Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384249 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:17:42 am »
Istotnie, wojna. To zorganizowane, kulturowo akceptowane masowe morderstwo. Stan wojenny to stan domyślny ludzkości, przerywany okresami pokoju, który stosunkowo szybko się nudzi. W wojnie - jak i w miłości - wszystkie chwyty są dozwolone.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:21:19 am »
Ja bym powiedział, że wojna to odsiew idiotów. :D
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:34:00 am »
To tylko skutek uboczny, tak jak rozwój technologiczny.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:38:04 am »
Dokładnie.

Aczkolwiek zdarza się, że np. wojna to też odsiew mądrych, bo przyjdą Ruskie i wymordują inteligencję.

Summa summarum wojna to chaos.
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:39:24 am »
To nie wina wojny, u siebie robili to samo w czasie pokoju.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:52:55 am »
Podsumowując: "It is survival of the fittest! It is do or die!" (rapik w tle) (gesty dłońmi) (pieniążki) (górska rosa)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 05, 2013, 13:38:47 pm »
Wardasz, amerykanie bombardowali miasta w iraku białym fosforem. Ofc oficjalnie tego nie robili, ale efekty i ślady w glebie są do dzisiaj.
Akolita Podziemia

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 05, 2013, 15:23:56 pm »
ta, w iraku wszystko co wybucha bądź płonie było w cenie. sęk w tym, że w drugiej fazie wojny, jak to co saddam odbudował po zatoce perskiej zostało ponownie zniszczone, a tłumy z kałachami barykadowały się w miastach, amerykanie dawali krótkie ultimatum-wszyscy co nie walczą ałt. wiem, że było to trochę trudne do zrealizowania, ale zawsze był czas na wyjazd
a, i nie powiesz mi że w iraku ktokolwiek przeprowadzał naloty dywanowe - nalot dywanowy z F16, FA18, Mirage czy Hariera jest niemożliwy, B2 amerykanie maja 20 sztuk (wtedy chyba mieli 21) a B52 na bliskim wschodzie nie było
a, damiano, i nie mów mi że to wojna, bo wojnę toczą żołnierze. ładowanie tysięcy ton trotylu, fosforu czy termitu na głowy cywilom to nie wojna, ale zbrodnia wojenna i ludobójstwo. tylko że nikt zwycięzców z tego nie rozlicza
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 05, 2013, 16:19:21 pm »
wardasz - nie zdajsze sobie sprawy ile dzisiaj niosą wielozadaniowe samoloty, nie mówiąc o A-10.. B-52 to relikt przeszłości, jak wszystkie duże bombowce.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 05, 2013, 16:40:13 pm »
Wardasz, nawet jeżeli to nie były nalo dywanowe, to nakręcone filmy, gdzie widać jak dosłownie całe miasto płonie mówią same za siebie. Niestety nie moge sobie przypomniec nazwy tego miasta, ale byl wiekszy program w TV o nim. Generalnie podczas samego w czasie ataku w mieście było wielu cywilów, a skutki używania tego środka, jak i amunicji w której skład wchodził zubżony uran widać do dzisiaj. Wszystko jest takie skażone, ze mają tam wprost zatrważającą ilość rodzących się martwych dzieci i dzieci z mutacjami. Ale gdy takie rzeczy robią hamerykanie ofc juz inne państwa milczą.
Akolita Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 05, 2013, 17:08:49 pm »
(...) zubżony uran (...)
Is that even a word?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 05, 2013, 17:13:39 pm »
sent, nie przesadzaj. nawet jak pod jedną maszynę podwiesisz 8 czy 10 bomb to nie zrobisz dywanówki, szczególnie że to 3-4 tysiącfuntówki (454kg), a reszta to piećsetki (227kg). a kasety z masą kilkufuntowych zapalających odeszły do przeszłości
shrike, filmu nie widziałem, ale zgaduje że mówisz o... faluji? faluge? ech... faludży (czort wie jak to się pisało). tam też rozpoczęto od ultimatum, ale niewielu skorzystało. a potem zwaliła się kilkudniowa nawała artyleryjska, a potem marines, ktuży uznali że "skoro było ultimatum nie ma w mieście cywilów" i zrobili niezłą demolkę, zwłaszcza że obrońcy zmienili miasto w twierdzę rangi stalingadu czy berlina
a co do pocisków ze zubożonego uranu, to to było głównie 10 lat wcześniej, w '91. z uranu robi się rdzenie czołgowych pocisków podkalibrowych, używanych do niszczenia czołgów wroga, a na takowe abramsy prawie nie trafiały-co saddam zdążył kupić, amerykanie zniszczyli z powietrza. nie wiem wprawdzie jak to zadziałało na ziemie w iraku, ale wiem co zrobiło z amerykańskimi żołnierzami-mają nieźle pomieszane w DNA. domyślam się, że w iraku jest gorzej. i fakt faktem, rząd USA milczy na ten temat

MoG-tak, coś takiego jest. czysty uran 238 (czyli nieskuteczny przy budowie broni atomowej ani jako paliwo do elektrowni). Jest go masa-skoro naturalnie stanowi 99,95% (chyba, mogę się mylić z liczbą) naturalnego uranu w ziemi, jako paliwo używany jest uran wzbogacony do 5% (czyli 5% uranu 235, reszta to 238), a na bomby 40%-80%, po procesie produkcji pozostaje kupa "śmieci" w postaci właśnie uranu 238. używa się go do produkcji pocisków podkalibrowych, jako warstwę pancerza abramsa czy jako dociążenie samolotów pasażerskich. normalnie jest absolutnie bezpieczny-prawie wcale nie promieniuje. problem w tym, że przy uderzeniu się zapala-no i promieniowanie skacze w górę jak oszalałe
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 17:21:25 pm wysłana przez wardasz »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 05, 2013, 17:48:30 pm »
a, damiano, i nie mów mi że to wojna, bo wojnę toczą żołnierze.
No, no. Tak.

Uczysz się w szkole wojskowej? A może służyłeś w armii?
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 05, 2013, 17:54:13 pm »
taaaaaaak, mam 18 lat i jestem weteranem iraku i afganistanu wiesz. albo nie, siedzę w maroku w obozie legii cudzoziemskiej
nie, nie i jeszcze raz nie. chodzę do zwykłego ogólniaka, armia to wątpliwa przyszłość
skąd takie debilne przypuszczenia?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 06, 2013, 15:13:43 pm »
Po prostu myślałem, że Twoje elaboraty mają jakieś choćby minimalne podparcie praktyczne. :)
Klasztor - Fechtmistrz