Autor Wątek: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  (Przeczytany 11370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:20:50 pm »
Kiedyś próbowali Rydzyka prześwietlić to różni ludzie zaczęli grozić tym zaangażowanym w to itp. Poza tym kościół jest w Katolandzie nietykalny. So sad.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:25:05 pm »
Mam nadzieję, że sieci komórkowe nie pobierają, albo pobierają bardzo małą prowizję za te smsy, bo wysłałem ich w cholerę, dużo kasy na koncie mam, raczej miałem ze 140 zł zrobiło się 54. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2014, 23:50:23 pm »
Owsiak pobiera pensję jako pracownik WOŚP.
Ja to wiem, ale innym nawet tyle wystarcza do krytyki - i to pomimo tego, że wielu właścicieli fundacji utrzymuje się właśnie z ich prowadzenia.

Cytuj
Żadne pieniądze z WOŚP nie finansują Woodstocku. Przystanek jest organizowany z pieniędzy sponsorów, takich jak Play, Carlsberg czy Allegro. Uproszczając, każdy ze strategicznych partnerów Przystanku opłaca jeden dzień festiwalu. Nie mieszajmy zbiórki WOŚP z Przystankiem Woodstock.
O tym się różnie mówiło. Widziałem kiedyś jakieś wyliczenia, z których miało wynikać, że część z uzbieranych na finale WOŚP pieniędzy idzie na organizację Woodstocku, ale się w nie nie zagłębiałem, bo nawet gdyby było to prawdą, specjalnie bym się tym nie przejął.

Cytat: Elrath
Mam nadzieję, że sieci komórkowe nie pobierają, albo pobierają bardzo małą prowizję za te smsy, bo wysłałem ich w cholerę, dużo kasy na koncie mam, raczej miałem ze 140 zł zrobiło się 54.
W wielu podobnych akcjach charytatywnych operatorzy komórkowi zrzekają się dochodu z połączeń czy sms-ów, więc niewykluczone, że tak było i w tym przypadku.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2014, 23:57:49 pm »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2014, 10:30:09 am »
dlatego ja w te wszystkie fundacje nie wierzę i nic im nie daję, o ile nie znam ludzi z wnętrza. Jakoś dziwni mi to śmierdzi zawsze, że każdy chce mieć swoją.
WOŚP to co innego, bo nawet jak wszystko idzie na Woodstock i Owsiaka, to to wciąż jest dobra inwestycja.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2014, 14:08:08 pm »
Akurat WOŚP jest o tyle dobry, że jednak coś robi rzeczowego. Kupuje sprzęt chociażby. Większość organizacji charytatywnych organizuje akcje tematyczne, żeby podnieść poziom świadomości na temat jakiejś choroby.

I gównoz  tego wynika.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:57:30 am »
Powiem tak - owoce działania organizacji Owsiaka są namacalne. Prawdziwy sprzęt trafia do szpitali - a "po godzinach" (czyli w ciągu roku) często Owsiak musi jeszcze się z paroma baranami napieprzać, żeby ten sprzęt w szpitalach działał. Fundacja Owsiaka jest jedną z niewielu (a w sumie jedyną mi znaną) fundacji godnych zaufania, więc osobiście nie mam nic przeciwko i trzymam za nich kciuki. Jak ludzie zaczynają przeciwko WOŚP protestować, to znaczy że naprawdę coś przejebanego przesłania im pole widzenia - ale to ich problem. Wkrótce i tak umrą - albo znikną w cieniu (bo zależy, o których mowa).

Za to Caritas i inne asy? Łojoj.
Jak jest jakaś tragedia to Caritas pierwszy podawał numer konta  :D Miałem z tego ubaw.
Też mnie to rozbawiło, chociaż pół na pół z podkurwieniem - oni to robią po prostu na bezczela.
"W Filipiny uderzyła tragedia. Miliony ludzi w Filipinach potrzebują pomocy. Daj nam swoje pieniądze. My je im przekażemy. Serio. Pliz. Daj. Pliska. Nie bądź sknera, no daj. Naprawdę im pomożemy. Heh." A potem ostra beka w studiu nagraniowym, gdzie robili ten spot.

A Bono to już szczyt tej brunatnej góry, wręcz niestrawiony orzeszek zdobiący ten szczyt. Ten typ jest albo naprawdę ciężkim idiotą i błądzi strasznie (myśląc, że robi dobrze), albo jest bardzo evil. W związku z niusem zapodanym przez Moga, zarówno nazwa jego fundacji, jak i jeden z hitszlagierów U2 ("One") nabierają zupełnie nowego znaczenia. Powinni się nazywać "One percent". Ale to tylko jeden z aspektów jego "wielkiej charytatywy" - grunt, że kolo ma tak głęboko głowę we własnej dupie, że to przechodzi wyobrażenie. Nie robi prawie nic, a zachowuje się, jakby był świętym przysłanym na ziemię przez Wszechmocnego. Mam nadzieję, że jak ten drugi istnieje, to we właściwym momencie wytłumaczy temu pierwszemu, co robił nie tak i dlaczego musi teraz zjechać na dół.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:36:45 am »
Podajcie mi choć jeden dowód, że Caritas defrauduje pieniądze, albo że działa nieskutecznie.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:51:10 am »
Sam byłem w wakacje "pomagać w ramach Caritas" bo było nudno więc z kumplami się zarzuciliśmy. Pojechaliśmy i siedzieliśmy na dupie ponad 2 godziny bo nie było co robić. Ale oczywiście ogłaszane było.

Zresztą Caritasowi wierzę jak psu (kłamiącemu). Sam poszukaj why.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:45:06 pm »
http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search/Print/12681?reporttypeId=11

Raport ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dla Caritas Polska. Nie widzę powodu, żeby im nie wierzyć.

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search/Print/10308?reporttypeId=11

To samo dla WOŚP. Też nie widzę nic niepokojącego.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:54:52 pm »
Weź poprawkę że Caritas to organizacja kościelna. Wiesz, ta taka śmieszna, która jako jedyna ma w Kodeksie postępowania administracyjnego zagwarantowane, że bóg jest pierwszy i tajemnica spowiedzi jest ustawowo chroniona :/
Bym sobie musial teraz przypomniec kto mi opowiadal jak w caritasie pol roku siedzial, ale moral z tej historii byl taki ze po trzech miechach rzucil to w diably bo widzial co tam się dzieje

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2014, 13:29:13 pm »
Plus to, że papier (elektroniczny też) wszystko przyjmie.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2014, 14:05:18 pm »
Także bezpodstawne bluzgi. Nie mówię, że nie dochodzi do żadnych malwersacji, ale przedstawianie Caritasu lub WOŚPu jako maszynki do zarabiania pieniędzy świadczy o totalnej ignorancji.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2014, 14:08:45 pm »
http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search/Print/12681?reporttypeId=11

Raport ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dla Caritas Polska. Nie widzę powodu, żeby im nie wierzyć.

Może i raporty nic złego nie wykazują, ale pojawiają się chociażby takie cyrki: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13506143,Ksiezom__b__dyrektorom_plockiego_Caritasu__grozi_do.html

A co do WOŚP, to nie przypominam sobie, by na przestrzeni lat Owsiak czy fundacja miała jakieś oskarżenia.

Swoją drogą: http://www.wykop.pl/ramka/1818242/54-wosp-i-99-caritas/

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2014, 14:38:51 pm »
Caritasowe 99% poszło na Watykan : D