Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384260 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1125 dnia: Styczeń 10, 2014, 15:30:29 pm »
Cytat: MoG
Zauważyłem, że Jackson chyba lubi brać wszystko dosłownie co jest w książkach. W Drużynie Saruman przyzywa sztorm nad Karadrasem (w książce bohaterom wydawało się tylko, że słyszą nikczemny głos czy coś), a w Hobbicie te pojebane olbrzymy rzucające na siebie skałami (Bilbowi tylko się wydawało, że coś takiego widzi i to daleko).
Teraz tylko czekać, aż nakręci coś o Pasji. To byłoby coś.
matko, naprawdę udany żart neda, świat się kończy :D Ale wyobraźcie to sobie, od księgi rodzaju do apokalipsy św. Jana, pokazując wszystkie wątki plus naście wymyślonych przez Jacksona - jeszcze jego wnuki by to kręciły

Maniek, juz ci pisałem - bo LOTR to trzy tysiące stron które zesrasz się a nie wciśniesz nawet w czterogodzinne filmy, Hobbit to książeczka licząca trzysta stron a i tak udaje się taką ekranizację spieprzyć

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1126 dnia: Styczeń 10, 2014, 15:31:28 pm »
Cytuj
Przed chwilą zadzwonił do mnie koleś niby z Microsoftu i kazał mi szybk o włączyć komputer, bo jest zagrożony. Najbardziej z tego śmieszny jest brak profesjonalizmu tych oszustów, bez identyfikacji czy czegokolwiek wie kim jestem.
Cytuj
Haha! O takim numerze nie słyszałem jeszcze.
Na YT widziałem lepszy, choć pewnie zaraz hejterzy zjadą mnie, bo w internetach wszystko co fajne i małoprawdopodobne to FAKE.
Mianowicie ziomki jakieś dzwonili do Pałacu Kultury i Nauk, prosząc aby wyłączyli oświetlenie pałacu, bo przeszkadza w zrobieniu jakiegoś ujęcia czy coś, jako reżyser/producent filmu. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1127 dnia: Styczeń 10, 2014, 15:59:34 pm »
przecież Pałac nie ma oświetlenia :|

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1128 dnia: Styczeń 10, 2014, 16:31:32 pm »
Boże, to go lampkami choinkowymi obwiesili...
http://www.youtube.com/watch?v=1SGiw0u5xms
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1129 dnia: Styczeń 10, 2014, 16:40:10 pm »
Kiedyś myślałem, że Ty najzwyczajniej w świecie wielu rzeczy nie lubisz. Ale teraz widzę, że po prostu masz przykre życie.
Dodaj jeszcze, że Twój znajomy robił przy Hobbicie.

Ja tam wolę inaczej Jej sprawić przyjemność  :D
Kwiaty są ciężkie do pobicia, wierz mi.

Ja tam bym nawet i 4 wysiedział ;p
Na dobrym filmie - może.
Bo zwyczajnie się czepiasz. Uwierz mi, że w LOTR jest równie dużo nieścisłości, co w Hobbicie, ale i tak ludzie się czepiają się tego drugiego? Dlaczego? Bo to jedna książka, a filmów jest aż trzy! I tylko tutaj widzę większość problemów wszystkich niezadowolonych odbiorców. Bo taka jest prawda. Widzicie tylko to, że Jackson leci na kasę i nic więcej, ale to, że mimo wszystko robi to dobrze, rozwija wątki, które w Hobbicie zostały napomknięte, nawiązuje do WP w ciekawy sposób to już jakoś nikogo nie rusza. Dziwne. Owszem, przesadza momentami, ale tak samo, jak przesadzał w LOTR. I jakoś nie przeszkodziło to w uważaniu tej Trylogii za jedne z najlepszych filmów w dziejach kinematografii. To nie tak, że bronie, ale mieszanie z błotem naprawdę porządnie wykonanej roboty, to jest czysta hipokryzja.
Hipokryzja, to jest właśnie gadanie Jacksona, że jest jak hobbit, uwielbia Tolkiena, a potem wszystko miesza z gównem.
To co ja piszę, to jest moja opinia.
Mam wielbić też Avatara, bo zarobił krocie i ma zajebisty marketing?

No właśnie. Jeśli ja miałbym zrobić listę rzeczy, które mi w Hobbicie nie pasowały, to musiałbym nad nią trochę posiedzieć. Tylko po co się tym przejmować? Co mi da lament? Wycofają produkcję z obiegu? Jackson znajdzie mój komentarz i uwzględni go w następnej części? Dodatkowe sceny pojawią się również w trzecim filmie i krytyka nic tu nie zmieni. Ale zamiast wylewać żale można powiedzieć: "no trudno, jest jak jest" i albo odpuścić to sobie albo się dobrze bawić. Film to nie ustawa emerytalna, która wpływa na nasze życie.
No tak, dlatego trzeba być bezkrytycznym do wszystkiego. D: Bo film nie zmieni mi życia. Czyli jest bez sensu. To po co oglądać? Bo to rozrywka. Wobec tego też można być krytycznym, bo jak sie nie będzie, to będą dawać nam co raz większą papkę.

Co do oświetlenia - choinka na Wrocławskim Rynku i przy Poznańskim WTC wygląda, jakby z niej sperma leciała, true story.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1130 dnia: Styczeń 10, 2014, 17:59:15 pm »
Oczywiście, że ludzie czepiają się LOTRa. Tam też od ch. pana było pozmienianych rzeczy. Ale oś filmu była niezimennie ta sama. Piszesz, że Jackson "rozwija wątki, które w Hobbicie zostały napomnięte" - okej, jaki wątki rozwija? Bo mi się wydaje, że owe wątki sobie zwyczajnie wymyśla.

A w Hobbicie nie jest? No wybaczcie panowie, ale to my chyba jakiegoś innego Hobbita przeczytaliśmy, bo póki co wszystko idzie po kolei z tego, co pamiętam. Pojawianie się rozbieżności w pewnych wątkach, czyli chociaż ten popularny w drugiej części Beorn, to inna bajka. Dodanie Azoga też nie zaburzyło nic, a nic, bo zamiast pogoni w postaci goblinów i wargów, mieliśmy orków na wargach. Wątki dodatkowe?
Radagasta uważam za okej. Fajnie, że przedstawiono nam kolejnego czarodzieja. Tym bardziej, że było o nim napomknięcie w książce.
Wątek z Dol Guldur był w książce wspomniany, ale nieopisany. Więcej troszkę było w Silmarillionie albo Niedokończonych. Sama akcja działa się na równi z wędrówką kompanii do Ereboru po tym, jak Gandalf się odłączył od nich. To mi się akurat bardzo podoba, że PJ postanowił to pociągnąć. Naradę w Rivendell uważam za preludium do tego wątku.
Co tam jeszcze było? Legolas i Tauriel.. okej, niektórym się nie podoba głównie ten pierwszy i wątek miłosny (rzekomo) tej drugiej. Kwestia gustu imo. Uważam, że postać blondaska wcale nie jest nie na miejscu. W końcu był on księciem Mrocznej Puszczy, synem Thranduila, który w Hobbicie występował. Dodatkowo jego obecność jest jakby takim wiązaniem Hobbita z Władcą Pierścieni. Co do elfki, to byłem sceptycznie nastawiony, ale jak ją zobaczyłem, to mi się spodobała, hehe. I nie robiłbym wielkiego "Aj low ju" z tej akcji ratowania Kiliego. Wątpię, by PJ zrobił z tego Love Story.

Powiedz mi, które wg Ciebie są jego wymysłem, to będę jechał dalej.

Wiecie, ja na Hobbicie się dobrze bawiłem, świetnie zrobione kino akcji, ale chyba mamy prawo mówić o tym co nas wkurza, co było w naszym odczuciu niepotrzebne?

No jasne, że masz ;)

Smok tak, był zajebisty. Pod wszystkimi względami. Ale dla jak w większości filmów artów ze smokami mają za długie szyje. Nieproporcjonalne. W Hobbicie to samo. Głowa dobra. Tułów i cała reszta do niego przyczepiona też, a szyja z dwa razy dłuższa od całego ciała (nie licząc ogona).

Zgodzę się! Zrobili z niego taką trochę wywernę. Mnie także jedyne co, to szyja trochę przeszkadzała, no ale okej, niech już taki będzie. Przy całej reszcie ten jeden mankament jest prawie niezauważalny :)

Maniek, juz ci pisałem - bo LOTR to trzy tysiące stron które zesrasz się a nie wciśniesz nawet w czterogodzinne filmy, Hobbit to książeczka licząca trzysta stron a i tak udaje się taką ekranizację spieprzyć

Jakie trzy tysiące? Nie przesadzaj :D

Kwiaty są ciężkie do pobicia, wierz mi.

Twoja kobieta to chyba straszna materialistka!

Mam wielbić też Avatara, bo zarobił krocie i ma zajebisty marketing?

Proszę Cię.. na mnie ten film nie wywarł żadnego wrażenia. Może dlatego, że popełniłem niesamowity błąd. Poszedłem na wersję 2D i nigdy nie widziałem go w wersji 3D. Zabijcie mnie xD
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1131 dnia: Styczeń 10, 2014, 19:13:04 pm »
I nie robiłbym wielkiego "Aj low ju" z tej akcji ratowania Kiliego. Wątpię, by PJ zrobił z tego Love Story.
Skoro EowinxArwenxAragorn zrobił jako beznadziejny trójkąt miłosny - jestem w stanie we wszystko uwierzyć.
Powiedz mi, które wg Ciebie są jego wymysłem, to będę jechał dalej.
Króliki u Radgasta.
A tak serio, wymieniłeś wszystkie jego wymysły i pytasz się o następne. To tak jakbyś sobie strzelił w stopę i pytał nas, czy jak strzelisz w drugą, to będzie Ci się lepiej biegać, bo boli po równo.

Jakie trzy tysiące? Nie przesadzaj :D
Poniżej 1500. Tak czy siak, robić trzy filmy z 5 razy mniejszą objętością - coś chyba nie ten teges.
Twoja kobieta to chyba straszna materialistka!
Nie.
Chyba po prostu kiepsko znasz kobiety, skoro nie wiesz jaki efekt mają kwiaty, serio.

Proszę Cię.. na mnie ten film nie wywarł żadnego wrażenia. Może dlatego, że popełniłem niesamowity błąd. Poszedłem na wersję 2D i nigdy nie widziałem go w wersji 3D. Zabijcie mnie xD
Skoro jeszcze Cię nie zamordowałem za Hobbita, to mniejsza o Avatara. Film słaby nawet w 3D, tylko efekty ładne.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1132 dnia: Styczeń 10, 2014, 19:15:58 pm »
Co do oświetlenia - choinka na Wrocławskim Rynku i przy Poznańskim WTC wygląda, jakby z niej sperma leciała, true story.

Coś strasznie tego Wrocławia przetrawić nie możesz. Ja byłam niedawno i powiem, że choinki na rynku były ładne, na potwierdzenie wrzuciłabym zdjęcie, ale mi się nie chce :D


Kilka takich moich przemysleń:

Smok był fajny i mimo, że scen z nim było dużo to oglądało się je z przyjemnością.

Beorn wyglądał w tej ludzkiej postaci troche jak koza.

Mroczne elfy były zbyt cukierkowe, straciły dużo z klimatu jaki miały w książce, a właśnie czy to nie było tak, że te pająki im pomagały? A w filmie pająki są jakimś wytworem zła, a elfy takie czyste nieskazitelne, piękne. (?)

Tauriel- w końcu jakaś postać nie będąca mimozą elfów, zachowująca przy tym wdzięk.

Legolas- jak pisze Maniaks jego pojawienie było ciekawym nawiazaniem do całości Tolkienowskich opowieści.

Wątek miłosny był tak średnio potrzebny, jednak jak już jest to ciekawi mnie jak to się rozstrzygnie. ;>



Podobno Tolkien (to mi mówił Dass) był z Hobbita bardzo niezadowolony i pisał do szuflady alternatywne wersje. A film miał być uzupełniony o te notatki. To mnie bardzo zaciekawiło, wiecie coś na ten temat, czy to po prostu zwykła propaganda?


 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1133 dnia: Styczeń 10, 2014, 19:23:12 pm »
Boże, to go lampkami choinkowymi obwiesili...
http://www.youtube.com/watch?v=1SGiw0u5xms
a, myslalem ze o tym czubku tylko mowa, co jest na stałe i wyglada jakby pieniedzy na reszte zabraklo

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1134 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:10:28 pm »
Skoro EowinxArwenxAragorn zrobił jako beznadziejny trójkąt miłosny - jestem w stanie we wszystko uwierzyć.

A jak było w książce?

Króliki u Radgasta.
A tak serio, wymieniłeś wszystkie jego wymysły i pytasz się o następne. To tak jakbyś sobie strzelił w stopę i pytał nas, czy jak strzelisz w drugą, to będzie Ci się lepiej biegać, bo boli po równo.

I znów te króliki. Jakby dali tam jakiegoś wilki, to wtedy pewnie nikt by się nie dopierdolił za przeproszeniem, ale że to króliki, to już wielki krzyk. Z tym strzelaniem w stopę nie przesadzaj. Może są jeszcze jakieś, których się czepiacie. Nie znam na pamięć Hobbita tak, jak Władcy Pierścieni, który widziałem już z dobre kilkanaście razy.

Poniżej 1500. Tak czy siak, robić trzy filmy z 5 razy mniejszą objętością - coś chyba nie ten teges.

Powiem tak. Film "Skazani na Shawshank" powstał na podstawie książki, która ma 60 parę stron bodajże, jak gdzieś udało mi się wyczytać, więc tym bardziej nie widzę problemu w Hobbicie.

Nie.
Chyba po prostu kiepsko znasz kobiety, skoro nie wiesz jaki efekt mają kwiaty, serio.

Jeśli próbujesz mi wyperswadować, że chociażby dobry seks działa słabiej niż kwiaty na kobiety, to idę się zastrzelić!

Skoro jeszcze Cię nie zamordowałem za Hobbita, to mniejsza o Avatara. Film słaby nawet w 3D, tylko efekty ładne.

Że słaby, to wiem, ale nie widziałem akurat tego, w czym był zajebisty ponoć.

Coś strasznie tego Wrocławia przetrawić nie możesz. Ja byłam niedawno i powiem, że choinki na rynku były ładne, na potwierdzenie wrzuciłabym zdjęcie, ale mi się nie chce :D

A skąd w ogóle jesteś? Co do choinek, to są spoko. Mnie nie przeszkadzają w każdym bądź razie.

Mroczne elfy były zbyt cukierkowe, straciły dużo z klimatu jaki miały w książce, a właśnie czy to nie było tak, że te pająki im pomagały? A w filmie pająki są jakimś wytworem zła, a elfy takie czyste nieskazitelne, piękne. (?)

Czy ja wiem? To z Legolasa takiego cukierasa zrobili i może trochę z Thranduila, chociaż ta postać mi się bardzo podobała. Taka majestatyczna. Zresztą on był bodajże z tego odłamu Noldorów, Wysokich Elfów z pierwszej ery, więc fajnie, że go tak przedstawili.

Podobno Tolkien (to mi mówił Dass) był z Hobbita bardzo niezadowolony i pisał do szuflady alternatywne wersje. A film miał być uzupełniony o te notatki. To mnie bardzo zaciekawiło, wiecie coś na ten temat, czy to po prostu zwykła propaganda?

Również natknąłem się na takie informacje, jakoby Tolkien próbował zmieniać, dopasowywać Hobbita do Władcy Pierścieni. Gdzieś artykuł był o tym.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1135 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:16:56 pm »
Pany, zarzućcie jakimś fanym, mrocznym anime.

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1136 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:18:55 pm »
Cytuj
Powiem tak. Film "Skazani na Shawshank" powstał na podstawie książki, która ma 60 parę stron bodajże, jak gdzieś udało mi się wyczytać, więc tym bardziej nie widzę problemu w Hobbicie.

Stary człowiek i może morze.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1137 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:26:57 pm »
mog - no z tymi 3k stron to przesadzilem (aczkolwiek duzo zalezy od wydania, bo niektore empikowe są dość.. grube), ale moje tolkieny mają 1800 stron LOTRa i równe 300 Hobbita.

maniek - Jak z Shawshank jest to dunno bo nie czytałem pierwowzoru, ale istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo  ze zachowano tam wszystko z tych 60 stron ORAZ dodano brakujący materiał, a nie jak w Hobbicie, wzięto krótki materiał, wzięto z niego połowę (drugą pootraktowano po macoszemu lub nie uzyto w ogole), a następnie dokręcono dużo 'wlasnych przemyślen' reżysera. Rly, to jakby z filmowej adaptacji biblii wyrzucić jezusa, rozwijając za to wątek życia osobistego wieloryba, który wpieprzył Jonasza.

Wixu - nisstety dawno wypadłem z obiegu, ale ponoc od kilku lat generalnie nie ma co oglądać.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1138 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:48:25 pm »


Efekt dzisiejszej nudy w czasie gdy drukowała się książka.
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1139 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:10:11 pm »
Na YT widziałem lepszy, choć pewnie zaraz hejterzy zjadą mnie, bo w internetach wszystko co fajne i małoprawdopodobne to FAKE.
Mianowicie ziomki jakieś dzwonili do Pałacu Kultury i Nauk, prosząc aby wyłączyli oświetlenie pałacu, bo przeszkadza w zrobieniu jakiegoś ujęcia czy coś, jako reżyser/producent filmu.
No ale to jest żart, a odniosłem wrażenie, że ktoś po prostu chciał Cerasisa na coś naciągnąć.

Dodaj jeszcze, że Twój znajomy robił przy Hobbicie.
Jest mi Ciebie naprawdę szkoda.

Pany, zarzućcie jakimś fanym, mrocznym anime.
"Dr. Slump".
Klasztor - Fechtmistrz