Autor Wątek: Assassin's Creed IV Black Flag  (Przeczytany 3214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Assassin's Creed IV Black Flag
« dnia: Listopad 12, 2013, 00:17:25 am »
Wątek poświęcony IV części serii Assassin's Creed, której akcja rozgrywa się w XVIIIw. na Karaibach.

Założyłem temat, bo chciałem poznać opinie ludzi, którzy mieli okazję już zagrać, od premiery minęło już kilka dni i zapewne ktoś miał styczność z grą. Jak podoba Wam się zupełnie inny klimat, w III nie grałem w Revelations Ezio był poszukiwaczem przygód, nie assasynem, już w Brotherhood można było zauważyć mniej zabójstw, więcej tworzenia bractwa, odbudowywania Rzymu itd. a w IV części zostajemy piratem, jak Wam się to widzi?

Ja osobiście uwielbiam pirackie klimaty i nie przeszkadza mi jakoś bardzo zatracenie "zabójczego" klimatu. Oglądałem kilka gameplayów, już po tym pierwszym 14 minutowym od twórców gra mnie zainteresowała, otwarty piękny świat, jego eksploracja no i własny statek, którym można toczyć morskie bitwy, dla mnie bomba, aż przypomniała mi się gra Piraci z Karaibów, w której też był motyw walk toczonych przez statki.   

Gdybym tylko miał kasę, zapewne kupił bym w ciemno, tylko zastanawiam się nad jedną sprawą, otóż nie grałem w AC III i czy jest "obowiązek" przejść najpierw trójkę przed zagraniem w IV część czy nawiązanie do poprzedniej części jest już małe na tyle, że można ominąć?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2013, 12:45:13 pm »
już w Brotherhood można było zauważyć mniej zabójstw, więcej tworzenia bractwa, odbudowywania Rzymu itd.
Przecież w "Brotherhood" jest najwięcej stricte "asasyńskich" zadań. Niektóre nawet kończyły się desynchronizacją w razie wykrycia.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2013, 15:40:34 pm »
Mnie się to kompletnie nie widzi, tak jak zresztą i "trójka". Chodzi mi tutaj oczywiście o samo umiejscowienie akcji, bo reszty nie oceniam, jako że nie grałem, i raczej grać nie planuję. Asasyni w okresie wypraw krzyżowych to był klimat sam w sobie, który był jednym z elementów, trzymających mnie przy tej grze pomimo wszechobecnej monotonii i niebotycznie niskim poziomie trudności. Renesans? Piękna sprawa, cała otoczka pasuje wręcz idealnie. Ale to, co się dzieje od trzeciej części wzwyż, to już dla mnie przegięcie. Po prostu kompletnie mi nie pasuje to wszystko i odstręcza od grania. O ile jeszcze w AC3 da się to jeszcze jakoś usprawiedliwić pod względem fabuły (Ameryka, loże i te sprawy) i do pewnych rzeczy się nie czepiam (co nie zmienia faktu, że np. członek mistycznej organizacji z tomahawkiem jest dla mnie rażąco antyklimatyczny), no to już piraci z wciśniętym jeszcze Czarnobrodym są dla mnie daniem już w 100% niestrawnym. Także osobiście nie zbliżam się do tego czegoś z dwumetrowym kijem.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2013, 16:10:42 pm »
jako piracka gra AC z tego co widziałem też nie błyszczy. Ni jest to może poziom AC3 "press start to win", ale do wspomnianych "Piratów z karaibów", którzy umówmy się, byli prostaccy, daleko brakuje.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 11:22:08 am »
Czy bohater nosi opaskę na oku?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 12:46:39 pm »
już w Brotherhood można było zauważyć mniej zabójstw, więcej tworzenia bractwa, odbudowywania Rzymu itd.
Przecież w "Brotherhood" jest najwięcej stricte "asasyńskich" zadań. Niektóre nawet kończyły się desynchronizacją w razie wykrycia.
Ale najwięcej zabójstw było w II, eksterminacja tylu templariuszy, w samej Florencji i Toskanii masz ich chyba z 7. W Brotherhood chodzi już o jedną rodzinę, ale fakt że motyw z tą synchronizacją jest fajny.

Cytat: GuRt
Czy bohater nosi opaskę na oku?
Pytasz serio? Nie widziałeś żadnego zwiastuna? Nie, nie ma opaski, nie podobny do Snake'a. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2013, 15:17:17 pm »
Cytat: GuRt
Czy bohater nosi opaskę na oku?
Pytasz serio? Nie widziałeś żadnego zwiastuna? Nie, nie ma opaski, nie podobny do Snake'a. :D
W takim razie wszystkie MGS-y od trzeciego w górę są bardziej pirackie od AC4.


/temat
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2013, 19:17:10 pm »
Cytat: Sent
jako piracka gra AC z tego co widziałem też nie błyszczy. Ni jest to może poziom AC3 "press start to win", ale do wspomnianych "Piratów z karaibów", którzy umówmy się, byli prostaccy, daleko brakuje.
W AC pływamy przynajmniej po Karaibach, jest Hawana, Kingston i Nassau. Co prawda w PzK jest lepiej rozwinięty motyw handlu, kontrabandy itd. kiedy w AC na sprzedaż mamy tylko rum i cukier, ale i tak spoko, że taki motyw jest. No i są szanty! :D

Parę dni temu przeszedłem 4 i jestem pozytywnie zaskoczony, po AC III po którym miałem wrażenie, że tą część zrobili kompletnie na odwal (wiele by wymieniać). Bardzo podobała mi się fabuła, choć nie nazwał bym tej gry Assassin's Creed, bo z assassynami nie ma praktycznie nic wspólnego, motyw walki Assassyni vs Templariusze jest dużo słabszy od poprzednich, no może z wyjątkiem Revelations, gdzie szukaliśmy książek. :D

Przyznać muszę, że jak żeglowanie i odkrywanie coraz to kolejnych wysepek, grabienie magazynów i wypełnianie zleceń z gołębników jest przyjemne, to bitwy morskie i przejmowanie statków staje się monotonne po kilku pierwszych, choć zdobywanie fortów podczas sztormów z jednoczesną walką ze statkami jest ciekawe.

Edward jest dużo ciekawszą postacią niż praworządny Connor, urodzony idealista, jakoś nie leżał mi ten bohater, Ed jest fajny bo większą część gry kieruje nim chęć zdobycia sławy i bogactwa.
(click to show/hide)
Jestem jedynie zawiedziony wątkiem postaci, w którą się wcielamy jako potomek Kenwaya
(click to show/hide)
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2013, 19:20:55 pm »
staje się monotonne po kilku pierwszych,
niestety tonie problem samych statków, ale całej serii.

A że się nie trzyma kupy z asasynami się nie przejmuj, ubi samo przyznało że podpięło grę piracką pod znaną markę by się lepiej sprzedało.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Assassin's Creed IV Black Flag
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2013, 19:32:51 pm »
Cytuj
niestety tonie problem samych statków, ale całej serii.
Osobiście największą monotonię odczuwałem w 1 podczas eksploracji świata no i własnie w IV podczas morskich bitew. Walka nawet z tymi legendarnymi statkami, nie była jakaś porywająca, zatopiłem 3 na 4, bo z tym taranem co jednym uderzeniem rozwalał moją ulepszoną na maksa Kawkę w połowie dałem sobie spokój.
Cytuj
A że się nie trzyma kupy z asasynami się nie przejmuj, ubi samo przyznało że podpięło grę piracką pod znaną markę by się lepiej sprzedało.
No skoro tak, to nie mam więcej pytań dlaczego mało tak "assassyńska" jest IV.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|