Autor Wątek: Seria "Metal Gear Solid"  (Przeczytany 15989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Seria "Metal Gear Solid"
« dnia: Styczeń 15, 2014, 13:38:35 pm »
Wypadałoby, żebym w końcu założył.

Metal Gear Solid

Temat poświęcony serii MGS - dzielimy się wrażeniami, spekulujemy, sapiemy.

Na pierwszy ogień idzie MGS 2 - element serii o tyle nietypowy, że nie da się go wrzucić z czystym sumieniem na szczyt toplisty MGS, ani na dno. Ostatnimi czasy wśród fanów zrobiło się niezwykle modne stawiać tą część na najwyższym piedestale lub równać do reszty z gównem - zdania są podzielone, mniej więcej fifty-fifty. Krytykowane są surrealistyczne elementy (zarówno świata, jak i obsady), przydługie rozkminy egzystencjonalne, mocne czerpanie i nawiązywanie do MGS1, zepchnięcie Solida na drugi plan i wprowadzenie postaci Raidena, niejasność w prowadzeniu fabuły, która nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, co się naprawdę dzieje, a co nie. Chwalone są... te same cechy. Jakie są wasze odczucia?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2014, 13:42:13 pm »
Za scenę moczowo-prysznicową daje 11/10 w MGS2.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:27:28 pm »
Moje odczucia odnośnie MGS2 - nie grałem :|

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:41:51 pm »
Moczowo - prysznicową? Nie pamiętam...

 Ja daję 8-/10, jak swego czasu PSX Extreme, co wywołało tak wielką burzę wśród fanów, że zrobili potem plakat (rysownik - genialny Kleju) ze Snejkiem trzymającym urżnięty łeb recenzenta, HIVa.

+ 1 za mewy bombardujące kamerę w perspektywie pierwszej osoby.
+ 2 za tłuczenie nastolatki do nieprzytomności żeby ją przenieść przez robaki których się boi (chyba dopiero za 3 przechodzeniem odkryłem, że można je przegonić gaśnicą)
+ 1 za przyczepianie strażnikom C4 do pleców
+ 2 za ucieczkę z laboratorium nagim Raidenem
+2 za Fatmana na łyżworolkach
+ 1 na koniec za te długie godziny cutscenek. Minus za to, że miałem wtedy bodajże 13 lat i ni w ząb nie rozumiałem angielskiego, ale i tak oglądałem je łowiąc muchy do otwartej gęby.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2014, 18:59:58 pm »
Moczowo - prysznicową? Nie pamiętam...

Był pewien moment, w którym Raiden mógł się załapać na złoty deszcz - i jeszcze o tym pogadać przez codec. DOBRE CZASY.

A co do PSX Extreme - trudno się dziwić fanom, emocje były wielkie, czekali na zajebisty sequel zajebistej gry - no i przynajmniej wtedy wyglądało na to, że się doczekali. Ale chyba każdy, kto wtedy podnosił widły, był jeszcze pod wpływem hajpu - dzisiaj nikt by nikomu nie kopał dupy za 8-, bo obecnie oceny dzielą się na jedynki i dziesiątki. Teraz łatwo się dziwić fanom. Ogólnie fanbase MGSa to w sporej części banda oszołomów. Zróżnicowanych, żeby nie było - jakby było inaczej, to by się wiecznie nie kłócili między sobą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 19:02:04 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2014, 19:00:20 pm »
k***a j***na "cytuj" zamiast "modyfikuj", ZNOWU.

Właśnie mnie zmotywowaliście do zrobienia widocznych i dających się rozróżnić z kilometra różnych ikonek do tych funkcji.

/do kasacji
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2014, 15:08:34 pm »
Metal Gear?... Solid?...

Nie lubisz Risinga? ;_; To jedna z najlepszych bijatyk które ostatniego czasu trafiły na pecety (bo chyba jedyna). Chciałem się nią pojarać, a tu lipa...

Jestem z tych typów, co oceniają gry, w które nie zagrali, więc powiem, że patrząc z boku bardzo podoba mi się setting serii - ten magiczny realizm z wielkimi robotami zamiast smoków i nanomaszynami zamiast magii. Wielki plus dla KojiPro za polot. Gdy już będę pracujący i bogaty, kupię sobie konsolę by w MGSy zagrać, na pewno.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2014, 15:23:46 pm »
Gdy już będę pracujący i bogaty, kupię sobie konsolę by w MGSy zagrać, na pewno.
Wymówka. MGS1 i MGS2 są na PC i spokojnie w nie można pograć.

Chyba, żeś upadł na głowe i chcesz kupić GameCube'a i pograć w MGS:TT, zamiast zwykłego MGSa.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2014, 16:17:11 pm »
Metal Gear?... Solid?...

Nie lubisz Risinga? ;_; To jedna z najlepszych bijatyk które ostatniego czasu trafiły na pecety (bo chyba jedyna). Chciałem się nią pojarać, a tu lipa...
Nie mam nic do Risinga (jeszcze), bo nie grałem (jeszcze) - ale to spinoff. No i nie nazwałbym jej bijatyką, to raczej slasher/"gra akcji"/CUHRAYZEE.

Jestem z tych typów, co oceniają gry, w które nie zagrali, więc powiem, że patrząc z boku bardzo podoba mi się setting serii - ten magiczny realizm z wielkimi robotami zamiast smoków i nanomaszynami zamiast magii. Wielki plus dla KojiPro za polot. Gdy już będę pracujący i bogaty, kupię sobie konsolę by w MGSy zagrać, na pewno.
Jak już Mog wspomniał - MGS 1 i 2 są w wersji PC, MGS2 i 3 możesz luźno emulować na PC (no i tą opcję na MGS2 polecam bardziej, chyba że okiełznasz dobrze konfigurację pada w wersji PCowej - bez czego posługiwanie się mieczem jest ARCYułomne). Portable Ops i Piss Walker chyba też idą OK na emulacji (ale nie wiem na stopro, nie grałem, sram na handheldowe MGSy póki co). MGS 4 to jedyna część, na którą nie ma bata - musisz ograć na PS3 i basta. Ewentualnie PS4, ale chyba nie o to chodziło.

Chyba, żeś upadł na głowe i chcesz kupić GameCube'a i pograć w MGS:TT, zamiast zwykłego MGSa.
Rozważałem to, z czystej ciekawości. Ale nie na GC - można MGS:TT odpalić na Wii, a to już rozsądniejszy zakup.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2014, 16:30:19 pm »
raz gralem bodaj w pierwszego MGSa, gameplay mnie osłabiał. Ni to beczqa, ni to poważne. Kojima powinien filmy robić.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2014, 16:38:10 pm »
raz gralem bodaj w pierwszego MGSa, gameplay mnie osłabiał. Ni to beczqa, ni to poważne. Kojima powinien filmy robić.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:19:30 pm »
raz gralem bodaj w pierwszego MGSa, gameplay mnie osłabiał. Ni to beczqa, ni to poważne. Kojima powinien filmy robić.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:34:38 pm »
ta, o recenzji HIVa mówili to samo, posmiertnie zwrocono mu honor :'<

/nie, ale serio, pamietam reakcje znajomych. Jeden o zgrozo jest teraz dziennikarzem, choc dalej posluguje sie rowniechujowa logika co wtedy/

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2014, 00:48:55 am »
Jesteście gotowi na teorie spiskowe dotyczące postaci w MGS:V?







PS. Nie, nie jesteście :,D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 00:51:03 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria "Metal Gear Solid"
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2014, 15:08:30 pm »
Nie, nie jestem, bo MGSa znam bardzo pobieżnie. Nie wiem nawet nic o Ground Zeroes. Ale...

Cytat: Joakim Mogren
Żegnaj, parówko.

Kodżima, jesteś geniuszem

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')