Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384275 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #825 dnia: Listopad 10, 2013, 03:11:28 am »
Tak btw Pred, to chyba nie czytałeś regulaminy w ŚPP   :D

Nie bede sie przyznawal bez adwokata. 

Po spowiedzi SP jak wylecial Taiffun i kilku innych przestalem postowac nie liczac paru konkursow (na list, rysunek w paincie i przepis).

Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #826 dnia: Listopad 10, 2013, 11:43:07 am »
Toś Grav dowalił sygnaturą. Kij się dłużej ładuje.

Polecam ten artykuł z gazety, którą tak dziś wychwaliłem w Hyde Parku.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 10, 2013, 12:22:37 pm »
Tylko u nas jest tak skonstruowany system, że WORDy zarabiają na oblanych egzaminach. Toż to jest patologia, która wymusza taki, a nie inny stosunek zdanych egzaminów do niezdanych. Jeszcze jak ja zdawałem, to teoria to była niemal formalność, ale widocznie kaski było za mało i teraz połowa nie zdaje, ale co się dziwić jak pytają o wymiary naklejki an szybę. Kolejna sprawa to cena, za co się płaci te 140 zł chyba? Egzamin trwa ze 25min, max. 50, egzaminator niech dostanie za to 30 zł, paliwo 20 zł, zostaje nam prawie ch.. wie za co.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 10, 2013, 12:40:24 pm »
Mnie zawsze rozbawiało powtarzanie placu za każdy podejściem do praktycznego. Plac powinien się liczyć jako osobna kategoria. Zaliczone? To od razu na miasto. A tak, to człowiek się na placu tak wymęczy, że na miasto wyjeżdża już osłabiony.

Kiedyś miałem istnego psychopatę na egzaminie. Już podczas sprawdzania świateł zaczął zwać, mimo, iż wszystko było w porządku. :D

Kiedyś też mi opowiadano o tym, że jak egzaminatorowi pokaże się na monitorze kogo ma egzaminować, to wyświetlają się wszelkie dane takiej osoby. I jeśli jest się już blisko końca ważności teoretycznego, to przy braku poważniejszych przewinień na mieście przepuszczają. Ale jeśli nie, to starają się jeszcze trochę pieniędzy z człowieka wyłudzić.

I co mnie jeszcze bardzo zdumiało w tym artykule - w Polsce to nie do pomyślenia, żeby kierowca jeździł mając tylko zaświadczenie o zaliczonym egzaminie. Ja na swoje prawko czekałem dwa miesiące, bo się pomylili z danymi i musieli odsyłać.

Jak sobie teraz przypominam czasy, gdy wyrabiałem sobie prawko, to nie nazwę tego nawet cyrkiem - to było po prostu chore.

A z kolei ja jestem chory, jak tylko muszę zajść do wydziału komunikacji w starostwie powiatowym. Ścisk, mało miejsca, ogromne kolejki, co rusz ktoś jest odprawiany z tekstem "nie ma Pan wszystkich dokumentów", mimo, że przyniósł teczkę gruba jak książka telefoniczna. Ale co mnie najbardziej dobija, to głośno grające radio i cicha mowa urzędników. Kiedyś nawet startowałem tam do roboty, ale było chyba bodajże dwustu na to miejsce. :D I tu znów mógłbym się rozpisać o moich przygodach z nepotyzmem i kumoterstwem i dlaczego to pogłębiło mój libertarianizm, ale szkoda moich nerwów na wracanie do tego. :D

Może tylko zakończę mój wywód tym, że władze samorządowe chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że skoro działają na szczeblu lokalnym to szybko można wyłapać kto jest z kim spokrewniony i zaprzyjaźniony i jakie korzyści są z tego czerpane. Bo jawne zatrudnianie sąsiadów i organizowanie konkursów specjalnie pod nich to już zakrawa albo na kpinę z obywateli, albo impotencję umysłową. Choć znając osobę zatrudniającą, to obstawiam to drugie.

Miałem się nie rozpisywać. :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 12:55:04 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 10, 2013, 15:38:19 pm »
I potem dzieciarnia chodzi i pie*doli "Zdałeś za pierwszym razem? To pewnie jeździć nie umiesz!". :D
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 10, 2013, 15:53:01 pm »
Ale do czego teraz nawiązujesz?
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #831 dnia: Listopad 10, 2013, 15:58:54 pm »
W USA (i właściwie innych krajach) to raczej standard, że zdajesz za pierwszym razem, kiedy podchodzisz do egzaminu. Jak jest u nas? Każdy wie. Ludzie zdający za pierwszym razem są w mniejszości, no i potem dzieciarnia co oblała za pierwszym razem, ale zdała za drugim, trzecim, piątym, żeby się dowartościować mówi "Zdałeś za pierwszym razem? To nie umiesz jeździć". True story.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Antybristler

  • Wiadomości: 44
  • Świat bez żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #832 dnia: Listopad 10, 2013, 16:01:35 pm »
Egzaminu praktycznego na prawo jazdy nie da się zdać.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #833 dnia: Listopad 10, 2013, 16:08:59 pm »
No wybacz, ale koperty nie dawałem, a zdałem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #834 dnia: Listopad 10, 2013, 16:09:23 pm »
W USA (i właściwie innych krajach) to raczej standard, że zdajesz za pierwszym razem, kiedy podchodzisz do egzaminu. Jak jest u nas? Każdy wie. Ludzie zdający za pierwszym razem są w mniejszości, no i potem dzieciarnia co oblała za pierwszym razem, ale zdała za drugim, trzecim, piątym, żeby się dowartościować mówi "Zdałeś za pierwszym razem? To nie umiesz jeździć". True story.
A Ty przejmowałeś się takim gadaniem? :D
To tak jak ci idioci z tych wordów czy czego tam myślą, że kursy i egzaminy nauczą człowieka dobrze jeździć.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #835 dnia: Listopad 10, 2013, 16:09:54 pm »
Nie Elrath, nauczy Cię 30 h jazdy.

EDIT: Co jest w sumie kursem, a ja czytać nie umiem. Proceed.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 16:20:33 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #836 dnia: Listopad 10, 2013, 23:34:52 pm »
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".

/discuss
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 10, 2013, 23:44:45 pm »
Nie widzę przeciwwskazań.
Milion Lat W Lochu

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 11, 2013, 08:15:59 am »
No wybacz, ale koperty nie dawałem, a zdałem.
Ale Antybristler miał chyba na myśli egzamin na nowych zasadach.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeforsowaniem zmiany nazwy tego tematu na "Okruchy Życia".
No bez przesady. To o czym tu mamy dyskutować? O grach?
Klasztor - Fechtmistrz

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 11, 2013, 12:08:18 pm »
Podjeżdżam z cysterną propsów dla GuRta. Na czole mam naklejkę z okejką.

: )
Mag Wody_Klasztor