Autor Wątek: Muzyczna Podajnia  (Przeczytany 11557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2014, 20:26:41 pm »
"Shakira, Shakira". Głównie dlatego, że lubię głos Shakiry. Chociaż ten kawałek średnio mnie kręci akurat. Teledysk w sumie niezły, bo Shakira nieźle bioderkami rusza, ale jakoś stucznie jej reszta wychodzi. Ogólnie dam 7/10.

Nie lubię Within Temptation, ale w/e, macie.

Gorsza wersja

Lepsza wersja

Who did it better?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2014, 10:43:36 am »
Lepsze wykonanie jest to, w którym śpiewa Dave Pirner. Niestety, jak usłyszałem wersję z Roguckim, to aż chciałem wyłączyć od razu, ale jakoś ten koszmar przetrwałem. Co do samego utworu, to nie wyróżnia się on jakoś bardzo w twórczości Within Temptation, ale też nie jest zły, więc dam mu ocenę 7/10.

Ten sam utwór, High Hopes w wykonaniu dwóch zespołów:
Pink Floyd

Nightwish

Który lepszy?
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2014, 12:13:30 pm »
Wersję Najtłysza już słyszałem w "Once" i była to w moim odczuciu najgorsza piosenka z tego albumu, dlatego jej podziękuję i sprawdzę wersję Różowych Flojdów. Zaśmiałem się z części "in the world of magnets and miracles"*. Utworek jest jak najbardziej w porządku, potrzebowałem czegoś takiego spokojniejszego, chociaż nie obraziłbym się na mniej melancholijny tekst. Taki zrównoważony kawałek, spokojna perkusja, ładne gitarowe solo pod koniec, co tu dużo mówić - dostrzegłem doskonałość, którą cały świat odnalazł w tej muzyce.

Ocena numeryczna, gdyby ktoś bardzo chciał:
(click to show/hide)

...welp, dopiero po odsłuchaniu utworu PF zorientowałem się, że pomyliłem cover "High Hopes" nocnożyczeniowców z utworek "Higher Than Hope". Cóż, za późno, by wrócić.

* - kontekst: ten fragment utworu "Miracles" w wykonaniu Insane Clown Posse

Mam trochę japońskich smętów, których spodziewał się po mnie Arim <3

1.
∀kashicverse (Heartbeat Edition)
xyst
Amor Platonicus (2013)
LISTEN TO MY BEAT. (BTW bardzo fajny utworek do Audiosurfa!)

2.
disregard
Yuuyu / ゆうゆ
☆24EFFECTS☆ (2009)
nie bawić się włącznikiem światła! HAHAHA DISREGARD THAT I SUCK COCKS
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 17:35:33 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2014, 15:56:03 pm »
Japoński smęt 1: TO BOLAŁO. Pełna najlepszych chęci i dręczona lekkimi wyrzutami sumienia przesłuchałam po raz drugi. Znowu bolało.

The winner is japoński smęt 2, czyli pięciominutowa wizyta we wnętrzu dręczonej czkawką pozytywki, zakłócona na chwilę pracującą zmywarką. Niby nie mój klimat, ale grając w Mahjongga lub coś podobnego mogłabym tego słuchać godzinami. 4/10 :)

Za karę dwa kawałki z AC4:

The Ends of the Earth
I'll Be with You
Milion Lat W Lochu

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2014, 16:25:21 pm »
Z całej ścieżki dźwiękowej AC: IV musiałaś wybrać te smętne, ale trudno. Wybieram I'll Be with You, bo chociaż trochę rozkręca się przy końcówce i przypomina mi trochę Noc Kruka.

TAROT - Wings Of dankness

A tu jakbyście nie mieli nic innego do zrobienia macie 13 minut utworu:

Ensiferum - Tumman Virran Taa / The Longest Journey
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2014, 16:02:04 pm »
Wybieram Tarota. W cenie Marco Hietala dobrzy znany mi również z Nightwisha. Sam utwór wpada w ucho jak generalnie przystało na ten typ muzyki, ale spośród całej reszty tego typu kawałków, które miałem przyjemność poznać - wcale się nie wyróżnia. Niemniej jednak wokal nadrabia.

Wrzucam coś w całkowicie innym klimacie.

The Prodigy - Their law

The Prodigy - No good
Mistrz Miecza

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:39:03 pm »
Wybieram No Good. Jak byłem mały to brat słuchał Prodigy i ten kawałek był jednym z moich ulubionych. Przypomina mi piękne czasy :)

A ja wrzucę te dwa utworki. Ludzie często się kłócą który lepszy.

Rocky I Theme

Rocky "Eye of the Tiger"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 19:55:01 pm wysłana przez MuadDib »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 17, 2014, 11:35:23 am »
Oko Tygrysa kojarzę, więc wybrałem temat przewodni z pierwszego Kamienistego... po czym okazało się, że on również jest mi znajomy.

Podoba mi się krótkie gitarowe solo gdzieś w środku utworu. Potem jest nieco gorzej. Melodia jest majorowa, czym kawałek u mnie plusuje, dobór instrumentów natomiast... niezbyt mi leżą te trąbki/trąbkopodobne/dęte. Mam wrażenie, że całość aspiruje do orkiestrowego, pełnego pompy brzmienia, ale nie całkiem udaje jej się tę epickość osiągnąć. 6/10, średniak.

"Ran (Stage1)" -Arrange-
Yoshimi Kudo
DODONPACHI SAIDAIOUJOU SPECIAL SOUND TRACK(2013)

"Michi (Stage5)" -Arrange-
Yoshimi Kudo
DODONPACHI SAIDAIOUJOU SPECIAL SOUND TRACK(2013)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:12:06 am »
Jest upał, dlatego zważywszy na treść utworów nie będę silić się na zbędne komentarze. Wybieram ten pierwszy i daję 8/10. Twierdziłeś, że Sharpnel dla Ciebie jest za mocny, a tu coś takiego?

Gdy słuchałem drugiego, akurat sąsiad wyjeżdżał Bizonem. Niezłe efekty!

Klasyka.

Haha coto?
Klasztor - Fechtmistrz

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2014, 19:09:19 pm »
Dobra Damian, czas skrócić twoje męki z tym czekaniem.

Jednak wybieram klasyczną wersję. Nie jestem tego zupełnie pewien, ale chyba ten utwór kojarzy mi się dobrze z jakimś dojebanym filmem albo czymś innym, dlatego też miło mi się go słucha. Generalnie jestem pewien, że się kiedyś tym jarałem.

Nowszy wykon kojarzę z Vivy jak jeszcze byłem na tyle twardy by pozwalać żeby leciało to w TV. Ten z kolei źle kojarzy mi się, choćby z tego powodu, że był przeplatany popową chujnią z zawartością piorącą beret. Poza tym jest jakiś mdły i bez uroku.

Trance Classics korva

Motorcycle - As the Rush Comes

Ian van Dahl - Castles in the sky
Mistrz Miecza

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:13:48 am »
Dunno, wybrałem pierwszy z brzegu. Czekam 90 sekund i nadal nic, zero rozkręcania się. Przynajmniej wokale nie są jakimiś miałkimi samplami. Ale gdzie jest ten "rush"? Linia basowa jest całkiem słuchalna. Po podkręceniu głośności było lepiej, ale nie mogę się wyzbyć wrażenia,że gdybym używał głośników zamiast słuchawek, to byłoby ciekawiej.

Aha, i dzięki wielkie za podanie wersji, która nieoczekiwanie się urywa w 3:30.

3/10, brakuje intensywności i reszty utworu :^I

więcej transopodobnego, z Poważnie Wielkiego Firmamentu

"Vanquish"
Mike Smith
REALLY BIG SKY OST(2011)

"My Religion (Big Sky main theme)"
Mike Smith
REALLY BIG SKY OST(2011)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Muzyczna Podajnia
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2015, 22:34:19 pm »
Eh... Robie to po to, żeby trochę odetkać tamat, a nie przepadam za taką muzyką.

Nie byłem w stanie dorwać do końca żadnego z utworów. Niesamowicie mnie znudziły, a elektronicznych dźwięków też nie lubię. Do tego jako, że są to soundtracki nie ma tekstu co znudziło mnie jeszcze bardziej. 2/10. Jestem poprostu złą osobą do oceniania tego typu utworów.

Pałerłolf
Curse My Name
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 22:43:10 pm wysłana przez Cerasis »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii