Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 388117 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1155 dnia: Styczeń 11, 2014, 17:01:30 pm »
Właśnie zawiesiłem flagę na Reichstagu i zakończyłem kampanię w pierwszym Call of Duty. Gra wiekowa, troszku się postarzała, więszkość misji przelatuje się w kilka minut, ale wciąż gra się przyjemnie.
Co prawda troszkę razi w oczy te czarno-białe przedstawienie historii. Końcowy "sukces" sowietów, opanowanie Berlina, wygaszenie ekranu i w liście do matki główny bohater wypowiada się: To już chyba koniec tej wojny. Przekroczyliśmy rzekę i spotkaliśmy Amerykanów. Nie rozumiałem ani słowa z tego co mówili, ale uścisnąłem im dłonie i poczułem że są dla mnie jak bracia. Wydawało mi się, że oni czuli to samo.
Śmiechłem, patetyczność mnie rozwaliła. :D

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1156 dnia: Styczeń 11, 2014, 17:57:17 pm »
Żeby było bardziej fitting, farbowałem ją ja.
Nie dość, że lewak, to jeszcze pantofel.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1157 dnia: Styczeń 11, 2014, 18:34:34 pm »
Al, nie bądź pantofel, albo zadecyduj za was oboje albo oglądaj sam :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1158 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:37:52 pm »
Obejrzałbym sobie Cowboy Bepopa, ale mojej damie się kreska nie podoba, a samemu mi się nie chce.
...co może się nie podobać w kresce Cowboy Bebop? To jest chyba najbardziej neutralna kreska ever. Między innymi dlatego tak wielu ludzi zaczyna swoją przygodę z anime właśnie od tej serii.

Twoja laska musi mieć wyjątkowo wyrafinowany gust, skoro nawet CB ją razi. :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1159 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:13:54 am »
maniek - Jak z Shawshank jest to dunno bo nie czytałem pierwowzoru, ale istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo  ze zachowano tam wszystko z tych 60 stron ORAZ dodano brakujący materiał, a nie jak w Hobbicie, wzięto krótki materiał, wzięto z niego połowę (drugą pootraktowano po macoszemu lub nie uzyto w ogole), a następnie dokręcono dużo 'wlasnych przemyślen' reżysera. Rly, to jakby z filmowej adaptacji biblii wyrzucić jezusa, rozwijając za to wątek życia osobistego wieloryba, który wpieprzył Jonasza.

Przeginasz z porównanie w ch*j Sent. Główna oś jest zachowana, a czepiacie się dodatkowych wątków, które wydłużają film. Jak tak się Wam one nie podobają, to je wypier*olcie po prostu w Sony Vegas Studio, czy jak to gówno się nazywa i po problemie. Robicie z igły widły.

Było, że Eowina adorowała Aragorna, ale na zasadzie fascynacji nim jako przywódcą i królem. Nie było durnych hollywódzkich wstawek, typu "och, Aragorn spadł z klifu, chlip, chlip", a potem jak wrócił to "och, Legolas dał mu naszyjnik jego lubej, nie mam szans, chlip, chlip". ;P

Ja pier*ole... czepiać się takich urywników.

W ogóle całe przedstawienie Radgasta jest żałosne. Istari, który ma osrany łeb, jeździ w zaprzegu z królikami i konsumuje grzybki halucynki (tekst Sarumana). To ma być jeden z Majarów? Nie żartuj sobie. Z enigmatycznej postaci, która rzadko pojawia się publicznie, potrafi przyzywać zwierzęta do pomocy zrobili jakiegoś szurniętego dziada z greenpeace'u, z krzywymi zębami i aparycją Grodzkiego.

Nie.. bo wszyscy muszą być wielcy, dostojni itp. Ale jak z Thranduila zrobili takiego, bo jest potomkiem elfów z Pierwszej Ery to gdzieeeeee... co to ma być?! To jest leśny elf?! Sory, ale nie trafia to do mnie. Podoba mi się jego łagodna postać, a zarazem taka, która potrafi sobie poradzić w tarapatach (vide jego wizyta w Dol Guldur), ale okej. Jeśli oceniasz kogoś po samej szacie, to nie mój problem.

Nie czytałem Shawshank, ale to widocznie inna brocha. 60 stron rozwinęli, bo innych wątków nie było. W Hobbicie dokładają nowe, chociaż wątek główny spokojnie mógłby zapchać trzy godziny jednego filmu.

A skąd wiesz, jak było tam? No stary, bez jaj. Nie czytałaś o sobie dopowiadasz. Przykro się robi, naprawdę.

Noo... A coś ty myślał?

Po dzisiejszej rozmowie z dwiema laskami, a raczej słuchaniu z kumplem ich pogaduszek, jestem w stanie uwierzyć, że zdecydowana większość lasek jest pieprzonymi materialistkami. Naprawdę przykro mi się robiło, jak słyszałem momentami te teksty... "Nie no.. to jest fajne, jak facet zaprasza Cię na randkę i płaci 300 złotych za sushi bez mrugnięcia okiem. A z kolei żal mi zrobiło się innego typa, który mnie zaprosił na to sushi i wyciągnął kupony, którymi za to zapłacił", gdzie zaznaczam, że to była randka, czyli dopiero się poznajemy i inwestujemy w ciemno. Może to ja jestem inny, ale dobrze mi z tym.

Nie był z Noldorów, był leśnym elfem.

No to z Telerich.

Ja? Też Śląska, ale tego Górnego.

Nie, moja babcia! Odwiedzam od czasu do czasu Górny Śląsk. Mam tam rodzinę i darzę sentymentem Sosnowiec.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1160 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:37:41 am »
Przeginasz z porównanie w ch*j Sent. Główna oś jest zachowana, a czepiacie się dodatkowych wątków, które wydłużają film. Jak tak się Wam one nie podobają, to je wypier*olcie po prostu w Sony Vegas Studio, czy jak to gówno się nazywa i po problemie. Robicie z igły widły.
To ty wszystko upraszczasz. "A, tam, nie zwracajcie na nie uwagi". Czyli co, mam połowe filmu nie oglądać, bo jakieś farmazony tam pokazują? I jeszcze za to płacić? No nie kpij panie.
Ja pier*ole... czepiać się takich urywników.
To było jeszcze zjadliwe, bo wątek trwał może 10 minut, a nie pół godziny o jakimś gównie niezwiązanym z wątkiem głównym w Hobbicie.

Nie.. bo wszyscy muszą być wielcy, dostojni itp.
Nie, ale patrz na Gandalfa i Sarumana. A potem masz Radgasta. No nigga please.
Ale jak z Thranduila zrobili takiego, bo jest potomkiem elfów z Pierwszej Ery to gdzieeeeee... co to ma być?! To jest leśny elf?! Sory, ale nie trafia to do mnie. Podoba mi się jego łagodna postać, a zarazem taka, która potrafi sobie poradzić w tarapatach (vide jego wizyta w Dol Guldur), ale okej. Jeśli oceniasz kogoś po samej szacie, to nie mój problem.
Nie tylko po szacie, jajebie. Zachowanie, styl wypowiedzi. On jest całkowitym zaprzeczeniem natury, która jest powolna w swoim nurcie, a on jest chaotyczny strasznie. Miał być z niego swoisty druid, a mamy, jak wspominałem, greenpeace'owca.
A skąd wiesz, jak było tam? No stary, bez jaj. Nie czytałaś o sobie dopowiadasz. Przykro się robi, naprawdę.
Nie wiem z jakiego powodu, bo jak czytam teraz - w ogóle się nie pomyliłem, bo dodawali wątki.
Po dzisiejszej rozmowie z dwiema laskami, a raczej słuchaniu z kumplem ich pogaduszek, jestem w stanie uwierzyć, że zdecydowana większość lasek jest pieprzonymi materialistkami. Naprawdę przykro mi się robiło, jak słyszałem momentami te teksty... "Nie no.. to jest fajne, jak facet zaprasza Cię na randkę i płaci 300 złotych za sushi bez mrugnięcia okiem. A z kolei żal mi zrobiło się innego typa, który mnie zaprosił na to sushi i wyciągnął kupony, którymi za to zapłacił", gdzie zaznaczam, że to była randka, czyli dopiero się poznajemy i inwestujemy w ciemno. Może to ja jestem inny, ale dobrze mi z tym.
Nie no to wiadomo, że głupie pindy. Ale kwiaty, albo nawet jeden kwiatek to jest taki fajny gest dla nich i one to pamiętają i jest to dla nich cholernie ważne. Dla nas to jest trywialna sprawa. Dla nich - big deal.

Swoją drogą, randki to tylko przed? Ja chodzę na randki ze swoją, a jesteśmy razem ponad 4 lata. ;P
No to z Telerich.
Sindari.

Strasznie Cię zaślepia miłość do tego dzieła.

Twoja laska musi mieć wyjątkowo wyrafinowany gust, skoro nawet CB ją razi. :D
Uwielbiam Twoje parafrazy. D:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 00:39:46 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Zinzangur

  • Wiadomości: 39
  • Wędrowiec
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1161 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:46:32 am »
(...) płaci 300 złotych za sushi bez mrugnięcia okiem (...)
300zł!? I to za sushi?
to tyle co wydaję na jedzenie przez miesiąc...

Cytuj
Nie, moja babcia! Odwiedzam od czasu do czasu Górny Śląsk. Mam tam rodzinę i darzę sentymentem Sosnowiec.
Górny Śląsk i Sosnowiec? No to pojechane :D
Nowicjusz Podziemia.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1162 dnia: Styczeń 12, 2014, 01:03:59 am »
maniek - Jak z Shawshank jest to dunno bo nie czytałem pierwowzoru, ale istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo  ze zachowano tam wszystko z tych 60 stron ORAZ dodano brakujący materiał, a nie jak w Hobbicie, wzięto krótki materiał, wzięto z niego połowę (drugą pootraktowano po macoszemu lub nie uzyto w ogole), a następnie dokręcono dużo 'wlasnych przemyślen' reżysera. Rly, to jakby z filmowej adaptacji biblii wyrzucić jezusa, rozwijając za to wątek życia osobistego wieloryba, który wpieprzył Jonasza.

Przeginasz z porównanie w ch*j Sent. Główna oś jest zachowana, a czepiacie się dodatkowych wątków, które wydłużają film. Jak tak się Wam one nie podobają, to je wypier*olcie po prostu w Sony Vegas Studio, czy jak to gówno się nazywa i po problemie. Robicie z igły widły.

To ty przeginasz w ch. Maniaks. Chcesz wyjść na swoje wykorzystując porównanie z tytułem, którego nie czytali ludzie z którymi prowadzisz dyskusję. Ale! Tak się składa, że ja czytałem Skazanych i twoje odniesienie do Hobbita jest totalnie z czapy. Na zasadzie "a dowalę ten przykład, inni przejsz mnie nie zjadą, skoro nie czytali". No więc odpowiadam ci to, co panowie chcieli ci mniej więcej przekazać. Hobbit jest nie tyle obudowany w wątki wydłużające film, ale przez - niepotrzebne jak dla mnie - zagrywki, ciężar filmu jest zachwiany. Po prostu fani twórczości Tolkiena spodziewali się czegoś innego, że reżyser zekranizuje tę niesamowitą opowieść, której głównym motywem jest podróż drużyny! Jeśli Jackson próbuje w taki sposób zrobić "swojego" Hobbita, to równie dobrze mógłby pozmieniać ciut postacie i nazwać to "Marcin idzie do smoka", bo z hobbitowym klimatem ma to niewiele wspólnego.
Chodzi także o to, że historia została pozmieniana nie dlatego, że według reżysera pomoże to w odbiorze filmu, pełnym jego zrozumienu, ale jest skokiem na kasę - bowiem gimbaza przyjdzie na epicką walkę.
Co do Skazanych, to może i książka nie jest długa, ale film to niemal że kopia pierwowzoru, tylko rozłożona na ponad dwugodzinny film.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 01:06:02 am wysłana przez Wixu »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1163 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:58:49 am »
:o Wiecie co Maniaks to straszny fanatyk, jeszcze bym zrozumiał jakby chodziło o coś innego, a to zwykła hollywoodzka papka. Chcieli zrobić z tego dzieło na miarę LoTRa, ale po prostu się nie da. Z założenia książka była dziecinną opowiastką, naiwna i głupiutką, tutaj robią z tego jakieś epickie dzieło i im to nie wychodzi. Do tego z króciutkiej książeczki robią 3 długie filmy dokładając 3/4 wątków z dupy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1164 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:05:23 pm »
W ogóle całe przedstawienie Radgasta jest żałosne. Istari, który ma osrany łeb, jeździ w zaprzegu z królikami i konsumuje grzybki halucynki (tekst Sarumana). To ma być jeden z Majarów? Nie żartuj sobie. Z enigmatycznej postaci, która rzadko pojawia się publicznie, potrafi przyzywać zwierzęta do pomocy zrobili jakiegoś szurniętego dziada z greenpeace'u, z krzywymi zębami i aparycją Grodzkiego.
Nie.. bo wszyscy muszą być wielcy, dostojni itp. Ale jak z Thranduila zrobili takiego, bo jest potomkiem elfów z Pierwszej Ery to gdzieeeeee... co to ma być?! To jest leśny elf?! Sory, ale nie trafia to do mnie. Podoba mi się jego łagodna postać, a zarazem taka, która potrafi sobie poradzić w tarapatach (vide jego wizyta w Dol Guldur), ale okej. Jeśli oceniasz kogoś po samej szacie, to nie mój problem.
Przedstawienie Radgasta nie było złe. Enigmatyczny? Czy ja wiem... raczej właśnie taki pozytywnie szalony, wolący przebywać ze zwierzętami niż z ludzmi. Zwracający uwagę na rzeczy, które inni pomijają. Oczywiście mógłby być kolejną dostojną postacią itd. ale mam wrażenie, że traci się wtedy różnorodność świata, a wszystko sprowadza się do utartych schematów.

PS. Każdy może sobie pozornie te same rzeczy wyobrażać inaczej, w szczególności jeśli opis jest niezbyt zobowiązujący.

Cytuj
Po dzisiejszej rozmowie z dwiema laskami, a raczej słuchaniu z kumplem ich pogaduszek, jestem w stanie uwierzyć, że zdecydowana większość lasek jest pieprzonymi materialistkami. Naprawdę przykro mi się robiło, jak słyszałem momentami te teksty... "Nie no.. to jest fajne, jak facet zaprasza Cię na randkę i płaci 300 złotych za sushi bez mrugnięcia okiem. A z kolei żal mi zrobiło się innego typa, który mnie zaprosił na to sushi i wyciągnął kupony, którymi za to zapłacił", gdzie zaznaczam, że to była randka, czyli dopiero się poznajemy i inwestujemy w ciemno. Może to ja jestem inny, ale dobrze mi z tym.
Inwestujemy w ciemno -aha ;D
Cytuj
Nie, moja babcia!
A to sorry, nie chciałam się wcianać. 
Cytuj
Odwiedzam od czasu do czasu Górny Śląsk. Mam tam rodzinę i darzę sentymentem Sosnowiec.
Cytuj
Górny Śląsk i Sosnowiec? No to pojechane

 :D
Cytuj
Hobbit jest nie tyle obudowany w wątki wydłużające film, ale przez - niepotrzebne jak dla mnie - zagrywki, ciężar filmu jest zachwiany.

Tu się zgadzam w 100%.
Cytuj
Po prostu fani twórczości Tolkiena spodziewali się czegoś innego, że reżyser zekranizuje tę niesamowitą opowieść, której głównym motywem jest podróż drużyny! Jeśli Jackson próbuje w taki sposób zrobić "swojego" Hobbita, to równie dobrze mógłby pozmieniać ciut postacie i nazwać to "Marcin idzie do smoka", bo z hobbitowym klimatem ma to niewiele wspólnego.
Tu się zgodzę w mniejszym stopniu, bo myślę, że ile ludzi tyle opini. Przecież Maniaksowi mógł się ten film po prostu podobać. Mnie też się podobał < a za gimbazę mimo wszystko się nie uważam>.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 14:08:29 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1165 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:13:16 pm »
Oczywiście mógłby być kolejną dostojną postacią itd. ale mam wrażenie, że traci się wtedy różnorodność świata, a wszystko sprowadza się do utartych schematów.
Tolkien opiera się na utartych schematach. Dla niektórych minus, dla niektórych plus, ale do jasnej cholery trzeba się tego trzymać. Bo taki jest Tolkien. Jak chciałbym niekonwencjonalne zagrywki, obejrzałbym coś innego.

Zapomniałem dodać, żeby LukST się nie czuł pominięty - L to zjebana postać. Co nie zmienia faktu, że po jego śmierci Death Note zrobił się niemożebnie gówniany i oglądać się tego nie chciało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 14:15:26 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1166 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:18:38 pm »
Żeby nie było, ja też się źle nie bawiłem na Hobbicie. A bawiłbym się jeszcze bardziej, gdybym nie znał książki.

Co do anime, to Bebop świetny (miałem oglądać już dawno temu). Interesują mnie też klimaty noir i zastanawiam się czy jest anime w tym stylu. Wygooglowałem i wyszło to: http://en.wikipedia.org/wiki/Noir_(anime)
Oglądaliście?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1167 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:25:31 pm »
Ciężko jest znaleźć coś w stylu Noir. Jedyne co mi przychodzi na myśl to Detective's Story z Animatrixa.

Nie oglądałem tego "Noir" nie przemawia do mnie. Chyba kiedyś o tym z Dragiem gadałem, ale nie pamiętam szczegółów...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1168 dnia: Styczeń 12, 2014, 19:17:06 pm »
maniek - Jak z Shawshank jest to dunno bo nie czytałem pierwowzoru, ale istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo  ze zachowano tam wszystko z tych 60 stron
Niby tak, ale w opowiadaniu Red jest rudowłosym Irlandczykiem, a na dużym ekranie zagrał go Morgan Freeman. Poza tym, "Skazani na Shawshank" to akurat jeden z nielicznych filmów powszechnie uważanych za lepsze od swoich książkowych pierwowzorów.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1169 dnia: Styczeń 12, 2014, 19:55:22 pm »
Sindari.

Sindari to właśnie z Telerich.


Nie no to wiadomo, że głupie pindy. Ale kwiaty, albo nawet jeden kwiatek to jest taki fajny gest dla nich i one to pamiętają i jest to dla nich cholernie ważne. Dla nas to jest trywialna sprawa. Dla nich - big deal.

Nie no stary.. Nie myśl sobie, że jestem takich debilem, że nie wiem o takich podstawach ;p

Górny Śląsk i Sosnowiec? No to pojechane :D

Wiedziałem, że ktoś to powie :D

:o Wiecie co Maniaks to straszny fanatyk, jeszcze bym zrozumiał jakby chodziło o coś innego, a to zwykła hollywoodzka papka. Chcieli zrobić z tego dzieło na miarę LoTRa, ale po prostu się nie da. Z założenia książka była dziecinną opowiastką, naiwna i głupiutką, tutaj robią z tego jakieś epickie dzieło i im to nie wychodzi. Do tego z króciutkiej książeczki robią 3 długie filmy dokładając 3/4 wątków z dupy.

Jestem fanatykiem i się z tym nie kryję ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!