Autor Wątek: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.  (Przeczytany 15224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:07:54 pm »
Istnienie YT vlogerów można podzielić na kilka okresów.

1. Wejście. Mała liczba widzów, ciekawy pomysł i duży zapał.

2. Wzrost popularności. Liczba widzów wzrasta, pomysły dalej ciekawy, filmiki coraz wyższej jakości.

3. Szczyt. Mnóstwo widzów, pomysły powoli się kończą, pojawiają się sponsorzy, którzy w zamian za reklamę dają fanty lub kase, a na dodatek kanał zarabia tyle, ze można się z tego utrzymać.

4. Powolny upadek. Kanał jedzie na swojej popularności, filmiki pojawiają się rzadziej i są wtórne aż do bólu. Ogólnie komercja wypycha innowację.

5. Śmierć.

Dwa pierwsze etapy są dla widza najlepsze, niestety większość vlogerów ma je za sobą.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:13:25 pm »
Tak w ogóle to dla marudzących na blogi jest tylko jeden kontrargument - to zrób lepszy! :D
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:58:15 pm »
patrz wyzej
Niekoniecznie. Bo na jednym z moich odwiedzanych blogów facet zna się na rzeczy, a czasem jego wpisy zalatują tekstami sponsorowanymi mimo, że zarzeka się, że tak nie jest.
to może być też zjebany gust. Vide angry joe, z którym generalnie się zgadzam i podoba mi się jego zapał do Citizena który również przeżywam, ale ta jego miłość do ME to.. no nie wiem, nie rozumiem. To chyba ta amerykańska mentalność.

Arim - zależy, Spoony imho wciąż trzyma poziom, aczkolwiek wolalem jak mówił o grach, nawet niekoniecznie o złych. Wspominki z sesji RPG są dla mnie za długie do słuchania i za mało na ekranie się dzieje. Choć sesja ze znajomymi w "Justin biber always be mine" niszczy wszystko. Jesse też trzyma ten.. "swój" poziom, tylko TB jakoś tak paskudnie się sprzedał.
Przynajmniej gdy mowa o grach, bo innych nie oglądam, a już zwłaszcza polskich. Nawet Adbustera widziałem tylko ze dwa, tylko od draga wiem że z braku pomysłu chyba na kolejne recki by płynęła kasa teraz robi logi ze swoich postępów w MMA.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:05:16 pm »
Cytuj
Przynajmniej gdy mowa o grach, bo innych nie oglądam, a już zwłaszcza polskich. Nawet Adbustera widziałem tylko ze dwa, tylko od draga wiem że z braku pomysłu chyba na kolejne recki by płynęła kasa teraz robi logi ze swoich postępów w MMA.

Tu jest nawet gorzej niż piszesz. Zaplanował zrobić 2 kanał o MMA, wystartował z tym na jakimś konkursie YT i wygrał sprzęt za ładnych parę tysi. Z początku mu to ciekawie wychodziło, siłka, treningi itd, później pomysły się skończyły nie wysyłał nic ze 4-5 miesięcy, pod koniec października dodał 4 filmy w tydzień i od tej pory już nic :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2014, 21:09:27 pm »
Tak w ogóle to dla marudzących na blogi jest tylko jeden kontrargument - to zrób lepszy! :D

To dobre nawet jak ktoś powie, że masz brzydkie dzieci ; )

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2014, 00:01:46 am »
dla nieobeznanych w temacie gość nie mając pojęcia o temacie omawianym
Z tego co mi wiadomo, ten facet jest zawodowym kucharzem. Wystąpił nawet w polsatowskim "Top Chefie" i chyba zajął dość wysokie miejsce, więc co jak co, ale raczej zna się na swoim fachu (chyba że mówiąc o "temacie omawianym", masz na myśli akurat produkty Sokołowa).

Poza tym, bądźmy szczerzy - facet zostałby pozwany do sądu zupełnie niezależnie od tego, czy miał rację czy nie.

A tak poza tym, wy chyba nie przepadacie za blogerami-komentatorami sceny politycznej i pr0gamerami, bo nie chce mi się wierzyć, że tym poważniejszym blogerom modowym (chociażby nawet tej Tuskównie) czy ludziom piszącym o sporcie (pomijam kretynów pokroju Zarzecznego czy Stanowskiego, ale oni akurat są zawodowymi dziennikarzami) również macie coś do zarzucenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 00:47:28 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2014, 00:08:50 am »
Wystąpił nawet w polsatowskim "Top Chefie" i chyba zajął dość wysokie miejsce, więc co jak co, raczej zna się na swoim fachu.
Czy ja wiem... Nawet jeżeli się zna, to tak czy siak jest niepoważny.

Z sytuacją jestem obeznany, bo mi dziewczyna o tym truła. Ogólnie śmieszne było to, że najpierw krzyczał o tym, że świństwo, ale potem jak mu zaczęli grozić procesem to sie wystraszył. Okej, rozumiem. A teraz odpowiedź "vlogerów i blogerów". Nagrali jakąs kiepską piosenkę bodajże adbuster i jakiś inny platfus, że Sokołów będzie mieć przechlapane u wspomnianych pajaców. Efekt? Żaden.
A tak poza tym, wy chyba nie przepadacie za blogerami-komentatorami sceny politycznej, bo nie chce mi się wierzyć, że tym poważniejszym blogerom modowym (chociażby nawet tej Tuskównie) czy ludzi piszących o sporcie również masz coś do zarzucenia.
Co do sportu - nie wypowiem się, ale skoro taki Domas może uchodzić za speca o sporcie, to ja dziękuje.
Co do mody - TVN na Fashion Week chyba wystarczy jako dowód, że są kretynami? No i serio, Kaśka Tusk? Ten pustak jadący na sławie tatusia? Nawet jako lewak chce mi się rzygać jak o niej słyszę. Poza tym, jakoś kilka miesięcy temu była jakaś blogerka modowa u Wojewódzkiego z Poznania bodajże. Totalna kretynka, która co chwile powtarzała "ale bym cię chciała ubierać Kuba". Poza tym spotkałem też jedną "bloggerkę modową" przy okazji rozmowy o pracę. NOOOOOOOOOPE - tak bym skomentował ją.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2014, 00:55:23 am »
Cytat: MoG
Co do mody - TVN na Fashion Week chyba wystarczy jako dowód, że są kretynami?
Przecież napisałem, że chodzi mi o tych poważniejszych.
Swoją drogą, młodego Chajzera (autora reportażu z Fashion Week) też ludzie cisną, bo wykorzystuje formaty zza granicy (co z tego, że nie ukrywa tego w żaden sposób i nawet o tym wspomina w swoich materiałach).

Poza tym, gdyby Chajzer odpytał np. narodowców z historii Polski, idę o zakład, że w internecie zostałby zlinczowany, a TVN posądzony o manipulowanie prawdą, filtrowanie danych dla własnej wygody i zmontowanie materiału w taki sposób, by w nieuczciwie ośmieszyć rzeczoną grupę społeczną.

Cytuj
No i serio, Kaśka Tusk? Ten pustak jadący na sławie tatusia?
Rzuciłem pierwszym lepszym nazwiskiem, bo taka tematyka mnie zupełnie nie interesuje. Jeśli jednak jej blog bije rekordy popularności (kilkaset tysięcy unikatowych odwiedzin co miesiąc), a krytyka skierowana w jej stronę ogranicza się w zasadzie jedynie do "pustaka jadącego na sławie tatusia" (bez jaj, takie zarzuty kierowane są do znakomitej większości dzieci sławnych rodziców, nawet w stronę Macieja Stuhra, a po jego roli w "Pokłosiu" to już w ogóle), to chyba jednak jakąś jakość prezentuje. Przynajmniej tak wskazuje logika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 01:00:58 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2014, 01:25:57 am »
Przecież napisałem, że chodzi mi o tych poważniejszych.
No, tam chyba raczej Ci "poważniejsi" się pojawiali, bo zwykłej Kowalskiej nie stać na wybranie sie na taką imprezę.
Swoją drogą, młodego Chajzera (autora reportażu z Fashion Week) też ludzie cisną, bo wykorzystuje formaty zza granicy (co z tego, że nie ukrywa tego w żaden sposób i nawet o tym wspomina w swoich materiałach).
Nie wywalili go za to z TVNu tak swoja droga?
Poza tym, gdyby Chajzer odpytał np. narodowców z historii Polski, idę o zakład, że w internecie zostałby zlinczowany, a TVN posądzony o manipulowanie prawdą, filtrowanie danych dla własnej wygody i zmontowanie materiału w taki sposób, by w nieuczciwie ośmieszyć rzeczoną grupę społeczną.
Nie tylko w internecie.

Rzuciłem pierwszym lepszym nazwiskiem, bo taka tematyka mnie zupełnie nie interesuje. Jeśli jednak jej blog bije rekordy popularności (kilkaset tysięcy unikatowych odwiedzin co miesiąc), a krytyka skierowana w jej stronę ogranicza się w zasadzie jedynie do "pustaka jadącego na sławie tatusia" (bez jaj, takie zarzuty kierowane są do znakomitej większości dzieci sławnych rodziców, nawet w stronę Macieja Stuhra, a po jego roli w "Pokłosiu" to już w ogóle), to chyba jednak jakąś jakość prezentuje. Przynajmniej tak wskazuje logika.
Hmph. Może się widocznie nie znam, ale patrząc na jej blog to właściwie nic poza ładnymi obrazkami nie ma. Ale może o to chodzi? Że ma dawać po oczach, a nie przedstawiać cokolwiek merytorycznego?
Poza tym, gdzie bym nie czytał o niej, to promują, że pracowała w butiku za 7 zł za godzine, że sama do wszystkiego doszła - troche mi tu śmierdzi, a może Frondelkiem przesiąkłem już.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2014, 09:56:48 am »
ale potem jak mu zaczęli grozić procesem to sie wystraszył.
Sam byś się wystraszył, jakbyś miał zapłacić sto pięćdziesiąt tysięcy.

Zresztą na miejscu Sokołowa przemilczałbym sprawę, albo załatwił to w jakiś inny sposób. To było łatwe do przewidzenia, że firmie zostanie przyklejona łatka wyłudzacza pieniędzy.

Jeśli jednak jej blog bije rekordy popularności (kilkaset tysięcy unikatowych odwiedzin co miesiąc), a krytyka skierowana w jej stronę ogranicza się w zasadzie jedynie do "pustaka jadącego na sławie tatusia" [...], to chyba jednak jakąś jakość prezentuje. Przynajmniej tak wskazuje logika.
Nie pomyślałeś, że ludzie mogą wchodzić z ciekawości jak to wygląda, bo usłyszeli gdzieś, że śmiesznie? Albo że mogą być ciekawi, jak wygląda blog córki premiera?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2014, 10:12:07 am »
Nie pomyślałeś, że ludzie mogą wchodzić z ciekawości jak to wygląda, bo usłyszeli gdzieś, że śmiesznie?
tak ludzie poznają prawicowe portale

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2014, 14:06:45 pm »
Sam byś się wystraszył, jakbyś miał zapłacić sto pięćdziesiąt tysięcy.
Ja bym na samym początku takich pierdół nie mówił.
Zresztą na miejscu Sokołowa przemilczałbym sprawę, albo załatwił to w jakiś inny sposób. To było łatwe do przewidzenia, że firmie zostanie przyklejona łatka wyłudzacza pieniędzy.
Na pewno tam idiotów nie ma w Sokołowie. Wiedzieli, że nie będzie z tego kasy. To był pokaz siły, żeby właśnie tacy blogerzy i blogerki się wystraszyli.

tak ludzie poznają prawicowe portale
Fakt potwierdzony empirycznie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2014, 15:00:03 pm »

Na pewno tam idiotów nie ma w Sokołowie. Wiedzieli, że nie będzie z tego kasy. To był pokaz siły, żeby właśnie tacy blogerzy i blogerki się wystraszyli.
true, jak te wszystkie słynne sprawy o piractwo.

Cytuj
Fakt potwierdzony empirycznie.
obczaj kiedyś "miecz chrobrego" czy jakoś tak i o ile jeszcze istnieje, mój słynny znajomy narodowiec się tam produkował

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2014, 15:27:27 pm »
No, tam chyba raczej Ci "poważniejsi" się pojawiali, bo zwykłej Kowalskiej nie stać na wybranie sie na taką imprezę.
Nie osłabiaj mnie. Przecież grubość portfela jeszcze nie określa, czy ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na dany temat, a właśnie to rozumiem pod pojęciem "poważny blogger".

Cytuj
Nie wywalili go za to z TVNu tak swoja droga?
Któregoś ranka (całkiem niedawno) zupełnym przypadkiem widziałem w "DDTVN" jego kolejny reportaż (tym razem o retuszu zdjęć w kolorowych magazynach), a na początku grudnia naśmiewał się z ludzi niepotrafiących wskazać na mapie największych miast Polski, więc chyba nie.

Cytuj
Na pewno tam idiotów nie ma w Sokołowie. Wiedzieli, że nie będzie z tego kasy. To był pokaz siły, żeby właśnie tacy blogerzy i blogerki się wystraszyli.
Może nie tyle co pokaz siły, co zabieg PR-owy. Facet jednak jakąś oglądalność ma, o sprawie zrobiło się głośno. Gdyby Sokołów ją przemilczał i nie podał go do sądu, przez wielu zostałoby to odebrane jak przyznanie się do winy.

Cytat: Damian
Nie pomyślałeś, że ludzie mogą wchodzić z ciekawości jak to wygląda, bo usłyszeli gdzieś, że śmiesznie? Albo że mogą być ciekawi, jak wygląda blog córki premiera?
Owszem, nie można tego wykluczyć - tak samo jak tego, że dziewczyna nie jest taka jak jej kompromitujący się na Fashion Week "koledzy po fachu". Ja jednak nie widzę powodu do oczerniania jej, jeśli nawet nie mam ku temu podstaw.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Blogi, bloggerzy, bloggerki itd.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2014, 17:15:51 pm »
Nie osłabiaj mnie. Przecież grubość portfela jeszcze nie określa, czy ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na dany temat, a właśnie to rozumiem pod pojęciem "poważny blogger".
Odnosiłem się do faktu, że Ci właśnie poważniejsi zarabiaja na blogu, więc mogą sobie pozwolić na taki wyjazd do Wawy, chyba, że tam mieszkają. Ale wstęp pewnie za darmo nie był.

Któregoś ranka (całkiem niedawno) zupełnym przypadkiem widziałem w "DDTVN" jego kolejny reportaż (tym razem o retuszu zdjęć w kolorowych magazynach), a na początku grudnia naśmiewał się z ludzi niepotrafiących wskazać na mapie największych miast Polski, więc chyba nie.
To w takim razie chodziło chyba o coś innego.
Może nie tyle co pokaz siły, co zabieg PR-owy. Facet jednak jakąś oglądalność ma, o sprawie zrobiło się głośno. Gdyby Sokołów ją przemilczał i nie podał go do sądu, przez wielu zostałoby to odebrane jak przyznanie się do winy.
Pytanie, czy rozdmuchały by to media, bo sam internetowy spinacz raczej dużo by nie zdziałał.

Owszem, nie można tego wykluczyć - tak samo jak tego, że dziewczyna nie jest taka jak jej kompromitujący się na Fashion Week "koledzy po fachu". Ja jednak nie widzę powodu do oczerniania jej, jeśli nawet nie mam ku temu podstaw.
Prawica lubi się czepiać wszystkiego. Polecam książke "Resortowe Dzieci". D:
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta