Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384187 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #930 dnia: Grudzień 01, 2013, 20:17:46 pm »
Aha, to się minęliśmy w zeznaniach. Te nowe filmy też mi się podobają, zwłaszcza pewne nawiązania do starej serii.  ;)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #931 dnia: Grudzień 01, 2013, 20:31:50 pm »
Damiano, zgadzam się, że nowy Star Trek jest fajny. Ale żeby pisać, że jest lepsze niż wszystkie SW razem wzięte to dużo powiedziane. Stara trylogia nadal jest dla mnie najlepszym S-F.

Natomiast choćbym nie wiem jak chciał, jednej rzeczy nie mogę odmówić Zemście Sithów - bitwy na początku. Moim zdaniem jest absolutnie najlepszą bitwą kosmiczną w dziejach kinematografii. Nawet nowy Star Trek tego nie pobił.

W każdym razie, reżyser nowych Star Treków robi nowe SW.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 20:34:44 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #932 dnia: Grudzień 01, 2013, 20:41:07 pm »
Chodziło mi o to, że uniwersum ST wydaje mi się dużo bardziej ciekawsze niż to z SW. Motyw niezłomnego Enterprise bardziej mnie intryguje niż motyw mocy.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #933 dnia: Grudzień 01, 2013, 20:54:58 pm »
HUH.

Ale muzyka i tak najlepsza w SW.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #934 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:49:59 pm »
ze serii
11/10, piszę na smartfonie z łazienki, dostałem wybuchowej biegunki, sram ogniem od pięciu minut i nie mogę przestać

Z ST w ogóle widzialem tylko niezwykle krótki dialog między Spockiem a tym drugim (McCoyem?), gdy zawiesiłem przelotnie oko na telewizorni:

- Chodź, Spock, zostało nam 30 minut!
- 29.


Ta prosta wymiana natychmiastowo nastroiła mnie pozytywnie do serii. Nie mam pojęcia, która była to saga, ale Spock jest świetny.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #935 dnia: Grudzień 02, 2013, 09:51:18 am »
Natomiast choćbym nie wiem jak chciał, jednej rzeczy nie mogę odmówić Zemście Sithów - bitwy na początku. Moim zdaniem jest absolutnie najlepszą bitwą kosmiczną w dziejach kinematografii. Nawet nowy Star Trek tego nie pobił.
Nie pamiętałem dokładnie tej bitwy i wczoraj sobie ją odświeżyłem. Teraz już wiem, dlaczego jej nie zapamiętałem - nie zrobiła ona na mnie wrażenia.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #936 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:56:57 am »
bo była słaba. W zasadzie, to nie była bitwa, jak to kiedys ktos w recenzji podsumował, to tylko patrzenie jak anakin z kenobim męczą się przydługawym i przekombinowanym lotem (droid wystrzeliwujący torpedę, w której są małe droidy robiące dziury w kadłubie - Lucas, rly?), a samej bitwy to w ogóle mogłoby nie być, jest totalnie zbędnym i nieistotnym tłem. Bitwa to była w powrocie jedi, jak sie te wszystkie capitale między sobą napieprzały, a w zemście to robią za.. no nawet nie za tło, po prostu gdzieś tam są i nie zwraca się na nie najmniejszej uwagi.

a nowy ST.. to nigdy nie kipiało powagą i testosteronem, wręcz śmiało się z tego jak jest plastikowe, ale spedalon.. znaczy 'dostosowany do wymagań współczesnej żeńskiej części publiczności' Kirk już mnie od plakatu odrzucał, a co dopiero samego filmu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #937 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:29:36 am »
Sent ty hipokryto. Jak gadaliśmy na temat ROTS, to mówiłeś, że bitwa była niezła.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #938 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:48:40 am »
niezła, ale na tle reszty filmu. Tak ogólnie jest meh, bo za mało bitwy jako takiej (te urywki są nieze, ale to są może dwusekundowe ujęcia), a za dużo anakina i kenobiego

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #939 dnia: Grudzień 03, 2013, 00:21:23 am »
Cytat: Sent
zależy które masz, ile za nie chcesz i jak to jest z odtwarzaniem filmów (bo PS2 było pod tym względem wyjątkowo kapryśne), bo zastanawiam się nad kupnem do domu by działało jako 'centrum multimedialne', ale odstrasza mnie cena (wersja 12GB to plastikowy szrot, wersja z normalnym dyskiem kosztuje 1000 zeta co jest sporą przesadą jak za tak wiekowy sprzęt)
PS3 Slim 320gb. Tyle, że mam w cholerę gier, 2pady i gitarę do GH. +2miechy konta PS+
Cytat: Ned
Nawiasem mówiąc, trochę szkoda mi osób, które słuchają muzyki na konsoli (a da się). Do oglądania filmów też jest średnio przydatna, zwłaszcza jeśli ktoś ma odtwarzacz DVD/Bluray (ja akurat nie mam, ale wiem, że mnóstwo osób ma) albo nowy telewizor (do większości da się podpiąć pendrive'a i załadować z niego film lub zdjęcia).
Jak się nie ma telewizora ani odtwarzacza bluray, to konsola się przydaje. Ja używam konsoli i monitora+audio z wierzy. Filmu w bluray nie odtwarzałem, ale odtwarzacz jest.
Cytat: Sent
cyfroowa dystrybucja miała oznaczać spadek cen, bo odpada kupno pudełek, druk instrukcji, wypalanie płyt, marże dla pośredników i cholera wie co jeszcze - zwłaszcza jak masz własny sklep jak.. w zasadzie każdy wydawca obecnie. W praktyce wytszło jak zawsze, każdy tę dodatkową kasę ładuje sobie do kieszeni spuszczając z 5 zeta w porównaniu do pudełkowej, i jeszcze bieduje że ciągle mu mało
Tak wyglądają te  wszystkie atrionowe krzywe, srywe i niskie podatki w praktyce.
Heh, na PS3 nowa gra na allegro kosztuje około 200 złotych (ceny wahają się o dyszkę). Cena nowej gry w dystrybucji cyfrowej, w sklepie Playstation Store, to zwykle 279 zł. Gdzie logika? gdzie to co napisał Sent? Cena pudełka, wypalenia? Nie rozumiem.
Cytat: Wixu
Odkładasz na czwórkę? ;)
Nie, stary. Nie mam czasu i chęci grać. Nie używam jej nawet. Nie ma Cię, to nawet nie ma z kim w fifę pocisnąć :<
Mag Wody_Klasztor


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #940 dnia: Grudzień 03, 2013, 03:31:15 am »
Heh, na PS3 nowa gra na allegro kosztuje około 200 złotych (ceny wahają się o dyszkę). Cena nowej gry w dystrybucji cyfrowej, w sklepie Playstation Store, to zwykle 279 zł. Gdzie logika? gdzie to co napisał Sent? Cena pudełka, wypalenia? Nie rozumiem
No właśnie w teorii miało być taniej, mimo, że koszty poboczne odchodzą.

Druga kwestia to taka, że PSS ma ceny dla wszystkich takie same. Dystrybutorzy je natomiast zmieniają w zależności od kraju.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #941 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:54:28 pm »
Obejrzałem wczoraj Star Treka z 2009 roku. Rewelacja.

Po zakończonym seansie dokończyłem Nową Nadzieję i zacząłem Imperium Kontratakuje. Jednak uniwersum ST bardziej do mnie przemawia. :)

Stwierdziłem też, że solidnie skopałbym Lucasowi dupsko za te wszystkie współczesne modyfikacje plenerów w starej trylogii.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #942 dnia: Grudzień 19, 2013, 23:06:52 pm »
Jak niektórzy z was wiedzą (lub nie), byłem na ekstrakcji ósemki dzisiaj. Nietypowe jest to, że poszedłem pod nóż studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nie było tak strasznie, a nawet całkiem przyjemnie i (ważne!) tanio. Po pierwsze zdjęcie panoramiczne normalnie kosztuje 60 zł, ale jeżeli przekażemy je na cele deydaktyczne tylko 30 zł. Poza tym na sali jest zawsze pani doktor, która zawsze pomoże, więc nie ma strachu.

Anyway, ogólnie polecam, bo naprawdę fajnie i bezboleśnie mi to zrobili. Raz przy szyciu ukuł mnie student w język igłą, ale prawie nic nie poczułem (skrzywiłem się tylko męsko, bo studentki patrzyły).

GuRtałke pytał się jak miałem zatrzymaną ósemkę - teraz wiem, bo pani doktor robiła mały quiz studentom akurat przy mnie - rosła mi do tyłu. Jak podkreśliła wspomniana pani doktor, najtrudniejsza sytuacja (plus opieprz dla studentów, że się za to biorą). Standardowa informacja, ze po zabiegu moga wystąpić od 2 do 3 miesięcy bóle (derp) i co by się stało, jakbym ich nie usunął (szczękościsk na przykład). Oczywiście przemiła Natalia (w międzyczasie przeszliśmy na "ty", bo jak jestem nerwowy to kłapie dziobem ostro) zapewniła mnie, że wszystko będzie w porządku, a pani doktor tylko tak straszy. No i faktycznie było okej. Fakt, że męczące, bo musieli mi jednak wyrwać ósemkę, która była głęboko osadzona (przy pęknieciu kości poczułem trzask D: ).

Ale ogólnie wyniosło mnie to 50 zł. Usunęli też mi torbiel, która mi się zrobiła koło tej ósemki (było zabawne, bo torbiel długa jak cholera i nie dało się jej wyrwać, więc wycinali). No i jak wczoraj miałem sytuacje, że jedna ze studentek głośno podziwiała zdjęcie moich zębów ("Jakie ładne!"), to dzisiaj jak brali moją kartę, to od razu przystawiła je do światła i podziwiała długo po tym, jak już wszyscy odeszli od niego (a zebrała się cała grupa, bo pani doktor robiła powtórkę i wykład z ósemek). Cóż, różne fetysze widziałem. W każdym razie bardzo chętnie patrzyła w moje zakrwawione usta (i nastawiała światło dla studenta, który grał pierwsze skrzypce).

W każdym razie, polecam. Wiadomo, że można trafić na studentów-idiotów i olewającego prowadzącego, ale normalnie można trafić na idiotycznego pojedynczego doktora stomatologii.

No i zapłaciłem 50 zł (zabieg kosztuje od 20 do 60 zł), a nie jakieś śmieszne widełki u prywatnych chirurgów od 250 zł do 500 zł (!).

Cóż, siódemego stycznia wracam do nich i tej samej grupy. Boję się tylko, że tak mi się tam spodobało, że chyba zacznę wymyślać wyimaginowane problemy z zębami, żeby tam przyjść.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #943 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:49:13 am »
Płaciłeś za usługę medyczną?! Marks byłby Tobą rozczarowany.
Klasztor - Fechtmistrz

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #944 dnia: Grudzień 24, 2013, 10:43:27 am »
Wesołych Świąt drodzy ŚP-owicze.  :D
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii