Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384212 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1050 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:22:07 pm »
Czułem, że rozmowa zejdzie na zły i niedobry Kościół, i że będzie to za Twoją przyczyną.

Dlaczego przyjęło się, że niedziela jest dniem wypoczynku i nawet zadeklarowani przeciwnicy kościoła spędzają ten czas inaczej niż resztę tygodnia? Bo to po prostu wrosło w naszą kulturę. Wywodzi się to z czasów, gdy Europa była bardziej wierząca i nie widzę powodu aby z tego rezygnować "bo tak".

A co do zarzutu o lewackość, to wypowiadałem się już kiedyś na ten temat na SB.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1051 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:24:45 pm »
To podaj mi konkretny powód czym różni się praca w kinie od tej w sklepie i dlaczego jedna jest dozwolona, a druga nie? I kolejna sprawa, a jeżeli ktoś chce pracować w niedziele, bo dostaje extra kasę, czy moze sobie urlop odebrać później, dlaczego mu zabraniać? Państwo wie lepiej od obywatela co dla niego dobre?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1052 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:28:35 pm »
Taki z ciebie prawicowiec, a widzę ze popierasz na wskroś lewackie zasady :D Ogólnie, to skoro mamy rozdział kościoła od państwa, to niedziela jest dniem jak każdy inny, tak więc nie widzę powodu robić jakieś zakazy. Dla mnie równie dobrze można dać zakaz w piątek.
tak patrząc nie widzę powodu by w Nowym, Wspaniałym Świecie trzymac takie przeżytki jak "weekendy'. Pracujmy 7 dni w tygodniu po 8 godzin (co najmniej!), bo reszta to złe przeżytki z czasów zabobonów.

"Odkąd padł system sowiecki a Chiny schowały pazury międzynarodowy kapitał korporacyjny i pomniejsze szuje czują się pewniej i gdzie tylko chce dokręca ludziom śrubki pod pretekstem "wielkiego kryzysu", który sam wygenerowali. Aż w końcu znowu gdzieś pęknie i wybuchnie rewolucja."
to z jakiegos onetu czy czegos (artykuł o tym jak w kambodży policja strzela do ludzi, którzy mają dość pracy za 80 dolarów miesięcznie w bydlęcych warunkach i wyszli na ulice), ale cos w tym jest.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1053 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:46:38 pm »
To podaj mi konkretny powód czym różni się praca w kinie od tej w sklepie i dlaczego jedna jest dozwolona, a druga nie?
Pisałem wcześniej - branża rozrywkowa jest mniejsza. Ponadto świadczy ona inny rodzaj usług niż handel.

Miałem to nieszczęście być dwa razy w niedzielę w centrum handlowym. Ludzi mnogo, ale większość to apacze (może to był przypadek, nie twierdzę, że nie). A jak ktoś ma coś kupić, to i tak to kupi, nieważne w który dzień tygodnia. Generując sztuczny ruch, sprawiają oni że ktoś musi w sklepie pracować.

I kolejna sprawa, a jeżeli ktoś chce pracować w niedziele, bo dostaje extra kasę, czy moze sobie urlop odebrać później, dlaczego mu zabraniać? Państwo wie lepiej od obywatela co dla niego dobre?
Chwytasz mnie za słowa, hyhy. Przez takich pracusiów cierpią Ci, którzy nie chcą pracować w niedzielę. Bo w przypadku zrobienia wyboru tego, czy chce się pracować czy nie, szybo znajdą się Andrzeje, którzy powiedzą "albo pani dobrowolnie wybierze pracę w niedzielę, albo może pani od jutra tu już nie przychodzić".
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1054 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:57:41 pm »
Cytuj
Pisałem wcześniej - branża rozrywkowa jest mniejsza. Ponadto świadczy ona inny rodzaj usług niż handel.

Praca to praca i wielkość branży czy rodzaj usług tego nie zmieni i albo idziemy w zaparte i twierdzimy, że to czas dla rodziny, albo robimy głupie wyjątki, bo przecież trzeba coś robić w te wolne dni i kina muszą byc czynne.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1055 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:10:52 pm »


Praca to praca i wielkość branży czy rodzaj usług tego nie zmieni i albo idziemy w zaparte i twierdzimy, że to czas dla rodziny, albo robimy głupie wyjątki, bo przecież trzeba coś robić w te wolne dni i kina muszą byc czynne.
idziesz w demagogię, "zamykajmy w niedzielę apteki, szpitale i elektrownie, bo to czas dla rodziny i jak bóg chce, to nie pozwoli umrzeć przez te 24h"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1056 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:11:15 pm »
Idąc takim tokiem myślenia, przy zakazie handlu należałoby zamknąć stacje benzynowe.

Piszę po raz kolejny - branża rozrywkowa jest mniejsza, idąc tam do pracy godzę się z tym, że będę pracował wtedy, gdy inni będą mieć wolne. Handel to lwia część runku, więc gros osób pracuje tam z przymusu i muszą pracować w niedziele, nawet gdy tego nie chcą.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1057 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:14:06 pm »

Piszę po raz kolejny - branża rozrywkowa jest mniejsza, idąc tam do pracy godzę się z tym, że będę pracował wtedy, gdy inni będą mieć wolne. Handel to lwia część runku, więc gros osób pracuje tam z przymusu i muszą pracować w niedziele, nawet gdy tego nie chcą.
ba, handel jak handel, bo jeszcze rozumiem jakieś warzywka czy whatever (byle pierwszej potrzeby), ale rly, galerie handlowe z ich torebkami od 500 zl w gore?
Juz podobno o ludziach co tam muszą pracować (a muszą, bo rynek pracy wygląda jak wygląda, coś o tym wiem) mówi się, że to "galernicy". I coś w tym jest.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1058 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:15:27 pm »
Cytuj
Piszę po raz kolejny - branża rozrywkowa jest mniejsza, idąc tam do pracy godzę się z tym, że będę pracował wtedy, gdy inni będą mieć wolne. Handel to lwia część runku, więc gros osób pracuje tam z przymusu i muszą pracować w niedziele, nawet gdy tego nie chcą.

Idąc pracować na kasie w Tesco tez zdajesz sobie świetnie sprawę z tego, że będziesz pracować w niedzielę. Jakie znaczenie dla jednostki am wielkość branży? Rodzaj wykonywanej pracy am znaczenie tylko (tu odpowiedź dla Senta) w przypadku jej "ważności". Czyli dla przykładu człowiek w niedzielę może się obyć tak samo bez zakupów jak i bez wizyty w kinie, ale już praca lekarza, strażaka czy policjanta tak samo potrzebna w niedziele jak i w każdy dzień tygodnia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1059 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:26:27 pm »
Na dziesięć ofert pracy ile dotyczy kasy, a ile kina lub teatru? Odpowiedź na to pytanie da zarazem odpowiedź na to, czy co co niektórzy faktycznie dobrowolnie pracują na kasie.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1060 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:30:52 pm »
Cytuj
Na dziesięć ofert pracy ile dotyczy kasy, a ile kina lub teatru? Odpowiedź na to pytanie da zarazem odpowiedź na to, czy co co niektórzy faktycznie dobrowolnie pracują na kasie.

Nikt ich z batem tam nie pędzi. Całkiem przyzwoita płaca, 1700 na ręke, umowa o pracę, tak więc nie dramatyzuj tak. Sporo gorzej mają studenciaki robiący w kinie za 700zł na zlecenie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1061 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:44:43 pm »
Nikt ich z batem tam nie pędzi.
Jako najedzony nie zrozumiesz głodnego.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1062 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:47:59 pm »
Cytuj
Jako najedzony nie zrozumiesz głodnego.

Spoko kościół ich nakarmi, sorki głupi żart, ale nie mogłem się powstrzymać :D Tak na serio, to jak pisałem praca w markecie nie jest taka zła i tak wiem bo swego czasu pracowałem tam.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1063 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:58:25 pm »
(...)umowa o pracę(...)
Śmiechłem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #1064 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:54:36 pm »
Nikt ich z batem tam nie pędzi. Całkiem przyzwoita płaca, 1700 na ręke, umowa o pracę, tak więc nie dramatyzuj tak. Sporo gorzej mają studenciaki robiący w kinie za 700zł na zlecenie.
śmiechłem x2.

w marketach jest jak w panstwie totalitarnym, jakies warunki to sa tylko w biedronce, bo jak im sie do dupy dobrali te kilka lat temu, to sie boja chocby kichnąć teraz. I zdziwilbys sie, ale pędzi. Jak nie zostaniesz galernikiem, to do call center lub marketu, a i ten market to tylko zlecenie pracy tymczasowej na gora miesiac. Wiem, bo pol roku przegladalem oferty.
W kinie jest luz, wiekszosc czasu malo sie dzieje, nie ma jak w markecie ze jesli akurat nie sprzedajesz popcornu to masz isc pucowac kible (nawet jesli ktos inny robil to minute przed toba, bo kadra wymaga, byscie ciagle cos robili, nie mozecie stac bo wszystko skonczyliscie), darmowe bilety. Lepsza smieciowka w kinie, rly

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!