Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387327 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1140 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:38:57 pm »
No ale to jest żart, a odniosłem wrażenie, że ktoś po prostu chciał Cerasisa na coś naciągnąć.

Też tak pomyślałem dlatego nie dyskutowałem z kolesiem tylko się rozłączyłem.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1141 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:40:57 pm »
Coś strasznie tego Wrocławia przetrawić nie możesz. Ja byłam niedawno i powiem, że choinki na rynku były ładne, na potwierdzenie wrzuciłabym zdjęcie, ale mi się nie chce :D
Ja nie piszę, że są złe. Ale te lampki z "opadającym światłem" wyglądają jakby sperma z nich ciekła.
Mroczne elfy były zbyt cukierkowe, straciły dużo z klimatu jaki miały w książce, a właśnie czy to nie było tak, że te pająki im pomagały? A w filmie pająki są jakimś wytworem zła, a elfy takie czyste nieskazitelne, piękne. (?)
Leśne elfy jeżeli już.
Nie oglądałem jeszcze filmu, ale w książce elfy nie kumały się z pająkami.
Tauriel- w końcu jakaś postać nie będąca mimozą elfów, zachowująca przy tym wdzięk.
Sent, wybieram Cię!
<wyskakuje pokeball z sierpem i młotem>
Napierdalaj, bo elfka jest ruda!

Podobno Tolkien (to mi mówił Dass) był z Hobbita bardzo niezadowolony i pisał do szuflady alternatywne wersje. A film miał być uzupełniony o te notatki. To mnie bardzo zaciekawiło, wiecie coś na ten temat, czy to po prostu zwykła propaganda?
Jakaś propaganda, bo wiele czytałem na temat Hobbita. Napisał to dla swojego syna, z resztą ten Hobbit to i tak już chyba druga, albo trzecia wersja jest.

A jak było w książce?
Było, że Eowina adorowała Aragorna, ale na zasadzie fascynacji nim jako przywódcą i królem. Nie było durnych hollywódzkich wstawek, typu "och, Aragorn spadł z klifu, chlip, chlip", a potem jak wrócił to "och, Legolas dał mu naszyjnik jego lubej, nie mam szans, chlip, chlip". ;P

I znów te króliki. Jakby dali tam jakiegoś wilki, to wtedy pewnie nikt by się nie dopierdolił za przeproszeniem, ale że to króliki, to już wielki krzyk. Z tym strzelaniem w stopę nie przesadzaj. Może są jeszcze jakieś, których się czepiacie. Nie znam na pamięć Hobbita tak, jak Władcy Pierścieni, który widziałem już z dobre kilkanaście razy.
W ogóle całe przedstawienie Radgasta jest żałosne. Istari, który ma osrany łeb, jeździ w zaprzegu z królikami i konsumuje grzybki halucynki (tekst Sarumana). To ma być jeden z Majarów? Nie żartuj sobie. Z enigmatycznej postaci, która rzadko pojawia się publicznie, potrafi przyzywać zwierzęta do pomocy zrobili jakiegoś szurniętego dziada z greenpeace'u, z krzywymi zębami i aparycją Grodzkiego.
Powiem tak. Film "Skazani na Shawshank" powstał na podstawie książki, która ma 60 parę stron bodajże, jak gdzieś udało mi się wyczytać, więc tym bardziej nie widzę problemu w Hobbicie.
Nie czytałem Shawshank, ale to widocznie inna brocha. 60 stron rozwinęli, bo innych wątków nie było. W Hobbicie dokładają nowe, chociaż wątek główny spokojnie mógłby zapchać trzy godziny jednego filmu.
Jeśli próbujesz mi wyperswadować, że chociażby dobry seks działa słabiej niż kwiaty na kobiety, to idę się zastrzelić!
Noo... A coś ty myślał?
Że słaby, to wiem, ale nie widziałem akurat tego, w czym był zajebisty ponoć.
Raczej w "kolorowości", niż samych efektach. Tzn. głębia też pomagała, ale chodziło o przedstawienie tych całych smerfów.

A skąd w ogóle jesteś? Co do choinek, to są spoko. Mnie nie przeszkadzają w każdym bądź razie.
Ja tylko piszę, z czym mi się kojarzą, no...

Czy ja wiem? To z Legolasa takiego cukierasa zrobili i może trochę z Thranduila, chociaż ta postać mi się bardzo podobała. Taka majestatyczna. Zresztą on był bodajże z tego odłamu Noldorów, Wysokich Elfów z pierwszej ery, więc fajnie, że go tak przedstawili.
Nie był z Noldorów, był leśnym elfem.

Również natknąłem się na takie informacje, jakoby Tolkien próbował zmieniać, dopasowywać Hobbita do Władcy Pierścieni. Gdzieś artykuł był o tym.
Jak już wspominałem - Hobbit miał już kilka edycji, więc może dopasował już dawno.
Pany, zarzućcie jakimś fanym, mrocznym anime.
Mroczne...? Berserk może. Black Lagoon (poleca dziki&MoGu), danker Than Black, Fate/Stay Night (albo Fate/Zero), Ghost in the Shell perhaps, Hellsing Ultimate jak nie widziałeś. Chyba tyle...
http://myanimelist.net/animelist/MoG - jak masz coś powyżej 9, to śmiało bierz. To moje rekomendacje.

mog - no z tymi 3k stron to przesadzilem (aczkolwiek duzo zalezy od wydania, bo niektore empikowe są dość.. grube), ale moje tolkieny mają 1800 stron LOTRa i równe 300 Hobbita.
Zależy też, czy z ilustracjami czy nie. Większość wydań ma ok 1500. Ty zapewne jeszcze liczysz to co jest na końcu Powrotu Króla, czy wszystkie historie i historyjki dodane, drzewa genealogiczne itd.
Wixu - nisstety dawno wypadłem z obiegu, ale ponoc od kilku lat generalnie nie ma co oglądać.
Same here. Same opinion.
Jest mi Ciebie naprawdę szkoda.
Mi Ciebie, prawic...owcu.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1142 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:49:26 pm »
Może ta cała wylewająca się z Ciebie nienawiść, to po prostu wołanie o pomoc?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1143 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:59:24 pm »
Mog, po kolei:
1) nie mam pojęcia o jaką elfkę chodzi, ale jak ruda, to na pewno zjebana
2) strony - mozliwe, patrzylem na ogolny zakres, ale ile tych mapek moze byc, 20 stron? 30? niech bedzie i 50 czy 70, to dalej 1700 stron ;p
3) nie jestem mogiem, ktorego znalem. Ten ktorego znalem na tekst "kwiaty dzialaja lepiej na kobiety niz seks" powiedziałby "chyba seks z tobą działa gorzej" :<

i w ogóle uświadomiłeś mi tym "prawic...owcu.", że gdy wezmiemy 'prawicowca', to sklada sie on z wyrazu 'owca', a owce to wiadomo jakie są.. Conspiracy!

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1144 dnia: Styczeń 10, 2014, 22:30:04 pm »
Mog, a przez co ty te anime oglądałeś? Szukam serwisów i jest lipa, pozostaje zassać? Tzn. TFU, kupić?

Cowboy się zapowiada smakowicie. Świetna muzyka!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 23:35:59 pm wysłana przez Wixu »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1145 dnia: Styczeń 10, 2014, 23:43:25 pm »
Mog, po kolei:
1) nie mam pojęcia o jaką elfkę chodzi, ale jak ruda, to na pewno zjebana
+1 Tą co dodali jako towarzyszkę (?) Legolasa.
2) strony - mozliwe, patrzylem na ogolny zakres, ale ile tych mapek moze byc, 20 stron? 30? niech bedzie i 50 czy 70, to dalej 1700 stron ;p
Mój Powrót Króla miał 550+ stron, a te mapki i pierdolniki miały chyba ze 100+ stron, true story. Chyba, że miałem inne wydanie "deluxe". Kogo masz tłumaczenie, bo ja mam Skibiniewskiej. Takie coś.
3) nie jestem mogiem, ktorego znalem. Ten ktorego znalem na tekst "kwiaty dzialaja lepiej na kobiety niz seks" powiedziałby "chyba seks z tobą działa gorzej" :<
Starzeje sie. :x Ale nie na zasadzie, że jestem gorszy, tylko spojrzałem na sprawy z innej strony i widzę o co naprawdę się rozchodzi.
i w ogóle uświadomiłeś mi tym "prawic...owcu.", że gdy wezmiemy 'prawicowca', to sklada sie on z wyrazu 'owca', a owce to wiadomo jakie są.. Conspiracy!
Takie jak w Folwarku Zwierzęcym?
Mog, a przez co ty te anime oglądałeś? Szukam serwisów i jest lipa, pozostaje zassać? Tzn. TFU, kupić?
Tak, zasysałem.
Cowboy się zapowiada smakowicie. Świetna muzyka!
Oh wow, nie oglądałeś wcześniej Cowboya? Pozycja obowiązkowa.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1146 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:05:57 am »
Tak, zasysałem.
I dostałeś za to kwiaty?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1147 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:12:56 am »
+1 Tą co dodali jako towarzyszkę (?) Legolasa.
już by starczyło że ruda, ale za elfie ścierwo ma kolejne karne punkty.
Cytuj
Mój Powrót Króla miał 550+ stron, a te mapki i pierdolniki miały chyba ze 100+ stron, true story. Chyba, że miałem inne wydanie "deluxe". Kogo masz tłumaczenie, bo ja mam Skibiniewskiej. Takie coś.
ja mam jakies swiata książki, ale nie skibniewska ani nie  to słynne crapowate, jaakieś nowe powstałe na baziedoświadczeń ich obojga

Cytuj
Starzeje sie. :x Ale nie na zasadzie, że jestem gorszy, tylko spojrzałem na sprawy z innej strony i widzę o co naprawdę się rozchodzi.
:X

Cytuj
Takie jak w Folwarku Zwierzęcym?
no chociazby

Cowboy się zapowiada smakowicie. Świetna muzyka!
podbijam okejkę moga i dodaję własną oraz dragową.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1148 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:38:09 am »
Cytat: MoG
Mój Powrót Króla miał 550+ stron, a te mapki i pierdolniki miały chyba ze 100+ stron, true story. Chyba, że miałem inne wydanie "deluxe". Kogo masz tłumaczenie, bo ja mam Skibiniewskiej. Takie coś.

Mam takie samo wydanie, podobno to najlepsze tłumaczenie. Co prawda ilustracji z okładki trochę z dupy, ale przynajmniej w Empiku kosztowało chyba o połowę mniej od innych wydań :D

Cytat: Sent
już by starczyło że ruda, ale za elfie ścierwo ma kolejne karne punkty.

A tam rude są ładne, a co do elfów to zgoda, jedna z najbardziej głupkowatych ras fantasy. Piękne, nieśmiertelne, szybki, silne i idealne, Tolkien stworzył taki archetyp i niestety wielu twórców go powiela.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1149 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:46:51 am »
A skąd w ogóle jesteś? Co do choinek, to są spoko. Mnie nie przeszkadzają w każdym bądź razie.
Ja? Też Śląska, ale tego Górnego.
Cytuj
Czy ja wiem? To z Legolasa takiego cukierasa zrobili i może trochę z Thranduila, chociaż ta postać mi się bardzo podobała. Taka majestatyczna. Zresztą on był bodajże z tego odłamu Noldorów, Wysokich Elfów z pierwszej ery, więc fajnie, że go tak przedstawili.
Być może, że patrzy się przez pryzmat tych dwóch, ale jednak leśne elfy kojarzyły mi się z mrokiem, a tego akurat w filmie troszkę zabrakło.
Cytuj
Leśne elfy jeżeli już.
Nie oglądałem jeszcze filmu, ale w książce elfy nie kumały się z pająkami.
Tak, tak wiem. Miałam napisać leśne, ale jako, że cały czas o tym mroku co miał im towarzyszyć myślałam to jakoś mi głupoty wyszły. ;<
A co do pająków, przyznaje nie sprawdziłam, książkę dawno czytałam (może nalezy sobie odświeżyć), a siostra mnie w maliny wpuściła.
Cytuj
już by starczyło że ruda, ale za elfie ścierwo ma kolejne karne punkty.
;D
najgorzej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 10:49:28 am wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1150 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:23:00 am »
A tam rude są ładne, a co do elfów to zgoda, jedna z najbardziej głupkowatych ras fantasy. Piękne, nieśmiertelne, szybki, silne i idealne, Tolkien stworzył taki archetyp i niestety wielu twórców go powiela.
po prostu dupkowata rasa panów, w BG to powinno się założyć frakcję "Irenicus miał rację"

a co do rudych - miej jedną, zmienisz zdanie xD

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1151 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:30:59 am »
Cytuj
a co do rudych - miej jedną, zmienisz zdanie xD

Właśnie mam jedną, stąd moje zdanie :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1152 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:42:10 am »
Moja dziewczyna znowu farbnęła się na rudo.


Żeby było bardziej fitting, farbowałem ją ja.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1153 dnia: Styczeń 11, 2014, 12:45:07 pm »
Cholera, moja też jest ruda.

Cytuj
Cowboy się zapowiada smakowicie. Świetna muzyka!
Rzuć jakiegoś linka :P Obejrzałbym sobie Cowboy Bepopa, ale mojej damie się kreska nie podoba, a samemu mi się nie chce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 14:10:22 pm wysłana przez TheFlood »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1154 dnia: Styczeń 11, 2014, 14:18:38 pm »
Oh wow Al, nie znasz Cowboyowej muzyki?

Na poczatek:

Tank!

Następnie

Bad Dog No Biscuits

Digging my potato

Tear jerker next

Call me Call me

Na zakończenie

See you Space Cowboy aka The Real Folk Blues
Tak właściwie, jeden utwór, tylko druga wersja jest half eng, half jap, obydwie zajebiste.

But no!

Want it all Back

There is more!

Green Bird

I na deser z kinówki

Gotta knock a little harder

PS. Waltz for Zizi nigdy do mnie nie przemawiał, więc pominąłem.

EDIT: Pie*dol kobiete (hmm), oglądaj sam. Papieros smakuje inaczej w ustach po seansie z Cowboyem, serio.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 14:26:49 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta