierało - same zęby to było już 500 zł sztuka). Bez funduszu to wychodziło jeszcze więcej. Generalnie prosta i głupia sprawa, a i tak kosztowało to tyle co równowartość niemal rocznej realnej pensji w tym kraju. A teraz pomyśl, że przytrafiłoby ci się coś poważniejszego - sam wyrostek to ponoć 12 tysiaków jak nie jesteś w funduszu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Zinzangur

  • Wiadomości: 39
  • Wędrowiec
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 04, 2013, 13:02:43 pm »
Niestety nie, ale tu się chyba sprawa rozbija o koszt środka, a nie samą usługę leczenia.
Trzeba doliczyć hospitalizację. Jakieś 2 dni na tydzień.
Cytuj
Są jeszcze polisy.
Jaki to koszt? Kolejna usługa ubezpieczeniowa, która chyba zrujnowała by mi budżet.
Cytuj
Niewiele więcej zapłaciliśmy za dobę w szpitalu, który tak wychwalam.
Ale niestety już 2 takie doby i jestem zadłużony. :P
Nowicjusz Podziemia.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 04, 2013, 13:16:31 pm »
I jeszcze mnie chciała na psychotesty wysyłać jak powiedziałem, że prowadzę samochód zawodowo - w dupie się pani całuj, kto robi psychotesty ochronie jeżdżącej samochodem.

Z tego co się orientuję, kierowcy zawodowo jeżdżący samochodem muszą przechodzić psychotesty okresowo. Przynajmniej u mnie w zakładzie tak jest. Tzn. wszyscy przechodzą je okresowo, ale kierowcy mają rozszerzony zakres badań.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 04, 2013, 13:18:06 pm »
Swoją drogą, prywatni lekarze a'la USA vs. system jaki mamy w Europie, na przykładzie jednego z najlepszych seriali:



@Skellen - tak, ale ona nie mówiła tego z troską o mnie - tak szczerze, niech się firma martwi, oni będą płacić kary czy coś.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 04, 2013, 13:20:25 pm »
Jebłem. Prywatni lekarze są spoko? Chyba sobie ku*wa kpisz. Te sukinsyny nie muszą mieć kas fiskalnych, więc pewnie rozliczają się z groszy.
Co mnie to obchodzi. Mi dentystka też nie zawsze paragon wystawia. Liczy się to, że po wizycie u nich jestem zdrowszy niż po wizycie w NFZcie, gdzie rozchorowuję się od samego stania w kolejce.

I mogłeś poszukać kogoś innego, tańszego. Ja za swoje wznowienie płaciłem parędziesiąt złotych.

Spróbuj osiągnąć ten sam efekt z kompletnie prywatnym rynkiem ubezpieczeń np. na samochód - jak z sąsiedniej kamienicy zleciały cegły z sypiącego się balkonu na nasz samochód, to po długich bojach, wycenach i cholera wie czym z łaski wypłacili bodaj tysiaka, bo stwierdzili ze właściciel tylko tyle miał na koncie ubezpieczeniowym i więcej nie są w stanie od niego ściągnąć.
A możesz napisać, u kogo samochód był ubezpieczony?

damiano - to wina akurat prawa przetargowego w polsce które też jest żartem. To problem nie tylko szpitali ale  wszystkiego, od urzęu w pcimiu kupującego spinacze po budowę autostrady.
Inny przykład - żeby szkoła dostała zwrot za kupno tablicy... chyba korkowej, nie pamiętam, musiała ją zakupić w sklepie, który ma kontrakt. Różnica między ceną tam, a ceną w zwykłym sklepie była kolosalna.

A teraz pomyśl, że przytrafiłoby ci się coś poważniejszego - sam wyrostek to ponoć 12 tysiaków jak nie jesteś w funduszu.
Mnie też by na to nie było stać. Dlatego chcę wyboru - zamiast składek NFZ, chciałbym płacić składki prywatnemu ubezpieczycielowi.

Trzeba doliczyć hospitalizację. Jakieś 2 dni na tydzień.
No właśnie wydaje mi się, że hospitalizacja, to będzie tu najmniejszy koszt. Duża suma pójdzie pewnie na środki.

Nie wiem, jak to jest.

Jaki to koszt? Kolejna usługa ubezpieczeniowa, która chyba zrujnowała by mi budżet.
Mówiłem tu o hipotetycznej sytuacji, bo napisałeś, że gdybyś nagle musiał płacić za leczenie, to miałbyś funduszy. Umówmy się - większości ludzi w tym kraju nie stać na leczenie się z własnej kieszeni. Ale po likwidacji NFZ, pieniądze, które do tej pory szły na składkę, mógłbyś skierować do firmy prywatnej.

Będziesz w ten sposób opłacał wyłącznie swoje zdrowie, a nie swoje oraz np. bezrobotnych meneli, którzy na Twój koszt leczą się na zatrucie ruskim spirytusem.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 04, 2013, 13:24:27 pm »
Co mnie to obchodzi. Mi dentystka też nie zawsze paragon wystawia. Liczy się to, że po wizycie u nich jestem zdrowszy niż po wizycie w NFZcie, gdzie rozchorowuję się od samego stania w kolejce.
Acha, więc w sumie nie interesuje Cię ile płacisz, tak? I fakt, że inni muszą płacić dochodówkę, a tamci kradną i przez to masz wyższe podatki?
Spoko logika, widzę równi i równiejsi.
I mogłeś poszukać kogoś innego, tańszego. Ja za swoje wznowienie płaciłem parędziesiąt złotych.
Typ, nie będę szukał kogoś "tańszego" bo w większości to oni nie mają żadnych cenników, pieprzą, że będzie od do (usuwanie ósemki u dentysty, od 200 do 500 zł, co to ku*wa za rozstrzał cenowy?!) i kasują wszystko dla siebie robiąc za miłego lekarza.

Za dużo się ze Smutasem zadawałeś, serio.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 04, 2013, 13:40:23 pm »
Acha, więc w sumie nie interesuje Cię ile płacisz, tak? I fakt, że inni muszą płacić dochodówkę, a tamci kradną i przez to masz wyższe podatki?
Spoko logika, widzę równi i równiejsi.
Każdy kto doprowadza ten kraj do ruiny ma na dzień dzisiejszy plusa u mnie. Teraz wierzę już tylko w reset tego wszystkiego, a nie w uleczenie państwa poprzez - haha - podatki.

Ja się sytuacja zmieni na lepsze, to wtedy będę negował szarą strefę.

Typ, nie będę szukał kogoś "tańszego" bo w większości to oni nie mają żadnych cenników, pieprzą, że będzie od do (usuwanie ósemki u dentysty, od 200 do 500 zł, co to ku*wa za rozstrzał cenowy?!) i kasują wszystko dla siebie robiąc za miłego lekarza.
Czyli rację miałem sądząc, że Poznań to dziwne miasto.


Jest coś z czym chyba nasze dwa naczelne lewaki się zgodzą - służba zdrowia w Polsce działałby zupełnie inaczej, gdyby szpitale były w prywatnych rękach i tylko podpisywano by kontrakty z NFZ. W interesie właściciela takiego szpitala byłoby, aby pacjenci chcieli się leczyć właśnie tam - generując w ten sposób zysk. Myślę, że przynajmniej obsługa byłaby wtedy o niebo lepsza. Nie byłoby pielęgniarek, które swoim wzrokiem mówią "panie, co mi pan tu bredzisz o zawale, jak ja właśnie kawę piję".
Klasztor - Fechtmistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 04, 2013, 15:19:15 pm »
Atrion - w jaki magiczny sposób NFZ może zawyżać ceny usług u prywaciarzy? Jeśli NFZ jest taki drogi i ogólnie dysfunkcyjny, to jest to idealna nisza do własnej działalności która będzie wydajniejsza i tańsza. A nie jest, i nigdy nie będzie.

Państwo może zawyżyć ceny leków przez m.in. biurokrację co z kolei ma wpływ na koszty leczenia u każdego lekarza. Poza tym skąd wiesz ile kosztuje dana usługa w państwówce? Policz sobie ile zapłaciłeś w składkach a ile razy faktycznie byłeś u lekarza. Poza tym wszystko się rozbija i tak o podatki w cenach za media (woda prąd itp.) jak i dochodowy.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 04, 2013, 15:23:09 pm »
Mog i Sent długo się nie odzywają. Chyba nie chcą stracić twarzy, przyznając mi rację. ;>
Klasztor - Fechtmistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 04, 2013, 15:26:09 pm »
Też wolę wspierać szarą strefę :)

A propos chemioterapii - na zachodzie się od niej odchodzi bo bardziej niszczy niż pomaga (efekt długofalowy), ale że w Polsce mamy średniowiecze medycyny to dalej ją stosują.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 04, 2013, 15:28:04 pm »
Eee, znudziła mnie dyskusja. Tylko ty i Atrion potraficie masturbować się do politycznych dyskusji.

Mogę tylko dodać, że to co przedstawiasz Damian, to nie prawica, a raczej destrukcyjna anarchia. Teksty typu "rozpie*dolić wszystko, bo naprawiać się nie da" są na poziomie palestyńczyków, którym oddano strefę Gazy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 04, 2013, 15:36:44 pm »
Jest stary blok. Chcę na jego miejscu postawić nowoczesny wieżowiec. Zacznę rozbudowywać archaiczną budowlę, czy lepiej będzie jak ją zniszczę aby zrobić miejsce na coś lepszego? W tym kraju jest tyle rzeczy do naprawienia, że tylko reset pomoże, a nie kolejne wybory. No chyba, że faktycznie cały skład się zmieni, to zobaczymy. Może coś wskórają. Ale wątpię, żeby i tym razem nie wygrało PO.

Z tą anarchią to przesadziłeś. Libertarianizm - owszem. Ale lubię ten nurt tylko "na papierku". Nie mam marzeń, żeby to wprowadzać w życie, bo to po prostu niemożliwe w tak przepełnionym lewicą świecie.


Co do wątpliwości w sprawie przegrania wyborów przez PO:

« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 15:49:13 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 04, 2013, 16:35:09 pm »
  :D

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 04, 2013, 17:01:21 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lcWGvYXtnKw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lcWGvYXtnKw</a>
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 04, 2013, 17:05:30 pm »
Głupi alergolog, na którego chodziłem z NFZ co tydzień, później co miesiąc... ile to było? 70zł za wizytę?
Tak. Ja za to miałem płacić za zastrzyk 70 zł, a jeszcze właśnie wizyta u alergologa za każdym razem oddzielnie. Zatem podczas odczulania wydałbym naprawdę masę kasy... Na szczęście znalazłem przychodnię, która na NFZ mnie przyjęła i lekarz był w porządku.

Wątpię. Ktoś musiał za to zapłacić, a w tym wypadku najpewniej byli to podatnicy.
Wiesz co miałem na myśli. Poszedłem do przychodni prywatnej, która miała kontrakt z NFZ i na NFZ mnie przyjęli. Nie robili ze mnie pacjenta innej kategorii, przyjmowali dobrze. Za to w innej przychodzi za sam głupi zastrzyk miałem płacić za każdym razem 70 zł. Zatem to o darmowych zastrzykach tyczyło się całości. Składki człowiek i tak płaci, nie ważne, czy idziesz prywatnie, czy na NFZ.

Oczywiście, że tak. Znam przypadek, gdzie prywatnie lekarz był w porządku, a w ramach NFZ to szkoda mówić. I takich ludzi jest najpewniej więcej. Ale skoro za pieniądze bezpośrednie mogę się u niego leczyć bez stresu, to dlaczego nie wybrać tej opcji?
Chwila, chwila. Czy ja dobrze słyszę? Płacisz składki i tak, bo musisz. Jednak jak lekarz z NFZ chce od ciebie dodatkowej korzyści, to krzyczysz "skandal", ale jak idziesz prywatnie, to chętnie mu płacisz, choć wciąż płacisz składki? No to coś mi tu nie gra. To czemu krzyczysz, że leżąc w szpitalu na NFZ, tak źle byłoby Ci dopłacić, by być pierwszy w kolejce? Skoro u prywatnego robisz dokładnie to samo.

Co do głosowania i wyborów... Prawda jest taka, że 99% polityków startujących w wyborach to Ci, którzy byli już w sejmie lub są tak wierni liderowi partii, który był już w sejmie nie raz, że równie dobrze mogliby być klonem jego. Zatem nie ważne na kogo zagłosujesz i tak będzie to ktoś, kto już w sejmie był. Zatem wybacz Damiano, ale dopóki nie będzie głosowania na konkretne osoby, a obecni politycy (i to zarówno liderzy, ich plecy, jak też lizusy ciągnący się tak samo za pierwszymi, jak za drugimi) jakimś cudem nie będą startować, dopóty nie masz co liczyć na "reset" :P
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 17:10:05 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia