Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 07, 2013, 11:17:24 am »
Ale są też filmy, którym nie dziwię się, że mają takie komentarze. Jeden z moich ulubionych - Ocean's Twelve, jest usiany tematami, że fabuła jest dziurawa. No w tym przypadku akurat warto obejrzeć ten tytuł więcej niż raz, żeby wyłapać wszystkie szczegóły. A zapewniam, że fabuła jest spójna, bo film oglądałem wiele razy.

Wczoraj zabrałem się za pierwszą część, ale stwierdziłem, że zostawię sobie na dzisiaj film i obejrzałem tylko pierwsze 10-15 minut ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 07, 2013, 11:23:20 am »
Jedynka i trójka są podobne, więc jak Ci się jedna spodoba to i druga.

Dwójka to zupełnie inny świat. Film skupia się wokół intrygi, a nie kradzieży. Fabuła jest pocięta, a wątpliwości wyjaśnione dopiero na końcu. No i nie masz tu wieżowców, hoteli i kolorowego Vegas, tylko zabytkową Europę, przez co właśnie tak ubóstwiam ten film.

Także po obejrzeniu jedynki nie szykuj się na podobną zabawę w dwójce.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 07, 2013, 13:44:29 pm »
Cytuj
Wracając jeszcze do Filmwebu - poczytajcie sobie niektóre komentarze na forum "Labiryntu". Wreszcie trafił się "dramatothriller", w którym nie wszystko, jeśli chodzi o fabułę, jest podane na tacy i który skłania do przemyśleń i refleksji po zakończeniu seansu, ale i tak znajdą się ludzie, którzy widzą w nim nieścisłości tam, gdzie ich nie ma i ilustrują zasadę "ja zauważyłem coś na filmie, więc bohater też musiał, a jak tego nie zrobił, to jest ułomny". To chyba mniej więcej to, o czym mówił Damiano.

Oglądałem film, całkiem niezły swoja drogą, a po przeczytaniu twojego wpisu wszedłem sobie na filmweba i masz racje, wpisy tam sa na prawdę kretyńskie :D Fabuła jest dosyć proste do ogarnięcia i układa się w logiczną całość a pytania w stylu
(click to show/hide)
świadczą o konkretnym kretynizmie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 07, 2013, 14:14:20 pm »
Ej, a są pytania na filmwebie "Co było w walizce w Pulp Fiction i dlaczego to jest dusza Marsellusa Wallesa?".
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 07, 2013, 14:22:02 pm »
Ej, a są pytania na filmwebie "Co było w walizce w Pulp Fiction i dlaczego to jest dusza Marsellusa Wallesa?".
A czy na RPG Center są dyskusje dotyczące lore erpegów?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 07, 2013, 14:25:38 pm »
A czy na RPG Center są dyskusje dotyczące lore erpegów?
Najpopularniejszy temat o grze to TES V Skyrim, także wiesz...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 07, 2013, 16:02:22 pm »
A czy na RPG Center są dyskusje dotyczące lore erpegów?
Najpopularniejszy temat o grze to TES V Skyrim, także wiesz...
Pytanie było retoryczne.

I tak jest nieźle, że w ogóle dział Erdel Skols waży prawie tyle samo, co general cRPG. A że nie ma tam jeszcze ciekawych dyskusji i rozbudowanych opinii, to inna historia.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 07, 2013, 17:37:59 pm »
Jak dotąd tylko Samorosty i Machinarium - mistrzostwo świata. Natychmiast zabieram się za obczajanie reszty podanych przez Ciebie tytułów.

Hah, jednak nie jestem sam ^ ^ Obadać gierki możesz tutaj ; )

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 07, 2013, 17:47:17 pm »
bo zeby miec opinię, to trzeba mieć wiedzę. No chyba że chcecie czytać moje przemyślenia na temat tego czemu inwazja jaszczurek na morrowind wydaje mi się kretyńska i przypomina patenty w stylu inwazji korei północnej na stany zjednoczone, ale byłoby to na zasadzie GSowych dyskusji o trzynastego maga, bo to też bardziej na zasadzie co mi się wydaje, a nie co faktycznie było (bo moja wiedza o wydarzeniach po morro jest dosc ogolna).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 07, 2013, 23:43:30 pm »
Cytat: Ned
Wracając jeszcze do Filmwebu - poczytajcie sobie niektóre komentarze na forum "Labiryntu". Wreszcie trafił się "dramatothriller", w którym nie wszystko, jeśli chodzi o fabułę, jest podane na tacy i który skłania do przemyśleń i refleksji po zakończeniu seansu, ale i tak znajdą się ludzie, którzy widzą w nim nieścisłości tam, gdzie ich nie ma i ilustrują zasadę "ja zauważyłem coś na filmie, więc bohater też musiał, a jak tego nie zrobił, to jest ułomny". To chyba mniej więcej to, o czym mówił Damiano.
Labirynt mi się podobał :D

Myślałem, że dyskutowanie o filmwebie nie musi się tu odbywać. Przecież tu tyle mądrych ludzi. Wyśmiewając użytkowników filmwebu sami wchodzicie do tej samej kapsuły i równacie się z nimi. Przecież sami doskonale wiecie jaki jest filmweb i jak działa, ale... trzeba pogadać z koleżkami z dawnego GSu, wrzucić swoje trzy grosze i zrobić konkurs na najlepsze spostrzeżenia.
Fajnie.
Mag Wody_Klasztor


PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 08, 2013, 06:56:00 am »
Apropo filmow:
Bylem wczoraj na Gravity z Georgem Clooneyem grajacym goscia z Polskim nazwiskiem. Niezwykle niepopularnym na calym swiecie: "Kowalskim". Calkiem niezle efekty. Te 3D rowniez. Balem sie ze Sandra Bullock bedzie komputerowa, bo w koncu ma juz chyba z 50 lat. Ale trzyma sie naprawde dobrze jak na swoj wiek. W kosmosie nikt nie uslyszy Twojego krzyku? Bzdura. Jak na dzisiejsze czasy i filmy sf? Ten daje rade. Brak niepotrzebnych scen erotycznych, krotki watek emocjonalny, duzo zmarlych no i kosmos. Czym jest kosmos? I ktoz inny jak nie Ruskie mogl wystrzelic wen rakiety? Tak czy owak: Jak rzuciliscie fajki, alkohol spozywacie sporadycznie i stac was zeby kupowac gry komputerowe, to wybierzcie sie do kina na ten film. Dziewczyna brata mojej dziewczyny sie poryczala, wiec chyba spoko.   
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 08, 2013, 14:31:45 pm »
Miałem obejrzeć.. tak samo jak Labirynt, Thora.. i jeszcze parę innych filmów. Ale nie wyszło. Kasy brakuje ostatnio. Wszystko wyjeździłem motocyklem. Dobrze, że zima idzie!

Tak btw Pred, to chyba nie czytałeś regulaminy w ŚPP   :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 08, 2013, 14:52:34 pm »
Myślałem, że dyskutowanie o filmwebie nie musi się tu odbywać. Przecież tu tyle mądrych ludzi. Wyśmiewając użytkowników filmwebu sami wchodzicie do tej samej kapsuły i równacie się z nimi. Przecież sami doskonale wiecie jaki jest filmweb i jak działa, ale... trzeba pogadać z koleżkami z dawnego GSu, wrzucić swoje trzy grosze i zrobić konkurs na najlepsze spostrzeżenia.
Fajnie.
Interesująca teoria. Idąc takim tokiem rozumowania, Ty, uzewnętrzniając swoje pretensje i żale w ten sposób, równasz się z nami, bo znajdujesz się w takim wypadku w tej samej kapsule.
Też fajnie.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 08, 2013, 14:57:38 pm »
bo zeby miec opinię, to trzeba mieć wiedzę. No chyba że chcecie czytać moje przemyślenia na temat tego czemu inwazja jaszczurek na morrowind wydaje mi się kretyńska i przypomina patenty w stylu inwazji korei północnej na stany zjednoczone, ale byłoby to na zasadzie GSowych dyskusji o trzynastego maga, bo to też bardziej na zasadzie co mi się wydaje, a nie co faktycznie było (bo moja wiedza o wydarzeniach po morro jest dosc ogolna).
mite b cool

Spekulacje i domysły to niebezpieczny sport, ale na dłuższą metę to jedna z niewielu metod powiedzenia czegokolwiek nowego w znanym temacie. Łatwo przeholować (przykłady kiedy indziej) albo ślizgać się po płyciźnie umysłowej (przykład podałeś wyżej), ale spróbować warto.

Myślałem, że dyskutowanie o filmwebie nie musi się tu odbywać. Przecież tu tyle mądrych ludzi. Wyśmiewając użytkowników filmwebu sami wchodzicie do tej samej kapsuły i równacie się z nimi. Przecież sami doskonale wiecie jaki jest filmweb i jak działa, ale... trzeba pogadać z koleżkami z dawnego GSu, wrzucić swoje trzy grosze i zrobić konkurs na najlepsze spostrzeżenia.
Fajnie.
O, Gravereński właśnie odkrył, że ludzie lubią sobie popierdolić :3

Też uważam, że momentami (a konkretniej: w określonym środowisku albo wokół jakiegoś tematu czy dziedziny) pola do dyskusji powinny być "zupełnie zdrowe i naturalne"* - czyli nie istnieć w ogóle, ale nie wiem czy jest sens walczyć z naturą ludzką. Szkoda czasu raczej.

* - nie zawierać konwersantów
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Gravereński

  • Wiadomości: 138
  • Nindżomag
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 09, 2013, 23:23:18 pm »
Cytat: Dass
Idąc takim tokiem rozumowania, Ty, uzewnętrzniając swoje pretensje i żale w ten sposób, równasz się z nami, bo znajdujesz się w takim wypadku w tej samej kapsule.
Pomijając to, że mówię o samej dyskusji o czymś, a nie o czymś, co jest przedmiotem tutejszej dyskusji, to prawie się z Tobą zgodziłem.

Cytat: GuRtski
O, Gravereński właśnie odkrył, że ludzie lubią sobie popierdolić :3
Hehe, zawsze miałem zadatki na odkrywce. Ale jedyne, co do tej pory odkrywam, to siebie spod kołdry jak rano wstaję.
Mag Wody_Klasztor