Autor Wątek: Uniwersum Metro 2033  (Przeczytany 14479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 14, 2016, 21:09:57 pm »
nie jestem pewien tej implikacji legion, nie bardzo jestem pewien jak mieliby ją robić :P ja zrozumiałem, że to kolejny prezent od biesłowa.

Anyway ta, jakoś naszła mnie ochota w ostatnie dwa dni urlopu, to przeczytałem w koncu to 2035. Szczerze nie wiem co myslec o tej książce, ale jako kolejne metro chyba mi się mimo wszystko nie podobała.
(click to show/hide)

Z drugiej podobal mi sie sam kontekst w jakim ksiazka zostala wydana. Gluchowski naprawdę pokazał jaja robiąc cos takiego - napisal bardzo popularną w rosji ksiązkę, a potem napluł tej rosji i duzej czesci czytelnikow w twarz, obnażając, że oni wszyscy zachowują się jak owce w zagrodzie, które duzo pyskują zwłaszcza na wrogow ojczyzny, ale wszystkie chodzą grzecznie na paseczku, cos jak te nasze pisy, korwiny i kukizy. I to jeszcze nie w byle jakim czasie im to wygarnął, tylko kiedy radośnie jechali w czołgach na ukrainę walcząc z zachodem. Doprawdy, intryguje mnie odbior tej ksiazki w rosji, musialo byc ciekawie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 14, 2016, 22:05:43 pm »
nie jestem pewien tej implikacji legion, nie bardzo jestem pewien jak mieliby ją robić :P ja zrozumiałem, że to kolejny prezent od biesłowa.

(click to show/hide)

Powiedziałbym, że to jednak dość oczywista implikacja. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2016, 22:34:22 pm »
no tak, musialo mi umknąć o tym gardle :P ale jednoczesnie klocilem sie z laska, tkaze tego ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:25:54 am »
Powiem szczerze. O ile 2033 było ciekawe, świat przedstawiony w powieści był żywy, a polityczne zagrania pojawiły się nawet w podziemiu i każdy pchał się do władzy, to 2034 wydaje się takie puste.
Niby wszystko jest, ale oprócz przygód głównych postaci wszystko zostało zepchnięte na dalszy plan...
2035? Polityka, lecz czegoś dalej brakuje. Po zastanawieniu mogę stwierdzić, że klimat tracą kolejne książki, a dotyczy to także tych z uniwersum.
Do światła, W mrok, Za horyzont: Niby fabuła jest. Niby nawet ciekawa, ale głównego bohatera zwalili, wszystko płytkie i nie istnieją grupy, a same jednostki.
Korzenie niebios? Główny bohater jest ciekawy, sam pomysł też. Wykonanie już nie powala na kolana, ale pokazuje, że tak naprawdę wszyscy są dzikimi zwierzętami. Niektóre momenty były niestety nużące...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:29:13 pm »
nie pamietam czy pisalem, ale 2034 moim zdaniem nie bylo jeszcze takie zle. Gorsze nieco, ale elementy byly na swoim miejscu, na pewno lepsze niz Piter, Do światła czy korzenie niebios gdy chodzi o klimat. Z jednej strony rozumiem - metro w moskwie jako jedyne jest takie rozległe, ciężko porownac smętne 5 krótkich nitek z piotrogrodu do tego kolosa. Cięzko wiec tam dużo upchnąć by miało to ręce i nogi. Z drugiej, problem leżał głównie w wykonaniu i na siłę utrudnianiu bohaterom życia. Nie pamiętam czy czytałem w mrok, poddałem się chyba jak się okazało, ze tylko po to bohaterowie znalezli ratunek, by za chwile cala oaze szlag trafil.
Korzenie byly ciekawe ze wzgledu na odejscie od metra i wątek religijny, ale koncowka z tymi duchami i zdrada której sensu kompletnie nie czailem troche psuly moim zdaniem efekt. Na wiecej jakos nie mialem sily, gdyz uniwersum zaczelo mi sie kojarzyc z odcinaniem kuponow i sileniem sie na powtorzenie sukcesu oryginalu, serwując gorsze kopie motywów z pierwowzoru

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:43:05 pm »
Sentenza: Jeśli jeszcze nie czytałeś, to polecam dziedzictwo przodków. Jedna z lepszych powieści z uniwersum. Skupia się na polityce oraz na strategiach wojskowych i jeszcze na dodatek pokazuje, że ludzie niezależnie od sytuacji się nie zmieniają...
Dodatkowym atutem jest wątek tajemnych planów Adolfa Hitlera i jego cudownych projektów. Polecam. Jest ona wystarczająco znośna, by bezproblemowo doczytać ją do końca.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2016, 21:07:36 pm »
szczerze, to w sumie wolałem jak było wiecej mistycyzmu niż polityki :P Ale takiego dobrze podanego, bo korzenie przekraczały moje zawieszenie niewiary.

Swoją drogą w którym metrze toczy się akcja, Berlin?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2016, 21:11:43 pm »
Kaliningrad.
Co prawda mistycyzmu nie ma, ale biorąc pod uwagę nazistowskie tajne projekty oraz spore terytorium metra jest to jedna z lepszych powieści z uniwersum.
Dodatkowo skupianie się na walce, na operacjach wojskowych, które są tłem dla głównych wydarzeń, jest dobrym pomysłem.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 15, 2016, 21:27:25 pm »
cóż, pewno ogarnę. Intrygfuje mnie to, któe toczyło się w polarnych zoriach ze względu na kompletnie inny klimat, ale to chyba tylko po rosyjsku wyszło

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Roszpunek

  • Wiadomości: 15
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2022, 20:54:53 pm »
Lubię mocno metro 2033, ma swój klimat postapo, tajemniczność, strach. Jak dla mnie niczego jej nie brakuje, 2034 też jako tako lubię natomiast im dalej tym gorzej niestety, ubolewam nad tym bo miało to swój potencjał.

Hokum

  • Wiadomości: 15
Odp: Uniwersum Metro 2033
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 12, 2022, 17:26:28 pm »
Lubię mocno metro 2033, ma swój klimat postapo, tajemniczność, strach. Jak dla mnie niczego jej nie brakuje, 2034 też jako tako lubię natomiast im dalej tym gorzej niestety, ubolewam nad tym bo miało to swój potencjał.

Niestety kolejne części tracą na swoim klimacie i ja pozostałem przy grach