Autor Wątek: Ulubione planszówki i karcianki  (Przeczytany 26648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2015, 23:18:40 pm »
Zakupiłem bratu pod choinkę Biznes po polsku, tanio w Lidlu sprzedawali (35 zł). Wariacja monopoly. Nawet fajna, tylko problemem jest end-game. Za 7000 zł można zakupić samochód ( zaczynasz grę z 15k - kupno na początku daje mocnego boosta), który umożliwia wybranie, czy ruszasz o tyle co wyrzuciłeś na jednej kostce, czy o dodatkowo 5 oczek więcej. Cóż z tego, że masz piękne dzielnice sklepów z 5 poziomem rozwoju, jak ominięcie jest banalne ( dodaliśmy zasadę, by za użycie przeskoku płaciło się 100 zł do banku). Kolejnym mankamentem jest tylko 1 pole na kartę losu i 1 na kartę niespodzianki ( Szansa i Kasa Społeczna). Poza tymi dwoma rzeczami jest przyjemnie, większe zróżnicowanie - dzielnice są rozwalone na całej planszy, a nie w rzędach. I inne nowości, jak zawody ( nauczyciel, elektryk, itp.) i funkcje np. Posła ( nie idzie do więzienia i dostaje 1k diety za okrążenie planszy).

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2015, 14:58:38 pm »
Poza tymi dwoma rzeczami jest przyjemnie, większe zróżnicowanie - dzielnice są rozwalone na całej planszy, a nie w rzędach. I inne nowości, jak zawody ( nauczyciel, elektryk, itp.) i funkcje np. Posła ( nie idzie do więzienia i dostaje 1k diety za okrążenie planszy).

Zgadzam się z Tobą w pełni. Ulubiona moja gra typu Monopoly właśnie głównie ze względu na te rozwalone dzielnice, a nie wszystko po kolei, co jest nudne. Zawodu i funkcje też są świetnym dodatkiem :)

Kumpel sprezentował sobie na gwiazdkę Terra Mistica, ale wczoraj nie daliśmy rady ogarnąć instrukcji. Jednak gra wygląda na kozacką. Może ktoś stąd się wypowie na ten temat?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2015, 16:54:01 pm »
Terra Mystica bardzo przyjemną grą, panocku, jest. W szczegółowe opisy wdawać się nie będę, by nie psuć zabawy. Ogarnianie instrukcji może trochę zająć, bo zasady są dość skomplikowane, po kilku rozgrywkach mam jeszcze problem z pamiętaniem, co, jak i w którym momencie. Ale warto się wgryźć i ograć, naprawdę fajna :)
Ogólnie rzecz biorąc chodzi o zajmowanie terenów, budowanie osad i przekształcanie ich w miasta, inwestowanie w rozwój kultów religijnych, a wszystko to jedną z kilkunastu ras, z których każda ma swoje szczególne właściwości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 16:58:37 pm wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2015, 17:14:34 pm »
Ze screenów na rebelu wygląda podobnie do Cywilizacji - planszowej.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2016, 22:58:51 pm »
Red7 - karcianka, którą odkryłam na ostatnim Pionku. Jestem pod wrażeniem, ile miodu udało się twórcom wycisnąć z 49 kart i kilku prostych zasad do ogarnięcia w trzy minuty. Mały rozmiar, niski próg wejścia, krótki czas gry, duża regrywalność i rozpiętość poziomu trudności - od "casual social game" przy najprostszych zasadach po intensywne móżdżenie z combosami przy zaawansowanych - sprawiły, że obok Dobble jest to druga gra, którą zawsze noszę w torebce. Idealna do piwa w knajpie, pociągu czy oczekiwania na seans kinowy.

Colt Express - radosna gra w westernowych klimatach, gdzie jako bandyci napadamy na pociąg. Łupimy, strzelamy, uciekamy przed szeryfem i próbujemy odebrać worki z kasą innym bandziorom.  Sam pociąg jest pomysłowo zrobiony jako kartonowy model 3D (http://www.deesaster.org/blog/uploads/Spiele/Spiel2014/colt_express.jpg), do którego - z dodatku - dochodzi jeszcze dyliżans i figurki koników. Rozgrywka polega na "programowaniu": każdy z graczy dorzuca kolejno po jednej karcie akcji (czasem zakrytej), a potem robi się jeszcze 2-3 taki kółka. Następnie jedna osoba - najlepiej ze sporym darem do opowiadania - zbiera wszystkie karty i rozpatruje je kolejno, odtwarzając historię napadu na pociąg. Istotne jest obserwowanie poczynań innych graczy, np. jeśli chcesz w drugiej kolejce przywalić sierpowym innemu bandziorowi w swoim wagonie, upewnij się, czy wcześniej nie zagrał ucieczki na dach, bo inaczej będziesz boksował powietrze. Gameplayowo Colt Express przypomina mi Lords of Xidit, ale jest dużo przyjemniejsza ze względu na mniejsze ryzyko całkowitego zmarnowania całej swojej tury oraz bardziej przyjazny system punktacji.

Firefly - gra, którą dostałam na urodziny dawno temu i z każdą kolejną rozgrywką zaczynam lubić coraz bardziej. Firefly to przygodówkowy pickup-and-deliver, który ma może mało odkrywczą, ale za to przyjemną mechanikę z dużą ilością scenariuszy do ogrania. Jeśli macie ochotę zagrać w dłuższą grę, ale od Twilight Empire 3rd dymią Wam czachy, Wasi znajomi nie przepadają za duża ilością negatywnej interakcji oraz lubicie serial Firefly (którego klimat ta gra oddaje całkiem dobrze), to być może jest to planszówka w sam raz dla Was. Find a crew - Find a job - And keep flying.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2016, 09:44:05 am »
http://powermilk.pl/2016/03/powermilk-news-2.html
czy któraś z waszych ulubionych gier znalazła się na tej liście? ;D


*trap mode activated*

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2016, 13:58:33 pm »
Neuroshima, będą płonąć w piekle.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2016, 14:18:48 pm »
Artykuł jest zmyślony, ale liczbę odwiedzin ładnie sobie podbili ^^
Natomiast z tru story: znajomi wegetarianie protestowali przeciwko planszówce "Skup żywca" jako promującej okrucieństwo wobec zwierząt na dawnych wiejskich targach (tam nawet nie ma słowa, co się ze zwierzakami dzieje, tylko nimi handlujemy).

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2016, 14:43:51 pm »
Neuroshima i Alchemicy.

BTW, planszówki nie gęsi, swojego kicstartera mają. W sensie polski odpowiednik, gdzie można znaleźć opcje finansowania ich tłumaczeń. Pewnego pięknego popołudnia wracam z roboty, a moja kobitka oświadcza, że zbackowała dwie.

https://wspieram.to/arle
https://wspieram.to/nietestowalismytegowcale

O ile ta pierwsza mnie średnio kręci, to druga wygląda na świetną zabawe. Kiedy już trafią do mnie, napisze co nie co.

No i wychodzi nowy - jubileuszowy - Munchkin. http://sklep.munchkin.pl/pl/c/Gwiezdny-Munchkin/63
Oczywiście moja już zamówiła.

Myślicie, że mam nerda w domu? No właśnie, okazuje się, że tak. Ma swoją wishliste planszówek i atakuje mnie artykułami pt. "Najlepsze regały pod planszówki".

Ponadto zakupione u mnie zostało ostatnio Panic Lab. Świetna imprezówka, polegająca na wskazaniu ameby, która uciekła z laboratorium. Układa się karty w kółku i losuje kostkami jak wygląda ameba i skąd uciekła. Następnie idąc w prawo albo w lewo natrafia na laboratoria mutagenne i szyby wentylacyjne, którymi się porusza. Niby proste, ale jak się ma mocno po czymś, to ciężko rozkminić. Polecam.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2016, 20:55:49 pm »
Grałam ostatnio i polecam Pokój 25 - taka planszówkowa wersja filmu Cube. Gracze wcielają się w ludzi uwięzionych w labiryncie pokoi, z którego muszą uciec:
(click to show/hide)
Jedne pokoje są bezpieczne, inne skrywają przeszkadzajki lub śmiertelne niebezpieczeństwo: pokój z pułapkami, kwasem, zalewany wodą, komora śmierci itd. W swojej turze możemy wykonać dwie z czterech akcji: zajrzeć do sąsiedniego pokoju, wejść do niego, wepchnąć kogoś tam (najradośniejsza akcja ^^) albo aktywować przemieszczenie pokoi. Gra sprawia dużo radochy, zwłaszcza gdy z braku czasu zaczynamy sprawdzać pokoje metodą "na ruskiego sapera". Wielką zaletą jest fakt, że jest kilka trybów rozgrywki do wyboru:
1) Współpraca - jesteśmy jedną grupą szukającą wyjścia, można to rozgrywać nawet solo.
2) Więźniowie vs. strażnicy - w grupie są zdrajcy, którzy chcą wyeliminować resztę i uniemożliwić im ucieczkę.
3) Rywalizacja - dzielimy się na dwie grupy, a wygrywa ten, kto pierwszy wyeliminuje drużynę przeciwników lub ucieknie jako pierwszy.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 15, 2016, 23:37:43 pm »
https://wspieram.to/odin

zbackowane...

Anyway - jubileuszowy munchkin - grałem. Całkiem spoko nawiązania do różnego kanonu S-F, w sumie chyba najwięcej do Star Treka (Czerwone koszule jako przydupasy). Poza tym dali bardzo fajną podkładkę pod gre, dzięki czemu wiadomo gdzie co kłaść. Mnie chaosu na stole.

Munchkin Pathfinder - na licencji. Całkiem spoko. Nie wiem co napisać, ot następny munchkin. ;P

Nie Testowaliśmy Tego Wcale - już wiem, czemu połowa ludzi lubi te grę, połowa nienawidzi. Bo czasem jest tak, ze nie pograsz sobie w nią wcale. Może być tak, że pierwsza, druga, czy trzecia osoba wygra grę (np. wyrzuci karte pt. wszyscy pokazujemy papier, kamień, nożyce. Jeżeli będzie najwięcej papieru, wygrywasz), a ty jestes na przykład dziesiąty. Spoko imprezówka, ale dupska jednak nie urywa.

No i nowy dodatek do Posiadłości Szaleństwa - Zakazana Alchemia - przyszedł niedawno. Jeszcze nie grałem, bo muszę znaleźć jeszcze jedną osobę do gry, żeby to miało ręce i nogi.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2016, 09:22:24 am »
Odyna robił mój znajomy :)
Natomiast koledzy z pracy mają jeszcze jeden projekt imo bardzo wart rzucania weń kasą: https://wspieram.to/zaklinacze
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2016, 12:25:33 pm wysłana przez Kaseven »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2016, 11:24:57 am »
Odyna robił mój znajomy :)
Ale wersje angielską, ja?

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2016, 12:22:57 pm »
Ale wersje angielską, ja?
"Dodatkowo cieszy nas fakt, że autorem gry jest polski projektant: Krzysztof Zięba."
Wiem o Odynie, bo kilkakrotnie wspominał na FB o prototypie i zbiórce. Nie rozumiem pytania o angielską wersję.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubione planszówki i karcianki
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2016, 13:08:44 pm »
No w sensie nie skumałem, czy chodzi o grę, czy o tłumaczenie do niej (czyli np. przerobienie kart na polski, no...).

I nie doczytałem tego, jestem facetem, patrze na obrazki. Jak są cycki - klikam like.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta