Autor Wątek: Seria Diciples  (Przeczytany 2928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Seria Diciples
« dnia: Styczeń 03, 2014, 22:48:25 pm »

Ale trójkę zjebali ;p
rozwiń proszę ^^. Bo ok, nie wszystko tam wypaliło, ale nie było też tragedii imho. Przynajmniej od strony mechaniki, bo sorry ale fabuly w żadnej czesci nie moglem nigdy zmeczyc, zbyt powolna ta gra.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:59:13 pm »
O proszę, Sent, jesteś chyba pierwszą spotkaną przeze mnie osobą, która uważa, że ta gra nie była do końca tragedią i rozczarowaniem :P
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2014, 23:18:49 pm »
Cytuj
rozwiń proszę ^^
Może trochę przesadziłem. Nie jest to najgorsza gra jaką widziałem, nie miałem drgawek i bólu głowy gdy w to grałem, nawet pomimo chyba jeszcze głupszej SI, słabej jak dla mnie zmiany pól bitew na te podobne do Heroesów (dobrze było, mogli dorzucić jeszcze ze 2 miejsca na jednostki w drużynie, ale... taka zmiana nie przypadła mi do gustu) i tego cholernego zabiegu "Lubisz Górskie Klany albo Hordy Nieumarłych? Pierdol się! Musisz zapłacić za dodatek żeby nimi normalnie pograć!" (co akurat jest powszechnie spotykane, ale na pewno nie chwalebne mimo wszystko).

Jasne, trzeba oddać Disciplesom co ich, i wspomnieć że gra wygląda naprawdę ładnie, mapy też (o tym, że czasami sztucznie wydłużają nam trasę przeszkodami terenowymi nie ma co wspominać, dwójka też tak miała). Fajnie, że dodali tych fabularnych bohaterów, Lamberta i innych. Nareszcie główny commander jest ważniejszy niż tylko przez wgląd na to, że dużo bił ze słorda i miał ładne buty.

Podsumowując, nie jest to bardzo tragiczna gra, ale nie jest też zbyt dobra. Można zagrać, ale mimo wszystko ta część zostaje w cieniu poprzednika.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:41:48 am »
ale to chyba jak zwykle przy przejściu z 2d do 3d. Tbh dawno w to nie grałem, ale grę zapamiętałem jako.. no nie tak tragiczną jak ludzie o niej mówią. Może dlatego, że nie umiałem się wkręcić w fabułę nigdy, bo jak nad jedną mapą miałem się spuszczec 4 godziny tylko po to, by na następneej roić od zera identyczny grind, to mi się rzygać chciało.
Anyway - grafika owszem, fajna, z projektami już różnie bywało, ale jako taka przyjemna dla oka. Zmiana na hexy była dla mnie neutralna, na pewno fajnym patentem były te różne losowe punkty na mapie dające określone bonusy, wszystko nabrało większej dynamiki, a jednocześnie uniknięto debilizmu herosów, że  na jednym polu siedzą tysiące wojowników. Co mi się nie podobało to to, że wszystkie bestie zajmowały jedno pole (bo zdaje się, że większe potwory przez to "przycięto rozmiarowo" by nie wyglądąło idiotycznie, że wielki demon zajmuje tyle samo co goblin), dziwny system obrażeń i hp który przypominał jrpg z tymi tysiącami punktów dmg (czym generalnie AI masowo nadrabbiała swoją głupotę) oraz ogolny brak balansu, bo rozumiem że różdżki za łatwo się traciło w dwójce, ale strażnik na trzecim pozimie pod którym łamała się ofensywa kilku najsilniejszych bohaterów to przegięcie w drugą stronę. Z innych wad, ciągłe sypanie się oraz tragicznie małe mapy. No i te rasy, bo ja jednak fanem nieumarłych jestem.
Na plus za to lepsze skupienie się na bohach, zwłaszcza w kampanii. System rozwoju był kompletnie nieczytelny, ale większa rpgowość ze statsami i ekwipunkiem była na pewno fajną rzeczą.

więcej jak mi się przypomni :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2014, 13:40:06 pm »
Dla mnie trójka to zrujnowane marzenia. Miała tak ogromny potencjał, a jedyne, co mi się spodobało, to przejście na pełen trójwymiar i drzewko rozwoju bohaterów. To było zajebiste, a cała reszta kichawa straszna. Wystarczyło jedynie zostawić to, dodać, jak to Dollan wspomniał, dwa dodatkowe miejsca i przede wszystkim w każdej jednostce rozbudować drzewka rozwoju! I byłoby naprawdę mega odlotowo.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 14:16:37 pm »
Cytuj
Może dlatego, że nie umiałem się wkręcić w fabułę nigdy, bo jak nad jedną mapą miałem się spuszczec 4 godziny tylko po to, by na następneej roić od zera identyczny grind, to mi się rzygać chciało.
Mi to jakoś nigdy nie przeszkadzało, ale z drugiej strony czasami robiłem misję na odwal się, bo nie chciało mi się chodzić w każdy zakamarek planszy żeby mój bohater dostał trochę doświadczenia i przy okazji żeby znowu zginął mi Giermek któremu brakuje 4 PD do awansu. Bardziej hardcorowym graczem był mój starszy brat (który, z resztą, mi tą grę pokazał - pamiętam jak godzinami patrzyłem mu przez ramię jak w to pyka. I jak go denerwowało, gdy prosiłem, żeby nie przewijał tak szybko chmurek z napisami. W przeciwieństwie do niego zawsze chciałem chociaż wiedzieć, czemu mam kogoś zabić), który potrafił wyczyścić calutką mapę i dopiero wtedy brać się za głównego questa. Przez to też pewnie nigdy nie miałem takiego bólu na ten próg doświadczenia, który sprawia, że w każdej misji heros mógł osiągnąć konkretny level - rzadko kiedy do tego progu dochodziłem w czasie misji.

Cytuj
a jednocześnie uniknięto debilizmu herosów, że  na jednym polu siedzą tysiące wojowników
Mi to nigdy nie przeszkadzało. Jarałem się chyba tą coraz większą liczbą koło obrazka bardziej niż kolejnymi oddziałami w takim Total War. No i bardziej bolały straty, gdy podchodził do twoich Gryfów Czarci Lord i po jednym ciosie przelatywał ci przed oczami napis "- 80". Jasne, strata chociaż jednego żołnierza w Disciples boli jak cholera bo jest ich raptem sześciu (albo i mniej, jeśli wstawić duże jednostki) z bohaterem. Ale to zupełnie inne uczucie straty - w Disciples czujesz się bardziej jak dowódca takiej Drużyny Pierścienia od której zależą losy frakcji kilku sąsiednich galaktyk, a w Heroesach faktycznie jak generał na polu bitwy i przywódca państwa. Nawet tego rozwoju swojego imperium nie czuć tak bardzo w Disciples bo... no cóż, jest okrojony do rozwoju stolicy (którą zawsze trzeba rozwijać od nowa), a mniejsze miasta dostają tylko dodatkowe miejsce w garnizonie. Jasne, kiedy pod bramą stoi ci czterech Rycerzy Śmierci to ta dodatkowa jednostka może dużo pomóc, ale mimo wszystko czuć niedosyt.

Cytuj
No i te rasy, bo ja jednak fanem nieumarłych jestem.
Na pewno są lepsi od elfów. Z całym szacunkiem dla wykonania tej rasy, bo są stworzeni całkiem zmyślnie jeśli chodzi o jednostki i takie tam, ale fabularnie są chyba najnudniejszymi i najwredniejszymi elfami w historii. Pomijam odczucia osobiste, czyli chęć spalenia na stosie całej rasy za sprowadzenie Imperium do rangi mało znaczącego gówienka ciągnącego resztkami sił, ale zwyczajnie nie przypadli mi do gustu.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2014, 22:20:23 pm »
Temat o Disciplesach <3 Kocham dwójeczkę, mam wszystkie dodatki, przeszedłem każdą frakcją i chyba każdym typem bohatera ;p

Ktoś chętny w przyszłości na partyjkę?

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2014, 22:59:28 pm »
ja, ale to za miech, jak bede mial egzamin za soba. Na marginesie ten kto tak porozdzielał te dwojke powinien wisiec, bo dalej chyba nie da sie zrobic tak by wszystkie dodatki zainstalowac na jedna podstawke :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2014, 23:14:45 pm »
Niestety się nie da ;p

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Seria Diciples
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2014, 23:59:37 pm »
Ktoś chętny w przyszłości na partyjkę?
W nieokreślonej przyszłości, kiedy będę miał trochę czasu, który będę mógł na to poświęcić - bardzo chętnie. Pewnie gdzieś w wakacje, jak sądzę, bo dostałem wreszcie od Poli jedną wersję, a nie mogłem znaleźć swoich
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 01:16:23 am wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-