Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BloodMess

  • Wiadomości: 67
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 11, 2013, 12:23:50 pm »
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".

To już lepiej "Trudne sprawy". "Problemy" są mniej więcej na tym samym poziomie.
( :
Wielki Klasztor * Wtajemniczony

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 11, 2013, 12:39:54 pm »
Dokładnie bo prawdziwi bohaterowie dyskutują tylko o wyższości gier niskobudżetowych nad wysokobudżetowymi produkcjami. Dozwolone są tez "zabawne" wstawki, oczywiście po angielsku, bo to bardziej trendy i koniecznie poparte jakimś zabawnym gifem.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 11, 2013, 12:58:21 pm »
No właśnie.

Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 11, 2013, 13:19:59 pm »
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".

Nie każdy ma ochotę rozmawiać na poważne tematy, Gurtałkę, a dla niektórych te poważne, to właśnie "Okruchy Życia"  :D

Zapytałbym, czy ktoś widział już Hobbita w wersji reżyserskiej (wyłączając mnie, wiadomo) i co sądzi dodatkowych scenach, ale dobrze, że sobie przypomniałem, że tylko ja jeden lubię ten film, więc pytania nie będzie  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 11, 2013, 13:27:52 pm »
To dało się tam wcisnąć jeszcze więcej dodatkowych scen? :D
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 11, 2013, 13:39:35 pm »
To dało się tam wcisnąć jeszcze więcej dodatkowych scen? :D
'dodali drugą połowę filmu xD

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 11, 2013, 15:09:11 pm »
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".

/discuss
"Życia"?...

:-\

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 11, 2013, 15:14:55 pm »
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".
No bez przesady. To o czym tu mamy dyskutować? O grach?
BAH. Ja wiem, że pierwszy post wstawiony przez Senta/Draga był tylko pro forma, żeby postawić temat na szybko. Mimo to polecam naprawdę wziąć go sobie do serca, bo zawiera cenną wskazówkę:
Temat do bardzo luźnych rozmów.
Nie wiem, czy ostatnia fala smętów się łapie na to kryterium. Stroszenie piór i spinanie dupy też nie podpada pod "luźne rozmowy". Sto razy lepsza atmosfera panowała w tego typu tematach, kiedy dysputy miały pobłażliwy i niepoważny ton, a jak już dochodziło do spin, to o pierdoły - co też zawsze dało radę jakoś rozluźnić i nawet jak dwóm (albo jednej) stronom "konfliktu" gały wychodziły na wierzch, to na dłuższą metę było OK i może nawet można było się pośmiać albo w inny sposób poprawić nastrój. Teraz nawet jak temat do rozmów jest potencjalnie luźny, to można zawiesić siekierę w powietrzu.

To tak jakby udało się wykoleić offtopowy temat. Nom.

Dokładnie bo prawdziwi bohaterowie dyskutują tylko o wyższości gier niskobudżetowych nad wysokobudżetowymi produkcjami. Dozwolone są tez "zabawne" wstawki, oczywiście po angielsku, bo to bardziej trendy i koniecznie poparte jakimś zabawnym gifem.
"Trendy" jest obecnie pierdolenie na lewo i prawo, jak to ciężko żyć w tym naszym smutnym jak pizda kraju.
A poczucie humoru, nawet to typowo internetowe? Szczerze polecam, żyły i zwieracze będą dozgonnie wdzięczne, to może się okazać naprawdę korzystne dla zdrowia.

Nie każdy ma ochotę rozmawiać na poważne tematy, Gurtałkę, a dla niektórych te poważne, to właśnie "Okruchy Życia"  :D
Nie jestem pewien, czy się nieświadomie ze mną zgadzasz, czy nie trafiłeś kompletnie.

Polityka, religia, rynek pracy, egzaminy państwowe to SĄ poważne tematy. Tematy poruszane przy każdej okazji w komentarzach pod wiadomościami. Tematy przedstawiane za każdym razem w czarnych barwach. Tematy, które są mentalnymi papierosami XXI wieku - bo wielu się wydaje, że jak je poruszają, to są dorośli. I nawiązując do tej metafory - nie każdy ma ochotę się załapać na bierne palenie.

Nie narzucam nikomu tematów, bo to też nie jest ideą tego wątku (czy dowolnego innego zakątka służącego niezobowiązującym rozmowom na tym forum) - ale może warto wreszcie poluzować.
Dzisiaj mija 95 lat, tak? Odzyskanie niepodległości - jedno, a potem jeszcze drugie i trzecie - czyli teoretycznie wolny kraj. Wolny od wielu rzeczy, ale na pewno nie od pierdolenia, jak tu jest źle i jakim jest się męczennikiem, że się tu jeszcze w ogóle wytrzymuje i daje radę funkcjonować. I tak w kółko. Pomyślałby człowiek, że wyłączy jedno urządzenie (TV) i włączy drugie (PC), to może coś się poprawi - ni wała, zaraza jest wszędzie, każdy musi swoją smutną aurę emitować na lewo i prawo.

"Oto jest dzień, który dał nam Pan - smućmy się w nim i zajebmy się nawzajem."
~pieśń patriotyczna
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #848 dnia: Listopad 11, 2013, 15:25:17 pm »
czyli teoretycznie wolny kraj.
Nawet teoretycznie nie jesteśmy wolni. No ja Cię proszę. Zwykłego, jednego drzewa nie mogę ściąć na mojej własnej ziemi, bez zgody urzędników, którzy załatwiają tą sprawę po chamsku i jeszcze pobierają za to moje pieniądze. Nie mogę się nawet własnoręcznie obronić przed napastnikiem, bo w tym "wolnym kraju" zaraz mogę zostać posądzony o przekroczenie granic obrony koniecznej. O handlu już nawet nie wspominam, bo żeby sprzedać marchewkę ze swojego ogródka muszę spełnić szereg warunków, które dyktują mi różne instytucje, które legalnie dostają moje pieniądze, ze skarbówką na czele. W tym kraju...

Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #849 dnia: Listopad 11, 2013, 15:28:13 pm »
Cytuj
Nie wiem, czy ostatnia fala smętów się łapie na to kryterium. Stroszenie piór i spinanie dupy też nie podpada pod "luźne rozmowy". Sto razy lepsza atmosfera panowała w tego typu tematach, kiedy dysputy miały pobłażliwy i niepoważny ton, a jak już dochodziło do spin, to o pierdoły - co też zawsze dało radę jakoś rozluźnić i nawet jak dwóm (albo jednej) stronom "konfliktu" gały wychodziły na wierzch, to na dłuższą metę było OK i może nawet można było się pośmiać albo w inny sposób poprawić nastrój. Teraz nawet jak temat do rozmów jest potencjalnie luźny, to można zawiesić siekierę w powietrzu.

Przepraszam bardzo, ale nikt tu się nie spina, dyskusje są prowadzone w sposób kulturalny, rozumiem, tematy mogą ci się nie podobać, wolny kraj, ale skoro nikt inny, o niczym innym tu nie dyskutuje to wybacz, ale ja na siłę nie będę wymyślał tematów, które przypadną ci do gustu.

Cytuj
"Trendy" jest obecnie pierdolenie na lewo i prawo, jak to ciężko żyć w tym naszym smutnym jak pizda kraju.
A poczucie humoru, nawet to typowo internetowe? Szczerze polecam, żyły i zwieracze będą dozgonnie wdzięczne, to może się okazać naprawdę korzystne dla zdrowia.

Nie mogę pojąć tylko jednej rzeczy, chcesz humoru, zacznij temat, ale nie narzucaj komuś o czym ma pisać. Możesz sobie też poczytać konwersację Żyda z Karłem prowadzoną na SB czy tam IRCu, jeżeli cię to bawi.


Cytuj
Polityka, religia, rynek pracy, egzaminy państwowe to SĄ poważne tematy. Tematy poruszane przy każdej okazji w komentarzach pod wiadomościami. Tematy przedstawiane za każdym razem w czarnych barwach. Tematy, które są mentalnymi papierosami XXI wieku - bo wielu się wydaje, że jak je poruszają, to są dorośli. I nawiązując do tej metafory - nie każdy ma ochotę się załapać na bierne palenie.

Widocznie jesteś bardzo wrażliwy, jeżeli to cię rusza. Ja mogę oddzielić życie od tego forum, są osoby chętne do poruszenia takie, czy innego tematu to nie widzę problemu, aby podyskutować. Mnie bardzie mierzi gimnazjalny humor niektórych ludzi, ale co kto lubi.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #850 dnia: Listopad 11, 2013, 15:40:29 pm »
Podoba mi się twój pozytywizm, GuRt. Przynajmniej można oszczędzić innym biadolenia. Mam podobne poglądy, bo ostatnio, włócząc się po zagranicznych tubach, natrafiłem na parę sal samobójców - to jest for dla wyrzutków, pełnych nasto- i dwudziestolatków trapiących się na zapas swoją dolą. Przy okazji bezwiednie nauczyłem się efektywnych sposobów na jakie można popełnić samobójstwo, po prostu czytając te przyprawiające o depresję wywody późno dojrzewających.
(click to show/hide)

To męczące i z czasem, by zachować ostatnią krztynę zdrowego rozumu, wyrobiłem sobie postawę odwrotną do tej prezentowanej przez nich. Cierpienie lubi towarzystwo, więc biadoląc innym o naszych niepowodzeniach, pogarszamy przez jakąś osmozę nastroju również samopoczucie naszych rozmówców. Zatem nie ma sensu się wyżalać - nawet samemu sobie.

To jest zresztą mechanizm depresji, tak mi się zdaje. Brak siły i chęci do robienia cokolwiek powoduje, że obniża się nasze samopoczucie, co powoduje dalszy spadek energii. Powstaje sprzężenie zwrotne ujemne które trudno przerwać. Dobrą metodą jest właśnie niefolgowanie tym negatywnym myślom poprzez skupianie się na czymś innym, czymś przyjemniejszym.

...

Dlaczego łatwiej mi wysławiać się po angielsku aniżeli po polsku? Łatwiej byłoby napisać posta w języku Szekspira, a potem go przetłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 15:42:54 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #851 dnia: Listopad 11, 2013, 15:44:57 pm »
Treści w swoich postach masz naprawdę unikatowe.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #852 dnia: Listopad 11, 2013, 16:55:36 pm »
(...)mentalnymi papierosami XXI wieku(...)
Rzucam palenie, potrzebuje substytutu. Choćby i wirtualnego.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #853 dnia: Listopad 11, 2013, 19:07:11 pm »
"Okruchy Życia".
"Życia"?...
Życia. Tak się nazywał cykl na TVP1, "Okruchy Życia" - co tydzień w środę puszczali w nim dramaty.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #854 dnia: Listopad 11, 2013, 23:41:00 pm »
Rzucam palenie, potrzebuje substytutu. Choćby i wirtualnego.
Smoke some weed? :> Swoją drogą dawno nie paliłem, a od wakacji wolałem od picia.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|