Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 384265 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #780 dnia: Listopad 06, 2013, 17:34:54 pm »
To są rodzynki tego serwisu. Najlepsze jest wtedy, kiedy nie potrafią odróżnić "ambitnego kina" od "rozrywkowego", np. Kill Bill.
Ewentualnie kłótnie o to, że jakiś luźny film będący na fali ma wyższą średnią od, dajmy na to, Ojca Chrzestnego, i specjalnie z tej okazji tworzenie tematu, w którym z tego powodu delikwent wyzywa osoby "zawyżające średnią" od debili/ignorantów/etc. i postuluje, żeby odebrać im prawo do wystawiania ocen, bądź też stworzenia dwóch oddzielnych rankingów - ten "właściwy" oraz "dla plebsu". BTW. Ostatnie określenie jest jak najbardziej oryginalne, szkoda, że nie wziąłem w zakładkę tego tematu, ale i tak bardzo możliwe, że temat został usunięty, bo zaczęły się tam takie burdy, że aż monitor zdawał się od nich przeciążać xD

Cytuj
Nie, nie! Najlepsza riposta brzmi: "to zrób lepszy". :D
Podbijam! To chyba generalnie jest najsuchszy i najbardziej uniwersalny argument w internetach.

Cytat: Ned
Nie tyle, co po rozrywkowych, co po takich, które są wysoko w filmwebowym rankingu i nie są z urzędu uznawane za arcydzieła.
Wydaje mi się, że generalnie rozrywkowych też, ale fakt, niezależnie od tego te są szczególnie rozjeżdżane.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #781 dnia: Listopad 06, 2013, 17:38:22 pm »
Wydaje mi się, że generalnie rozrywkowych też, ale fakt, niezależnie od tego te są szczególnie rozjeżdżane.
To też, ale częściej spotykam się z tematami w stylu "jakim cudem to gówno jest tak wysoko w rankingu". Są nawet ludzie, którzy siedzą na jakimś profilu niesamowicie często i wykorzystują każdą okazję do krytyki. Jak mi się coś nie podoba, to ewentualnie zostawiam swoją opinię i ruszam dalej, ale może jestem dziwny.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #782 dnia: Listopad 06, 2013, 18:33:40 pm »
Co?
Cinema Sins to kanał, gdzie właśnie szukają takich błędów. Już ich na YT kopiują jakąś słabą kalką pt. Movie Blunders. Nie zdziwiłbym się, gdyby takie wytykanie na filmwebie było skopiowane dosłownie z tego kanału, bo jest dośc popularny.

Zwłaszcza, że Cinema Sins robi to dla żartu wszystko, ale fanboje niekiedy zrozumieć tego nie mogą.

http://www.youtube.com/watch?v=mvuwldnG7c0 - a te wytykanie błędów jest po prostu złotem. Naprawdę. Uśmiałem się pięknie.

PS. Na filmwebie wyzywają od plebsu, tak? A od lemingów nie ma? Bo to takie popularne wśród prawicy, żebym się nie zdziwił.

Do teraz się śmieje ze Skellena (?), który twierdził, że lemingi to ptaki. Kocham prawicę. :D
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #783 dnia: Listopad 06, 2013, 18:39:28 pm »
Łe, po angielsku. To nie pooglądam.

Kocham prawicę.
Ale bez wzajemności.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #784 dnia: Listopad 06, 2013, 18:42:07 pm »
Cytuj
Do teraz się śmieje ze Skellena (?), który twierdził, że lemingi to ptaki. Kocham prawicę. :D

Hahaha, pewnie mu się z flamingiem pomyliło :D Wojująca prawica uwielbia rzucać sloganami, których nie rozumie :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #785 dnia: Listopad 06, 2013, 19:33:15 pm »
Post ten napisałem pod wpływem tego, że wczoraj obejrzałem "Iluzję" i natrafiłem na taki temat na Filmwebie, gdzie stawiane są zarzuty błędów, których niestety duża cześć jest bezpodstawna.

A tak z ciekawości, to co takiego tam pisali i jakie błędy zarzucali? I jak Ty sam oceniasz ten film?

A tak, tak. To na tym portalu powszechne, bo tam jest całe mrowie niespełnionych krytyków. Ale chyba jeszcze bardziej lubię zwolenników "ambitnego kina", którzy jadą po 90% rozrywkowych filmow ^ ^

Niestety.. dużo ludzi ocenia film nie wg gatunku, do którego należy, a wg własnego widzimisię głównie. Ewentualnie właśnie tak, jak piszecie.. coś, co ma być lekkim i przyjemnym filmem na niedzielne popołudnie, traktują jak poważne ambitne kino.

Ja bym obstawiał wyższą średnią. Bardziej zalatuje mi to studentami.

Ja tak samo. Studenci to grupa ludzi, którzy w porównaniu do innych chyba najbardziej odzwierciedlają w rzeczywistości powiedzenie "Wyżej dupę ma, jak sra" Poprawka: Wyżej sra, jak dupę ma!.


Tak BTW Damian, słuchasz jeszcze tego rodzaju muzyki? Ostatnio za mną chodzi ten kawałek!
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 20:01:32 pm wysłana przez Maniaks »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #786 dnia: Listopad 06, 2013, 19:47:01 pm »
A tak z ciekawości, to co takiego tam pisali i jakie błędy zarzucali?
Sprawdź sam.

I jak Ty sam oceniasz ten film?
Bardzo ładny, zdjęcia przepiękne. Muzyka bardzo dobra. Fabuła zwykła, standardowa, ale lubię filmy o złodziejach. Nie spodziewałem się takiego zakończenia. Ponadto nie wiem, co miała znaczyć scena w trakcie napisów.

"Wyżej dupę ma, jak sra".
Chyba odwrotnie - wyżej sra, jak dupę ma.

Tak BTW Damian, słuchasz jeszcze tego rodzaju muzyki? Ostatnio za mną chodzi ten kawałek!
Bardzo rzadko.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #787 dnia: Listopad 06, 2013, 19:56:53 pm »
Do teraz się śmieje ze Skellena (?), który twierdził, że lemingi to ptaki. Kocham prawicę. :D

Serio? Źródło proszę  :P

Hahaha, pewnie mu się z flamingiem pomyliło :D Wojująca prawica uwielbia rzucać sloganami, których nie rozumie :D

Szczęściem, Ty pozjadałeś wszystkie rozumy i niewiele jest rzeczy, których byś nie wiedział, niezależnie od tego czy wojujesz (i z czym), czy też nie. Cieszę się razem z Tobą. Nie omieszkam również zwrócić się do Ciebie w każdej wątpliwej dla mnie kwestii abyś mnie z łaski swojej oświecił.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #788 dnia: Listopad 06, 2013, 19:58:51 pm »
Nie spodziewałem się takiego zakończenia. Ponadto nie wiem, co miała znaczyć scena w trakcie napisów.

Co w tej scenie było? Bo kurde nie pamiętam!

Chyba odwrotnie - wyżej sra, jak dupę ma.

Racja! Posrało mi się od tej dupy  8)

Bardzo rzadko.

To czym teraz się katujesz? ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #789 dnia: Listopad 06, 2013, 20:02:58 pm »
Co w tej scenie było? Bo kurde nie pamiętam!
Pojechali na jakieś składowisko na środku pustyni i były tam jakieś kufry. I tyle.

To czym teraz się katujesz?
Niczym konkretnym. Generalnie rzadko teraz czegoś słucham.


Niezły avek. :D
Klasztor - Fechtmistrz

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #790 dnia: Listopad 06, 2013, 20:07:04 pm »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #791 dnia: Listopad 06, 2013, 20:22:35 pm »
Cytuj
Szczęściem, Ty pozjadałeś wszystkie rozumy i niewiele jest rzeczy, których byś nie wiedział, niezależnie od tego czy wojujesz (i z czym), czy też nie. Cieszę się razem z Tobą. Nie omieszkam również zwrócić się do Ciebie w każdej wątpliwej dla mnie kwestii abyś mnie z łaski swojej oświecił.

Problem z tobą jest taki, że na lewo i prawo rzucasz lewakami, lemingami, GW itd., a jak przyjdzie co do czego to nawet nie wiesz co to ten mityczny leming jest. Nie mogę pojąć jak można być tak politycznie otumanionym, wszystkie partie polityczne to jedna i ta sama banda, czy to PO, PiS, SLD czy inne Palikoty, wszystkim im chodzi o władzę i w tym celu mogą milion razy zmienić swoje poglądy, a ty się zabijasz za partię.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #792 dnia: Listopad 06, 2013, 20:30:32 pm »
wszystkie partie polityczne to jedna i ta sama banda, czy to PO, PiS, SLD czy inne Palikoty, wszystkim im chodzi o władzę
Wniosek - tylko monarchia jest wybawieniem i lekiem na gospodankę w tym kraju. Sent potwierdzi. :)
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #793 dnia: Listopad 06, 2013, 20:33:32 pm »
Cytuj
Wniosek - tylko monarchia jest wybawieniem i lekiem na gospodankę w tym kraju. Sent potwierdzi. :)

Wystarczą jednomandatowe okręgi wyborcze.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #794 dnia: Listopad 06, 2013, 20:52:38 pm »
JOWy niczego nie załatwią, bo przede wszystkim należy znacząco ograniczyć liczbę tych darmozjadów do trzydziestu (tak sobie kiedyś obliczyłem), bo to liczba, która pozwala na kontrolę przez społeczeństwo, a zwłaszcza przez społeczność, która wybrała posła. Jednak aktualnie nie jest to realne, bo poczucie przynależności do regionu jest bardzo słabe, przez co centralizacja przeżywa swoje najlepsze lata i nie ma jak kontrolować tych w Warszawie mimo, iż tam skupia się całe życie Polski.

Ale tak generalnie, to nie chce mi się tu rozpętywać kolejnej utarczki na takie tematy, bo po prostu mam dość tych dyskusji tutaj, poza oczywiście żartobliwymi tekstami w stronę lewicy i monarchizmu.
Klasztor - Fechtmistrz