Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1095 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:56:29 pm »
Ha, Fremen zaczal edytowac, jak mu podsylalem linki z jego starymi postami. I spamowalem notatki. Good times.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1096 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:08:14 pm »
MoG - bo taka legenda za tym BB chodziła, że uuuu nie tylko cycki ale i fabuła. Tbh, była taka jak zawsze, dość pretensjonalna ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1097 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:02:50 pm »
Nie wiem jak anime, ale fabuła gry ma ciekawy początek, tylko niestety im dalej, tym głupsza - pod koniec to wręcz żart. Poza tym łatwo uniemożliwić sobie przejście, nawet o tym nie wiedząc.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1098 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:06:45 pm »
no to jak anime, tylko w anime od początku w sumie są cycki

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1099 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:07:06 pm »
Zarezerwowałem bilety na dziś na Hobbita i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie jechałem na film z takim brakiem entuzjazmu. Mam wrażenie, że to co zobaczę na ekranie albo nie wzbudzi we mnie żadnych emocji, albo będę rozczarowany. Być może jest to spowodowane tym, że po części pierwszej przeczytałem książkę. A być może tym, że mieszane uczucia wywołał u mnie Legolas, którego widziałem w trailerze.

Jako dodatek do książki nie był zły, jako samodzielny film to trochę wolno się rozwijał.  Było dużo elementów zmodyfikowanych, które mi się podobały, ale i chyba tyle samo, które mnie nie zachwyciły.

Cytuj
A kto mówi o innych? Tutaj jest Święte Przymierze.
To ja wiem czemu tak wolno awansuję, nadużywam emot ;<

Cytuj
Pany, dopiero teraz obejrzałem Pokłosie. Jakie wasze wrażenia? Pytam szczególnie tych użytkowników, co to lubią się wypowiadać na temat polskości i w ogóle.
A czy inni niż Mog i Damian mogą? Bo czytałam o filmie, ale do tej pory nie widziałam. Nie wiem czy lubię się wypowiadać o polskości, ale wiem, że nienawidzę  jak ktoś obraża Polaków, Ślązaków, Niemców, Rosjan. Tak po prostu.

Wracają do tematu- Dobry film, w końcu nie jakieś schizy, tylko dobrze uchwycone RÓŻNE zachowania bez MEGA przegięć patologicznych.
Czy będę bronić Polaków? Nie. Bo i u nas są lepsi i gorsi. Nigdy jednak nie odważyłabym się oceniać pokoleń wojennych. Sama nie jestem pewna czy poświęciłabym moją rodzinę dla ocalenia innych ludzi w tym wypadku akurat Żydów. Jakby chodziło tylko o moje życie to może.

PS podobają mi się pozostawione niedomówienia.
PS 2 czytałam nagonkę jaka powstała na Stuhra po filmie, ale nie widząc go, nie mogłam skonfrontować do czego się dokładnie odnosi. Teraz widzę i nie umiem zrozumieć... Ci ludzie(piszący jakieś bzdety, że nie jest Polakiem) to są jacyś dziwni, albo tendencyjnie oglądali film, albo no za przeproszeniem są głupi. A sytuacja paradoksalnie przypomina tę z filmu <3 ech...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 11:28:57 am wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1100 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:59:28 am »
film to trochę wolno się rozwijał.
Zgadzam się z Tobą.


Przez pierwszą połowę filmu miałem wrażenie, że bardzo szybko biegnie on na bieżni magnetycznej. Dużo różności, ale film mi się dłużył. Nie oczekiwałem cudów w domu Beorna, ale liczyłem na to, że będzie tam więcej scen. Liczyłem też na zabawę w ciuciubabkę z pająkami, a te stworzy pojawiły się w zaledwie krótkim epizodzie. Nie wiem dlaczego - skoro już omamy pokazano - nie przedstawiono ucztujących elfów. To był bardzo dobry materiał filmowy.

Za to druga połowa nadrobiła straty. Walka ze Sauronem bardzo widowiskowa, a smoczek... no cóż - tu się nie zwiodłem i nawet nie przeszkadzał mi nadmiar scen. :) Smok był naprawdę pierwszorzędny i tak mniej więcej sobie go wyobrażałem.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1101 dnia: Styczeń 09, 2014, 11:49:47 am »
Za to druga połowa nadrobiła straty. Walka ze Sauronem bardzo widowiskowa, a smoczek... no cóż - tu się nie zwiodłem i nawet nie przeszkadzał mi nadmiar scen. :) Smok był naprawdę pierwszorzędny i tak mniej więcej sobie go wyobrażałem.

Pjona! Jeśli chodzi o te sceny, to również cholernie mi się podobały, chociaż słyszałem wiele żali na temat scen ze smokiem. Dla mnie ich długość to była zaleta. Muszę się jeszcze wybrać tylko na wersję 3D 48 klatek, ale nie mogę się zebrać kurcze.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1102 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:01:46 pm »
Muszę się jeszcze wybrać tylko na wersję 3D 48 klatek, ale nie mogę się zebrać kurcze.
Kup dziewczynie kwiaty za tą kwotę, to chociaż loda Ci zrobi...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1103 dnia: Styczeń 09, 2014, 17:31:52 pm »
maniek niestety  czeka na te jedyna, wiec zostaje mu kino ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Ringil

  • Wiadomości: 33
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1104 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:00:42 pm »
Serio? Walka z Sauronem? To "przepychanie" się mocami wg mnie oklepane, spodziewałem się większych fajerwerków. Poza tym wydaję mi się, że w oryginale był tam Król Nazguli, w końcu to mniej więcej jego rewir z czasów Angmaru.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1105 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:42:49 pm »
Pjona! Jeśli chodzi o te sceny, to również cholernie mi się podobały, chociaż słyszałem wiele żali na temat scen ze smokiem. Dla mnie ich długość to była zaleta.
Jeszcze co mnie zaskoczyło - spodziewałem się, że smok będzie dobrą animacją i tyle. Będzie tylko mówiącym zlepkiem pikseli. Tymczasem twórcom udało się nadać mu charakter. Myślałem, że wypowiadane przez niego teksty będą beznamiętne lub zbytnio przesiąknięte złem. A tymczasem smok jest pewny siebie, dumny, jego pogarda dla innych stworzeń nie jest stylizowana na "zło", a wynika z jego poczucia wyższości. Czyli jest tak, jak było w książce. I to mi się spodobało. :) Dobrze, że przynajmniej tego smoczka oszczędzili.

Muszę się jeszcze wybrać tylko na wersję 3D 48 klatek, ale nie mogę się zebrać kurcze.
Ja też oglądałem 24. Sporo zamazanych scen było.

Kup dziewczynie kwiaty za tą kwotę, to chociaż loda Ci zrobi...
Może on nie musi za to płacić? Nie mierz ludzi swoją miarą.

To "przepychanie" się mocami wg mnie oklepane, spodziewałem się większych fajerwerków.
Ale przyznaj sam - używanie magii przez Gandalfa w produkcjach Jacksona to rzadki widok.

Poza tym wydaję mi się, że w oryginale był tam Król Nazguli, w końcu to mniej więcej jego rewir z czasów Angmaru.
Oryginał oryginałem - tu jest inna sytuacja, musi być zysk, więc lepiej się sprzeda Sauron.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1106 dnia: Styczeń 09, 2014, 23:34:29 pm »
Kup dziewczynie kwiaty za tą kwotę, to chociaż loda Ci zrobi...

A bez kwiatów to już dziewczyny nie robią loda?

maniek niestety  czeka na te jedyna, wiec zostaje mu kino ;p

Hehe.. Kto wie.. może już się wyczekałem? :p

Poza tym wydaję mi się, że w oryginale był tam Król Nazguli, w końcu to mniej więcej jego rewir z czasów Angmaru.

Niet. Tam był Sauron właśnie z tego, co pamiętam z książek.

Jeszcze co mnie zaskoczyło - spodziewałem się, że smok będzie dobrą animacją i tyle. Będzie tylko mówiącym zlepkiem pikseli. Tymczasem twórcom udało się nadać mu charakter. Myślałem, że wypowiadane przez niego teksty będą beznamiętne lub zbytnio przesiąknięte złem. A tymczasem smok jest pewny siebie, dumny, jego pogarda dla innych stworzeń nie jest stylizowana na "zło", a wynika z jego poczucia wyższości. Czyli jest tak, jak było w książce. I to mi się spodobało. :) Dobrze, że przynajmniej tego smoczka oszczędzili.

Uważam, że co jak co, ale ta postać wyszła im piekielnie dobrze. Ludzie czepiali się, że niby dał się w banana zrobić krasnoludom, ale uważam, że to lepsze, niż pokazanie Bilba, który zapierdzielił Arcyklejnot i dał drapaka, po czym smok się wkurzył i sobie poleciał na Dale.

Ja też oglądałem 24. Sporo zamazanych scen było.

Słyszałem, że ogólnie jakiś ciemny obraz był w wersji 3D. Ludzie się skrażyli.

Może on nie musi za to płacić? Nie mierz ludzi swoją miarą.

Biedny MoG  8)

Ale przyznaj sam - używanie magii przez Gandalfa w produkcjach Jacksona to rzadki widok.

Ogólnie w książce także nie używał on magii za często. Istarii mieli być incognito w Śródziemiu, stąd takie, a nie inne zachowanie.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1107 dnia: Styczeń 09, 2014, 23:47:46 pm »
A bez kwiatów to już dziewczyny nie robią loda?
Robią (zapewne), ale przynajmniej jej też tymi kwiatami przyjemność sprawisz.

No i tak szczerze, to na Hobbita bym nawet za darmo nie poszedł. 3 godziny w kinie - meh.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1108 dnia: Styczeń 10, 2014, 00:03:59 am »
Trzy godziny w kinie to jedno, a trzy godziny w kinie na filmie fantasy to drugie. Poza tym, nie każdy trzygodzinny film to "Lista Schindlera", która przez pierwsze półtorej godziny głównie usypia i straszy niepotrzebnie umieszczonymi scenami.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1109 dnia: Styczeń 10, 2014, 00:13:42 am »
Na pierwszego Hobbita nie poszedłem do kina i naprawdę się z tego powodu cieszę. Akcja... Nie. Inaczej. HISTORIA, rozpoczyna się w 44 minucie (jak Bilbo wybiega z Bag End). Wcześniejsze sceny są nudne i pretensjonalne. Pokazywanie smoka-nie-smoka w tle, jakieś śpiewanie (serio? To nie książka), mycie naczyń, rozterki czy iść czy nie iść, bla, bla, bla... A reszta filmu? Sranie na widza kupą CGI, byleby tylko więcej efektów. Zauważyłem, że Jackson chyba lubi brać wszystko dosłownie co jest w książkach. W Drużynie Saruman przyzywa sztorm nad Karadrasem (w książce bohaterom wydawało się tylko, że słyszą nikczemny głos czy coś), a w Hobbicie te pojebane olbrzymy rzucające na siebie skałami (Bilbowi tylko się wydawało, że coś takiego widzi i to daleko). Przysięgam, że w tym momencie czekałem, aż chmury zaczną się walić po obłokach (bo był opis nawałnicy jako "walki dwóch burz").

Drugą część zapewne zobacze jak wyjdzie na Blu ray, ale nieprędko pewnie. Wolałbym po raz kolejny obejrzeć WP, niż patrzeć na Legolasa, Sarumana, Galadriele itd. w Hobbicie i robienie z krótkiej historii tasiemca na miarę Zbuntowanego Anioła.

EDIT: Ale po co ja się wypowiadam, zaraz wleci znawca Damiano, któremu się Skyfall podobał albo Maniek, który broni filmu nagą piersią (ale za to jaką!).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 00:15:35 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta