Autor Wątek: Kij Wam w Oko  (Przeczytany 387984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3000 dnia: Wrzesień 16, 2016, 20:35:51 pm »
już nieistotne, samo się naprawiło, nie wiem jak, może coś się samo zaktualizowało i poszło

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3001 dnia: Wrzesień 25, 2016, 21:58:57 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3002 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:02:08 pm »
O_O
Fedory z głów



Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3003 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:19:20 pm »
moje poszło w czerwcu, teraz dolana...
sent, masz czas do grudnia by opisać podziemie
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3004 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:38:52 pm »
ward - postaram się, by nie było później, niż fremenowe lore (dzisiejszy opis klasztoru sponsoruje dollan :P)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3005 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:42:10 pm »
No to szykuje się zacięty wyścig. :D

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3006 dnia: Październik 22, 2016, 00:47:24 am »
Łowco, masz bardzo dużo racji, nawet nie wiesz jak bardzo - bo Twoja wypowiedź, choć może nie jesteś tego świadom, ma drugie dno.

Otóż zakładam, że przez ostatnie 3 lata nie dołączyło zbyt wiele osób, a nawet jeśli to słyszeli o takich postaciach jak Smutas, Sentenza czy Damiano_Gt. Ja w roku 2010 miałem 14 lat i pierwszy raz dowiedziałem się kim jest pan JANUSZ. No i oczywiście pan JANUSZ otworzył moje oczy na świat i wytłumaczył jak działa gospodanka rynkowa i niewidzialna ręka rynku. Jako że w tych czasach byłem członkiem ŚP już od roku i zafascynowało mnie do szpiku kości życie ŚPowe, cały czas pyerdoliłem jakieś kocopoły w Kiju czy OwO, konkursy, irc itd. W tym samym czasie Smutas i Sentenza kłócili się non stop o polityce, a ja już jako wyedukowany przez pana JANUSZA polityczny znawca dołączałem do tych sporów, oczywiście biorąc stronę tego pierwszego, mojego opiekuna i naprawdę spoko ziomeczka z zakonu. Dzisiaj zastanawia mnie dlaczego 44letni radny codziennie pisał na GG (pamiętacie coś takiego? na irc nie wchodził, coś z IP) z czternastoletnim chłopakiem, to znaczy ze mną wtedy. I nie, nie mam na myśli żadnego kontekstu pedofilskiego. Nigdy nic takiego nie było. Po prostu zastawiam się jak to jest, że ja mając obecnie lat 20 czuję się niekomfortowo rozmawiając z kimś kto ma 17 lat, bo odnoszę wrażenie, że strasznie muszę spłycać swój przekaz żeby cokolwiek zrozumiał. Ale to może ja mam skrzywione spojrzenie na świat, nevermind. Tak w ogóle to gdyby mi-siedemnastoletniemu ktoś powiedział, że jest płytki i dziecinny to chyba bym pomyślał o użyciu przemocy. Dlatego powstrzymuję się od głośnych ocen.
No i pewnego razu, chyba tak pod koniec 2012r, gdy już nie byłem gorliwym fanatykiem pana JANUSZA (dał dupy z KNP w 2011, nie ma co ukrywać), a z kolei zacząłem czytać artykuły wolnościowe, więc oczywiście byłem już mocno wyedukowany z zakresu ekonomii (nauczyciel podstaw przedsiębiorczości wybałuszał oczy jak na lekcji z bhp mówiłem mu o Bogactwie Narodów Adama Smitha i tezach Misesa. Do końca liceum miałem u niego fory). No i właśnie tak mniej więcej w tym czasie uczestniczyłem w dyskusji w KWwO, oczywiście aktorzy ci sami - Smutas, Sent i ja, i wtedy właśnie wydarzyło się coś, co wqrwiło mnie tak mocno, że w konsekwencji zmieniło moje życie. Sent napisał mi, żebym poszedł na studia zanim zacznę kogoś edukować z ekonomii.
NOOOO KRWA CO POWIEDZIAŁEŚ LEWAKUTY
Ej, tak się wtedy wkurzyłem, że powiedziałem sobie, że nie napiszę żadnego posta na Terytorium Neutralnym dopóki nie pójdę na jakieś studia ekonomiczne. Ten motyw zawsze gdzieś we mnie siedział i choć o nauce do matury czy wyborze studiów decydowały na pierwszym planie inne czynniki, to to postanowienie że będę mógł orać Senta jako student ekonomii (vs historyk!) było czymś, czym chciałem mu zamknąć japę za tamten diss. Miałem straszny kompleks na punkcie swojego wieku, w szczególności że zawsze czułem się jakbym rozmawiał jak równy z równym.
No i tak po zdanych maturkach poszedłem sobie na SGH. Jestem na drugim roku. Spojrzenie na świat zupełnie inne. Ale jedno muszę napisać w tym doniosłym momencie.
ISTNIENIE KRZYWEJ LAFFERA JEST UDOWODNIONE EMPIRYCZNIE, A MNOŻNIK KEYNESA TO NAJWIĘKSZE GWNO Z CAŁEJ MAKROEKONOMII.
Tak BTW to w tym roku na uczelni powstaje Studenckie Koło Naukowe Austriackiej Szkoły Ekonomii. W sumie to już nie mam zbytnio wolnorynkowych poglądów, wciąż liberalne ale na pewno nie libertariańskie, ale zapisałem się do tego koła. Tak jakoś chyba z sentymentu do przełomu gimnazjum i liceum.
W sumie fajnie że tak wyszło. Lubię swoje studia.

P.S. Jestem ciekaw, czy wzięliście to za pastę czy za prawdziwą historię
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 01:26:32 am wysłana przez Whitefire aka MOiW »
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3007 dnia: Październik 22, 2016, 01:13:35 am »
pasta
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3008 dnia: Październik 22, 2016, 09:02:46 am »
Prawdziwa historia.

Doskonale pamiętam moment, w którym na jaw wyszedł Twój wiek. Tzn. nie, żeby wcześniej nie był znany, ale jakoś ten motyw uciekł i na przykład ja cały czas myślałem, że rozmawiam z osobą przynajmniej - że tak to ujmę - prawie dorosłą. Coś w okolicach dwudziestego roku życia.

No cóż - wytknęliśmy Ci, że jesteś gówniarz-korwinowiec, ale mnie osobiście pozostał jakiś niesmak po tym, jak zamilkłeś. :D Nawet pomyślałem sobie czasem, że pewnie za parę lat wpadniesz na foro i jako "dorosły" będziesz dalej kontynuował swoją... krucjatę? Jak zwał tak zwał.

Ja już się zbliżam do trzydziestki, ale libertarianizm na zawsze pozostanie w moim sercu!

I nie wywyższaj się tak. Między dwudziestym a siedemnastym rokiem życia nie ma tak dużej różnicy. Aż chce się napisać - podrośniesz to zrozumiesz. :D
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3009 dnia: Październik 22, 2016, 10:30:38 am »
eto....
-przeca nikt cie nie zmusza by pisać o polityce/ekonomi na forum
-smutasa dawno nie ma, a sent ma ważniejsze rzeczy na głowie niż wykłucanie się o JKM czy inne marksizmy
-jedna osoba na lat 19, druga jest chyba kawałek niżej, ale nie pamiętam jak bardzo. reszta jest starsza od ciebie lub równa tobie. więc...
-nie trza być studentem by wiedzieć. przy rozmowach o lore co chwila padały teksty typu "zawołajcie wardasza, on powie jak w średniowieczu było". I faktycznie przychodził sobie wardasz i wywalał stronę informacji o prawdach historycznych, czasem wraz z możliwą luźną interpretacją na warunki fantasy. tymczasem jestem studentem... informatyki. więc jak się zainteresowałeś i czytałeś o ekonomi, to walić czy jesteś na studiach, w podstawówce, pracujesz w maku czy prowadzisz korpo zatrudniając 2k ludzi. czytałeś, szukałeś, szperałeś, naumiałeś się, to umiesz i się znasz

słowem... just wbijaj na forum, na cursa, żyj wraz z ŚP
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3010 dnia: Październik 22, 2016, 11:11:18 am »
Widzę, że zdjęcia się spodobały : D

(nie mam pojęcia co się dzieje)


Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3011 dnia: Październik 22, 2016, 13:13:50 pm »
Prawdziwa historia.

Przeczytałem pierwsze zdanie i myślałem, że to pasta o parkowym baronie, dalej nie czytałem.
Ale jak to przeczytać, to faktycznie może być prawda, aczkolwiek nie jestem pewien co do studiów ekonomicznych. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3012 dnia: Październik 22, 2016, 13:25:12 pm »
Przeczytałem pierwsze zdanie i myślałem, że to pasta o parkowym baronie, dalej nie czytałem.
braaaaainleeeeeeees
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Odp: Plebiscyt na najlepsze Wakacyjne Zdjęcie 2016 roku
« Odpowiedź #3013 dnia: Październik 22, 2016, 13:38:06 pm »
Prawdziwa historia.

Przeczytałem pierwsze zdanie i myślałem, że to pasta o parkowym baronie, dalej nie czytałem.
Ale jak to przeczytać, to faktycznie może być prawda, aczkolwiek nie jestem pewien co do studiów ekonomicznych. :)

(click to show/hide)

hehe
ej przenieśmy gdzieś ten spam, nie to miejsce. Damiano dużo przytyłeś?
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kij Wam w Oko
« Odpowiedź #3014 dnia: Październik 22, 2016, 19:46:44 pm »
Całe sto kilo.
Klasztor - Fechtmistrz