Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387462 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #405 dnia: Październik 03, 2013, 21:45:08 pm »
Poczytaj o monarchizmie, bo widzę, że powtarzasz tylko to, czego nauczono Cię w szkole.

Poczytać sobie mogę, wiadomości nigdy za wiele. Ale wyobraź sobie, że nie z nauki szkolnej wnoszę co napisałem powyżej.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #406 dnia: Październik 03, 2013, 21:50:12 pm »
nasze książki mówią co innego. I koledzy historycy-socjolodzy-psycholodzy.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #407 dnia: Październik 03, 2013, 21:52:41 pm »
Większość książek na ten temat przeinacza prawdę. Poczytaj tych naprawdę rzetelnych autorów. Nazwisk i tytułów Ci nie podam, bo nie.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #408 dnia: Październik 03, 2013, 21:57:44 pm »
W temacie wolności w telegraficznym skrócie:

(click to show/hide)

To są bzdury nie mające potwierdzenia w faktach historycznych?

Monarchia to jedno, wolności szlacheckie to drugie.

Większość książek na ten temat przeinacza prawdę. Poczytaj tych naprawdę rzetelnych autorów. Nazwisk i tytułów Ci nie podam, bo nie.

A to dobre hehe. To jak chcesz dyskutować, jak nie mogę zweryfikować Twoich jedynie słusznych źródeł? Jeżeli nie tu, to podaj na pw. A jeżeli w ogóle nie chcesz podać, to przestajesz być dla mnie poważnym rozmówcą.  :-\

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #409 dnia: Październik 03, 2013, 22:05:48 pm »
Och Skellen...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #410 dnia: Październik 03, 2013, 22:17:10 pm »
mog, robisz to źle - prawidłowo to "OH SKELLEN <:D>"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #411 dnia: Październik 03, 2013, 22:36:57 pm »
Zdecydowanie dużą wadą było "liberum veto"
No i tutaj można dyskutować. Ogólna idea nie była zła, bo chodziło o to, że jeśli reszta szlachty by chciała się sprzedać obcemu mocarstwu, to wystarczył jeden człowiek, który by się temu przeciwstawił. Problem jednak w tym, że to narzędzie zostało wykorzystane w zupełnie odwrotną stronę, tzn. było nadużywane do celów, by nic nie mogło zostać wprowadzone, co by umocniło państwo polskie...

Mnie obecnie denerwuje to, że mamy n partii, które tak naprawdę niczym się nie różnią. W USA mają dwie, gdzie każdy poseł/senator należy do jednej z nich i ma swoje poglądy. A ludzie z okręgu wybierają człowieka (choć pewnie wielu patrzy na to, z jakiej partii jest), a nie partię.

Ogólnie rzecz biorąc powiem Wam ciekawostkę. W czasie studiów wybrałem jeden wykład, na który chodziłem z chęcią. Niby matematyka i modele, ale jednak patrzyliśmy na różne sposoby głosowania. Rozpatrywaliśmy wszystkie znane systemy głosowania. Są 3 zasady, które mogą być spełnione lub też nie przez dany system głosowania.

Jaki efekt? Jest jeden jedyny system, który spełnia wszystkie te 3 zasady, więc można by przyjąć, ze jest najlepszy. A tym systemem jest dyktatura. Tak, rządy jednej osoby spełniają wszystkie 3 zasady. Dlatego nic dziwnego, że tak ciągnie niektórych do monarchizmu. Problem w tym, że wszystko zależy, kto stoi na czele takiego państwa. Jak człowiek z wizją, to fajnie. Gorzej, jak trafi się ten, co chce się tylko wzbogacać, a ludzie w ubóstwie siedzą i dba on tylko o swoją armię.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #412 dnia: Październik 03, 2013, 22:45:43 pm »
Xilk, nie "dwie partie" tylko dwie partie rządzące, to co innego.

W Niemczech chyba też tak jest.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #413 dnia: Październik 03, 2013, 23:25:13 pm »
w niemczech partii jest od groma - CDU, CSU (te startują niemal zawsze razem), SPD, FDP (haha, sayonara), Die Linke, Zieloni.. to tak żeby te największe wymienić, bo jest jeszcze szereg planktonu z neonaziolamipatriotyczną prawicą na czele.

a stany mają system zwyczajnie przekombinowany, który może miał sens 200 lat temu, ale dzisiaj jest imho nieżyciowy - patrz wybory prezydenta gdzie głosuje się na tego, kto będzie wybierał prezydenta, przy czym i tak wiadomo kto z delegatów na kogo zagłosuje, zaś sama liczba delegatów w danym regionie opiera się na jakiś szemranych podstawach (stany mniej ludne potrafią mieć więcej delegatów niż większe, bardziej ludne lub gęściej zamieszkane).Do tego są tylko dwie duże partie które praktycznie niczym się od siebie nie różnią (obie, nie bójmy się tego określenia, na żołdzie tych samych mocodawców). Mniejsze partie są, ale nigdy nie wejdą, bo system jest pomyślany tak by podwójny PZPR nigdy nie został obalony - włączyć się można tylko stając się kolejną częścią składową którejś z wielkiej dwójki i w ramach jej struktur głośno tupać i krzyczeć jak robi to pożal się prawica z tea party, która na każdy problem ma rozwiązanie w postaci biblii i obniżenia sobie podatków (w myśl jednej przykrej anegdoty, że milionerzy w stanach płacą je mniejsze niż ich sprzątaczki)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #414 dnia: Październik 03, 2013, 23:27:27 pm »
Cytat: Skellen
Infantylne waćpan gadasz kawałki :D
Przetłumacz mi to na język, w którym to, co napisałeś, ma jakikolwiek sens.

Cytat: Damiano
Tle czasu już Wam powtarzam, że tylko idee wolnościowe mają sens, to Wy nie - dalej brniecie w swój socjalistyczny bełkot i dalej wyrażacie aprobatę, aby kilkuset panów w garniturach regularnie okradało Was z Waszych pieniędzy.
Abstrahując od tego, że jestem apolityczny, to zabawne, co piszesz, bo lewica opiera się między innymi na dążeniu do wolności (liberalizm też). Poza tym, od dobrych kilku lat mamy w Polsce rządy albo prawicowe, albo centro-prawicowe, a mimo to jakoś nie zauważyłem, by ludzie nie czuli się okradani.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #415 dnia: Październik 03, 2013, 23:50:02 pm »
Lewica dąży do zaspokojenia potrzeb jak największej ilości ludzi, czy oni tego chcą czy nie, czy potrafiliby sami o siebie zadbać czy nie. Wiadomo by móc zaspokoić jakąś potrzebę potrzeba na to pieniędzy najlepiej z wyższych i kolejnych podatków. Wprowadzenie kolejnych podatków rozumiem jako ograniczenie mojej wolności, reasumując lewica nie jest w stanie dać wolności. Od kilku dobrych lat mamy rządy zwane prawicowymi lub centro-prawicowymi, jednak analiza ich poczynań wskazuje że to są jednak rządy lewicowe.
Obecny model naszego państwa wyobrażam sobie jako osiłka okradającego małego chłopca, w momencie gdy ktoś zwróci mu uwagę, to zamiast przestać odpowie "ale ja go nie okradam, on za te pieniądze planował kupić cukierki, a cukierki szkodzą zębom, ja dbam o jego uzębienie" a ludzie następnie pomyślą "jaki on wspaniałomyślny, dba o zdrowie tego chłopca".
Tyle na ten temat.

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #416 dnia: Październik 04, 2013, 00:25:51 am »
NIEAKTUALNE - z dupy nagle sieć zaczęła działać.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 01:25:00 am wysłana przez Ertix »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #417 dnia: Październik 04, 2013, 01:06:22 am »
Poza tym, od dobrych kilku lat mamy w Polsce rządy albo prawicowe, albo centro-prawicowe, a mimo to jakoś nie zauważyłem, by ludzie nie czuli się okradani.
Miałem się nie wtrącać do dyskusji, bo Damiano trolluje a'la Smutas (tak, wiem, dopiero zauważyliście), ale... Wat.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #418 dnia: Październik 04, 2013, 06:28:12 am »
Przetłumacz mi to na język, w którym to, co napisałeś, ma jakikolwiek sens.

Szkoda czasu. Przecież powszechnie wiadomo, że tylko ty piszesz z głębokim sensem. Słowo kluczowe: głęboki.

Cytuj
Abstrahując od tego, że jestem apolityczny, to zabawne, co piszesz, bo lewica opiera się między innymi na dążeniu do wolności (liberalizm też). Poza tym, od dobrych kilku lat mamy w Polsce rządy albo prawicowe, albo centro-prawicowe, a mimo to jakoś nie zauważyłem, by ludzie nie czuli się okradani.

W którym miejscu PO to centro prawica? Może taka miała być w chwili zakładania jej przez trzech "tenorów", ale teraz przekształciła się w lewicową, no powiedzmy centro heh.


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #419 dnia: Październik 04, 2013, 07:59:22 am »
A jeżeli w ogóle nie chcesz podać, to przestajesz być dla mnie poważnym rozmówcą.
Popatrz na posty moje i Senta, poprzedzające Twoją wypowiedź i przypomnij sobie, z kim się podobnie dyskutowało na starym forum. :)

Abstrahując od tego, że jestem apolityczny, to zabawne, co piszesz, bo lewica opiera się między innymi na dążeniu do wolności (liberalizm też).
Łowca Ci dobrze na to odpowiedział.

Co jest wolnościowe? To, że muszę opłacać składki do NFZ? Czy to, że muszę należeć do ZUSu? A może to, że trzeba chodzić do szkoły i nie można z niej zrezygnować?

Pisałem nie raz - podział na lewicę i prawicę odnosi się tylko do gospodanki i tam ma jakikolwiek sens. Kwestie obyczajowe to już inna sprawa i moim zdaniem nie powinny być one regulowane przez prawo.

Poza tym, od dobrych kilku lat mamy w Polsce rządy albo prawicowe, albo centro-prawicowe, a mimo to jakoś nie zauważyłem, by ludzie nie czuli się okradani.
To źle patrzysz. Ale wystarczy iść na stację benzynową i zapytać faceta tankującego paliwo, czy czuje się okradany. Jeśli odpowie, że nie to w moim mniemaniu powinien stracić prawa wyborcze, bo nawet nie wie za co płaci.

A medialnym wskaźnikiem bycia partią prawicową jest stosunek do Kościoła.

Miałem się nie wtrącać do dyskusji, bo Damiano trolluje a'la Smutas
Nie, nie trolluję.


Tak przy okazji, jak już sobie na takie tematy rozmawiamy - zauważyliście, że gros ludzi mówi, że coś jest za darmo, mimo iż wcześniej za to zapłacili? Przykład sztandarowy - "te badania możesz zrobić za darmo w przychodni NFZ". Gdy tylko słyszę coś takiego to zadaję pytanie, czy składkę NFZ przestał płacić, że mówi o darmowym badaniu. Ludzie nie zdają sobie sprawy z powszechności najprostszego działania na rynku - klient chce usługę, usługodawca chce pieniądze więc się wymieniają.

Do zmiany słupków wyborczych w tym kraju wystarczyłoby, aby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, do jakich kieszeni idą ich pieniądze. Ten jeden, mały czynnik zmieniłby poziom życia milionów obywateli.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 08:53:29 am wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz