Autor Wątek: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno  (Przeczytany 5696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2014, 13:27:13 pm »
całkiem spoko regular show


RS cierpi na te same przypadłości, co reszta serii TV. Wyróżnia się tym, że przynajmniej startował z "całkiem spoko". Najpierw jest zabawnie i do bólu neutralnie, bez zbędnych punktów zaczepnych - po prostu frajdogenne kilka minut na ekranie, niezależne od pozostałych odcinków, każdy stanowi zamkniętą całość. To na przynętę. Potem haczyk - rozwijanie postaci i wprowadzenie ścisłej linii czasowej wydarzeń wokół tychże, potem drugi haczyk (ten na debila) - wątki romantyczne. Które nigdy nie stanowiły najciekawszej i najbardziej oryginalnej części tego show. I voila - endżoj twoje gówno, które oglądasz już tylko dlatego, bo "hurr ciekawe co dalej durr" zamiast dla czystej przyjemności. Strasznie trudno jest znaleźć serię (South Park, maybe - można włączyć dowolny odcinek i bawić się dobrze), która nie stosuje tanich trików dla zadzierzgnięcia haczyka w mordzie widza, więc może nie zacznę się specjalnie rozpędzać z przydługą listą. Na pewno to samo stało się z serialem komediowym "New Girl". Bez wdawania się w szczegóły, bo - naprawdę - to samo, co opisałem wyżej.

Z filmami bywa różnie, jak sobie coś przypomnę, to dodam (inb4 Titanic 2).

Z książkami jest tak, że... no.

A co do gier - to już gruba sprawa, opiszę kiedy indziej, ale tytułami paroma sypnę tak na dobry początek: Hitman, Command and Conquer, Call of Battle Duty Field, Soldier of Fortune (graliście w 3-kę? jezu chryste) i... MGS.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2014, 17:43:13 pm »
z regular show połowicznie się zgodzę - timeline bywa upierdliwy jak się dogląda z doskoku (jak ja zresztą), ale da się przeżyć bo na szczęście jakoś wielu punktów 'fabuły' tam nie ma (chyba tylko odcinek gdzie próbowali się pozbyć gęsi się wyróżniał, bo zbierał wszystkie gadżety typu czapka eggscelent czy ta rękawica nintendo), dalej bawi ten klimat retro, generalnie jest ok, ale jedno ssie - wyjście mordechaia z friendzone. Takie tanie lav story "ku pokrzepieniu serc" czy cos, bylo to zabawniejsze jak przyznawał się do playbacku co laska doceniała, a następnie przedstawiła mu nowego chłopaka - gitarzystę, który wystąpił przed nim.

wormsy - akurat forts jako sam koncept brzmi ciekawie, tak jak klasy robaków.. tyle ze to powinno być opcją i jakoś lepiej wykonane, tak jak 'fizyczna' woda. Cośtam się kotłuje, ale zawsze na pół gwizdka i w złą stronę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2014, 11:29:23 am »
wormsy - akurat forts jako sam koncept brzmi ciekawie, tak jak klasy robaków.. tyle ze to powinno być opcją i jakoś lepiej wykonane, tak jak 'fizyczna' woda. Cośtam się kotłuje, ale zawsze na pół gwizdka i w złą stronę.
Znaczy ja nie przekreślam Worms Forts ze względu na pomysł. Jak tylko usłyszałem o grze, byłem pod wrażeniem, że próbują zrobić coś innego. Jednak same wykonanie i kampania były kiepskie.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2014, 15:56:43 pm »
w sumie jak wyszedł temat kreskówek.. Chowder. Na początku miał ten swój specyficzny styl i absurdalny humor, który w ostatnich rozmieniono na gówno. W zasadzie tam nie było już tego pythonowskiego absurdu, który cechuje AT czy nawet RS - to było już po prostu głupie i bez sensu, przekroczono tę niewidzialną granicę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2014, 17:42:42 pm »
O tak, Chowder był zajebisty, oglądałem aż mi Cartoon Network wyłączyli (może i dobrze). Jeszcze jedna była taka chora kreskówka w jakimś mieście portowym.

Niezwykłe przypadki Flapjacka. O to mi chodziło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 17:46:13 pm wysłana przez Endaron »

Domas

  • Wiadomości: 59
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2014, 21:36:51 pm »
Call of Duty. Co rok czy co dwa wychodzi nowa część, a od Black Opsa brak poważnych zmian. Ta marka to maszynka do zarabiania kasy.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2014, 12:17:39 pm »
Call of Duty. Co rok czy co dwa wychodzi nowa część, a od Black Opsa brak poważnych zmian. Ta marka to maszynka do zarabiania kasy.

Wszystkie CoDy, BFy, MWy i inne szczelanki od dawna przestały być innowacyjne. Kiedyś kumpel mówił mi o jakiejś BF czy MW w którym można rozwalać ściany, to powiedziałem mu, że już dawno w Red Faction było to możliwe.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2014, 17:35:21 pm »
Call of Duty. Co rok czy co dwa wychodzi nowa część, a od Black Opsa brak poważnych zmian.
Śmieszysz mnie, Domas. Co zmieniło się w DoRsZaCh od czasów DoRsZa Czwartego: Współczesnych Działań Wojennych? W gatunku epickotaktycznych FPSów osiągnięto już wszystko. Można ewentualnie zwiększać natężenie epickości, bomb atomowych, grywalnych sekwencji nie-strzelankowych i Hansa Zimmera w tle.

Te strzelanki są tak ograne, że nie ma sensu nawet ich wspominać w tym temacie - to się rozumie samo przez się.

Zastanawiam się... Może już pora, by seria Ace Combat udała się na spoczynek? Część szósta była już trochę słaba w porównaniu do fenomenalnych piątej i zerowej, Assault Horizon to w ogóle fekalia robione pod fana CoDów, bazujące na QTE. Na dodatek AC odeszły od fikcyjnego świata Strangereal i od AH używają po prostu SZA i Rosji zamiast maskować się wymyślonymi zwaśnionymi potęgami (Emmeria i Estovakia, Osea i Yuktobania), co smuci, albowiem brak superbroni i fikcyjnej polityki daje się we znaki. Tak samo ma być w Ace Combat Infinity. Wygląda na to, że seria w AC∞ zostanie znowu nietrafnie zrewolucjonizowana.

Od MGS wara. Nie znam w ogóle tych gier, po prostu się cieszę, że nowe pozycje znów są portowane na pecety i nie muszę kupować konsoli, by zaznajomić się z obiektywnie najlepszą serią gierek wideło wszech czasów, na dodatek nie muszę przejmować się kosmicznie rozległą i niezwykle ciekawą historią ciągnącą się przez wszystkie gry, dla której tak naprawdę się gra. Jestem pewien, że Upiorna Bolesność będzie dobrym punktem zaczepienia dla nowych graczy takich, jak ja.

...
(click to show/hide)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2014, 23:43:11 pm »
Seriali które powinny zdechnąć jest mnóstwo. I chyba każdy już wspomniał że robi się tasiemce bo ludzie i tak to kupią. Jak z House M.D.  Do 4 sezonu szło to jakoś oglądać... nie licząc faktu że co 4 przypadek wałkowali te same choroby.

Uniwersum Star Wars też niech już zamkną bo wymiotować można. Oglądać/czytać się tego nie ma bez strachu że Dżordż Lukas znów coś zmieni.

Z Gier COD'y (bo COD skończył się na MW1 i koniec kropka kurwa!) BF'y (po co robić 4 skoro można to wydac jako DLC do 3... no jak to po co! KASA EA KUŹWA!) Strategie ze stajni Westwood i wiele gier Bioware bo to umiera tak boleśnie że aż żal na to patrzeć. Elder Scrollsy niech umrą w końcu! Ile można to wałkować i odgrzewać coraz bardziej psującego się kotleta!
Królewski Rzemieślnik

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2014, 00:42:05 am »
Z Gier COD'y (bo COD skończył się na MW1 i koniec kropka kurwa!)
Chyba na CoD 3 rzekłbym.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2014, 08:54:40 am »
chyba na CoD2 mog, 3 była tylko na PS2 co już wiele o niej mówi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2014, 01:34:42 am »
Racja, powaliło mi sie, bo myślałem że jak z Fable zrobil - 1 i 3 na PC, 2 konsole only.

Czyli tak, CoD skonczyl sie na dwojce (bo tam wprowadzono regeneracje).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2014, 13:51:16 pm »
MW1 było dobrą grą. Trzeba też zauważyć, że wtedy była czymś nowym, bo w tamtych czasach praktycznie nikt nie robił modern shooterów, a przynajmniej nie takich nie-ultrarealistycznych-taktycznych i z bez nazwiska "Tom Clancy" na okładce.

Dlatego też Acti na początku oponowało.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 13, 2014, 15:50:27 pm »
z drugiej nie ma sie co dziwic, afganistan i terroryzm był dość grząskim tematem i jest nim nadal. Ale to temat na inną dyskusję

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: serie, które jeszcze nie umarły, a powinny już dawno
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2014, 21:25:57 pm »
A mi się trylogia Modern Warfare w CoDach bardzo podobała, nie wiem jak można psioczyć na dwójkę i trójkę.


Film to tak jak Sentenzor napisał, Star Wars. Teraz coś tam pierniczą o kolejnych trzech filmach... Masakra :D

Serial? Dużo tego.... Moda na Sukces xD

Gra? Oh, co by tu nie mówić, Goticzki. Świt Bugów i Bublandia: The Gotik Szajs + pseudo dodatek to zdecydowanie zbyt duży skok na kasę.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia