Autor Wątek: Age of Decadence  (Przeczytany 22121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 14, 2015, 22:27:25 pm »
czy ja wiem, gra pewno niestety przejdzie w większości niezauważona przez brak ostrej reklamy, wysypu bólu dupy bym się nie bał

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 15, 2015, 18:22:11 pm »
Noice.

Dobry materiał na niusa na stronę, jest się z czego cieszyć - w końcu coś się w RPGach ruszyło w dobrą stronę.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 15, 2015, 19:13:29 pm »
Łał, ta emotka :podjarka: na Kodeksie... Rozumiem, dlaczego Fremen postanowił nas pozostawić na poczet tamtej strony. Bardzo fajna. O dużej fanbazie i prawdziwych, poważnych, burzliwych deweloperach RPG kroczących pośród mniej ciekawych użytkowników forum nie wspominając.

Czy 30,000 kopii to dużo jak na niezależną grę? Wiem, że Undertale (też niezależny RPG) sprzedała się w ponad 100 tysiącach kopii na samej Parze i niektórzy w internecie ogłaszali to jako sukces. Inni twierdzili, że to klapa, ale zdawali się celowo przyrównywać grę do AAA celem nakręcania kłótni. Przy cenie 10€ i 30% udziału platformy Gabena to chyba jakieś 700,000USD przychodów przy prawdopodobnie mało istotnym finansowym nakładzie własnym jedynego programisty/pomysłodawcy/kompozytora muzyki w wieku 24 lat, który zebrał za pomocą Kickstartera 50 tysięcy dolarów i przeznaczył na prace nad grą jakieś trzy lata, studiując w międzyczasie. Myślę, że można to uznać za sukces.

Natomiast Studia Żelazna Wieża przeznaczyły na prace nad grą... DZIESIĘĆ LAT???!

Chyba sobie ze mnie kpicie. Wikipedia kłamie w tej kwestii, prawda? Dziesięć lat? Na jedną grę? Oooch, mam nadzieję, że to był tylko hobbystyczny projekt grupy zapaleńców.

Jak wyglądają prognozy? Jeśli AoD innych też tak mało ciekawi, jak mnie... Eeech, nie mierzyć innych własną miarą... Dużo jest takich jak wy, Sentenzo i Ligancie? Zapaleńców prawdziwych, poważnych, burzliwych cRPGów? Przewidujecie, że sprzeda się w takiej ilości kopii? Czy ta liczba ma jakieś znaczenie, czy jest tylko symboliczna, bo nie zależy od tego np. to, czy deweloperzy ITS będą mieli co umieścić na talerzu?

EDIT: ligant, bierzesz te teksty ze steamowych ocen gry? One nie są na ogół warte funta kłaków. Taka Hyperdimension Neptunia, co najwyżej mierny od strony rozgrywki jRPG sprzedający się głównie dzięki uroczym, roznegliżowanym anime dziewczynkom, ma "przytłaczająco pozytywne" oceny.

EDIT 2: 14,000 kopii wg. Steamspy... jeśli popularność AoDa będzie w połowie taka, jak Podpowieści w okresie powiedzmy pierwszych dwóch tygodni po premierze, to gra powinna bez problemu przebić te trzydzieści tysięcy.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 19:21:23 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

ligant

  • Wiadomości: 10
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 15, 2015, 19:48:49 pm »



Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 15, 2015, 20:10:16 pm »
GuRt - wiem, ale niestety jutro dopiero - wczoraj jeszcze pieprzyłem się z Pustkowiami do późnych godzin, dzisiaj dopiero wróciłem + łowca zaklepał kolejkę by wrzucić swój art oraz naszego redakcyjnego debiutanta mnikjoma. Niemniej jednak wspomnimy, bo to dłuższy news

C - owszem, wiki kłamie, afaik AoD powstawał od 2004, tzn 11 lat.
30 tysięcy to nie jest jakoś dużo, o klasę słabszy i mniej dopracowany Dead state zszedł w okolicach 50 tysięcy. Problem polega tylko na tym, że tutaj nie było głośnego KSa, reklam i innych takich, plus te wymagane 30 tys liczy się bez dotychczasowych wspierających na Accessie i BTM, takich jak ja (ok 15 tys, właśnie te, które pokazuje steamspy).
ITS to grupka gości tworzących gry po godzinach, przynajmniej jeszcze dwa lata temu tak było. Wspomniana liczba z tego co zrozumiałem ma im zapewnić możliwość pracy na pełniejszy etat, by nie trzeba było czekać dekady. No i przetrwanie samego ITS, bo ile można jechać tworząc po godzinach
 


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 17, 2015, 23:42:51 pm »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 18, 2015, 12:20:28 pm »
A chwalebny nius gdzie?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 18, 2015, 17:56:29 pm »
dzisiaj/jutro, poradnik wymagał tylko przejrzenia, zaś niusa trza napisać od zera (plus jest dość długi, bo na steam jest większa wersja afaik)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 20, 2015, 17:03:02 pm »
tym razem ja zarzucę śmiesznostką z oficjalnego foro, "powody dla których gracze wystąpili o zwrot pieniędzy na steam":

- Multiplayer does not work
- Died during terrible tutorial
- very irritating click fest
- It's not a fun game, If you choose a different character, it's the same exact story line as a different character, expected this game to be like runescape and skyrim combined
- It's not nearly worth the money it's price, it's a mess, combat is ruining the game in my opionion, definitely a half done game, I think.
- the writing in this game is absolutely awful
- There was not enough direction to intuitively figure out how to progress the game and I had trouble following the early story and got logs. I am not currently interested in playing a game that that I need to struggle to and figure out how to progress.
- The build up trailers made it seem as if it would be possible to lead people, however i have found out that it is mostly a solo game
- The atmosphere is really not what i expected. sorry!
- the difficulty is not skill-based but numbers-based.


podoba mi się zwłaszcza ten z multiplayerem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 20, 2015, 19:22:42 pm »


Według Paroszpiega, wyniki sprzedaży są niezłe. W najgorszym wypadku trzeba sprzedać jeszcze 11000 kopii. Oby tak dalej!

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 20, 2015, 20:14:16 pm »
Oprócz Pary AoD jest jeszcze dostępne na GoG, yo.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 20, 2015, 21:26:35 pm »
Plus można kupić bezpośrednio z ich strony, a sam Steamspy nie uwzględnia sprzedaży steamowych kluczy poprzez inne serwisy.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Age of Decadence
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 20, 2015, 23:03:46 pm »
jeszcze ~23 tysiące C. Jak pisałem w niusie, te 30k które musza zebrać w ciągu roku nie uwzględnia 15 tys sprzedanych podczas early accessa (który paroszbieg uwzględnia). Ofc jeśli mówimy o samym steamie, tylko że do danych z gog twórcy nie mają jeszcze dostępu.

Drag - też tak nie do końca, bowiem kopii z BMT (aka "oficjalnej strony") nie ma co doliczać do puli, bo każdemu kto tam kupił twórcy odpalali klucz na steama za darmo jeśli tylko o niego poprosili w odpowiednim temacie. Już prędzej sprzedaż z GG można by wliczać, ale to nie będą oszałamiające ilości. Ba, nawet te z goga nie bardzo, gdyż nie udało mu się wyprzedzić nawet obu season passów wiedźmina sprzedawanych przecież już od pół roku. Jeśli razem z obu sklepów byłoby więcej niż 200 kopii byłbym zaskoczony.

Swoją drogą, miał być wasteland (lub inny przerywnik), jest znowu AoD na naszej głównej - tym razem kody i cheaty http://rpg-center.pl/age-decadence/age-decadence-kody-cheaty
Obiecuję, od przyszłego tygodnia ograniczymy nieco spam AoDem na rzecz innych gier

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!